trawa

Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #495 dnia: Lipiec 24, 2016, 08:26:34 am »
Patrząc na ich aktywność wydawniczą należy spodziewać się wydania wszystkich zaplanowanych tomów DD w kolejnej dekadzie.


Optymista.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline adro

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #496 dnia: Lipiec 24, 2016, 02:48:15 pm »
sideca wroci jako manzoku i znowu pocisnie, zobaczycie  :razz:
pzdr
ps kurcze moj kuzyn klnie na czym swiat stoi. Koles kupowal na biezaco rozne serie, a teraz wszystko wychodzi w formie omniakow i deluxow  :lol: :razz: , nie dziwie sie. Ja tam jestem happy, bo moglem byc na biezaco z paroma seriami  :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline starcek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #497 dnia: Lipiec 24, 2016, 05:04:00 pm »
A tu ciekawa zapowiedź od konkurencji. Strach pomyśleć co może być jako Silver Age, następne w kolejce...
https://www.amazon.com/Swamp-Thing-Bronze-Age-Omnibus/dp/1401268269/ref=sr_1_75?s=books&ie=UTF8&qid=1469374350&sr=1-75&keywords=dc+comics+2017

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline arczi_ancymon

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #498 dnia: Lipiec 24, 2016, 06:38:39 pm »
Dokładnie, na zagranicznych forach przypuszczają, że omnibus Swamp Thinga Moore'a wyjdzie w 2017 lub 2018. Jeśli Egmont nie zrobi łaski, to trzeba będzie się wykosztować :)

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #499 dnia: Lipiec 24, 2016, 07:04:56 pm »
Jak będę to mógł mieć w omnibusie, to łaska Egmontu mi zwisa. Tak samo jak te dwa duble w WKKDC.

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #500 dnia: Lipiec 24, 2016, 08:05:31 pm »
Jak będę to mógł mieć w omnibusie, to łaska Egmontu mi zwisa. Tak samo jak te dwa duble w WKKDC.

Dokładnie. Jeżeli wydadzą omniaka Moore'a to polska wersja już mi zwisa. Niech 8azyl ma te swoje 2 tomy w kolekcji i niech się cieszy  :lol:


Z innej beczki od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pewne pytanie dotyczące wydawania OHC'ków z Marvela zbierających większość wydawanych aktualnie serii. Może ktoś będzie wiedział.

Czy jest jakiś wyznacznik tego, jaki run zostanie zebrany w formie OHC? Czy mozna to jakoś przewidzieć? Czy jest to kwestia popularności, "sprzedawalności"? Czy niektóre serie otrzymują OHC z automatu (X-men, Spider-man itd.)? Pytam bo OHC jest jednym z moich ulubionych formatów, moim zdaniem stanowi fajny kompromis między jakością wydania, ilością zeszytów a ceną.

Z tego co wiem, najpierw jest wydawany Standard SC, Standard Premiere HC a potem OHC. Niestety nie wszystkie pozycje otrzymują ten ostatni. I choć można by to zrzucić na popularność danych serii, to czasami pojawiają się tytuły totalnie z czapy jak Thanos Rising. Z kolei Moon Knight z Now, czy Silver Surfer Slotta nadal dostają tylko SC.

Swego czasu kupiłem żeńskiego Thora Aarona w dwóch Premiere HC. Z perspektywy czasu nie był to dobry zakup, bo niedawno został zapowiedziany OHC zbierający cały run. Byłem przekonany, że nie powstanie, a jednak...

I tu pojawia się pytanie jak to poznać? Na 2017 jest zapowiedziany trzeci HC Doktora Strange Aarona. Nie ukrywam, że wolałbym to zobaczyć zebrane np. w dwóch OHC. Czekać czy kupować co jest?

Na Q1 2017 są zapowiedziane takie OHC:

ALL-NEW, ALL-DIFFERENT AVENGERS VOL. 1 HC
AMAZING SPIDER-MAN: WORLDWIDE VOL. 1 HC
DEADPOOL: WORLD'S GREATEST VOL. 1 HC
SPIDER-GWEN VOL. 1 HC
UNCANNY INHUMANS VOL. 1 HC

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #501 dnia: Lipiec 24, 2016, 09:26:48 pm »
Antari - nie ma reguly, sam zrobilem ten blad ze kupilem troche serii w TP albo HC a pozniej musialem sprzedawac jak chcialem przejsc na OHC. Na ten moment mozna zalozyc ze "glowne" serie czyli te pchajace wydarzenia rzeczywiscie do przodu, plus jakies chwalone/popularne runy dostana OHC. Do tego zaczynaja sie pojawiac sytuacje ze wydawane sa OHC a pozniej omniaki (do niedawna bylo tylko i wylacznei jedno albo drugie) - wiec jest to bardzo ciezkie do wysrodkowania.
Sam mam np deadpoola z marvel now w ohc a taniej byloby kupic aktualnei zapowiedziany omniak.

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #502 dnia: Lipiec 24, 2016, 10:35:19 pm »
Aha, czyli nie ma jakiejś magicznej reguły. No właśnie ja staram się już nie popełniać tych błędów (zakup standard sc i hc) dlatego z nowościami czekam, aż wyjdą OHC. I stąd moja obawa o to czy niektóre serie wyjdą.

Też mam Deadpoola Now w OHC. Nie szkoda mi tych cieńszych omniaków jak Ms Marvel czy Hawkeye Fractiona, gorzej z grubszymi jak Deadpool. Ale staram się to jakoś wypośrodkować. Sam format podoba mi się na tyle, że nie będę się raczej bawił w sprzedawanie tylko żeby podmienić na omniaka. Choć w sumie należałoby tak zrobić, zwłaszcza w Deadpoolem.

Ogólnie trzeba chyba bardziej strategicznie do tego podchodzić i olewać nowości do czasu wypuszczenia wydań zbiorczych OHC, co czasem trochę zajmuje.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #503 dnia: Lipiec 27, 2016, 04:44:59 pm »
Nowe grubasy w zapowiedziach Marvela na październik 2016: http://www.comicbookresources.com/article/civil-war-ii-vision-conclude-doom-is-iron-man-more-in-marvels-octobers-solicitations


Oprócz tomów najnowszych serii są tam:
DAREDEVIL OMNIBUS HC (DD vol. 1 #1-41)
THOR EPIC COLLECTION: WHEN TITANS CLASH TPB (Journey into Mystery vol. 1 #110-125, Thor vol. 1 #126-130)
AVENGERS EPIC COLLECTION: ONCE AN AVENGER TPB (Avengers vol. 1 #21-40)
CAPTAIN BRITAIN: LEGACY OF THE LEGEND TPB (album z jakimś dziwnym miksem historii z lat 70. i 80.)
CAPTAIN MARVEL BY JIM STARLIN: THE COMPLETE COLLECTION TPB (to samo co w WKKM, ale w jednym tomie)
MAN-THING BY STEVE GERBER: THE COMPLETE COLLECTION VOL. 2 TPB
DOCTOR STRANGE: WHAT IS IT THAT DISTURBS YOU, STEPHEN? TPB (mieszanka staroci)
MARVEL MASTERWORKS: THE UNCANNY X-MEN VOL. 10 HC (UXM vol. 1 #176-188, Magik #1-4)
ALPHA FLIGHT OMNIBUS BY JOHN BYRNE HC
X-MEN: BISHOP'S CROSSING TPB (wznowienie)
X-MEN: WOLVERINE/GAMBIT TPB (wznowienie "Victims" Loeba i Sale'a)
WOLVERINE: OLD MAN LOGAN (wznowienie, bo film?)
RUNAWAYS VOL. 1: PRIDE & JOY TPB
WAR OF KINGS AFTERMATH: REALM OF KINGS OMNIBUS HC
STAR WARS LEGENDS EPIC COLLECTION: THE ORIGINAL MARVEL YEARS VOL. 1 TPB
STAR WARS: EPISODE III - REVENGE OF THE SITH HC

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #504 dnia: Lipiec 27, 2016, 06:44:25 pm »
A czy X-MEN: BISHOP'S CROSSING  nie było przypadkiem wcześniej w OHC/HC? Wznowienie będzie w SC? Spóźniłem się z zakupem tego niestety...

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #505 dnia: Lipiec 27, 2016, 07:04:23 pm »
Ano było w OHC. Teraz jeszcze zauważyłem, że to nowe wydanie będzie krótsze o kilka zeszytów...

lipiec 2012:
Cytuj
X-MEN: BISHOP’S CROSSING HC
Written by WHILCE PORTACIO, JIM LEE, JOHN BYRNE, SCOTT LOBDELL & FABIAN NICIEZA
Penciled by WHILCE PORTACIO, JOHN ROMITA JR., ANDY KUBERT, TOM RANEY, RURIK TYLER, MARK TEXEIRA & ART THIBERT
Cover by WHILCE PORTACIO
When the Upstarts overthrow the Hellfire Club in a bloody coup, the X-Men are caught in the middle! But their battle is interrupted when hundreds of escaped convicts arrive from the future — pursued by the mutant policeman called Bishop! Raised since childhood on the legends of the X-Men, how will this hard-edged fish out of water react to meeting his idols face-to-face? And what deadly portent of doom does Bishop carry with him? Plus: Colossus’ long-lost brother Mikhail returns, but he’s gone completely mad — and that’s a “gift” he plans on sharing with the Morlocks! Storm and Forge’s romance is changed forever! And Professor X’s childhood secrets are revealed when the X-Men invade the Alamogordo research facility and battle Hazard! Collecting UNCANNY X-MEN (1963) #281-293, and X-MEN (1991) #12-13 and material from #10-11.
392 PGS./Rated T …$49.99
ISBN: 978-0-7851-5349-8
Trim size: oversized

październik 2016:
Cytuj
X-MEN: BISHOP’S CROSSING TPB
Written by JIM LEE, WHILCE PORTACIO,
JOHN BYRNE & SCOTT LOBDELL
Penciled by WHILCE PORTACIO, JOHN ROMITA JR., ANDY KUBERT, TOM RANEY, RURIK TYLER & JIM LEE
Cover by WHILCE PORTACIO
When new villains overthrow the Hellfire Club in a bloody coup, a freshly formed team of X-Men is caught in the middle! But their battle is interrupted when hundreds of escaped convicts arrive from the future — pursued by the ruthless mutant policeman named Bishop! Raised since childhood on the legends of the X-Men, how will Bishop react to meeting his idols? What deadly portent of doom does he carry with him? And why does he quickly set his sights on Gambit? Meanwhile, the rest of the X-Men have their hands full as Colossus’s long-lost brother returns, Storm and Forge’s romance reaches a dramatic turning point, and trouble brews for Cyclops and Jean Grey! Welcome to the X-Men, Bishop — hope you survive the experience! Collecting UNCANNY X-MEN (1981) #281-293 and X-MEN (1991) #8.
352 PGS./Rated T …$34.99
ISBN: 978-1-302-90170-7

Offline przemo1

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #506 dnia: Lipiec 30, 2016, 04:47:26 pm »
http://marvelmasterworksfansite.yuku.com/topic/13353/Crimes-against-completism-GHOST-RIDER-CLASSIC#.V5zIWtSLTDc


Facet zapewnił dla marvel plan wydawniczy na parę lat odnośnie Ghost Ridera. A swoją drogą się nawyszukiwał tego, bo ja też o paru jego występach tam wymienionych nie słyszałem.
Kompendium z cyklu "musisz mieć" z Ghosta.
A słyszał ktoś może o planach wydawniczych Ghost Rider: Danny Ketch Classic 3 ze strony Marvela?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #507 dnia: Lipiec 30, 2016, 05:31:50 pm »
http://marvelmasterworksfansite.yuku.com/topic/13353/Crimes-against-completism-GHOST-RIDER-CLASSIC#.V5zIWtSLTDc


Facet zapewnił dla marvel plan wydawniczy na parę lat odnośnie Ghost Ridera. A swoją drogą się nawyszukiwał tego, bo ja też o paru jego występach tam wymienionych nie słyszałem.
Kompendium z cyklu "musisz mieć" z Ghosta.
A słyszał ktoś może o planach wydawniczych Ghost Rider: Danny Ketch Classic 3 ze strony Marvela?


Naprawdę sądzisz, że Marvel wyda vol 3 tpbka których pierwsze 2 trejdy wyprzedały się już dawno temu ? Jeżeli już to nastąpi najpierw reprint pierwszych dwóch, chociaż patrząc na politykę wydań zbiorczych to prędzej zobaczysz te historie wznowione w grubszych tpb na zasadzie Ultimate Collection.


W paździeniku zostanie właśnie wydany taki grubszy paperback

http://multiversum.pl/p/1039/77803/spirits-of-vengeance-rise-of-midnight-sons-sc--marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Mieliśmy już te opowieści w : Mega Marvel #09 (4/95): Świt Synów Nocy oraz Spider-Man 8-9/94: Dusze Venoma

Offline przemo1

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #508 dnia: Lipiec 30, 2016, 08:10:28 pm »
Pomarzyć zawsze można, ale jako światełko w tunelu posłużyło mi właśnie planowane przez amerykanów wznowienie Świtu synów nocy, który mam w wersji polskiej a teraz wezmę i w poszerzonej amerykańskiej.
Ale właśnie dziwna jest polityka wydawnicza amerykanów, bo po tak dobrze sprzedanych dwóch tomach wydanych w ciągu roku woleli wydać Świt niż dalszego Classica.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #509 dnia: Lipiec 30, 2016, 08:33:59 pm »
Kluczem w tym wypadku jest sam tytuł. Produkt oznaczony jako vol 2,3,4 nie sprzeda się tak dobrze jak pełna nazwa, która sugeruje że jest to pewna całość jakby oderwana od reszty runu. Między innymi dlatego teraz te kosmiczne omnibusy War of Kings mają podtytuły Prelude, Aftermath. Widać, że Marvel kombinuje jak może na tym polu żeby tylko uciec od nazywania kolejnych tomów cyferkami i zarobić jak najwięcej.

 

anything