trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 543078 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FloreK9

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #675 dnia: Kwiecień 22, 2014, 09:19:32 am »
Dzięki za wyjaśnienia! Czyli byłem w błędzie myśląc, że historia ta na łamach samego Batmana doprowadzi do poważnych zmian. Chyba niestety przyłączę się do osób które ponownie rozczarowane są tym jak Snyder kończy. Przy okazji "Miasta Sów" mnie to tak nie bolało bo praktycznie zirytowała mnie tylko scena z samolotem. Tutaj domyślam się, że Snyderowi chodziło o to żeby samą rodzinę rozbić, podzielić i ograniczyć zaufanie jej członków do Bruce'a co przedstawił dobrze. Po prostu komiks trzymał mocny klimat od początku pokazując Jokera jako totalnego psychopatę, dlatego liczyłem na mocniejsze zakończenie.

Ktoś z Was czyta regularnie zeszyty? Czy historie z "Zero Year" dają radę (bez wchodzenia w szczegóły)?

Offline kelen

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #676 dnia: Kwiecień 22, 2014, 09:24:14 am »
Sens śmierdzi rodziny polegał generalnie na
Spoiler: pokaż
ucięciu tej intymnej relacji Batmana z jego przeciwnikami i skupieniem się w końcu na jego własnej rodzinie. O ironio, jego zachowanie podczas starcia z Jokerem doprowadziło do tego, że każdy z nich postanowił go olać i odłączyć się. Są to generalnie silne konsekwencje, ale zapewne nie takie, których się niektórzy spodziewali.


Zero Year daje radę, ale jest zdecydowanie zaaaa długieeeeee. Być może zbiorczo będzie się to czytać lepiej. Ale mimo czekania co miesiąc na nowy zeszyt, pierwszy rozdział trzymał ładnie w napięciu, drugi już niekoniecznie.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #677 dnia: Kwiecień 22, 2014, 04:21:24 pm »
Ale wznowienie Powrotu Mrocznego Rycerza jest wymienione, Zabójczego żartu nie, za to Uśmiechu śmierci tak?

"Jeśli chodzi o pozostałe komiksy z DC, to wznawiamy „Powrót mrocznego rycerza” i „Uśmiech śmierci”, a także wydamy Batman: The Man Who Laughs."

Dobrze przypuszczałem, że informacja o wznowieniu "Uśmiechu śmierci" to pomyłka. Tekst, który wcześniej kopiowałem z odpowiedzi z Alei Komiksu (cytowany wyżej), dziś wygląda tak: 

"Jeśli chodzi o pozostałe komiksy z DC, to wznawiamy „Powrót mrocznego rycerza” i „Zabójczy żart”, a także wydamy Batman: The Man Who Laughs."

Offline mr.castor

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #678 dnia: Kwiecień 22, 2014, 04:59:20 pm »
Szkoda, nie ukrywam że ucieszyłem się na wieść o tym wznowieniu. Po cichu liczyłem że Egmont będzie wznawiał po trochu swoje wcześniejsze komiksy z gackiem i za kilka miesięcy pojawią się też inne pozycje

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #679 dnia: Kwiecień 22, 2014, 07:14:01 pm »
no tak, ale egmont musi tez myslec o innych czytelnikach i nowych komiksach. wydawnictwo nie moze koncentrowac sie wylacznie na wznowieniach, w ofercie musza byc tez nowe tytuly. pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline nx87

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #680 dnia: Kwiecień 22, 2014, 07:37:40 pm »
Śmierć rodziny - bardzo fajny, ciekawy komiks. Do innych z New52 nie porównam, ponieważ nic więcej nie czytałem...  :wink:

Offline mr.castor

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #681 dnia: Kwiecień 22, 2014, 07:51:41 pm »
no tak, ale egmont musi tez myslec o innych czytelnikach i nowych komiksach. wydawnictwo nie moze koncentrowac sie wylacznie na wznowieniach, w ofercie musza byc tez nowe tytuly. pzdr
 
Prawda to, ale jedno dwa wznowienia rocznie pewnie by im nie zaszkodziły,  a mi i pewnie wielu czytelnikom taki długofalowy plan by nie przeszkadzał ( też jestem zwolennikiem nowych komiksów  :wink: ) A obawiam się że na Powrocie Mrocznego i Zabójczym Żarcie może się skończyć

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #682 dnia: Kwiecień 22, 2014, 07:53:54 pm »
A obawiam się że na Powrocie Mrocznego i Zabójczym Żarcie może się skończyć

Ma być jeszcze "Rok pierwszy" i "Mroczny Rycerz kontratakuje".

