trawa

Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze  (Przeczytany 71076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 11, 2014, 11:16:51 am »

Skąd wiadomo, że to chłop?  :wink:
Bo pokazał, że ma jaja, wybierając taki prowokacyjny nick.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 13, 2014, 11:21:26 am »
przypominam, że czas głosowania powoli się kończy

żeby potem nikt nie płakał, że przegapił....

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 13, 2014, 01:01:54 pm »
Mam nadzieję dziś spisać swoje głosy.

Swoją drogą, ustalanie pozycji 4-10 to masakra - tak jak jestem w stanie wyłowić sobie perełki, tak potem po prostu są komiksy bardzo dobre - imho powinno być wybierane top3 + miejsca 4-10 pktowane jednym punktem.

Offline marceli

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 13, 2014, 01:52:37 pm »
Możesz zagłosować na 3 pozycje.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 13, 2014, 02:50:39 pm »
Możesz zagłosować na 3 pozycje.
Nah, czułbym się nie w porządku wobec siedmiu kolejnych komiksów.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 13, 2014, 09:19:00 pm »
Zaczynając od komiksu polskiego:

1. Psychopoland
2. Biały Orzeł #6
3. Jan Hardy

Przeczytałem jeszcze kilka innych pozycji polskich autorów, ale nic nie zrobiło na mnie wrażenia na tyle, żeby umieszczać je na liście. A Psychopoland to klasa sama w sobie. I tak jak nie mam czasu wracać do przeczytanych komiksów, tak do niego wróciłem od razu po lekturze i zamierzam to zrobić jeszcze niejednokrotnie.

I moja całościowa top lista:

1. Mroczna Wieża 5: Bitwa o Jericho Hill
2. Psychopoland
3. Doomboy
4. Kick-Ass
5. Biały Orzeł #6
6. Strażnicy Początek: Gwardziści / Jedwabna Zjawa
7. WKKM Wolverine
8. Liga Sprawiedliwości
9. Long Halloween
10. Jan Hardy

A tuż poza podium (kolejność bez znaczenia):

Strażnicy
WKKM Hulk: Planeta Hulka
WKKM Punisher: Witaj w domu, Frank
WKKM Ostatnie Łowy Kravena
WKKM Thor: W Poszukiwaniu Bogów
Kick-Ass2
Batman: Trybunał Sów

Mroczna Wieża to jeden z najpiękniejszych i bolesnych komiksów, jakie miałem okazję przeczytać. Jae Lee tak powinien być wydawany - dobry papier, dopieszczone kolory. I ta opowieść - mało kto robi teraz taką narrację.
O Psychopoland wypowiedziałem się już powyżej - komiks zrobił na mnie niesamowite wrażenie.
Doomboy - Sandovala poznałem przypadkiem, zachęcony okładką Wybryków... i utonąłem. Niesamowity klimat, cudowne opowieści okraszone wspaniałą grafiką.
Kick-Ass - bo sam jestem takim geekiem, bo sam za dzieciaka chciałem w pelerynie skakać po dachach. Komiks mi bardzo bliski.
Biały Orzeł - bo w szóstym zeszycie wreszcie dostaliśmy naprawdę dobrą i mocną historię.
Wolverine - klasyk. ale im więcej czytam komiksów superhero, tym bardziej doceniam te z lat 80. wtedy się pisało - komiksy nie były przegadane, a jednocześnie czytanie ich nie zajmowało 5minut.
Liga Sprawiedliwości - mnie przekonała. Jim Lee we wspaniałej formie, do tego czysta, nieskrępowana nawalanka, która jednak pokazana jest sposób, który do mnie przemawia.
Long Halloween - wszystko już zostało o tym komiksie powiedziane.
Jan Hardy - bo to po prostu świetny komiks superhero.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 13, 2014, 09:47:56 pm »
Emeryt naprawdę podobała ci się szóstka BO? Powiem ci, że dla mnie to najsłabszy odcinek od scenariusza przez klimat kończąc na rysunkach. Taki wypadek przy pracy autorów... Heh jak to się mogą różnić opinię.

Ciekawi mnie też co Cię tak mocno zafascynowało w Psychopoland?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 13, 2014, 10:00:40 pm »
Emeryt naprawdę podobała ci się szóstka BO? Powiem ci, że dla mnie to najsłabszy odcinek od scenariusza przez klimat kończąc na rysunkach. Taki wypadek przy pracy autorów... Heh jak to się mogą różnić opinię.
Dla mnie ten zeszyt to była taka kwintesencja superhero, bez zbędnego gadania. Do tego historyjka miała jakiś tam swój twist, który mnie zaskoczył.
No i najważniejsze - po raz pierwszy podczas lektury Białego Orła nie czułem, że czytam Marvela w wersji tesco. Bardzo dobry zeszyt, do tego cała historia zawarta na dwudziestu kilku stronach. Naprawdę chylę czoła przed autorami.

Cytuj
Ciekawi mnie też co Cię tak mocno zafascynowało w Psychopoland?
Motyw zemsty, który jest jakimś tam moim konikiem (fanboj Punishera, bądź co bądź). Czułem, że ten komiks zrobi na mnie wrażenie i nie pomyliłem się.
Doceniam ogromny nakład pracy przy scenariuszu - fakt, że historia jest tak bardzo pocięta i co i rusz skacze przez kilka planów czasowych, a jednocześnie nie daje się zgubić i ładnie prowadzi do finału - uważam, że mało kto tak potrafi, nie tylko w komiksie. Dodajmy do tego niebanalną historię i niemal fizyczny ból przy czytaniu - ja tak mam, że bardziej pamiętam odczucia towarzyszące lekturze (czy oglądaniu filmu) niż fabułę. I to sprawia, że do danej pozycji chcę wrócić (vide przerażenie Bane'm w ostatnim Mrocznym Rycerzu Nolana, uczucie strachu w Trybunale Sów czy klimat filmu Drive).
Jedyny mankament Psychopoland to twarze - momentami postaci są zbyt do siebie podobne. Ale nie jest to akurat feler, który mnie zniechęcił (mimo, że z reguły takie coś mnie odrzuca).
Trochę mnie smuci, że o tym komiksie nie mówiło się jakoś specjalnie dużo. Ale mam nadzieję, że zostanie doceniony z czasem.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 13, 2014, 10:08:41 pm »
A czytając BO nie miałeś skojarzenia Demon -->  Misterio? Co prawda środki inne, ale umiejętności i cel ostatecznie podobne.

Co do Psychopoland to ja miałem tak, że za pierwszym razem mi nie podszedł za bardzo, ale po lekturze drugiej lekturze już mi całkiem się spodobał. Może to jest wyjaśnienie ciszy przy tym tytule, że każdy czytał tylko raz?;)

Muszę zajrzeć do niego ponownie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 13, 2014, 10:12:44 pm »
A czytając BO nie miałeś skojarzenia Demon -->  Misterio? Co prawda środki inne, ale umiejętności i cel ostatecznie podobne.
Nie wpadłem na to. Dobre!
Cytuj
Co do Psychopoland to ja miałem tak, że za pierwszym razem mi nie podszedł za bardzo, ale po lekturze drugiej lekturze już mi całkiem się spodobał. Może to jest wyjaśnienie ciszy przy tym tytule, że każdy czytał tylko raz?;)

Muszę zajrzeć do niego ponownie.
Ja jestem z gatunku powoli myślących i kiepsko kojarzących fakty. A Psychopoland mnie nie zraził po pierwszej lekturze, wręcz przeciwnie.

A czy jest to wyjaśnienie ciszy nt. tego tytułu? Z reguły jak coś ludziom nie podchodzi, to zaraz to okazują w Internecie. Chciałbym poznać opinię nt. Psychopoland większej ilości osób, bo niestety natknąłem się na raptem kilka tylko recenzji.

Offline horror

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 15, 2014, 08:35:12 am »
Motyw zemsty, który jest jakimś tam moim konikiem (fanboj Punishera, bądź co bądź). Czułem, że ten komiks zrobi na mnie wrażenie i nie pomyliłem się.

jak motyw zemsty to i Noir powinien ci sie spodobac

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 15, 2014, 08:37:56 am »
jak motyw zemsty to i Noir powinien ci sie spodobac
zatem dopisany do listy zakupów :-)

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 15, 2014, 12:34:07 pm »
Z okazji kończącego się głosowania postanowiłem nadrobić Kick-Ass'a. Do zamówienia dorzuciłem "Wartownicy: Stalowe żniwa", głównie dzięki pozytywnej opinii fragsela. Wcześniej w recenzji miałem okazję przeczytać, że komiks ten raczej nie spodoba się miłośnikom trykotów. Tak bardzo nieprawda.  :smile: Komiks jest fantastyczny! Warstwa graficzna perfekcyjna - szczególnie wszelkie większe scenki wojenne: obóz wojska francuskiego, szarża na bagnety, krajobraz po bitwie, szpital polowy wypadają bardzo klimatycznie. Fabuła wciągająca, momentami zaskakująca, pełna nietuzinkowych postaci (Dżibuti!). Szkoda, że tak cicho o tym komiksie, bo - moim zdaniem - jest to prawdziwa perełka.  Wartownicy przebojem wdzierają się do mojej dziesiątki, a Kick Ass niestety musi obejść się smakiem.  :razz:

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 15, 2014, 12:40:30 pm »
No to się bardzo cieszę, że mogłem pomóc. Naprawdę kawał dobrego komiksu.

I przypominam wszystkim, że do zakończenia plebiscytu zostało już tylko nieco ponad 10 godzin. żeby ktoś potem nie narzekał, że przegapił!!!

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 15, 2014, 01:41:16 pm »
Z okazji kończącego się głosowania postanowiłem nadrobić Kick-Ass'a. Do zamówienia dorzuciłem "Wartownicy: Stalowe żniwa", głównie dzięki pozytywnej opinii fragsela. Wcześniej w recenzji miałem okazję przeczytać, że komiks ten raczej nie spodoba się miłośnikom trykotów. Tak bardzo nieprawda.  :smile: Komiks jest fantastyczny! Warstwa graficzna perfekcyjna - szczególnie wszelkie większe scenki wojenne: obóz wojska francuskiego, szarża na bagnety, krajobraz po bitwie, szpital polowy wypadają bardzo klimatycznie. Fabuła wciągająca, momentami zaskakująca, pełna nietuzinkowych postaci (Dżibuti!). Szkoda, że tak cicho o tym komiksie, bo - moim zdaniem - jest to prawdziwa perełka.  Wartownicy przebojem wdzierają się do mojej dziesiątki, a Kick Ass niestety musi obejść się smakiem.  :razz:
Wrrr... z ciekawości rzuciłem okiem na przykładowe plansze...  Dodany do koszyka.

EDIT: Poczekam jeszcze na zakończenie głosowania i wyniki, pewnie coś jeszcze sobie dodam.