Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 547618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1050 dnia: Lipiec 24, 2014, 03:25:14 pm »
NN: "(...) grzmiał o przemycaniu w utworach dla dzieci obcej i wrogiej ideologii gender, albo jeszcze gorzej (...)"
 
Zawsze jest możliwość częściowego zniwelowania takiej ewentualności poprzez umieszczenie oznaczenia o przeznaczeniu tego produktu dla dorosłego odbiorcy.
 
"1. Historia opowiadana w tej serii zaczyna się w jeszcze w starym DC i należałoby wydać TPB "Elegy", żeby zachować spójność i logikę."
 
Ponoć Egmont ma zamiar w większym stopniu niż do tej pory sięgać po tytuły sprzed restartu DC Comics. Stąd przynajmniej teoretycznie byłaby taka możliwość.
 
"3. Fakt, że bohaterka jest (...)"
 
Postać kobieca o podobnych preferencjach dała o sobie znać m.in. na kartach "Gwardzistów" ("Strażnicy - Początek" t. I) i jakoś to przeszło. A to przecież nie jedyny taki przypadek w publikowanych u nas komiksach. Może i tym razem przeszłoby to bez echa... A tak na marginesie to swego czasu spodziewałem się, że pewnego dnia ktoś ścignie wielkiego E. za "Lucyfera".  Nie tyle ze względu na treść co już tylko tytuł. Właśnie czytam sobie przedostatni tom tej serii i póki co nikt się chyba nie obruszył.
 
"4. Fakt, że amerykański wydawca wystraszył się radykalnej wymowy komiksu, co doprowadziło do zmiany tworzącego go teamu, też nie jest argumentem za."
 
Zastanawiam się czy akurat ta okoliczność nie zadziałałby na korzyść tej serii. Być może część czytelników rozczarowanych np. "Ligą Sprawiedliwości" i "Supermanem" według Morrisona właśnie w tym cyklu odnalazłaby niestandardową dla głównonurtowego DC Comics problematykę.

N.N.

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1051 dnia: Lipiec 24, 2014, 03:37:00 pm »

 
"3. Fakt, że bohaterka jest (...)"
 Postać kobieca o podobnych preferencjach dała o sobie znać m.in. na kartach "Gwardzistów" ("Strażnicy - Początek" t. I) i jakoś to przeszło. A to przecież nie jedyny taki przypadek w publikowanych u nas komiksach. Może i tym razem przeszłoby to bez echa... A tak na marginesie to swego czasu spodziewałem się, że pewnego dnia ktoś ścignie wielkiego E. za "Lucyfera".  Nie tyle ze względu na treść co już tylko tytuł. Właśnie czytam sobie przedostatni tom tej serii i póki co nikt się chyba nie obruszył.
W moim przekonaniu "Lucyfer" ostatecznie okazuje się być opowieścią bardzo zachowawczą i oddającą "co boskiego Bogu". Zobaczysz w ostatnim tomie.

Cytuj
"4. Fakt, że amerykański wydawca wystraszył się radykalnej wymowy komiksu, co doprowadziło do zmiany tworzącego go teamu, też nie jest argumentem za."
 
Zastanawiam się czy akurat ta okoliczność nie zadziałałby na korzyść tej serii. Być może część czytelników rozczarowanych np. "Ligą Sprawiedliwości" i "Supermanem" według Morrisona właśnie w tym cyklu odnalazłaby niestandardową dla głównonurtowego DC Comics problematykę.
Zapomniałes o tym, że to jeden z moich argumentów brzmiał: to nie jest dobra historia, ale - jako człowiek, któremu nie przypadły do gustu "Ostatnie łowy Kravena" - nie jestem chyba miarodajny w ocenach tego, co się może zwyczajnym czytelnikom podobać.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1052 dnia: Lipiec 24, 2014, 04:13:53 pm »
Ja jestem na bieżąco z Batwoman i to jest jak dla mnie tytuł zdecydowanie warty uwagi. Pomijam to, że graficznie J.H.Williams III w tym komiksie dał popis. Kilka uwag:
1. Run Williamsa nie ma zakończenia, to 4 tomy.
Spoiler: pokaż
Były jakieś zgrzyty między twórcą, a DC, dlatego zakończenie historii w sumie jej domknięcie i finałową konfrontację przejął następca Marc Andreyko, który aktualnie dalej piszę Batwoman.
2. Sporo elementów mi się w komiksie podoba np. wojskowy dryl, trudne relacje z ojcem - np. nr z odczytaniem pozostawionego listu dla ojca, który zawsze Kate zostawia przed każdą akcją jest świetny, albo jeszcze zdemaskowanie Kate jako Batwoman przez DEO - mistrzowskie zagranie. Fajnie jest przedstawiona geneza Batwoman i jej pierwsze kroki. Podoba mi się też wyjaśnienie, dlaczego Kate postanowiła nosić symbol Batmana i co on dla niej znaczy.
3. Seksualność Kate jest nieodłącznym elementem i sporo jej na łamach komiksu, ale powiedziałbym, że wszystko jest przedstawione w sposób dość subtelny, kadry też są niezłe - o ile dobrze pamiętam to nr 4 świetnie pokazuje jednocześnie przeplatane kadry: łóżkową scenę Kate i Maggie z walką sidekicka Batwoman Flamebird, a raczej jej porażkę.


4. A co do problemu seksualności, negliżu itp w DC ciągle z tym jakiś problem mają. Wystarczy zobaczyć jak wygląda na okładce i w komiksie Wonder Girl w najnowszym nr 1 "Teen titans"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2014, 04:27:05 pm wysłana przez isteklistek »

Offline Danio237

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1053 dnia: Lipiec 24, 2014, 05:05:19 pm »
A ja bym chciał Batgirl. Tak po prostu. :F Czytał to ktoś, dobre?


Ale bardzo bym się ucieszył gdyby Egmont przyjrzał się bliżej Futures End, nie dlatego bo słyszałem że to jakaś dobra seria ale po prostu uwielbiam przyszłościowe klimaty, cyberpunk i Batmana Beyond. Skoro to nie ma się ciągnąć w nieskończoność to tym bardziej na plus dla Egmontu. Jest jakaś szansa?


O, O, albo Catwoman bym chciał! Albo Nightwinga! Jakąkolwiek serię z fajną, batmanową postacią!

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1054 dnia: Lipiec 24, 2014, 05:07:27 pm »
Ja wiem, czy wydanie w Polsce Batwoman Williamsa jest takie nierealne. Juz tyle komiksow, ktore mialy sie u nas nigdy nie ukazac, jednak jakos pojawilo sie w Polsce, ze mnie tam juz nic nie zaskoczy :razz:
Osobiscie wolalbym na poczatek aquamana. Z marvela chcialbym Hawkeye'a Fractiona
pzdr   
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline arnold

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1055 dnia: Lipiec 24, 2014, 05:57:02 pm »


O, O, albo Catwoman bym chciał! Albo Nightwinga! Jakąkolwiek serię z fajną, batmanową postacią!

Ja również niepogardziłbym tymi tytułami. Suicide squad w naszym ojczystym języku również bym przeczytał, ale to tylko takie zachcianki szarego człowieka ;)

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1056 dnia: Lipiec 24, 2014, 06:11:42 pm »
A ja bym chciał Batgirl. Tak po prostu. :F Czytał to ktoś, dobre?

Ale bardzo bym się ucieszył gdyby Egmont przyjrzał się bliżej Futures End, nie dlatego bo słyszałem że to jakaś dobra seria ale po prostu uwielbiam przyszłościowe klimaty, cyberpunk i Batmana Beyond. Skoro to nie ma się ciągnąć w nieskończoność to tym bardziej na plus dla Egmontu. Jest jakaś szansa?


Batgirl jest ok, całkiem fajnie poprowadzona seria z ciekawymi wątkami rodzinnymi Gordonów.

Futures End jest słabe, ciekawie sie zapowiadało, ale zbyt duza liczba wątków sprawiła, że seria jest niedopracowana i momentami po prostu nudna...

Osobiście byłbym za wydaniem w Polsce serii Animal Man Lemire'a (obecnie zakończona) lub też Swamp Thinga ze scenariuszem Snydera, ale to tylko moje (fana horrorów) raczej nierealne marzenia...

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1057 dnia: Lipiec 24, 2014, 06:41:37 pm »
NN: „W moim przekonaniu "Lucyfer" ostatecznie okazuje się być opowieścią bardzo zachowawczą i oddającą "co boskiego Bogu". Zobaczysz w ostatnim tomie.”

W sumie już co najmniej w „Wilku pod drzewem” (tom ósmy) dało się dostrzec tę tendencje. Chętnie się przekonam jak wypadnie finał. Natomiast przez pewien czas byłem przekonany, że serii dostanie się chociażby z racji tytułu. Mój kolega ukuł nawet teorie spiskową tłumaczącą dlaczego „Sandmana” publikowano trzy razy do roku, a pierwsze sześć tomów „Lucyfera” tylko dwa. Najwyraźniej jednak siła rażenia komiksów Vertigo nie dociera do ulicy Wiejskiej.
 
„(…) jako człowiek, któremu nie przypadły do gustu "Ostatnie łowy Kravena" - nie jestem chyba miarodajny w ocenach tego, co się może zwyczajnym czytelnikom podobać”
 
Na szczęście na „Ostatnich Łowach” i „Batwoman” świat komiksu ani się nie kończy ani też nie zaczyna. A z tego co pamiętam podobało Ci się (chyba) „Powers” Bendisa.

Danio237:  „A ja bym chciał Batgirl.”
 
A ja „Batgirl” ale z Cassandrą Cain w tytułowej roli (seria zapoczątkowana w 2000 r.). Ale na to nie ma zapewne nawet miligrama szansy. 

„Albo Nightwinga!” 

W tamtym roku obstawiałem, że na fali sukcesu „Trybunału Sów” doczekamy się właśnie tej serii. Zamiast tego dostaniemy „Szpona”. Nie mam nic przeciwko, bo w sumie nie zdarza się aby zupełnie świeży superbohater doczekał się polskiej edycji swoich przygód. Choć nie da się ukryć, że po tym jak skasowano „Nightwinga” zastępując go „Graysonem”  prezentacja tej pierwszej serii byłaby niezłym rozwiązaniem (bodajże pięć wydań zbiorczych i po zabawie). 

Kosmoski: „Osobiście byłbym za wydaniem w Polsce serii Animal Man Lemire'a (obecnie zakończona) lub też Swamp Thinga ze scenariuszem Snydera (…)”

To są także moje podstawowe typy od chwili gdy padło hasło, że Egmont bierze się za nowe DC Comics. Obawiam się jednak, że nic z tego nie wyjdzie. Zadra po rozczarowaniu z serią Moore’a i Bisette’a dla tego wydawcy jest chyba zbyt bolesna. Strasznie żałuję.

Offline brzon

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1058 dnia: Lipiec 24, 2014, 08:03:14 pm »
W temacie Nowego DC:


Nie ma co prawda jeszcze planów na 2015 r., ale myślę, że można mniej więcej przewidzieć co będzie wydawane, biorąc pod uwagę odpowiedzi p. Kołodziejczaka (na Alei i podczas Targów). Przy założeniu, że:
- na pewno planowo będa wychodziły Batmany: Snydera (2 tomy), Detective Comics (1-2 tomy) oraz seria Dark Knight (1-2 tomy)
- póki co nie będzie kontunuacji Supermana (no może zdecydują się na Unchained) i Ligi Sprawiedliwości
- z nowych komiksów wydanych w tym roku będą co najmniej 2 tomy (K. mówił, że Talon i All Star Western wydadzą na pewno 2 bo to zamknięte historie, a potem zobaczymy).


