trawa

Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inuki

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #345 dnia: Luty 10, 2016, 02:41:43 pm »
Mi te po prawej bardzo się podobają :smile:

Mam tak samo, te po lewej już tak jakoś nie teges, chociaż złe nie są. Jak Sideca wyda u nas (jeżeli wyda) tego DD, to mam nadzieję, że grzbiety będą wzorowane na prawej stronie, czyli wszystko równie, schludnie i cacy :biggrin:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #346 dnia: Luty 10, 2016, 02:42:49 pm »
Mi te po prawej bardzo się podobają :smile:


Ja to rozumiem, jakbym był fanbojem na Omni, byłby to dla mnie priorytet zakupowy, to też wolałbym wszystko jednolite. Tu nie ma krytyki. Jednak mam taki rozstrzał (świadomy), że to mi wisi, do tego stopnia, że w czasach gdy DC wznawia np. komiksy wydane kiedyś jako 'prestige format GN' w Deluxe/HC to ja i tak olewam i dalej sztukuje te stare wydania w ich pierwotnych 48 stronicowych GN. Zbieractwo ma swoją własną logikę :wink:

Mam tak samo, te po lewej już tak jakoś nie teges, chociaż złe nie są. Jak Sideca wyda u nas (jeżeli wyda) tego DD, to mam nadzieję, że grzbiety będą wzorowane na prawej stronie, czyli wszystko równie, schludnie i cacy

Sideca miała wydać twardookładkowe wydanie wersji z 3 x SC, czyli jeszcze inaczej (choć wydanie Millera w 3 x SC nawiązuje do moich omniaków, heh, a wersje Ultimate Collection mają jeszcze inny styl, znaczy się rozbryzg ;) ).
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2016, 02:45:55 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #347 dnia: Luty 10, 2016, 02:47:11 pm »
Zgaduję, że skoro nasz Daredevil ma się opierać na wersji Ultimate Collection, to grzbiet będzie wyglądał tak (tylko w HC).

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #348 dnia: Luty 10, 2016, 03:01:05 pm »
Ja cenię wygląd tych omniaków z prawej. Powiem więcej, najbardziej podobają mi się te z pierwszej linii bez dodatkowych grafik na grzbietach. Czerwone logo Omni na górze, czarny grzbiet, biały napis czcionką (ważne!), autorzy, numer tomu - koniec. Prosto, majestatycznie i tak mi się najbardziej podoba. Czcionka jest tu o tyle ważna, że jest regularna, a w przypadku nazw komiksów pisanych logiem, ZAWSZE powstają ogromne dysproporcje.

Zawsze, gdy pojawia się dyskusja na ten temat prędzej czy później pada stwierdzenie, że nudno. Czy ja wiem? Powiadają, że jedynie nudni ludzie się nudzą. Dla mnie te kolorowe grafiki na dole totalnie psują wygląd tych grzbietów, są zbyt nierówne i dla mnie "dziecinne". Ale z tego co wiem, większość preferuje grzbiety z grafikami (lub logami).

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #349 dnia: Luty 10, 2016, 03:04:40 pm »
Powiadają, że jedynie nudni ludzie się nudzą.


Eeee... Co to ma do rzeczy w temacie designu? Nie przestrzeliłeś z polemiką tu?
perły przed wieprze

Offline Julek_

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 10, 2016, 03:25:55 pm »
Zgaduję, że skoro nasz Daredevil ma się opierać na wersji Ultimate Collection, to grzbiet będzie wyglądał tak (tylko w HC).


Jezu, nie rozkładaj tak tych trejdów bo się do cna porozklejają!

 :wink:

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 10, 2016, 03:29:33 pm »
Niby jestem za rysunkami na grzbiecie i lubię panoramy. Ale w przeciągu ostatniego roku zyskałem nową perspektywę i potrafię docenić też "ascetyczne" okładki. Np to zdjęcie polskich Egmontów, które jakiś użytkownik wrzucił tu na forum. Niby to tylko zwykłe czarne okładki z białymi literkami i kolorowym kwadracikiem na górze. Ale postawione w rządku kilkunastu tomów robią wrażenie - spore.

A co sądzicie o grzbietach Marvel Now? Mi się podobają - białe tło, kolorowe literki, ładne delikatne rysunki postaci na dole. Ale może ktoś ma inne zdanie?

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 10, 2016, 03:36:52 pm »
Moim zdaniem bez rysunków były lepsze, choć z reguły nie mam żadnych wymagań co do grzbietów tak cienkich tomów. Jest czytelnie i schludnie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 10, 2016, 04:01:04 pm »
A co sądzicie o grzbietach Marvel Now? Mi się podobają - białe tło, kolorowe literki, ładne delikatne rysunki postaci na dole. Ale może ktoś ma inne zdanie?


Moim zdaniem to jest złoty środek, jest estetycznie, jest czytelnie, jest czysto i co najważniejsze, obcena subtelna grafika. Sytuacja win-win. Te nowe grzbiety podobają mi się tak jak np. grzbiety brytyjskich wydań 2000AD/Rebellion (Studio Lain całe szczęście powiela ten schemat) lub grzbiety autorskich komiksów Brubakera i Phillipsa (w Image i w Icon... no ale Philips umie w grafikę).
perły przed wieprze

Offline Julek_

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 10, 2016, 04:20:40 pm »
Niby jestem za rysunkami na grzbiecie i lubię panoramy. Ale w przeciągu ostatniego roku zyskałem nową perspektywę i potrafię docenić też "ascetyczne" okładki. Np to zdjęcie polskich Egmontów, które jakiś użytkownik wrzucił tu na forum. Niby to tylko zwykłe czarne okładki z białymi literkami i kolorowym kwadracikiem na górze. Ale postawione w rządku kilkunastu tomów robią wrażenie - spore.

A co sądzicie o grzbietach Marvel Now? Mi się podobają - białe tło, kolorowe literki, ładne delikatne rysunki postaci na dole. Ale może ktoś ma inne zdanie?

To temat o omnibusach, chłopie :/

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 10, 2016, 04:23:41 pm »
To temat o omnibusach, chłopie :/


Jakby nie było Era Ultrona od Egmontu to już taka trochę cegłówka  :biggrin:

Offline adro

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 11, 2016, 01:58:34 pm »
Nick
Ty to chyba masz niezle zbiory omniakow.  :razz:
BTW ja nie jestem jakims fanatykiem omnibusow i faktycznie takie tomiszcze nie jest zbyt wygodne w obsludze, ale obfitosc zebranego materialu robi swoje. Ja glownie obcuje z tymi wydaniami poprzez mojego kuzyna, on jest mega fanboyem. Generalnie jestem ciekaw, czy ktores polskie wydawnictwo zaryzykuje w koncu rodzima edycje takiego grubasa, rynek chyba juz dojrzal do takiego eksperymentu.  :biggrin:
Najgorsze jest to, ze wydawnictwa strasznie sie ociagaja z wypuszczaniem reedycji omniakow i jak taki grubas trafi na liste oop, to wtedy robi sie klopot.  :biggrin:
pzdr   
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 13, 2016, 09:08:46 am »
Nick
Ty to chyba masz niezle zbiory omniakow.  :razz:
BTW ja nie jestem jakims fanatykiem omnibusow i faktycznie takie tomiszcze nie jest zbyt wygodne w obsludze, ale obfitosc zebranego materialu robi swoje. Ja glownie obcuje z tymi wydaniami poprzez mojego kuzyna, on jest mega fanboyem. Generalnie jestem ciekaw, czy ktores polskie wydawnictwo zaryzykuje w koncu rodzima edycje takiego grubasa, rynek chyba juz dojrzal do takiego eksperymentu.  :biggrin:
Najgorsze jest to, ze wydawnictwa strasznie sie ociagaja z wypuszczaniem reedycji omniakow i jak taki grubas trafi na liste oop, to wtedy robi sie klopot.  :biggrin:
pzdr

Hej ! Szczerze? to wcale nie mam ich tak dużo. Najrzadsze (droższe) sprzedałem ze względu na dziecko ( samochód większy i bla bla bla) Jak tak patrzę to mam ich 31 + leży kilka na sprzedaż (eternals omnibus, Asm vol 2) i z 8 dojdzie w tym roku :) + jakieś ekskluzywniejsze ohc jak B.P.R.D 1 -4 . Sądzę, że pod względem ilości misiokles mnie zjada na śniadanie i nie tylko on. Kiedyś z wielką chęcią zrobię zdjęcie, ale muszę mieć lepsze miejsce... na razie wszystko leży "na płasko" i nie wygląda godnie :).

Oj przyjął bym takiego polskiego Omniaczka :) mogą śmiało zacząć od Thora Simonsona :D

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 13, 2016, 09:20:48 am »
@UP
Na początek niech wyjdzie ten pierwszy tom runu Daredevila i zobaczymy jak on zejdzie. No i patrząc na trochę mniejsze cegły, to Justice i Nowa Granica nieźle się chyba sprzedały. Też jestem za wydaniem jakichś omniaków po polsku.

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 13, 2016, 09:45:15 am »
@UP
Na początek niech wyjdzie ten pierwszy tom runu Daredevila i zobaczymy jak on zejdzie. No i patrząc na trochę mniejsze cegły, to Justice i Nowa Granica nieźle się chyba sprzedały. Też jestem za wydaniem jakichś omniaków po polsku.

To o czym mówisz to grube HC. Proszę nie prześlizguj tutaj tematów DC Deluxe itd...

Sideca nie wydaje tego:



848 str.

tylko Ultimate collection w twardej oprawie.



Są tego 3 tomy. Omnibusy są 2. I to w cale nie znaczy, że źle tylko to nie jest temat na ten dział.

 

anything