trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 548437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1020 dnia: Lipiec 21, 2014, 06:21:39 pm »

Np. na comixology jest pod obrazkiem "See what's inside"
https://www.comixology.com/Wonder-Woman-2011-1/digital-comic/13939
Jest 6 pierwszych zeszytów (a nawet i więcej), każdy z trzema przykładowymi stronami.

Trzeba przyznać że kreska dość specyficzna.
No, co ty. Rysunki są super. Duża czytelność, jeszcze większa dynamika, ładnie robione tła.
Chyba sobie zamówię po angielsku. Piąty tom ma się ukazać w TPB w październiku. W tym samym miesiącu ukaże się ostatni zeszyt runu Azzarello. Jest szansa, że w grudniu będę miał komplet.

Offline AvengerGT

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1021 dnia: Lipiec 21, 2014, 06:28:44 pm »
No, co ty. Rysunki są super. Duża czytelność, jeszcze większa dynamika, ładnie robione tła.
Pełna zgoda. Rysunki uznaję za dość specyficzne ale w granicach mojego gustu. Biorę bez mrugnięcia okiem i zarazem mam nadzieję że wydadzą całość. Jeśli coś pójdzie nie tak, zabiorę się za wersję anglojęzyczną.

Offline Johnson

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1022 dnia: Lipiec 21, 2014, 08:23:08 pm »
Swego czasu nabyłem pierwszy tom amerykańskiego wydania WW, ale pomimo dobrych recenzji, nic poza pierwszym zeszytem mi się tam specjalnie nie podobało. Na tym jednym tomie się skończyło i dalej nie kupowałem. Moim zdaniem było tam za dużo akcji - jakkolwiek by to nie zabrzmiało. Przydałoby się bardziej skupić na emocjach postaci. Jestem ciekaw jak się przyjmie u nas Wonder Woman, ale nie pokuszę się o żadną prognozę, bo np. z takim "Człowiekiem, który się śmieje" to trafiłem kulą w płot. Myślałem, że zdecydowanie lepiej się przyjmie ten Batman, a czytałem sporo negatywnych (lub mocno średnich) opinii. WW grzebie dużo w starożytnej mitologii. Jeśli ktoś lubi te klimaty, to jest szansa, że mu się spodoba.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2014, 08:29:27 pm wysłana przez Johnson »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1023 dnia: Lipiec 21, 2014, 09:06:03 pm »
Trzeba przyznać że kreska dość specyficzna.
Btw. Wonder Woman to jest postać kultowa a czy w naszym kraju znana... hm, chyba nie tak jak by się chciało.
Po sprawdzeniu, że autor okładki jest również autorem rysunków, biorę ten album w ciemno. Bardzo mi podchodzi taka kreska.

A co do Wonder Woman - TM-Semic (nie pamiętam już powodów) zdecydował się na Green Lanterna, mimo, iż to właśnie Diana jest częścią trójcy DC. A skoro TM-Semic jej nie pokazał, to i mało kto ją zna.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1024 dnia: Lipiec 21, 2014, 10:02:34 pm »
Ja się bardzo cieszę z komiksu solowego Wonder Woman. Strasznie późno, ale wreszcie luka, która jest odnośnie tej postaci zostaje uzupełniona. Trzymam kciuki oby seria wypaliła, a wtedy może ktoś zastanowi się wydać całe vol 3. Na 1 i 2 nie ma co liczyć.

N.N.

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1025 dnia: Lipiec 21, 2014, 10:26:55 pm »

A co do Wonder Woman - TM-Semic (nie pamiętam już powodów) zdecydował się na Green Lanterna, mimo, iż to właśnie Diana jest częścią trójcy DC. A skoro TM-Semic jej nie pokazał, to i mało kto ją zna.
Po pierwsze: chłopcy wolą czytać o męskich bohaterach, a nie o babach;
Po drugie: kiedy TM Semic zaczynał WW była kiepskim komiksem - tak scenariuszowo, jak i pod względem graficznym(tylko okładki miała super - Bolland je robił). Dopiero w 1994 roku zabrał się za nią Deodato jr., który rysował ją przez kilkanaście numerów. To była dobra, ale nietypowa historia. Od 101 numeru przejął ją Byrne i zrobił kawał dobrej roboty.
Moim zdaniem to, co dostaniemy, to najlepsze, co mogło nam się przytrafić. Vol. 4 od samego początku. Czego chcieć więcej?

Offline Tai

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1026 dnia: Lipiec 21, 2014, 10:39:03 pm »

A co do Wonder Woman - TM-Semic (nie pamiętam już powodów) zdecydował się na Green Lanterna, mimo, iż to właśnie Diana jest częścią trójcy DC. A skoro TM-Semic jej nie pokazał, to i mało kto ją zna.

Właśnie tak myślą wydawcy i wychodzi problem z wydaniem jakiś innych trykociarz z DC oprócz Batmana i Supermana. TM- Semic nie przedstawił ich solowych występów w jakiejkolwiek serii i teraz są mniej popularni. Marvelowcy mieli swoje Mega Marvel, a DC wydania specjalne i temu podobne, które i tak zdominował Lobo. Często się czyta, że jeden czy drugi nie wyda tego bohatera z DC, bo jest mało znany u nas. Ma się wrażenie, że to wszystko przez TM- Semic, który w pewnym sensie gorzej traktowało DC. Może Egmont z Nowym DC Comics uda się to przełamać. Jakby nie patrzeć to wydali Ligę Sprawiedliwości i może w końcu czas na solowe występy niektórych jej członków. Teraz nadchodzi WW, a w przyszłości mam nadzieję, że zobaczymy też Flasha i Aquamana oraz Earth 2, które ma dobre recenzje. Szkoda tylko, że definitywnie nie chcą wydać Green Lanterna. Lepiej czasem wydać innego trykociarza z DC z dobrą historią niż na siłę Batmana w słabej serii. Oby tylko wyniki sprzedaży nie pokazały, że słaba seria z Batmanem lepiej sprzeda się od tej naprawdę dobrej z innym przebierańcem z DC.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1027 dnia: Lipiec 21, 2014, 11:09:14 pm »
Z Wonder Woman będzie ok. Jestem zdania,  że to będzie jedna z lepszych serii w kolekcji "Nowe DC Comics!". Zaryzykuję twierdzenie, że lepsza od każdego tytułów z udziałem Batmana. Ale to już przyjdzie ocenić każdemu z czytelników. Ja w każdym razie cieszę się z tej serii jak z żadnej innej,.
 
Tai: "Ma się wrażenie, że to wszystko przez TM- Semic, który w pewnym sensie gorzej traktowało DC."

No niestety nie zdecydowali się na "DC Extra" (zapowiadany odpowiednik "Mega Marvel"). A mogło być tak pięknie - "Emerald Dawn II", "Trinity", "Superman/Doomsday: Hunters/Pray", "Batman/Judge Dredd II" i pewnie jeszcze wiele innych tytułów z których co najmniej część doczekałaby się statusu kultowych. Niestety nie wyszło. Tyle z tego, że mieliśmy "Wydania Specjalne". Choć szkoda, że stanowczo za dużo było w nich Lobo.

N.N.

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1028 dnia: Lipiec 21, 2014, 11:17:05 pm »
Choć szkoda, że stanowczo za dużo było w nich Lobo.
Lobo tam był, bo w każdej postaci sprzedawał się znacznie lepiej niż cokolwiek innego.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1029 dnia: Lipiec 21, 2014, 11:55:16 pm »
Swoją drogą ciekawe co Egmont planuje jeszcze na 3 ostatnie miesiące 2014 roku.
Na pewno będzie comiesięcznie New 52
pewnie LND II i Strażnicy Początek w październiku, 2 tom Yansa i następny Sandman w listopadzie/grudniu + Piotrus Pan (którego ja osobiście odpuszczam).
Powinni coś jeszcze wydać...


EDIT: A, no i Rycerz Bragon i zdaje się ta Skarga (której ja nie zbieram) w grudniu... w sumie się trochę jednak już uzbierało jak na 3 miesiące ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2014, 12:00:20 am wysłana przez mack3 »

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1030 dnia: Lipiec 22, 2014, 07:28:23 am »
A mi również się Wonder Woman nie podoba. Sięgnąłem po tę serię tak naprawdę na podstawie całego mnóstwa "ochów" i "achów", jakie zbiera. Z Aquamanem, który zbierał równie dobre recenzje, się nie zawiodłem i seria ta zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, śledzę ją do dziś i również mam ogromną nadzieję, że Egmont wyda to w Polsce. WW niestety okazała się dla mnie wielkim rozczarowaniem. Scenariusz mnie w ogóle nie zainteresował, ale pewnie duży wpływ na to ma fakt, że nie przepadam za mieszaniem mitologii do komiksu superbohaterskiego i bardzo sceptycznym okiem spoglądam na te wszystkie Herkulesy i Thory w amerykańskich komiksach. Niemniej jednak gdyby scenariusz i kreska były porządne, pewnie bym pozostał przy tej serii. A właśnie, kreska... To moim zdaniem totalnie dyskwalifikuje ten komiks. Ach, żeby wziął się za to Ivan Reis. Albo Jim Lee, którego okładkami JL właśnie się zachwycam przy okazji nadrabiania zaległości w zamówionych komiksach. Ci dwaj panowie znakomicie rysują Dianę. Ale w jej serii solowej kreska to jakaś porażka. WW nie kupię. Ostatnimi czasy i tak planowany miesięczny budżet komiksowy przekraczam kilkukrotnie, więc tym razem pozwolę swojemu portfelowi na oddech. I chyba bez większego żalu.

Offline Motyl

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1031 dnia: Lipiec 22, 2014, 07:49:16 am »
Swoją drogą ciekawe co Egmont planuje jeszcze na 3 ostatnie miesiące 2014 roku.
Na pewno będzie comiesięcznie New 52
pewnie LND II i Strażnicy Początek w październiku, 2 tom Yansa i następny Sandman w listopadzie/grudniu + Piotrus Pan (którego ja osobiście odpuszczam).
Powinni coś jeszcze wydać...


EDIT: A, no i Rycerz Bragon i zdaje się ta Skarga (której ja nie zbieram) w grudniu... w sumie się trochę jednak już uzbierało jak na 3 miesiące ;)

Jeszcze Lucyfer miał się skończyć w tym roku, 3 Tintiny są w październiku, Zdrady Kriss de Valnor i 47 Ronin Sakaia.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1032 dnia: Lipiec 22, 2014, 07:55:18 am »
Feldkurat: "Ale w jej serii solowej kreska to jakaś porażka."
 
Przyznam, że jestem trochę zaskoczony tym stwierdzeniem. Mi akurat wydaje się, że obecna w tej serii kreska Cliffa Chianga jest jedną z jej mocniejszych stron. Może nie jest to stylistyka równie efektowna co u kolegi Lee, ale za to przejrzysta i jakby nieco animacyjna, nawiązująca do maniery lat czterdziestych. Ale co kto lubi. A po za tym nie mam nic przeciwko wkomponowywaniu wątków mitologicznych o ile scenarzysta ma nie przekonujący pomysł. Jak dla mnie Azzarello takich właśnie konceptów nie brakowało. Chociażby w kontekście wizerunku niektórych bóstw. Choć oczywiście nie miałbym nic przeciwko gdyby w przyszłym roku spolszczono nam również "Aquamana".

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1033 dnia: Lipiec 22, 2014, 07:58:35 am »
Jeszcze a propos kreski:

Gdyby nie fakt, że seria wychodzi w Polsce, prawdopodobnie zamówiłbym ją w oryginale, m.in. ze względu na wszystkie "ochy i achy" na jej temat. Podobnie zrobiłem z Hawkeye'm (świetna kreska, wspaniałe okładki, "ochy i achy") i się nie zawiodłem.

Offline Julek_

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1034 dnia: Lipiec 22, 2014, 10:18:40 am »
No, co ty. Rysunki są super. Duża czytelność, jeszcze większa dynamika, ładnie robione tła.
Chyba sobie zamówię po angielsku. Piąty tom ma się ukazać w TPB w październiku. W tym samym miesiącu ukaże się ostatni zeszyt runu Azzarello. Jest szansa, że w grudniu będę miał komplet.

Zgadzam się z NN. Cliff Chiang to bardzo dobry rysownik i szkoda tylko, że nie dał rady narysować całości. W pierwszym tonie w jednym zeszycie wyręcza go Tony Akins, później robi to Kano, a pod koniec, goniony terminami, nie rysował tak dobrze, jak potrafi.

"Wonder Woman", jak pisze Lokus, to jedna z najlepszych rzeczy, jakie pojawiły się w New 52. "Blood" to kawał dobrego komiksu.

(Tu moja recenzja, jakby kogoś to interesowało: http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/10/1162-wonder-woman-vol-1-blood.html)

 

anything