Komiksy w NDC (w cyklu comiesięcznym) to:


I.   5 i 6 tom Batmana
II.  4 i 5 tom Batman Detective Comics
III. 2 tom Talona
IV. 2 tom All Star Western
V.  2 (i może) 3 tom Wonder Woman
VI. 2 (i może ale chyba raczej na pewno 3) tom Batman Dark Knight


Wychodzi nam 8-10 komiksów (w 2014 wydadzą z NDC 11).
Czy jest miejsce na nową serię? Teoretycznie tak ale chyba nie w 2015 r.
Co dorzucą? Moim zdaniem Superman Unchained (zamknięta historia, niekonicznie jako 4 tom Supka). Może Batman Eternal?

N.N.

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1059 dnia: Lipiec 24, 2014, 08:16:16 pm »
A z tego co pamiętam podobało Ci się (chyba) „Powers” Bendisa.
O tak. Zdecydowanie. Ale tego raczej nie wydadzą.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1060 dnia: Lipiec 24, 2014, 08:36:57 pm »
W temacie Nowego DC:


Nie ma co prawda jeszcze planów na 2015 r., ale myślę, że można mniej więcej przewidzieć co będzie wydawane, biorąc pod uwagę odpowiedzi p. Kołodziejczaka (na Alei i podczas Targów). Przy założeniu, że:
- na pewno planowo będa wychodziły Batmany: Snydera (2 tomy), Detective Comics (1-2 tomy) oraz seria Dark Knight (1-2 tomy)
- póki co nie będzie kontunuacji Supermana (no może zdecydują się na Unchained) i Ligi Sprawiedliwości
- z nowych komiksów wydanych w tym roku będą co najmniej 2 tomy (K. mówił, że Talon i All Star Western wydadzą na pewno 2 bo to zamknięte historie, a potem zobaczymy).

Skąd to przypuszczenie, że nie będzie kontynuacji Ligi i Supka?? I tom Supka już praktycznie wyprzedany (i to mimo, że pojechali 100 zł w cenie okładkowej), Liga też się chyba nieźle sprzedaje... Poza tym "póki co" dziwnie brzmi w tym kontekście - to co - zrobią sobie 1,5 roku przerwy na 2015 ("póki co") żeby zastaniowić się czy nie wrócic do tych tytułów w 2016?? :smile:

Nie wydaje mi się, żeby Egmont chciał sie opierać wyłącznie na świecie Batmana z jedynie 1-2 numerami Wonder Woman jako odskocznią...


Mnie osobiście się marzy Shazam...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2014, 08:45:09 pm wysłana przez mack3 »

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1061 dnia: Lipiec 24, 2014, 08:47:40 pm »
"Shazam" pasowałby na niejako kolejny tom "Ligi". Wszak epizody z tym bohaterem zebrane w wydaniu zbiorczym publikowano właśnie w miesięczniku "Justice League". Też jakoś nie chce mi się wierzyć (i wolałbym aby tak nie było) by Egmont zawiesił tę serie.Nie znam wyników sprzedaży, ale chyba nie sprzedaje się jakoś fatalnie.

Offline brzon

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1062 dnia: Lipiec 24, 2014, 08:50:53 pm »
Skąd to przypuszczenie, że nie będzie kontynuacji Ligi i Supka?? I tom Supka już praktycznie wyprzedany (i to mimo, że pojechali 100 zł w cenie okładkowej), Liga też się chyba nieźle sprzedaje... Poza tym "póki co" dziwnie brzmi w tym kontekście - to co - zrobią sobie 1,5 roku przerwy na 2015 ("póki co") żeby zastaniowić się czy nie wrócic do tych tytułów w 2016?? :smile:

Nie wydaje mi się, żeby Egmont chciał sie opierać wyłącznie na świecie Batmana z 1-2 numerami Wonder Woman...


