Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze  (Przeczytany 71072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 27, 2013, 10:58:36 pm »
Komentarze tak, dłuższe listy nie.
Jak ktoś przeczytał więcej dobrych rzeczy to niech da dłuższą listę w normalnym temacie, gdzie głosujemy. Nie chce mi się oglądać list w dwóch tematach, a liczący wie, że ma uwzględnić tylko głosy 1-10.
Czekam aż Dariusz wrzuci swoją listę 1-100 jak zwykle.  :smile:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 30, 2013, 03:17:29 pm »
Czekam aż Dariusz wrzuci swoją listę 1-100 jak zwykle.  :smile:
To miłe. :)
Na szczęście fragsel dał czas do połowy lutego, bo mam jeszcze sporo zaległości. :)

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 30, 2013, 11:54:30 pm »
Giera, ale po co Ty wrzucasz do tego tematu kilka swoich list? Przecież organizator musi to potem jakoś podliczyć. To nie luźny temat, ale głosowanie i każdy ma podać swój top 10. Jeden.
Proszę moderatorów o wrzucenie poprzedniego i mojego posta do tematu z komentarzami.

Offline giera

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:00:50 am »
Giera, ale po co Ty wrzucasz do tego tematu kilka swoich list? Przecież organizator musi to potem jakoś podliczyć. To nie luźny temat, ale głosowanie i każdy ma podać swój top 10. Jeden.
Proszę moderatorów o wrzucenie poprzedniego i mojego posta do tematu z komentarzami.

coś pokręciłem, sorrry. powinna być dycha, już edytuję.

proszę o nie branie pod uwagi całej 20.
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:04:16 am »
coś pokręciłem, sorrry. powinna być dycha, już edytuję.

proszę o nie branie pod uwagi całej 20.
W ogóle zrób 10 z Twojej 30. Bo w tym temacie można też głosować na polskie. Czyli pomieszaj albumy pojedyncze zagraniczne, serie i polskie. :smile:


W temacie o polskich same polskie, ale tutaj też polskie, a nie same zagraniczne.

Offline giera

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:10:45 am »
W ogóle zrób 10 z Twojej 30.

raczej z 40... bo jest jeszcze lista komiksów dla dzieci....
przemyślę, pomieszam, ułożę, przemyślę. wstawię 10.
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 31, 2013, 08:21:10 am »
Odnośnie ostatniej listy giery, to pseudonim "Andreas" pisze się bez akcentu nad "e". Teraz za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć gdzie i kiedy (ale chyba niedawno) czytałem z nim wywiad, w którym mówił, że owszem, raz się tak podpisał ale była to pomyłka.

Poza tym uwaga natury ogólnej, poza tematem. Trochę mnie irytuje przytaczanie wszędzie np. w nawiasie imienia i nazwiska zamiast pseudonimu. Pseudonim artystyczny jest takim samym sposobem identyfikowania jak imię i nazwisko. Co więcej, podlega też takiej samej ochronie prawnej jak imię i nazwisko. To tak jak by np pisać "Kora (właściwie Olga Jackowska) - płyta x" zamiast po prostu "Kora - płyta x".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 05, 2014, 07:24:45 pm »

    W imieniu Polski Walczącej: Zamach na Kutscherę         
10

To chyba 2012?

Edit: jednak nie:)  post do wywalenia
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 05, 2014, 07:28:04 pm »
Jaroslaw_D: "To chyba 2012?"

Komiks rzeczywiście miał trafić do dystrybucji u schyłku tego roku, ale ostatecznie premiera miała miejsce bodajże 1 lutego 2013 r.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 05, 2014, 07:48:44 pm »
Jaroslaw_D: "To chyba 2012?"

Komiks rzeczywiście miał trafić do dystrybucji u schyłku tego roku, ale ostatecznie premiera miała miejsce bodajże 1 lutego 2013 r.

W albumie jest 2012, a gildia podaje styczeń 2013.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 05, 2014, 08:25:48 pm »
pytanie (acz nie będę darł o to kopi) : czy mogę w zestawieniu uwzględnić Niedźwiedź, Kot i Królik (data wydania połowa grudnia 2012)?

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 05, 2014, 08:30:24 pm »
nie, tylko 2013

EDIT: tak jak ewentualny głos na Demona w butelce może paść w tym plebiscycie, ale za rok się nie będzie liczył (bardziej ekstremalny przypadek jest już niemożliwy)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 08:54:41 pm wysłana przez fragsel »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 06, 2014, 01:07:52 pm »
oki, dzięki :-)

nabrabiam lektury, coby zdążyć. na półce zostało jeszcze Long Halloween i pierwszy tom Strażnicy Początek. No i jeszcze Psychopoland chciałbym zdażyć nabyć, bo czuję, że będzie w moim top3.

Offline melee

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 06, 2014, 01:22:13 pm »
Właśnie czytam Psychopoland i u mnie nie będzie w top50. Niestety znów żaden polski komiks nie załapie się na top20.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 06, 2014, 04:17:14 pm »
Ja tak od kilku dni myślę o swoim "top ten" i Wkkm to nie lada zagwozdka. Ciężko uznać za komiks roku takie OŁK, które wydane były już w latach 90-tych. 2013 przyniósł nam naprawdę kilka wybornych tytułów tak, że nie trzeba popierać się kolekcją. Co innego jeśli w jej ramach wydano komiks w Polsce po raz pierwszy. Tak samo Szninkiel, który jest niesamowity, ale wydany był już wcześniej.

Ps nie do końca według mnie rozwiązana jest kwestia serii. Dlaczego nie można zagłosować na całą serię, a na jeden numer?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything