trawa

Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze  (Przeczytany 71034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kickic

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 18, 2014, 11:03:13 am »
Wśród komiksowych produkcji od dawna forsowany jest pewien typ utworów, które trącą banałem, są pod względem warsztatowym dziełem nijakim, a nierzadko balansującym na krawędzi amatorszczyzny. Poruszają jednak zagadnienie na które wyjątkowo czuli są wielbiciele aktualnie modnych trendów ideologicznych i tym samym wypada co po niektórym osobom prezentować je wyłącznie w superlatywach. Tak sytuacja dotyczy moim zdaniem komiksu "Na własny koszt". Ale co kto lubi.

zdefiniowałeś czytelników pozytywnie oceniających  "Na własny koszt", jako wielbicieli ideologii, ślepo promujących modne trendy, nie mających zdania na temat komiksu (czy jest banalny, czy warsztatowo dobry czy zły), bo podporządkowali swoje opinie wyłącznie modnej ideologii, tym samym próbujesz pozbawić ich prawa do świadomej, szczerej oceny tego komiksu.

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 18, 2014, 11:11:24 am »
a)   W wolnej chwili zechciej ponownie sprawdzić co tak naprawdę napisałem; by oszczędzić Ci choć nieco trudu proponuję, abyś zechciał zwrócić uwagę na fragment z udziałem „co poniektórych”
 
b)   Jeszcze wcześniej warto zwrócić uwagę na brzmienie tytułu tematu w którym obecnie się znajdujemy; by chociaż minimalnie ulżyć Ci w Twych trudach dodam, że nie zabrakło w nim wyrazu „komentarze”
 
c)    Być może Twoje odczucie co do tego komentarza było (a pewnie wciąż jest) odmienne od zamierzonego przez mnie; tak jak jednak nieco wcześniej wspomniałem nie mogę (i nie chcę) mieć wpływu na osobiste odczucia użytkowników tego forum; tę rolę pozostawiam osobom, które takie ambicje przejawiają

Zamiast podsumowania tym razem ja pochwalę się swoim odczuciem. A jest ono takie, że swoim komentarzem odkształcającym sens mojej wypowiedzi (jak mniemam: odkształceniem niezamierzonym) Kickic de facto usiłuje odmówić mi prawa do komentowania w temacie, które ku temu właśnie służy.
 
Co do Twojego pytania w temacie "Strefa Komiksu" to znajdziesz je w wypowiedzi osoby o którą pytasz. Jeżeli potrafisz czytać ze zrozumieniem to z łatwością zaspokoisz swoją ciekawość.
 
Kickic: dopowiadasz sobie treści, których w tej wypowiedzi nie było (np. wyraz "ślepo"; którego w żadnym wypadku nie miałem na myśli); patrz (a).
 

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 18, 2014, 11:18:21 am »
Kickic: dopowiadasz sobie treści, których w tej wypowiedzi nie było (np. wyraz "ślepo"; którego w żadnym wypadku nie miałem na myśli); patrz (a).

przyganiał kocioł....
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline kickic

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 18, 2014, 11:26:19 am »
Ktoś, kto w plebiscycie na najlepszy komiks nie głosuje na najlepszy komiks, tylko na amatorszczyznę, bo tak jest ideologicznie poprawnie, musi być ślepo zapatrzony w tę ideologię, i tak niestety przedstawiłeś „co poniektórych" głosujących.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 18, 2014, 11:31:26 am »
Panowie. Szkoda czasu na jakiekolwiek rozmowy z Nawimarem.

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #230 dnia: Luty 18, 2014, 11:40:29 am »
Kickic: "Ktoś, kto w plebiscycie na najlepszy komiks nie głosuje na najlepszy komiks, tylko na amatorszczyznę"
 
Powtórzę się, ale na bazie mojej wypowiedzi budujesz błędny wniosek. Choćby z tego względu, że osobista opinia jednego z anonimowych użytkowników w żadnym wypadku nie jest wiążąca wobec innych użytkowników. Także tych "co poniektórych" (dzięki, że zechciałeś zauważyć to określenie). Rozumiem jednak, że w Twoim przekonaniu nie ma miejsca na tego typu opinie...
 
Przy okazji: moja opinia o kiepskiej jakości komiksu Browna tylko częściowo wynika z ideologicznej wymowy tego utworu. Głównym problemem autora "Na własny koszt" jest moim zdaniem okoliczność, że podjął on bardzo ważne zagadnienie, ale poległ przy jego realizacji. Szczerze żałuję, bo liczyłem na coś więcej niż tylko próbę usprawiedliwienia życiowego niepowodzenia dorabianiem sobie ideologii.
 
Gizicki: ty z kolei zapomniałeś dodać "Jezu..."

Offline kickic

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 18, 2014, 11:48:40 am »
Kickic: "Ktoś, kto w plebiscycie na najlepszy komiks nie głosuje na najlepszy komiks, tylko na amatorszczyznę"
 
Powtórzę się, ale na bazie mojej wypowiedzi budujesz błędny wniosek. Choćby z tego względu, że osobista opinia jednego z anonimowych użytkowników w żadnym wypadku nie jest wiążąca wobec innych użytkowników. Także tych "co poniektórych" (dzięki, że zechciałeś zauważyć to określenie). Rozumiem jednak, że w Twoim przekonaniu nie ma miejsca na tego typu opinie...
 

Poniektórych, czyli których konkretnie?

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 18, 2014, 11:59:56 am »
Tych, którzy w moim prywatnym przekonaniu kierowali się przy ocenie tego komiksu nie tylko merytorycznymi przesłankami.

Offline kickic

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 18, 2014, 12:06:25 pm »
Tych, którzy w moim prywatnym przekonaniu kierowali się przy ocenie tego komiksu nie tylko merytorycznymi przesłankami.

Wiesz, ale nie powiesz?

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 18, 2014, 12:08:31 pm »
Być może ci co też wiedzą powiedzą :smile:   

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 18, 2014, 12:29:26 pm »
Być może ci co też wiedzą powiedzą :smile:   

Cholender. czyli to nie ja! Bo ja nie brałem udziału w głosowaniu!

ale sobie pozwoliłem stracić kilka minut i przygotowałem taką listę, z osobami głosującymi na ten komiks (z konkretnym miejscem na liście)

Damian xyz 10. Na własny koszt.
Robertos 8.Na Własny koszt.
skil 2. Na własny koszt
wujekmaciej 9. Na własny koszt
pioma10 4. Na własny koszt
MiroWing 9. Na własny koszt
giera 7. Chester Brown (scen. & rys.), „Na własny koszt”
Ramirez82 10. Na własny koszt
melee 14   Na własny koszt (nie liczyło się do punktacji)
el greco 1. Na własny koszt
holcman 2. Na własny koszt
westchnienie 10. Na własny koszt
komediant 7. Na wlasny koszt
maximumcarnage 10.Na własny koszt
Dariusz Hallmann 62. „Na własny koszt” (nie liczyło się do punktacji)
kickic 1. Na własny koszt


Tych, którzy w moim prywatnym przekonaniu kierowali się przy ocenie tego komiksu nie tylko merytorycznymi przesłankami.

którzy to z tej listy według Ciebie  kierowali się przy ocenie tego komiksu nie tylko merytorycznymi przesłankami?
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #236 dnia: Luty 18, 2014, 12:36:18 pm »
Doceniam Twój trud przy przeszukiwaniu tego wątku, ale niestety tym razem zawiodę Cię, Ystadzie.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #237 dnia: Luty 18, 2014, 12:44:07 pm »
Doceniam Twój trud przy przeszukiwaniu tego wątku, ale niestety tym razem zawiodę Cię, Ystadzie.

Akurat byłem pewny, że z tą listą nic nie zrobisz (z takim przeświadczeniem ją przygotowywałem). Bo jesteś typem, którzy dużo mówi, oskarża, ale konfrontacji unika bo żadnych dowodów nigdy nie ma, tylko swoje wyimaginowane oskarżenia.

Chciałem po prostu pokazać potencjalnym czytającym tę dyskusję z kim mają do czynienia.

....tym razem zawiodę Cię, Ystadzie.

nie pierwszy i na stówę nie ostatni raz.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #238 dnia: Luty 18, 2014, 12:47:50 pm »
Ystad: "Akurat byłem pewny, że z tą listą nic nie zrobisz"
 
 No widzisz jaki z Ciebie ruski szachista :) To chociaż tyle z tego, że możesz poczuć odrobinę dzikiej satysfakcji!
 
 A co do potencjalnych czytelników to najlepiej będzie jeśli pewnego dnia po prostu sami ocenią ten komiks. Ja się zawiodłem. Być może w ich przypadku będzie inaczej.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #239 dnia: Luty 18, 2014, 12:55:55 pm »
No widzisz jaki z Ciebie ruski szachista :) To chociaż tyle z tego, że możesz poczuć odrobinę dzikiej satysfakcji!

Satysfakcji? to raczej smutek, że jednak okazałeś się zwykłym pieniaczem.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

 

anything