Mnie osobiście się marzy Shazam...
Tak jak pisałem - opieram się na odpowiedziach Kołodziejczaka. W temacie Supermana sam powiedział, że 3 tomy Morrisona i na razie koniec. Będą się przyglądać. Osobiścię liczę, że wydadzą Snydera.
Co do Ligi - oczywiście 4 tom jest możliwy w 2015 r., ale pamiętam jaki był cel Egmontu z wydaniem akurat serii Superman i Ligi obok Batmana z lini NDC - planowane filmy (Supek w 2013 i Liga/Batman/Superman w 2015). Premierę tego drugiego przełożyli na 2016 więc racjonalne wydaje mi się poczekać, aż sprzedadzą się 3 tomy i mysleć o kolejnych przy okazji premiery filmu. Zresztą - Liga jeszcze się nie wyprzedała i jakoś nie widze żeby się na to zanosiło. Jest to komiks (moim zdaniem) strasznie słaby i moje przypuszczenia są trochę odzwierciedleniem niechęci do dalszych tomów tego komiksu.


Batman się dobrze sprzedaje, więc naturalne jest, że Egmont opiera NDC na tej postaci.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1063 dnia: Lipiec 24, 2014, 09:00:24 pm »
To jak sobie marzymy:

Chętnie bym przeczytał o bohaterach, którzy są mało w Polsce znani, albo tak na prawdę nie było z nimi żadnego komiksu (w roli głównej). Jakiś Aquaman, Flash... Takie coś gwarantujące czystą rozpierduchę w stylu superhero.

btw. ktoś coś o serii Red Hood and the Outlaws? Wygląda na leciutką lekturkę, ale mówię to tylko po obejrzeniu paru randomowych stron na comixology.

Offline kelen

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1064 dnia: Lipiec 24, 2014, 09:05:56 pm »
Cytuj
4. Fakt, że amerykański wydawca wystraszył się radykalnej wymowy komiksu, co doprowadziło do zmiany tworzącego go teamu, też nie jest argumentem za.

Nie wiem, czy coś mnie ominęło, czy też to tylko domysł, ale z tego co pamiętam DC stwierdziło, że ich bohaterowie nie mogą być szczęśliwi, dlatego też nie zamierzają pokazywać ślubów. Ponoć z tego powodu anulowano też związek Aquamana, ale tego akurat nie jestem pewien, bo nie jestem na bieżąco z tą postacią.

Cytuj
A ja bym chciał Batgirl. Tak po prostu. :F Czytał to ktoś, dobre?


Ale bardzo bym się ucieszył gdyby Egmont przyjrzał się bliżej Futures End, nie dlatego bo słyszałem że to jakaś dobra seria ale po prostu uwielbiam przyszłościowe klimaty, cyberpunk i Batmana Beyond. Skoro to nie ma się ciągnąć w nieskończoność to tym bardziej na plus dla Egmontu. Jest jakaś szansa?


O, O, albo Catwoman bym chciał! Albo Nightwinga! Jakąkolwiek serię z fajną, batmanową postacią!

Uwierz mi, nie chcesz Catwoman. O ile dwa pierwsze tomy dają radę, tak dalej jest OKROPNIE. BARDZO OKROPNIE. Jedyna Catwoman zasługująca na wydanie w Polsce, to ta od Brubakera.

Batgirl jest bardzo fajna, choć raz z nią bywa lepiej i gorzej. Mimo że uwielbiam run Simone, nie mogę się doczekać nowego zespołu twórców, to co Cameron Stewart wraz z ekipą szykują wygląda niesamowicie.

Cytuj
btw. ktoś coś o serii Red Hood and the Outlaws? Wygląda na leciutką lekturkę, ale mówię to tylko po obejrzeniu paru randomowych stron na comixology.

Wydanie czegokolwiek, co pisze Lobdell w Polsce będzie marnowaniem papieru.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru