Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5  (Przeczytany 343661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« dnia: Grudzień 23, 2013, 05:25:22 pm »
część pierwsza wątku: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34605.0.html

część druga wątku: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34968.0.html

część trzecia wątku: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35180.0.html

część czwarta wątku: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35486.0.html



Cytuj
mamy jakieś przecieki co po Hulku?                                                                                     

Ostatnio idą zgodnie z listą UK czyli kolejno:
Ultimate Spider-Man: Power and Responsibility
Marvel Super Heroes: Secret Wars (Part 1)
Thor: In Search of the Gods
Astonishing X-Men: Dangerous
Iron Man: Demon in a Bottle
The Incredible Hulk: Planet Hulk (Part 2)

Więc jeżeli dalej pociągną zgodność wychodzi na to, że po Hulku:
Captain America: The Chosen
New Avengers: Break Out
Spider-Man: Blue

Oczywiście nie można zapomnieć o She-Hulk, która gdzieś się nam zagubiła...


                                                                       
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2013, 11:00:48 pm wysłana przez Emeryt »

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2013, 09:21:20 pm »
nie ma spinki, pewnie haszet pusci pare po nowym roku.  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2013, 10:13:29 pm »
Zazwyczaj ujawniali dane kolejnych tytułów w dniu ukazania się przedostatniego zapowiedzianego. Więc typuję, że 31 grudnia padną kolejne tytuły i znów się pokryją z kolejną 5 z listy UK, z She-Hulk w miejscu Imperialnych.

Sam dzwoniłem do nich w zeszłym tygodniu i nic nie było wiadomo, jedynie babka lekko umęczonym głosem powiedziała, żeby dzwonić po Nowym Roku.

Offline islandclaws

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2013, 08:31:22 am »
a ja mam takie pytanie, jakie jeszcze jakiś czas temu się tu dość często przewalało - jest jakiś prenumerator, który, podobnie jak ja, nie dostał #26-27 ? pytam tutaj, ponieważ w hachette panuje okres świąteczny chyba i na maile/telefony nie odpowiadają. do tej pory wszystko przychodziło na czas, na czas też opłacałem...

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2013, 11:17:10 am »
Zastanawiam się dlaczego w drugiej części Planety Hulka poza   oryginalnymi zeszytami Incredible Hulk (Vol 2) jest również Amazing   Fantasy #15. W opisie kolekcji na Wikipedii Amazing Fantasy #15 to także   część zeszytu Marvel Origins: The 60s. Nie sądzę żeby dali dwa razy ten   sam odcinek w dwóch różnych zeszytach, ale prawdę mówiąc nie wiem o co   chodzi. Czy ktoś wie o co kaman?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2013, 11:49:02 am »
Cytuj
Zastanawiam się dlaczego w   drugiej części Planety Hulka poza   oryginalnymi zeszytami Incredible   Hulk (Vol 2) jest również Amazing   Fantasy #15. W opisie kolekcji na   Wikipedii Amazing Fantasy #15 to także   część zeszytu Marvel Origins:   The 60s. Nie sądzę żeby dali dwa razy ten   sam odcinek w dwóch różnych   zeszytach, ale prawdę mówiąc nie wiem o co   chodzi. Czy ktoś wie o co   kaman?

Sam kiedyś o to pytałem.

W Hulku będzie:
http://marvel.wikia.com/Amazing_Fantasy_Vol_2_15

A w Origins 60s:
http://marvel.wikia.com/Amazing_Fantasy_Vol_1_15

Jakby co to dam jeszcze raz swój plik z zestawieniem wszystkich zeszytów:
http://www20.zippyshare.com/v/93363583/file.html


Przy okazji i dlatego, że udzielam się raczej tylko w tym dziale chciałem życzyć wszystkim Wesołych Świąt i Dobrego 2014r (nie tylko w kontekście komiksów xD)
                                                                                                                                                             
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2013, 12:08:39 pm wysłana przez bogi1 »

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 24, 2013, 12:11:10 pm »
Mam teraz trochę czasu. Zacząłem więc nadrabiać komiksowe zaległości. Niedawno zakupiłem tom, który budzi skrajne emocje nie tylko w dyskusjach na forum ale i w poszczególnych recenzjach. Można powiedzieć, że jedni ten komiks kochają, a inni nienawidzą. A skoro oceny są tak różne, to znaczy że jest to coś dla mnie. Mowa oczywiście o "Marvel Zombies".
Zacznę od tego, że wśród 30 pozycji polskiej edycji WKKM były 3, które sprawiały szybsze bicie serca już w chwili powzięcia informacji o ich wydaniu. Nie dlatego, że je czytałem i że są dobre ale dlatego, że spodziewałem się po nich czegoś nowego, jakiegoś orzeźwienia, takiego uczucia które towarzyszyło mi gdy biegałem do kiosku po kolejne numery Semica. Dwa z nich mam już za sobą. Chodzi o "Daredevil: Born Again" i "Marvel Zombies" właśnie. Trzecim będzie "Iron Man Demon In A Bottle". Mogę teraz w każdym razie stwierdzić, że póki co się nie zawiodłem.
"Marvel Zombies" to dla mnie historia kompletna. Nie ma kłopotu ze zrozumieniem akcji. Wiadomo, że były wydarzenia rozgrywające się przed wydaniem Hachette, a jeszcze więcej rozegrało się później, jednak zeszyty włączone do wydania WKKM zostały dobrane idealnie i stworzyły zamkniętą całość.
"Marvel Zombies" to właśnie coś, czego w komiksie szukam. Nowe spojrzenie, kompletnie inne od tego które Marvel proponuje na co dzień. Bohaterowie nagle stają się krwiożerczymi bestiami. Zabijają ludzi, których mieli chronić a jedyna rzecz jaka nimi kieruje to nieposkromiony głód. Sprowadzenie wszystkich skomplikowanych relacji do prostych, prymitywnych zachowań jest po prostu piękne. Zabijają po żeby się najeść, niszczą bo muszą to robić. Nie towarzyszy temu żadna filozofia. Jest po prostu pierwotna żądza krwi, wylewająca się z każdego kadru. Niektóre sceny mogą zniesmaczać. Osoby o słabszych żołądkach mogą odczuwać mdłości. Ja nie mam kłopotów ani z jednym ani z drugim.
Dodatkowym smaczkiem są nieskomplikowane dialogi w wykonaniu zombie oraz czarny, znakomity  humor. Prawdę mówiąc, to chętnie bym obejrzał jak Spider pochłania ciocię May i Mary Jane. Musiała to być zaiste królewska uczta :smile: .
Całości dopełniają klasyczne okładki stylizowane na wersję zombie. Naprawdę świetna robota, majstersztyk. Szczególnie podobają mi się wersje okładek Spider-Mana czyli Marvel Zobies#1 i Marvel Zombies#5. Ten rysownik trafił w mój gust. Muszę zgłębić inne jego prace.
Podsumowując, "Marvel Zombies" to bardzo dobrze wydane pieniądze, jedne z najlepiej wydanych przeze mnie na komiksy w tym roku. Obecnie znajduje się u mnie w top5 WKKM. Szczerze polecam wszystkim.

A tak w ogóle, to chyba trzeba zacząć odkładać na omnibus.

Na koniec jedno pytanie. Intryguje mnie jedna kwestia. Dlaczego wszyscy zwracają się do Kapitana Ameryki per "Pułkowniku" i co to za historia z prezydenturą? Czy gdzieś zostało to wyjaśnione?

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2013, 12:37:43 pm »
bogi dzięki za info. Z Twojej bazy pewno skorzystam, choć nie w tym momencie (durne zabezpieczenia w pracy nie pozwalają mi jej otworzyć). Przysiądę do tego w domku.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2013, 01:01:46 pm »
Dodatkowym smaczkiem są nieskomplikowane dialogi w wykonaniu zombie oraz czarny, znakomity  humor. Prawdę mówiąc, to chętnie bym obejrzał jak Spider pochłania ciocię May i Mary Jane. Musiała to być zaiste królewska uczta :smile: .

Przeczytaj prequel "Marvel Zombies: Dead Days". Ta scena go otwiera :smile: Ale nie jest jakoś specjalnie efektowna, raczej więcej sugeruje niż pokazuje. 

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 24, 2013, 01:19:26 pm »
Przeczytaj prequel "Marvel Zombies: Dead Days". Ta scena go otwiera :smile: Ale nie jest jakoś specjalnie efektowna, raczej więcej sugeruje niż pokazuje.

Dzięki za wskazówkę. To tylko umacnia mnie w decyzji odnośnie zakupu omnibusa. Wyjdzie taniej niż kupowanie całości w SC.

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 25, 2013, 08:17:29 pm »
Na MV jest omnibus z zombie w przeliczniku 1,5 a jeszcze tydzień temu dodatkowo 10 % taniej :)

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2013, 09:01:12 pm »
Kurcze ten Zomnibus to bardzo kuszaca sprawa zwlaszcza za te cene :)

Buk, Hodor i Dziczyzna

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 26, 2013, 12:15:39 am »
Korzystając z wolnej chwili zacząłem nadrabiać zaległości w WKKM. Zacząłem od "Thora: w poszukiwaniu bogów" i tu pojawił się spory zgrzyt. Konkretnie rysunki JRJr. Tak jak jego twórczość nie przeszkadzała mi w "Powrocie do domu", tak tutaj co chwilę coś mnie kłuło w oczy. Nie mam do zarzucenia nic ogólnemu dynamizmowi, bo postacie dosłownie wyskakują z kadrów, ale kiedy chodzi chodzi o jakieś szczegóły, to robi się mniej ciekawie. W tłumie pojawiają się ludzie z aparatami fotograficznymi większymi od głów, główna bohaterka jednego z paneli nie ma nosa, no i te dłonie. Żeby nie być gołosłownym:



Nie byłem nigdy orłem z biologii, ale moim zdaniem te dłonie nie powinny działać, jak natura chciała. :wink: Chyba, że to miała być taka stylistyka, której nie zrozumiałem. Taka opcja też istnieje. Na szczęście sama historia jest całkiem spoko - takie superbohaterskie stany średnie na leniwe popołudnie w fotelu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2013, 12:20:06 am wysłana przez Blaskowitz »

Offline donTomaszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 26, 2013, 11:18:32 pm »
"Marvel Zombies" to właśnie coś, czego w komiksie szukam. Nowe spojrzenie, kompletnie inne od tego które Marvel proponuje na co dzień.
Nie czepiam sie, ale sorry - jakis czas temu pisales, ze nie lubisz zmian w marvelowym status quo i ze wolisz klasyke niz nowosci. Przeczysz sam sobie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2013, 12:57:08 am wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.5
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 28, 2013, 05:13:12 pm »
Nie czepiam sie, ale sorry - jakis czas temu pisales, ze nie lubisz zmian w marvelowym status quo i ze wolisz klasyke niz nowosci. Przeczysz sam sobie.

Nie, nie przeczę w żadnym momencie. Przeczytaj jeszcze raz uważnie moje posty. Jestem przeciwny zmianom na siłę (bardziej futurystyczny wygląd postaci, dodawanie nowych mocy itp.).
Lubię natomiast zabawy konwencją (tutaj akurat sprowadza się to do sprawdzenia co by było gdyby w świecie alternatywnym do tego, który znamy z komiksów Marvela, bohaterów dotknął nagle "śmiertelny" wirus). Nie ma to jak w przypadku X-Men wpływu na regularną serię. Dla mnie to jest takie obserwowanie myszy laboratoryjnych. Zawsze podobały mi się historie spod znaku "Co by było, gdyby...", nie odnoszące się do regularnej serii, będące w miarę zamkniętą całością. Pamiętam, że jeszcze za czasów TM-Semic podobała mi się ta historia, w której bohaterowie zostali umieszczeni w alternatywnym, kieszonkowym świecie. Bodajże "Heroes return". Tak samo lubię eksperymenty z przenoszeniem bohaterów w przeszłość (1602). Ogólnie można powiedzieć, że jestem fanem elseworldów.

 

anything