trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 547351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ty_draniu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #480 dnia: Marzec 25, 2014, 05:44:34 pm »
Że też chce się wam po raz kolejny wałkować ten temat. Ze 2 miesiące temu była o tym dyskusja...
Na forum alei komiksu w odpowiedziach na pytania można znaleźć taką wypowiedź: "Wyjaśniam: pierwsza i druga edycja MK miała nakłady rzędu 1000 egzemplarzy (+ ilość niezbędna dla licencjodawców, mediów, wydawcy itp.). Następne edycje i kolekcje drukujemy w nakładach nieco wyższych, ale wciąż skromnych."
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #481 dnia: Marzec 25, 2014, 05:50:07 pm »
Ty draniu, to ważny temat, bo ludzie chcieliby przeczytać np. znakomite Sambre, a na allegro właśnie licytują za ponad 350. To to chcą dodruków.
I faktycznie, pamiętam tę wypowiedź!
Czyli 1000 sztuk było do ostatniego tomu wydanego w 2006 roku, czyli Sambre (dziesiąty album). Oczywiście z Nocami nieskończonymi jako wyjątek. Od tomu jedenastego, czyli Umowy z Bogiem nakłady są wyższe.
Czyli sorry forumowicze. Takie rzeczy jak Sambre i Incal (oba mam, uff) nie będą miały drugich wydań.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #482 dnia: Marzec 25, 2014, 06:02:24 pm »

Czyli sorry forumowicze. Takie rzeczy jak Sambre i Incal (oba mam, uff) nie będą miały drugich wydań.
Ależ oczywiście, że będą miały, to tylko kwestia czasu. Osobiście mam nadzieję, że stanie się to jeszcze za mojego życia... ;)
Tak przy okazji, zawsze się zastanawiałem, skąd wiadomo, które komiksy są w tej "drugiej" edycji? Też były takie reklamówki jak wkleił Death odnośnie 1. edycji?

Offline Ty_draniu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #483 dnia: Marzec 25, 2014, 06:05:55 pm »
Dla ciekawych trochę archeologii, dyskusja sprzed 6 lat:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,28309.0.html
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline radef

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #484 dnia: Marzec 25, 2014, 06:06:36 pm »
Według mnie komiksy z pierwszej, i z drugiej nie mogą być dodrukowywane. I to jest ogólna prawda. Ale to nie znaczy, że nie mogą być te komiksy w nowych wydaniach. Jaka jest różnica między dodrukiem, a nowym wydaniem? W dodruku dostajesz dokładniej to samo, a w nowym wydaniu następują zmiany. Zmianą jest choćby zmiana ilustracji na okładce. Przecież na tej ulotce nie pisze "1000 egzemplarzy i obiecujemy, że nie będzie za 10 lat nowego wydania", informacja 1000 egzemplarzy oznacza, że dane wydanie nie będzie dodrukowywane, a nie że nie będzie kolejnych wydań. I niech nikt się nie rzuca, że przez to jego "Feralny major" straci na wartości. Według mnie nowe wydanie szybko się wyprzeda i szybko ceny wrócą do tzw. "normalności", a poza tym pierwsze wydanie (limitowane) będzie zawsze cenniejsze.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline krakers

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #485 dnia: Marzec 25, 2014, 06:09:45 pm »
Dodruki powinny być skoro jest popyt.Sam mam sporo komiksów ,które teraz nie są dostępna (Incal,Sambre) i nie mam nic przeciwko dodrukom.Niech inni też mają możliwość przeczytania tych komiksów.Prawa wydawnicze kiedyś Egmontowi wygasną i może jakieś wydawnictwo "iks ygrek zet" wyda to wszystko o co ludzie proszą.I tu mam pytanie do przeciwników dodruków bo zapłacili kilkaset złotych za "feralne sambre" : też będzieci tupać nóżkami ,i krzyczeć że była umowa" ?Co z tego że kto inny by wtedy wydawał ,przecież chodzi o tytuł z umowy "limitowanej"

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #486 dnia: Marzec 25, 2014, 06:13:55 pm »
Tak przy okazji, zawsze się zastanawiałem, skąd wiadomo, które komiksy są w tej "drugiej" edycji?
To jest chyba latami.
1. edycja to 2005 rok.
2. edycja to 2006 rok.
Dalej nie jestem pewien.
Ale jak jest nowa baderolka do nowej serii, to są na niej albumy z tej nowej serii. Jeśli dobrze pamiętam.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #487 dnia: Marzec 25, 2014, 06:14:02 pm »
Przecież nie muszą być dodruki czy nowe wydania. Wystarczy np. odtworzyć serię jak np. WKKM i nagle okazuje się, że Marvel został na jakiś czas zablokowany - tzn. nieopłacalny. Kto broni jakiemuś wydawnictwu stworzyć monograficzną serię danego autora jak np. Egmont zrobił z Rosińskim. Takie przedsięwzięcie jest pewnie kosztowne i niewiele wydawnictw mniejszych może sobie na to pozwolić. Wydaje mi się, ze jeżeli ktoś by chciał kupić tego rodzaju licencję, to nie było by problemu i sprzedający zatroszczył by się o to, by dane wydawnictwo mogło wydrukować kolekcję, po mimo jakiś tam groszowych umów na jakiś konkretny tytuł z Egmontem.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #488 dnia: Marzec 25, 2014, 06:19:49 pm »
Wiecie, już dodruki tych, których obiecali nie dodrukowywać, no trudno.
Ale oni przecież nawet Cromwell Stone nie dodrukowali, który wyprzedał się w 3 miesiące, nie miał żadnej obietnicy i dodatkowo jest komiksem Andreasa, który jest u nas wręcz uwielbiany. Więc o czym tu gadać?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #489 dnia: Marzec 25, 2014, 06:21:50 pm »
A ja miałem sen, że wyjdzie Rork w integralu i zignorowałem to, a jakiś czas później Sideca wydaje Rorka. Niedawno miałem sen, że ukazało się wznowienie/drugie wydanie Kingdom Come, i następnego dnia wystawiłem mój egzemplarz na allegro, i poszedł w aukcji za ponad 400 zł. Czekam na wznowienie.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #490 dnia: Marzec 25, 2014, 06:22:13 pm »
Ja nie mówię, że później Egmont nie obiecywał. Twierdzę jeno, że nie widziałem dowodu, aby kolejne albumy miały obiecane tylko 1000 sztuk. Jeśli ktoś ma dowód, że przy okazji kolejnych rzutów MK też była gadka o 1000 sztuk, to poproszę.  :smile:



Dzięki wielkie. :smile:


Ta teoria doskonale wyjaśnia dlaczego nie ma dodruków tych komiksów, a innych są.



Według mnie komiksy z pierwszej, i z drugiej nie mogą być dodrukowywane. I to jest ogólna prawda. Ale to nie znaczy, że nie mogą być te komiksy w nowych wydaniach. Jaka jest różnica między dodrukiem, a nowym wydaniem? W dodruku dostajesz dokładniej to samo, a w nowym wydaniu następują zmiany. Zmianą jest choćby zmiana ilustracji na okładce. Przecież na tej ulotce nie pisze "1000 egzemplarzy i obiecujemy, że nie będzie za 10 lat nowego wydania", informacja 1000 egzemplarzy oznacza, że dane wydanie nie będzie dodrukowywane, a nie że nie będzie kolejnych wydań. I niech nikt się nie rzuca, że przez to jego "Feralny major" straci na wartości. Według mnie nowe wydanie szybko się wyprzeda i szybko ceny wrócą do tzw. "normalności", a poza tym pierwsze wydanie (limitowane) będzie zawsze cenniejsze.


Wydaje mi się, że sprawa nie jest tak prosta. Jakby Egmont mógł wydać drugie wydanie, to by to po prostu zrobił, bo takie komiksy jak Kingdom Come na pewno sprzedały by się obecnie bardzo dobrze.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #491 dnia: Marzec 25, 2014, 06:28:39 pm »
To jest chyba latami.
1. edycja to 2005 rok.
2. edycja to 2006 rok.
Dalej nie jestem pewien.
Ale jak jest nowa baderolka do nowej serii, to są na niej albumy z tej nowej serii. Jeśli dobrze pamiętam.


Druga edycja: Josel, Indiańskie lato, Sandman NN, Incal.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #492 dnia: Marzec 25, 2014, 06:30:18 pm »
Przyznaję, że jestem debilem, bo kilka lat temu na studiach potrzebowałem kasy na stancję, więc sprzedałem Cromwella, Noce nieskończone, Umowę z Bogiem, Blueberry`ego i kilka innych. Więc tak, jestem za dodrukami, bo za nimi tęsknię, chcę mieć i ponownie przeczytać. Blueberry wtedy poszedł za 50 zł...teraz chcąc go odkupić musiałbym dać z 250-300 zł.
Już trudno, że mi Towarzysze, Sambre, Incal i kilka innych stracą na wartości (nie chcę ich sprzedawać, ale zawsze fajnie mieć jakąś zamrożoną kasę, jakby co).

Druga edycja: Josel, Indiańskie lato, Sandman NN, Incal.
A tak, bo Sambre już było na kolejny rok, ale wydali przed Gwiazdką, żeby ludzie dużo nakładu wykupili na prezent. Co to był wtedy za koniec roku, ta Gwiazdka 2006: Sambre, Blankets i Phenian - potrójna rewelacja. Piękne czasy.  :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #493 dnia: Marzec 25, 2014, 06:33:27 pm »
Jeśli dobrze pamiętam to Kołodziejczak ostatnio odpowiedział w kontekście dodruku "Sambre", że rozważają. Nie odpowiedział tak jak zwykle czyli "raczej nie".
A Taurus (informacja z fejsa) ma jeszcze w tym roku rozpocząć wydawanie Bouncera. Na razie rozważają czy będzie to kontynuacja czy też wydadzą od początku.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #494 dnia: Marzec 25, 2014, 06:35:38 pm »
Jeśli dobrze pamiętam to Kołodziejczak ostatnio odpowiedział w kontekście dodruku "Sambre", że rozważają.
TucoRamirez wyjaśnił mój błąd. Mogą dodrukować Sambre, skoro jest z III edycji MK.  :smile:
Tymczasem na allegro już 355, ktoś się może niebawem zdziwić.  :razz:

 

anything