trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 547564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #495 dnia: Marzec 25, 2014, 06:37:08 pm »
Co to był wtedy za koniec roku, ta Gwiazdka 2006: Sambre, Blankets i Phenian - potrójna rewelacja. Piękne czasy.  :smile:
O tak, niezaponiana Gwiazdka. Choć nie mam pojęcia dlaczego pominąłeś Ghost World, bo wyszedł razem z Phenianem.

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #496 dnia: Marzec 25, 2014, 06:39:10 pm »
Wydaje mi się, że chociażby kwestia "Bouncera" wskazuje na to, że Egmont nie ma już licencji na te starsze tytuły i to raczej w gestii innych wydawnictw jest czy pojawią się one na naszym rynku.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #497 dnia: Marzec 25, 2014, 06:39:38 pm »
O tak, niezaponiana gwiazdka. Choć nie mam pojęcia dlaczego pominąłeś Ghost World, bo wyszedł razem z Phenianem.
Bo mi się aż tak bardzo nie podobał. :P (tak, pomyślałem o nim przed chwilą jak pisałem posta)
Choć wiesz, to było 7-8 lat temu. Teraz mógłbym inaczej go odebrać.

Offline Miły90

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #498 dnia: Marzec 25, 2014, 07:12:09 pm »
A tak z ciekawości spytam, czy Egmont przypomni sobie kiedys jeszcze o Sandmanie w HC? Bardziej z czystej ciekawości pytam, aniżeli licze, na ruszenie tematu i w żadnym razie nie mam pretensji, bo wiadomo, że rynek komiksowy w Polsce to mała nisza.

Przyznaję, że jestem debilem, bo kilka lat temu na studiach potrzebowałem kasy na stancję, więc sprzedałem Cromwella, Noce nieskończone, Umowę z Bogiem, Blueberry`ego i kilka innych. Więc tak, jestem za dodrukami, bo za nimi tęsknię, chcę mieć i ponownie przeczytać. Blueberry wtedy poszedł za 50 zł...teraz chcąc go odkupić musiałbym dać z 250-300 zł.
Już trudno, że mi Towarzysze, Sambre, Incal i kilka innych stracą na wartości (nie chcę ich sprzedawać, ale zawsze fajnie mieć jakąś zamrożoną kasę, jakby co).
A tak, bo Sambre już było na kolejny rok, ale wydali przed Gwiazdką, żeby ludzie dużo nakładu wykupili na prezent. Co to był wtedy za koniec roku, ta Gwiazdka 2006: Sambre, Blankets i Phenian - potrójna rewelacja. Piękne czasy.  :smile:


 Uważasz się za debila, bo sprzedałeś komiksy, żeby opłacić rachunki? To wolałbyć mieć komiksy, a nie mieć opłaconych rachunków? Dziwne podejście, tym bardziej dziwne, że kupić wszystkie te komiksy w oryginale, majac połączenie z siecią, bez problemu. A oryginał, zawsze jest lepszy od tłumaczenia wszelakiego. Do tego Polskie wersje osiągają, momentami jakieś makabryczne ceny- noce nieskończone, to teraz po allegro śmigają, po 2, 3 stówy, co nie dziwi przy tak małych nakładów w Polsce i to jeszcze w przypadku takiego klasyka co Sandman, o komiksach Eisnera to juz w ogóle nie mówiąc.  Noce nieskończone kosztują na amazonie 14.99 $. Wszelakie przelicznki w internecie mówią, że to czterdzieści parę złoty. Wiec nic nie stoi na przeszkodzie że , znów posiadać ten komiks. Chyba, że coś nie pasuje w, cenach za przesyłkę, to wtedy wciaż masz inne opcje np na Atom Comics masz je, za przywoitą cenę 63,99. Co prawda, tylko miękka okładka, ale jednak orgyniał to i lepsze.  Nie rozumiem ślepego trzymania się,  Polskiego rynku komiksowego. Te wszystkie pozycje z jakiś eksluzywnych kolekcji typu Mistrzowie Komiksu, Obrazy Grozy itd. za granicą wcale eksluzywne nie są i można je dostać za bardziej ludzkie ceny, niż te wszystkie używane egzemplarze na allegro. A parę stówek to nie lepiej odłożyć na wydania typu absolute, które faktycznie można nazwać eksluzywnymi?  Ja rozumiem, wspieramy swój rynek, czy coś w tym stylu, ale ta filozofia i tak nie ma sensu przy używanych eksluzywach , bo ta kasa za używane egzemplarze i tak nie idzie do wydawcy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2014, 07:36:01 pm wysłana przez Miły90 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #499 dnia: Marzec 25, 2014, 07:13:53 pm »
A tak z ciekawości spytam, czy Egmont przypomni sobie kiedys jeszcze o Sandmanie w HC? Bardziej z czystej ciekawości pytam, aniżeli licze, na ruszenie tematu i w żadnym razie nie mam pretensji, bo wiadomo, że rynek komiksowy w Polsce to mała nisza.

No jak to? Przecież w tym roku rusza. Mają być kolejne dwa tomy, pierwszy z nich, czyli Sandman tom 6 już w kwietniu.

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/240811-sandman-6-refleksje-i-przypowiesci-wyd-ii

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #500 dnia: Marzec 25, 2014, 07:14:51 pm »
Mily wszystko sie zgadza, ale co w przypadku komiksow francuskich?
Nie wydaje mi sie, aby tym jezykiem operowala liczba czytelnikow chocby zlizona do angielskiego.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #501 dnia: Marzec 25, 2014, 07:32:19 pm »
W kwestii dodrukow i 2. wydan, szczegolnie drogich komiksow takich jak np. Incal, to mnie sie widzi, ze to nie jest tak, ze wydawcy nie chca dodrukowywac, bo honorowo trzymaja sie jakichs umow, tylko przyczyna lezy bezposrednio w rynku. Mianowicie po ukazaniu sie takiego tytulu nawet w tak niewielkim nakladzie jak 1000 egz. nastepuje znaczne zawezenie i tak niszowego targetu, bowiem albo tytul zostal kupiony gdy lezal w ksiegarniach, albo pozniej totalni maniacy komiksow i tak go wydlubia z drugiego obiegu za 3x wieksze pieniadze. Z drugiej strony licencjonodawcy bardzo czesto warunkuja zawarcie umowy od wydania tytulu w odpowiednio duzym nakladzie (kiedys narzekal na to p. Pietrasik w odniesieniu do jakies tytulu). To wszystko powoduje, ze wydawcy bardzo czesto nie oplaca sie robic dodrukow, ew. 2. wydan, z definicji drogiego tytulu, bo ryzykuje, ze drugi rzut slabo sie sprzeda, bowiem ew. moze go kupic mniej lub bardziej przypadkowe osoby plus niewielka garstka maniakow, ktorzy go jeszcze nie maja.

Offline marceli

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #502 dnia: Marzec 25, 2014, 10:37:29 pm »
Według mnie jest kwestią czasu jak dodrukują/wznowią takie komiksy jak Incal, Cromwell Stone, Feralny Major czy Kingdom Come. Nikt nie będzie wnikał, że coś kiedyś obiecali. Jest zapotrzebowanie to będzie i nowe wydanie.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #503 dnia: Marzec 26, 2014, 07:07:50 am »
jak ktoś czeka na Integral "Piotrusia Pana" Loisela... to podaję link gdzie można zobaczyć wydanie angielskie
http://www.amazon.co.uk/Peter-Pan-Regis-Loisel/dp/1908030070/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1395817448&sr=1-1&keywords=peter+pan+loisel#reader_1908030070
EGMONCIE!!!
Czekamy!!!

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #504 dnia: Marzec 26, 2014, 02:46:36 pm »
Jakos szczesliwy posiadacz tego integrala powiem tak - piekny jest! Swietna okladka (imitujaca skore weza), kredowy przyjemny papier, calostronne okladki i tylko dodatkow jakos brak. Ale i tak jest to swietnie wydany, swietny komiks. A sama historia? No coz, niektorzy narzekaja, ze im dalej tym wieksza nuda, dla mnie wrecz przeciwnie. Uwazam, ze to jeden z najlepszych komiksow jakie kiedykolwiek czytalem.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #505 dnia: Marzec 26, 2014, 07:27:40 pm »
Niech Egmont wyda ten integral, bo jestem w stanie przeprosić się z tym cyklem Loisela i w końcu go dokończyć. :smile: Chciałbym już, ale niestety chyba poszły na przemiał (a już na pewno nie ma ich w katalogu, może ktoś zwinął) w tej bibliotece, z której wypożyczyłem w 2005 roku kompletną historię. Wielka szkoda. Jak będzie integral, to pewnie kupię.
1. tom był bardzo fajny, mogli pójść w tym kierunku brudnego Londynu. Skoro historia alternatywna, to mogli zrobić z Piotrusia Pana świra, który by sobie wyobrażał Nibylandię, ale ciągle żył w wiktoriańskim kraju. :smile:  A rysunki są przepyszne.

Offline TePe

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #506 dnia: Marzec 26, 2014, 09:19:54 pm »
Swietna okladka (imitujaca skore weza),
To chyba bardziej jest skóra krokodyla, który występuje w komiksie.

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #507 dnia: Marzec 26, 2014, 09:54:25 pm »
Czeski blad! Oczywiscie - skora krokodyla!
 :razz:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

N.N.

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #508 dnia: Marzec 26, 2014, 10:27:55 pm »

Offline Nick Jackolson

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #509 dnia: Kwiecień 01, 2014, 05:51:19 am »
Egmont zapowiedział dodruk Azylu Arkham !!!

źródło:

Kołodziejczak : "zapowiadam dodruk Azylu Arkham"

 

anything