Offline Fau

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #683 dnia: Kwiecień 22, 2014, 08:16:05 pm »
Ma być jeszcze "Rok pierwszy" i "Mroczny Rycerz kontratakuje".

Warto nadmienić, że ze względu na swoją "słabość" wznowienie "Mroczny Rycerz Kontratakuje" jest odkładane "na później".

Offline kapitan Żbik

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #684 dnia: Kwiecień 23, 2014, 03:27:42 pm »
Czekam aż Egmont wyda wreszcie zapowiadaną część I "Antares" LEO. Nie mogę się doczekać. Ciekawi mnie kto będzie tłumaczem, bo integral "Aldebaran" miejscami miał "drewniane" tłumaczenie. "Betelgeza" trochę też. Może to się teraz poprawi.

Offline Gre

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #685 dnia: Kwiecień 23, 2014, 04:39:03 pm »
to Antares bedzie podzielone?

Offline chch

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #686 dnia: Kwiecień 23, 2014, 05:31:47 pm »
Pytanie do osób mających szerszą wiedzę na temat planów Egmontu. W FAQ z alei jest informacja, że kajko i kokosz, asteriks i thorgal są /będą na bieżąco dodrukowywani. Tymczasem z dostępnością większości tomów Kajka i Kokosza jest problem od roku. Nawet asteriksa 4 tomy są niedostępne (6, 11-13). Oczywiście w razie braku odpowiedzi spróbuję u źródła i zadam pytanie na forum alei.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline kapitan Żbik

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #687 dnia: Kwiecień 23, 2014, 05:59:36 pm »
Gre: LEO wbrew wcześniejszym zapowiedziom postanowił dorysować jeszcze tom VI. Bardzo mnie to wkurzyło, ale niech mu będzie. Stąd Egmont zapowiedział, że najpierw ukaże się integral z tomami I - III a za rok lub dwa kolejny z tomami IV - VI.
Pytanie czy też na tym się skończy, bo czytałem pewne ploteczki, jakoby LEO miał dorysować jeszcze tom VII i VIII "Antaresu". Sądzę, że to tylko plotki i wreszcie zakończy dzieje Kim Keller.
Powinien zabrać się po "Antares" do rysowania dalszych tomów "Survivants". Na razie tylko dwa sklecił, a fabuła nie powala. może następne tomy będą lepsze.

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #688 dnia: Kwiecień 23, 2014, 06:10:13 pm »
Tak sie zastanawiam, dlaczego egmont nie wyda w jednej zbiorowce DKR i DKSA. W ogole z checia kupilbym taka cegielke w wersji absolute. Powrot ma miec kolejne wydanie, dlaczego nie mozna polaczyc obu komiksow w jednym grubszym tomie.
to samo dotyczy kolejnego wydania Straznikow. Dlaczego egmont nie pokusi sie o wydanie tego komiksu w wersji deluxe, to bylby niezly rarytas.
BTW ciekawe czemu akurat w czerwcu beda sie decydowac dalsze losy Blueberry'ego i wampira.
Btw po ponownej lekturze odpowiedzi egmontu juz wiem dlaczego niektore kolekcje poszly w odstawke (tak dramatycznej sprzedazy niektorych komiksow w zyciu bym sie nie spodziewal vide rozbitkowie czasu, toppi itp itd :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #689 dnia: Kwiecień 23, 2014, 11:31:02 pm »
to samo dotyczy kolejnego wydania Straznikow. Dlaczego egmont nie pokusi sie o wydanie tego komiksu w wersji deluxe, to bylby niezly rarytas.
Kiedyś już o tym pisałem, myślę... właściwie jestem pewien, że takie wydanie (gdyby wydać w niskim nakładzie) rozeszłoby się bardzo szybko... ale Tomek Kołodziejczak chyba tak nie uważa: "szczerze mówiąc, w Polsce prawie każdy komiks - biorąc pod uwagę nakład - to swoiste wydanie kolekcjonerskie. Strażnicy to świetny komiks, ale po bardziej ekskluzywne edycje odsyłam do wydań oryginalnych" (za odpowiedziami z alei)

 

anything