Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 247346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #705 dnia: Kwiecień 08, 2017, 10:11:44 pm »
Oba są równie dobre, ale Straczynskiego jest lepszy jeżeli drażni Cię to, jak pisane są starsze komiksy...

mgnesium

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #706 dnia: Kwiecień 08, 2017, 10:12:55 pm »
w sierpniu wychodzi journey into mystery gillena. nowożytny klasyk.

a obecnie na multiversum możesz złapać nieźle wycenioną (z przesyłką przelicznik wychodzi w okolicach 2,0) i nieco mniej dobrą semi-kontynuację powyższego (young avengers by gillen/mckelvie)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 10:20:28 pm wysłana przez mgnesium »

Offline starcek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #707 dnia: Kwiecień 08, 2017, 10:13:32 pm »
 Specjalistą jesteś ty sam - dopóki nie przeczytasz, nie będziesz wiedział, czy dla Ciebie jest OK. :wink: Na pewno taniej będzie złapać reprint Simonsona.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline mystrzu

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #708 dnia: Kwiecień 08, 2017, 10:25:29 pm »
Dzięki za odpowiedzi, na razie w planach mam kupienie doom patrol w sc, z x-statix się przejechałem bo ktoś na początku roku jeszcze wystawiał w dobrej cenie, i chwile później się zorientowałem że chciałbym to przeczytać :P. Starszego thora sobie odpuszczę, tego straczynskiego rozważę, tak samo journey into mystery. Przy okazji drugie pytanie, są jakieś miejsca w których można omniaki po rozsądnych cenach kupić oprócz multiversum/amazon uk ? Zakładając że więcej niż jeden na raz bym nie brał.


----
young avengers wygląda bardzo spoko, chyba też się skuszę, dzieki za cynk :)

Offline freshmaker

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #709 dnia: Kwiecień 09, 2017, 08:25:04 am »
mam pytania do szczęśliwych posiadaczy omnibusa elektry millera.
1) czytałem opinię że elektra assassin jest w nim kiepsko zeskanowana i powiększona, przez co wygląda nie najlepiej. mam wydanie marvelka hc sprzed kilku lat, tam wygląda to ok.
2) czy są tam jakieś materiały niewydane w polsce? chodzi mi o to co mamy poza lives again i assassin.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline arczi_ancymon

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #710 dnia: Kwiecień 09, 2017, 11:27:29 am »
Są tam bodajże jakieś dwie krótkie historyjki, dokładniej wypowie się pewnie jakiś właściciel tego omniaka, ale raczej nie jest to warte zachodu.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #711 dnia: Kwiecień 09, 2017, 12:16:33 pm »
mam pytania do szczęśliwych posiadaczy omnibusa elektry millera.
1) czytałem opinię że elektra assassin jest w nim kiepsko zeskanowana i powiększona, przez co wygląda nie najlepiej. mam wydanie marvelka hc sprzed kilku lat, tam wygląda to ok.
2) czy są tam jakieś materiały niewydane w polsce? chodzi mi o to co mamy poza lives again i assassin.


1) powiem tak, posiadał pełną Elektrę Assasin w zeszytach i to akurat prawda, chodzi o to, że coś siadło przy powiększaniu tych stron, widać to zwłaszcza gdy obok pojawiają się reprodukcje okładek, które na ogół wyglądają lepiej, z drugiej strony, jak nie masz porównania do pierwszego wydania czy jakiegokolwiek w wysokości 26cm to nie widzisz tego


2) kolejno w Omnibusie masz: Bizzare Adventures #28 i What if...? #35 czyli What if Bullseye had not killed Elektra? zajmuje to jakieś 14 stron na otwarcie omnibusa
perły przed wieprze

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #712 dnia: Kwiecień 09, 2017, 01:05:21 pm »
Plus pięć stron w dodatkach wykorzystane w wydaniu Elektra Saga jako przejście między elementami historii wyciętymi z Millerowskiego Daredevila (strony 22-26 polskiego wydania Editora z 1989 roku) oraz trzykadrowa sekwencja z oryginalnego "Elektra Saga" #3.


I ja także nie czuję "jakosciowego" dyskomfortu podczas obcowania z tym wydaniem. Wręcz przeciwnie.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #713 dnia: Kwiecień 09, 2017, 01:50:51 pm »
Raczej nie chodzi o jakość skanu tylko o to, że kolory są bardziej "chłodne" w omnibusie.


http://myabsolutecollection.blogspot.com/2016/03/elektra-by-frank-miller-bill.html

Offline starcek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #714 dnia: Kwiecień 09, 2017, 03:24:00 pm »
I jak widać z zamieszczonego zdjęcia ciecie z Marvela źle skadrowali jedną ze stron w omniaku.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline freshmaker

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #715 dnia: Kwiecień 10, 2017, 07:37:48 am »
dziękuję za odpowiedź. odkładam zakup tego omniaka w takim razie bo wygląda to na prawdę słabo.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline arczi_ancymon

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #716 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:22:22 am »
Paradoksalnie, to w sumie przede wszystkim nie Elektra Assassin, a Elektra Lives Again wypada w tym wydaniu najgorzej, bo nie pasuje do formatu i jest jeszcze na sile pomniejszona.

Offline freshmaker

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #717 dnia: Kwiecień 15, 2017, 07:06:52 pm »
z powodów nostalgicznych kupiłem w mvm omnibusa onslaugth. niestety w trakcie czytania zauważyłem że ten komiks ma strony przyklejone do cieniutkiego kartonowego grzbietu. na pewno się rozsypie. mam kilkanaście omni marvela i każdy jest szyto klejony - przytwierdzony do materiałowego grzbietu. czy macie doświadczenie z takim wydaniem omniaków marvela? zastanawiam się czy jest podstawa do reklamacji.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

mgnesium

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #718 dnia: Kwiecień 15, 2017, 08:10:08 pm »
nie wiem czy dobrze rozumiem, o co ci chodzi.

https://www.amazon.com/X-Men-Avengers-Onslaught-Marvel-Comics/dp/078519262X

poprzeglądaj zdjęcia, poczytaj komentarze (z obu wynika, że oprawa powinna być szyto-klejona).


ps. powodzenia z reklamacją u rafała -_-

Offline freshmaker

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #719 dnia: Kwiecień 16, 2017, 06:30:14 pm »
napisałem do mvm - zobaczymy.


widziałem te zdjęcia dlatego pytam. może ten rzut promocyjnych omniaków jest właśnie tak klejony. myślałem że może ktoś z forumowiczów też skorzystał z tej promocji.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons