Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5  (Przeczytany 343466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1215 dnia: Kwiecień 23, 2014, 07:12:35 am »
41 tom kolekcji to FF - Uzasadniona interwencja.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1216 dnia: Kwiecień 23, 2014, 07:51:23 am »
Czyli nadal wszystko zgadza się z listą UK

Offline raskoks

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1217 dnia: Kwiecień 23, 2014, 09:06:30 am »
Hmmm wreszcie pozytywna reakcja ze strony Hachette - reklamacje przyjeli i podsylaja mi nowe komiksy. Plus dla nich

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1218 dnia: Kwiecień 24, 2014, 07:58:11 am »
 „FF: Niepojęte” przeczytane. Jestem zawiedziony, bo po Waidzie spodziewałem się więcej. Być może redaktorzy prowadzący nie w pełni dali mu rozwinąć skrzydła w obawie, że scenarzysta wybiegnie poza standardowe czytadło dla nastolatków.
Spoiler: pokaż
Mało przekonująco wypada zwłaszcza Reed Richards, który po latach wręcz empirycznego obcowania z magią w różnej postaci jakoś nie potrafi uwierzyć w jej istnienie. Trochę słabo jak na ponoć głównego bystrzaka Ziemi-616.
 
Plastycznie całkiem cieszy oko, ale ten styl a la wczesny Larroca i Madureira jakoś mija się z dość poważną wymową scenariusza. Akurat w tym przypadku chyba lepiej sprawdziłby się rysownik pokroju Alana Davisa, który w razie potrzeby potrafi rozrysować zarówno sceny humorystyczne jak i odpowiednio wzniosłe.  Nowa, „biotechnologiczno-magiczna” zbroja Dooma chyba również nie do końca wyszła. Przeszło dwadzieścia lat temu Pat Broderick pokazał jak można bardzo udanie zmodyfikować wizerunek władcy Latverii. Szkoda, że nie podążono tym tropem.  Za to dodatków wyjątkowo sporo. 
 
Ogólnie jak dla mnie jedna ze słabszych odsłon kolekcji. Może po kumulacji z tomem 41 nieco zyska na jakości. Ale póki co wypada bardzo umiarkowanie.
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2014, 08:06:37 am wysłana przez Nawimar »

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1219 dnia: Kwiecień 24, 2014, 03:53:20 pm »
Ktoś oprócz Nawimara, przeczytał już najnowszy tom? Jakie są Wasze opinie?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1220 dnia: Kwiecień 24, 2014, 04:13:17 pm »
Ja jeszcze nie czytałem, ale jestem bardzo zaskoczony rysunkami. Nie spodziewałem się takiego niemal cartoonowego stylu.

Offline Wiktorian

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1221 dnia: Kwiecień 24, 2014, 04:58:30 pm »
Według mnie jest to komiks z rodzaju "nieco ponad przeciętną". Historia jest całkiem niezła (choć uważam, że towarzyszy jej tendencja spadkowa bo pierwszy zeszyt jest świetnym wprowadzeniem, ale potem jest już trochę gorzej). Mi rysunki akurat całkiem przypadły do gustu. Wieringo i Jones mają bardzo specyficzny i kreskówkowaty styl, który rzadko widuje się w tematyce superhero - sytuacja podobno do Bobillo w She-Hulk. Mimo to nie mogę powiedzieć, że jest to bardzo dobra historia i Waid'a zdecydowanie stać na więcej.


Całości mogę dać takie 6.5/10


[size=78%]Czekam na kontynuację w 41 numerze WKKM. [/size]

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1222 dnia: Kwiecień 24, 2014, 05:42:26 pm »
Ja jeszcze nie czytałem, ale jestem bardzo zaskoczony rysunkami. Nie spodziewałem się takiego niemal cartoonowego stylu.
Pamiętam moją nietęgą minę, gdy ponad rok temu zobaczyłem okładki zeszytów składających się na album. Teraz zobaczyłem przykładowe plansze (comixology) i cóż... toż to iście disneyowski styl. Wstępnie uznam to jako pewne urozmaicenie, może coś "zaskoczy" podczas lektury, się zobaczy.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1223 dnia: Kwiecień 24, 2014, 05:55:33 pm »
Według mnie jest to komiks z rodzaju "nieco ponad przeciętną". Historia jest całkiem niezła (choć uważam, że towarzyszy jej tendencja spadkowa bo pierwszy zeszyt jest świetnym wprowadzeniem, ale potem jest już trochę gorzej). Mi rysunki akurat całkiem przypadły do gustu. Wieringo i Jones mają bardzo specyficzny i kreskówkowaty styl, który rzadko widuje się w tematyce superhero - sytuacja podobno do Bobillo w She-Hulk. Mimo to nie mogę powiedzieć, że jest to bardzo dobra historia i Waid'a zdecydowanie stać na więcej.

To w takim razie odpuszczę sobie kolejny tom, nie cierpię takich rysunków. Thora też nie planuję kupić, poczekam sobie spokojnie na Wojnę Domową i drugi tom Tajnych Wojen.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1224 dnia: Kwiecień 25, 2014, 07:39:28 am »
Akurat na Thora w wersji Walta Simonsona czekam z niecierpliwością. Pewnie specyficzny styl jego rysunku nie wszystkim przypadnie do gustu, ale przynajmniej nie "gryzie" się ze scenariuszem tak jak przy okazji "Niepojętego". 

Swoją drogą mam trochę żal do współczesnych twórców Fantastycznej Czwórki. Bo gdzieś po drodze porzucili w moim przekonaniu sedno tej serii w jej podstawowym założeniu tj. typowo awanturniczy charakter z eksploracją równoległych wymiarów nie tyle z konieczności (ratowanie członka rodziny etc.), co z czystej, nieprzymuszonej żądzy poznania, trochę na zasadzie dziewiętnastowiecznych podróżników pokroju Humboldta, Stanleya, a zwłaszcza Challengera z kart książek Conan Doyle'a. Rozumiem, że w tzw. międzyczasie państwo Richards nie próżnowali w zakresie przetrwania gatunku ludzkiego i pojawienie się Franklina oraz Valerii wymusiło wkomponowanie w cykl maniery znanej z oper mydlanych. Daje się jednak zauważyć brak równowagi między wątkami czysto rodzinnymi, a przygodowymi w dawnym stylu. Dlatego zamiast "Niepojętego" dużo chętniej powitałbym w Kolekcji wycinek dokonań Johna Byrne'a, albo nawet Jacka Kirby'ego i Stana Lee. Ale to pewnie na etapie drugiej odsłony WKKM.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1225 dnia: Kwiecień 25, 2014, 10:03:41 am »
Poznaliśmy chronologie wydań tomów w UK po 68 tomie, którym jak pamiętacie jest ''Doctor Strange: A Nameless Land, A Timeless Time''

69. Shadowland (Shadowland #1-5)
70. Fantastic Four: The Coming of Galactus (Fantastic Four (Vol 1) #44-51 and Fantastic Four Annual #3)
71. Iron Man: The Tragedy and Triumph
72. X-Men: Schism
73. Life and Death of Captain Marvel (Part 1)
74. The Incredible Hulk: The Monster Unleashed
75. Secret Avengers
76. Nick Fury: Agent of SHIELD (Part 1)
77. Life and Death of Captain Marvel (Part 2)
78. Ultimate Death of Spider-Man
79. Thor: Tales of Asgard
80. Howard the Duck

Tyle do początku 2015r (80 tom wychodzi 07.01.15)

Offline raskoks

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1226 dnia: Kwiecień 25, 2014, 10:58:22 am »
jest gdzies podana lista od poczatk tego co w usa wyszlo?

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1227 dnia: Kwiecień 25, 2014, 12:24:13 pm »
Bogi1: "70. Fantastic Four: The Coming of Galactus (Fantastic Four (Vol 1) #44-51 and Fantastic Four Annual #3)"
 
 I bardzo dobrze. Niech przybywa. Stara dobra FF. Reszta tytułów też w porządku. Mam nadzieję, że ten Nick Fury to w wykonaniu Jima Steranko.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1228 dnia: Kwiecień 25, 2014, 03:40:50 pm »
Cytuj
jest gdzies podana lista od poczatk tego co w usa wyszlo?

Od zawsze na wiki:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

W USA ta kolekcja się nie ukazuje tak btw chyba

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1229 dnia: Kwiecień 25, 2014, 09:24:43 pm »
Świeże info: zmieniam dostawcę WKKM z empiku na salonik i dostałem informację, że nie ma pewności, czy do niego na 100% będzie przychodził nowy numer, gdyż jest to spowodowaną dystrybucją w empiku i - głównie - dużą ilością prenumeratorów.


Tak czy inaczej F4 przyszła i ma się dobrze, jutro zakupię.

 

anything