trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 548566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #660 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:20:47 pm »
czyli kolejny batek, ladnie  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Nick Jackolson

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #661 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:27:06 pm »
Listą z tą pozycją już od jakiegoś krąży po sieci.

Możliwe, w każdym razie w "Śmierci rodziny" znajduje się oficjalna zapowiedź nowego dc Egmontu z okładkami i małym opisem do końca roku.

Superman: U kresu dni, tom 3 : Maj 2014
Imperium Pingwina, tom 3: Czerwiec 2014
Tron Atlantydy, tom 3 : Lipiec 2014
Wonder Woman: Sierpień 2014
Rok Zerowy, Tajemnicze Miasto, Tom 4 : Wrzesień 2014
All Star Western : Październik 2014
Szpon: Listopad 2014
Batman: Mroczny Rycerz: Grudzień 2014

Na koniec dodam tylko, że wydanie śmierci robi wrażenie... Nie znam jakości wydania oryginalnego... ale ta obwoluta, twarda oprawa, galeria okładek + szkice robią wrażenie. Widzę, ze na proficie24 już wyprzedane :) 48 zł za taki komiks to naprawdę był dobry zakup.

Ktoś mi powie czy Szpon jest wart uwagi? czy to coś takiego jak Strażnicy: Początek dla Strażników?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 08:32:44 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline mr.castor

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #662 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:38:33 pm »
Również dziś odebrałem nowego Batka ( też Profit24 :smile: ) i faktycznie całkiem przyjemna ta okładka. Inny sposób foliowania chyba przez tą okładkę właśnie, nie znam technologi pakowania ale wydaje mi się że standardowa folia przy pakowaniu może być delikatnie zgrzewana i możliwe że bali się żw przyklei się do tej z Jokerem. Dziś wieczór trudny wybór: Batman, Severed czy Ralph Azham  :eek:

Offline kelen

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #663 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:39:16 pm »
Wydanie oryginalne jest takie same. Było to tutaj już chyba przeze mnie wcześniej poruszane, ale jak DC wydało zbiorczo tą historię, to zmieniło część dialogów, które oryginalnie były w zeszytach.

"Szpon" nie jest prequelem, jeśli o to Ci chodzi. Czytałem tylko numer zerowy i mnie się podobał. To coś w rodzaju jak Azrael dostał swoją serię po Knightfallu.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline peta18

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #664 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:39:48 pm »
Dziś wieczór trudny wybór: Batman, Severed czy Ralph Azham  :eek:
Ralph Azham!
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline mr.castor

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #665 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:43:04 pm »
Ralph Azham!
Też tak myślę, pierwszy tom miodzio a podobno kolejny jeszcze lepszy

Offline Nick Jackolson

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #666 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:49:37 pm »
Wydanie oryginalne jest takie same. Było to tutaj już chyba przeze mnie wcześniej poruszane, ale jak DC wydało zbiorczo tą historię, to zmieniło część dialogów, które oryginalnie były w zeszytach.

ok.

"Szpon" nie jest prequelem, jeśli o to Ci chodzi. Czytałem tylko numer zerowy i mnie się podobał. To coś w rodzaju jak Azrael dostał swoją serię po Knightfallu.

chodziło mi bardziej o wyciskanie wszystkiego co się da z serii na chama :)

Offline jolan13

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #667 dnia: Kwiecień 17, 2014, 07:03:22 am »
Ralph Azham!
Też wczoraj wybrałem Azhama jako lekturę i nie żałuję, lepszy niż pierwszy tom:) a w kolejce oprócz komiksów wymienionych przez castora czeka jeszcze nowy Sandman i Elryk. Co dzień trudny wybór;P Dziś pewnie łyknę Elryka i spróbuję "napocząć" Severed.

Offline mr.castor

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #668 dnia: Kwiecień 17, 2014, 07:50:14 am »
Elryk przeczytany i muszę przyznać że na taki komiks liczyłem . Chyba pierwszy komiks Dark Fantasy jaki przeczytałem i nie mogę doczekać się kontynuacji. Ralph Azham tak jak myślałem rewelacja, sporo się dzieje i poczucie humoru głównego bohatera  totalnie w moim stylu. Dziś chyba nowy Batman będzie u minie na tapecie

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #669 dnia: Kwiecień 17, 2014, 09:51:33 am »
Ja wczoraj łykałem THORGAL-Crow i W poszukiwaniu Ptaka (ponownie).
Thorgal jak najbardziej pozytywnie- bardzo "starothorgalowaty" nic na siłę, głównym tematem to co ciekawe jest rywalizacja córki z matką -pierwsze bunty i konflikt o mężczyzn a wątki przygodowe schodza na drugi plan (Oko Odyna w porównaniu do niego to gra RPG) . Fajna kolorystyka, fajne plenery, jednak postaciom czegoś brakuje szczególnie Arrici, która przez Rosińskiego była przedstawiana jako zmęczona życiem kobieta z dziećmi i nieobecnym mężem na karku....a tu nagle zamienia się w podlotka i wizualnie jak i "potrzebowo"i mam wrazenie jakbym czytał Zdradzoną albo Trzech Starców. Tyle co ona przeszła w tych 30-paru albumach (i dodajmy, że jednak była wychuchaną  i delikatną córką wodza)-  to w Polsce już by była na rencie albo emeryturze a tu autorzy ją ganiają po łóżkach obcych facetów (fakt że ma z 35 max 40lat to jeszcze jest atrakcyjna mocno ale nie przesadzajmy). Miło że córeczka przejmuje pierwsze skrzypce ale charakterek i urodę ma bardziej po ciotce Kriss niż po rodzicach. Ogólnie komiks fajny bez kombinowania.
Przyjaciel Javin- jak dla mnie rewelacja...strasznie lubię takie rycersko-fantastyczne czasy, rysunek jak dla mnie GENIALNY, bohaterowie kreśleni dynamicznie, twarze i mimika odwzorowane w sposób bardzo rzeczywisty (w porównaniu z wieloma "drewniakami" z branży komiksowej), kolorystyka BAJECZNA. Jest pomysł i na fabułę i na rysunek- komiks się po prostu "łyka".
W kolejce leżą Strażnicy 3 tomy- jeden już zmeczyłem...

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #670 dnia: Kwiecień 17, 2014, 09:54:45 am »
W kolejce leżą Strażnicy 3 tomy- jeden już zmeczyłem...
Ja to "zmęczyłem się" główną serią. Pozostałe tomy można czytać osobno (bez znajomości wątków ze "Strażników"), ale jednak dla mnie to lepiej najpierw poznać wizję Moore'a, by potem "uzupełnić" ją właśnie "Początkiem". Wtedy "Strażnicy" nabierają pełniejszego odbioru.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline FloreK9

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #671 dnia: Kwiecień 22, 2014, 07:47:30 am »
Witam,

Zanim zadam pytanie może się krótko przywitam. Forum czytuje od dłuższego czasu, ale jakoś do rejestracji nigdy się nie garnąłem choć czasem ochota na włączenie się do dyskusji była spora. Czytuje komiksy od 1995 roku i i 5 numeru Supermana (pojawienie się Doomsdaya - wiadomo) którego dorwałem u sąsiada, dalej kupowałem już sam, ale z perspektywy czasu nie tyle ile bym chciał, nie miałem możliwości wyciągać więcej drobniaków od rodziców, a miałem wtedy lat 9. Zwłaszcza, że ciężko było wytłumaczyć dlaczego komiksy z miesiąca na miesiąc drożeją. Po tym jak wydawnictwo padło miałem długą przerwę z nielicznymi wyjątkami aby do czytania na większą skalę wrócić jakieś 5 lat temu. Obecny rok zapowiada się dramatycznie dla mojego portfela, zrobiłem rozpiskę co ciekawego wychodzi i jestem przerażony, zwłaszcza że z miesiąca na miesiąc lista się powiększa. Bierze się to też z tego, że po tak długiej przerwie chcę się nadrobić jak najwięcej więc wszystkie dodruki, drugie wydania itd. trafiają do mnie na półkę. Nie skupiam się też jedynie na komiksie Superhero, ale próbuje wszystkiego. Stąd kolejne tomy komiksu europejskiego i nie tylko trafiają na półkę.

To może przejdę teraz do meritum. Otrzymałem swój egzemplarz "Śmierci Rodziny" i trafiły mi się strony do góry nogami i to drukowane, że tak się wyrażę "od tyłu". Czy można uderzać z czymś takim bezpośrednio do wydawnictwa czy reklamować komiks w sklepie? Nie jest to zabieg celowy ponieważ w zeszytach taki problem nie występuje. Nikt nigdzie się nie skarży na to więc zastanawiam się czy jestem wyjątkiem w tym wypadku, wcześniej w przypadku "Miasta Sów" niemal od razu pojawiały się głosy o fińskich napisach itd. teraz cisza.

Drugie pytanie. Kiedyś słyszałem, że jeden z członków bat-rodziny kiepsko skończył po akcji Jokera. Myślałem, że przedstawione to zostanie właśnie w tym komiksie, ale wychodzi na to, że coś wydarzy się później bądź w innej serii. Stąd pytanie do ogarnietych w temacie (Kelen?) W jakim wydaniu zbiorczym zawarte są zeszyty 18-20? Nie w kolejnym Batmanie bo "Zero Year" zawiera zeszyty 21-24, w wydaniu "Joker Death of the family" również ich nie ma. Czy żeby poznać dramatyczne konsekwencje tej historii musimy przeczytać trzeci tom "Batman and Robin"?

Offline peta18

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #672 dnia: Kwiecień 22, 2014, 07:57:14 am »
Otrzymałem swój egzemplarz "Śmierci Rodziny" i trafiły mi się strony do góry nogami i to drukowane, że tak się wyrażę "od tyłu". Czy można uderzać z czymś takim bezpośrednio do wydawnictwa czy reklamować komiks w sklepie?
Reklamuj tam gdzie kupowales.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Piotruposz

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #673 dnia: Kwiecień 22, 2014, 08:03:18 am »
Czy można uderzać z czymś takim bezpośrednio do wydawnictwa czy reklamować komiks w sklepie? Nie jest to zabieg celowy ponieważ w zeszytach taki problem nie występuje. Nikt nigdzie się nie skarży na to więc zastanawiam się czy jestem wyjątkiem w tym wypadku, wcześniej w przypadku "Miasta Sów" niemal od razu pojawiały się głosy o fińskich napisach itd. teraz cisza.

Reklamuj komiks. Jest wadliwy, więc chyba obojętnie czy w sklepie, czy w wydawnictwie. Powinni wymienić. Łatwiej i szybciej chyba w sklepie.

Drugie pytanie. Kiedyś słyszałem, że jeden z członków bat-rodziny kiepsko skończył po akcji Jokera. Myślałem, że przedstawione to zostanie właśnie w tym komiksie, ale wychodzi na to, że coś wydarzy się później bądź w innej serii. Stąd pytanie do ogarnietych w temacie (Kelen?) W jakim wydaniu zbiorczym zawarte są zeszyty 18-20? Nie w kolejnym Batmanie bo "Zero Year" zawiera zeszyty 21-24, w wydaniu "Joker Death of the family" również ich nie ma. Czy żeby poznać dramatyczne konsekwencje tej historii musimy przeczytać trzeci tom "Batman and Robin"?

Osoba, która ucierpiała, to chyba Damian, jednak nie z winy Jokera i na łamach serii Batman Incorporated (będącej kontynuacją runu Morrisona jeszcze sprzed New 52).
Zeszyty 18 - 20 być może zostaną zebrane w tomie Zero Year (zapowiedzi DC dotyczące zawartości wydań zbiorczych często mijają się z prawdą i są w ostatniej chwili zmieniane) lub w jakimś tomie później. Ja akurat, nie chcąc ryzykować, kupiłem te zeszyty osobno (18. ukazuje Batmana już po tragicznym wydarzeniu dotyczącym jego syna) i uważam, że są warte przeczytania
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2014, 08:06:51 am wysłana przez Piotruposz »

Offline kelen

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #674 dnia: Kwiecień 22, 2014, 08:58:41 am »
Po akcji Jokera ucierpiał Jason. W jego masce ukrył mechanizm, który wylał kwas na jego twarz. Zostało to pokazane tylko w "Red Hood an the Outlaws" i tam trzeba tego szukać. Ale z tego co pamiętam, szybko niestety z tego wątku "zrezygnowano" i chyba go zmieniono, sądząc po zmianie, jaką dostała chociażby okładka z potocznie zwanego wtf month (to były te numery, które miały podwójną okładkę z ukrytą, drugą częścią).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru