Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5  (Przeczytany 350218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1005 dnia: Marzec 19, 2014, 08:11:32 am »
Nowe okładki.



67. X-Men: Twilight of the Mutants (X-Men #50-59)
68. Doctor Strange: A Nameless Land, A Timeless Time (Strange Tales #130-146)

Dobrze, że poprawili tytuł doktorka. Wcześniej było "Nameless Name". Okładki bardzo dobrze dobrane. Fajnie wyglądają. Chociaż nie pogniewałbym się gdyby do X-Men wybrali którąś z tych:





Co do zakresów zeszytów. Przy ich odgadywaniu byłem blisko, bo... co za kretyn uciął X-Men #49? Przecież to pierwszy rozdział czteroczęściowej historii! Mam nadzieję, że to błąd. I szkoda, że jednak nie dadzą nigdzie oryginału genezy Strange'a ze Strange Tales #115.


CLASSIC III - DOCTOR STRANGE: A NAMELESS LAND, A TIMELESS TIME
Zeszyty: Strange Tales #115, 130-146
Rok: 1963, 1965-1966
Autorzy: Stan Lee, Steve Ditko, Roy Thomas, Denny O'Neil
Komentarz: Spory kawałek najsłynniejszego runu Doctora Strange'a. Historia znana też jako "Dormammu Saga" lub "Eternity Saga". Ditko odszedł z Marvela po jej ukończeniu. Widziałem tą historię na pierwszym miejscu listy najlepszych komiksów ze Strange'em więc dla fanów postaci lektura obowiązkowa. Pewnie dorzucą tu też genezę doktorka, której zabrakło w "Marvel Origins' 60s". Dla mnie spoko.

CLASSIC XIII - X-MEN: TWILIGHT OF THE MUTANTS
Zeszyty: X-Men #49-59
Rok: 1968-1969
Autorzy: Arnold Drake, Roy Thomas, Don Heck, Jim Steranko, Barry Windsor-Smith,  Neal Adams
Komentarz: Piorunująca mieszanka rysunkowa. Heck przeciętnie (#49, 52, 54-55), Steranko ok, ale poniżej swoich możliwości (#50-51), Windsor-Smith tragicznie w porównaniu do jego późnijeszych dzieł (#53), Adams rewelacyjnie (#56-59). Przeciwnicy mutantów - "Magneto", Blastaar, The Living Pharaoh/The Living Monolith, Sentinels Mark II. Plus debiut Lorny Dane (jeszcze nie Polaris) i Havoka. Warto kupić choćby dla samych zeszytów Neala Adamsa i Roya Thomasa, które wyprzedzały swoją epokę.

A co do wcześniejszej dyskusji o spoilerach w WKKM, to zastanawiam się czy niektórzy nie są przewrażliwienie na ich punkcie? Przecież historia Marvela ciągnie się już przynajmniej 50 lat i jeśli nie czyta się od samego początku to nie ma szans, żeby czegoś sobie nie zaspoillować. Kurcze, o śmierci Gwen Stacy dowiedziałem się wiele lat prze tym jak przeczytałem tę historię i nie popsuło mi to frajdy z lektury.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2014, 08:22:25 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1006 dnia: Marzec 19, 2014, 08:17:24 am »
@Anion historia doktora to zamknięta całość? Nazwiska twórców bardzo kuszą do zakupu.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1007 dnia: Marzec 19, 2014, 08:24:12 am »
Nie czytałem, ale z tego co znalazłem w sieci wynika, że jest to zamknięta całość. Kupować!  :cool: Oba tomy zdecydowanie warte uwagi.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1008 dnia: Marzec 19, 2014, 08:33:59 am »
A co do wcześniejszej dyskusji o spoilerach w WKKM, to zastanawiam się czy niektórzy nie są przewrażliwienie na ich punkcie?
Ogólnie jakaś paranoja z tymi spoilerami, przypominająca lęk przed komuchami w USA w latach 50-ych. Zrozumiałe jest to w przypadku nie zdradzania jakiegoś zaskakującego zwrotu fabularnego, jak choćby zakończenia Siedem, czy Skazanych na Shawshank. Ale często ludzie przesadzają. Ktoś mi oznaczył jako spoiler, gdy napisałem o Demonie w butelce, coś o rozbrajających przeciwnikach z Jeżozwierzem na czele. Niedługo jak napiszesz, że Bruce Wayne to Batman, to będzie, że spoilerujesz.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2014, 08:41:31 am wysłana przez ramirez82 »

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1009 dnia: Marzec 19, 2014, 01:56:32 pm »
Tak, spoilerofoby powoli stają się spoilerofanatykami. Coraz gorzej mi takowych sobie wyobrazić, jak wchodzą do księgarni, biorą jakąś książkę do ręki a na tylne okładce... same spoilery dotyczące fabuły.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1010 dnia: Marzec 19, 2014, 02:05:51 pm »
Ogólnie jakaś paranoja z tymi spoilerami, przypominająca lęk przed komuchami w USA w latach 50-ych. Zrozumiałe jest to w przypadku nie zdradzania jakiegoś zaskakującego zwrotu fabularnego, jak choćby zakończenia Siedem, czy Skazanych na Shawshank. Ale często ludzie przesadzają. Ktoś mi oznaczył jako spoiler, gdy napisałem o Demonie w butelce, coś o rozbrajających przeciwnikach z Jeżozwierzem na czele. Niedługo jak napiszesz, że Bruce Wayne to Batman, to będzie, że spoilerujesz.

Już o tym dyskutowaliśmy w luźnych gadkach. Osoby, którym spojlery nie przeszkadzają, nie zrozumieją nigdy tych, których drażnią choćby najmniejsze wzmianki o fabule. Padło wówczas trochę epitetów nawet :)
Ja uważam, że powinno się oznaczyć więcej niż miałoby się komuś zdradzić coś czego on nie chciał. Piszącego, oznaczenie zdania nic nie kosztuje, a może pomóc i jest to o wiele łatwiejsze niż czytanie forum tak, aby najpierw wyszukać w nim spojlery. Ja np nie wchodzę w dane tematy dopóki nie przeczytam komiksu, o którym jest mowa. Np. tutaj zaglądam wtedy kiedy do kiosków trafia numer, którego nie kupuje albo wówczas, gdy mam już zakończoną lekturę tomu. Dla kogoś może to być głupie, ale ja nie lubię wiedzieć niczego zanim nie przeczytam sam komiksu. :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1011 dnia: Marzec 19, 2014, 04:29:29 pm »
Zrozumiałe jest to w przypadku nie zdradzania jakiegoś zaskakującego zwrotu fabularnego, jak choćby zakończenia Siedem, czy Skazanych na Shawshank.


Serio - możesz mi napisać zakończenie skazanych na shawshank? :D Mówta, co chceta, ale spojlery w moim przypadku tylko podsycają ciekawość. ;) Np. wiedząc, że w najnowszym Spider-Manie na ekranie pojawią się Gwen Stacy i Green Goblin na 100% pójdę do kina ;) Z kolei na pewno nie sięgnąłbym po New Avengers gdybym nie słyszał o dołączeniu się do zespołu Parkera i Wolverine'a.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1012 dnia: Marzec 19, 2014, 04:58:55 pm »
swietne okladki. mam pytanko  o te czarna postac z okladki doktora. Czy ona ma cos wspolnego z eternity?


Ogolnie oba tomy zapowiadaja sie bardzo ciekawie.


BTW jestem po lekturze spidera blue, wysmienita rzecz, dla mnie top 3 calej kolekcji.
Chyba zakupie sobie zoltego i szarego :lol: :razz:

pzdr
PS Jestem w trakcie czytania she hulk, hehehe dobra rzecz, troche smiechu, swietna grafa, no i niesamowicie sexowna zielona..... :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Nick Jackolson

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1013 dnia: Marzec 19, 2014, 05:03:12 pm »
Kurcze, o śmierci Gwen Stacy dowiedziałem się wiele lat prze tym jak przeczytałem tę historię i nie popsuło mi to frajdy z lektury.

Gwen ginie? co do ch...? jest tu jakiś mod czy wszyscy śpią?

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1014 dnia: Marzec 19, 2014, 05:50:03 pm »
Gwen ginie? co do ch...? jest tu jakiś mod czy wszyscy śpią?


Gwen się nazywa Stacy? Ktoś się chyba prosi o lepę na ucho!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1015 dnia: Marzec 19, 2014, 05:55:09 pm »
mam pytanko  o te czarna postac z okladki doktora. Czy ona ma cos wspolnego z eternity?
Czy ma coś wspólnego? Ha! To jest właśnie Eternity!  :biggrin:  Pierwszy raz ta postać pojawiła się właśnie w tej historii.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1016 dnia: Marzec 19, 2014, 07:13:59 pm »
To jest właśnie Eternity!  :biggrin: 
Oj, fanatycy biorący wszystko za spoiler mogą się wku*ić.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1017 dnia: Marzec 23, 2014, 03:49:10 pm »
dzieki za odp Anion.
zapowiada sie bardzo ciekawy, "kosmiczny" tom.
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1018 dnia: Marzec 23, 2014, 04:36:35 pm »
PYRKONOWE INFO:
Podczas piątkowego spotkania na festiwalu fantastyki Pyrkon z tłumaczem i redaktorem  WKKM Tomaszem Sidorkiewiczem ,przypadkowo ogłosił on iż właśnie trwają pracę tłumaczeniowe m.in. nad Thorem oraz nad drugim tomem Fantastycznej Czwórki..  :cool:
Może nas to już w 100% upewnić że lecimy dalej z kolejnością oryginalną.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1019 dnia: Marzec 23, 2014, 04:41:35 pm »
Mogłeś podpytać o tomy z petycji ;)

 

anything