Autor Wątek: "Kick-Ass"  (Przeczytany 3297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amer

  • Nosiciel Wody
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2018, 09:57:20 pm »
Po obu filmach miałem wygórowane oczekiwania i pierwszy tom do mnie nie trafił. Za to jeszcze bardziej doceniłem ekranizację: wydarzenia oddane wiernie, zachowany żart i charakter postaci. Nie podobał mi się rysunek. W kolejnych tomach nie miało to już dla mnie tak wielkiego znaczenia (do tego bowiem stopnia wciągnęła mnie fabuła), ale jedna rzecz do ostatniej strony trzeciego tomu zwracała moją uwagę: zmieniające się twarze tym samym bohaterom. A to nos za duży, a to postać za niska, a to z profilu wyglądająca nietypowo. Gdyby to z kontekstu nie wynikało, to czasem nie wiedziałbym, czy to Hit-Girl czy nie.

Drugi tom zbiorczy czytany dopiero po kilku miesiącach (bodaj w grudniu) porwał mnie zupełnie. Zwłaszcza "Hit-Girl". Takiej pornografii przemocy i wynaturzenia okraszonej kontrastowym dowcipem (Hit-Girl kastruje zbirów i zbiera karty Hello Kitty) tom się w ogóle nie spodziewał. Jak nie lubię filmów pełnych scen naturalistycznej przemocy, tak w komiksie setnie się przy tym bawię. Wielką zaletą był także lekki język naszpikowany wulgaryzmami.

I znowu druga część "Kick-Ass-a" podobała mi się trochę mniej, może dlatego że widziałem wcześniej film. Oczywiście zwróciłem uwagę, że względem filmu komiks jest znacznie brutalniejszy.

Ostatniego "Kick-Ass-a" przeczytałem dzisiaj. Dobrą decyzją było podchodzić do tego dzieła, gdy ma się na to ochotę, a nie czytać na siłę, żeby tylko skończyć (choć zazwyczaj jestem zwolennikiem czytania bez przerw, jeśli ma się całość na stanie). Trzeci "Kick-Ass" utrzymuje wysoki poziom i ponownie zaskakuje gigantyczną dawką drastycznych scen. Do tego zakończenie, które śmiało mogę nazwać wzorowym. Nie czułem, żeby ta opowieść była wydłużona na siłę ani zakończona w pośpiechu. Losy postaci spuentowane satysfakcjonująco.

KICK-ASS (#1–8) – 6/10
HIT-GIRL (#1–5) – 8/10
KICK-ASS 2 (#1–7) – 6/10
KICK-ASS 3 (#1–8) – 7/10

Całość: 7/10.

Szkoda, że nie doszło do realizacji filmowej "Hit-Girl". Komiksowa trzecia część "Kick-Ass-a" trochę wtórna względem dwójki (mimo iż wolę trójkę), więc tu nie odczuwam braku kinowej wersji. Aktorka jest już kobietą, nie widzę sensu zastępować jej inną osobą.

Z dużym zaskoczeniem przyjąłem wieść o tym, że Image rozpoczął wydawanie nowej wersji "Kick-Ass-a" i "Hit-Girl". Nowy "Kick-Ass" na razie zapowiedziany jest na 6 zeszytów, z kolei "Hit-Girl" na cztery. Nowym Kick-Ass-em jest dziewczyna, bo Dave już zakończył superbohaterską karierę. Z kolei Hit-Girl pozostała ta sama, dorosła, i walczy z przestępczością na całym świecie. Pierwszym przystankiem jest Kolumbia. Jeśli się uda, to będą kolejne lokalizacje poza granicami USA. Scenarzystą pozostał Mark Millar, rysunki nadal wykonuje John Romita Jr. Ale tylko w nowym "Kick-Ass-ie", bo w przypadku nowej "Hit-Girl" rysownik ma się zmieniać co zeszyt.

"Kick-Ass": https://imagecomics.com/comics/releases/kick-ass-1
"Hit-Girl": https://imagecomics.com/comics/releases/hit-girl-1

Wielka szkoda, że seria nie posiada w tytule przymiotnika "new".

Stary "Kick-Ass" doczekał się czterotomowego wydania zbiorczego (tom drugi to stara "Hit-Girl") z podtytułem "The Dave Lizewski Years": https://imagecomics.com/comics/releases/kick-ass-the-dave-lizewski-years-vol.-1-tp
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2018, 10:00:39 pm wysłana przez Amer »
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline mkolek81

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2018, 11:37:58 pm »
Szkoda, że nie doszło do realizacji filmowej "Hit-Girl".
No niezupełnie. Sporo wątków z komiksu zostało wykorzystanych w drugiej części filmowej Kick Assa.
skończyło mi się miejsce na komiksy :(

w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"