Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze  (Przeczytany 71078 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 24, 2013, 12:38:05 am »
No i super, ale rozumiesz, że Szninkiel wydany w 2013 to jest dodruk? Moim zdaniem na Szninkla Integrala w kolekcji GR nie powinno się głosować, bo to nie plebiscyt na komiks roku 2010 tylko 2013.

Offline adro

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 24, 2013, 12:51:51 am »
Faktycznie jakos ten problem powinno sie rozwiazac. Moze isc tropem propozycji Maxiego, to jest sensowne rozwiazanie.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Nick Jackolson

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 24, 2013, 05:50:53 am »
Spider Man Powrót do domu na mojej liście jako 1 ponieważ obudził we mnie głęboko schowaną pasję czym staje się najważniejszym komiksem tego roku...

To takie sprostowanie jak będziecie zdziwieni :D przeglądając wątek.

Wesołych świąt !

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 24, 2013, 06:10:20 am »
Moim zdaniem należy ludziom pozwolić głosować na cokolwiek sobie życzą (o ile miało jakieś wydanie 2013 roku)

Po pierwsze primo: już ktoś proponuje, że Rork to dobra reedycja, Strażnicy zła. A gdzie reguły doboru? Nowy materiał? Komiksy Wróblewskiego też już kiedyś zostały w Polsce wydane. Kto tu będzie decydował? Tracimy transparentność...

Po drugie primo: Jeśli w roku doskonałych premier wygrałby np dodruk Szninkla to to też jest jakaś informacja na temat kondycji polskiego komiksu, zapotrzebowań czytelników, obrazu czytelników i czytelnictwa w Polsce. Jak dla mnie mnóstwo materiału do późniejszej analizy w domku przy piwku...

Po trzecie primo: brak precyzji w tej materii mógłby być szkodliwy gdyby to nie był plebiscyt, ale konkurs (np. "O złote gacie" albo "Nagrodę Prezesa Rady Osiedla"). Po co ten plebiscyt? No dla znacznej większości ludzi po to, by zobaczyć, czy innym podobało się wdanym roku to samo. Czy wydali kasę na to samo. A dla znacznej części ludzi na co wydać kasę w przyszłym roku, skoro się tak bardzo podobało.

Moim zdaniem należy pozostawić pełna dowolność. jeśli nowe rzeczy rzeczywiście były tak dobre, to reedycje nie mają szans. Jak nie, to czemu miałyby wygrać?


A z zupełnie innej beczki: dziękuję administratorom za przyklejenie tych dwóch topiców. dzięki temu łatwiej będzie je znaleźć. pewnie nie miałem takich uprawnień, ale też nie pomyślałem


EDIT> Pierwszy wymierny zysk z plebiscytu: dowiedziałem się o istnieniu "Statku namiętności". Nie przepadam za web komiksami, ale ten wygląda nieźle  :oops:   :wink:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2013, 06:18:35 am wysłana przez fragsel »

Offline vivaadeal

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 24, 2013, 07:14:26 am »
Pierwszy wymierny zysk z plebiscytu: dowiedziałem się o istnieniu "Statku namiętności". Nie przepadam za web komiksami, ale ten wygląda nieźle  :oops:   :wink:

uwaga offtop!
komiks ten miał też premierę papierową w maju (wyd Dolna Półka)

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 24, 2013, 07:23:28 am »
Nie mam konkretnych propozycji. Po prostu pasowało mi, że w ubiegłych latach można było podać np. Fistaszki i oddać głos na najczęściej typowany tom serii. Myślałem, że w tym roku też będzie to możliwe.
Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek tak było. Za to pamiętam, że było tak jak ustalił to fragsel.  Jeśli ktoś podawał samą serię, bez tytułu czy numeru tomu, punkty dostawał najwcześniej wydany w danym roku komiks z danej serii.

Co do reedycji, to niech każdy głosuje jak mu się podoba. Takie jest moje zdanie.

Dodruków (obojętnie jakiego wydania) nie brałbym w ogóle pod uwage. Być może pojawi się tylko pewna trudność w zakwalifikowaniu czegoś jako dodruk a nie drugie wydanie... Odrzucanie tych głosów nie jest bezsensowne bo w końcu głosujemy na najlepszy/ulubiony/ najfajniejszy komiks roku 2013 (w sensie: wydany w 2013 r.), a nie lat wcześniejszych.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 24, 2013, 08:02:46 am »
Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek tak było. Za to pamiętam, że było tak jak ustalił to fragsel.  Jeśli ktoś podawał samą serię, bez tytułu czy numeru tomu, punkty dostawał najwcześniej wydany w danym roku komiks z danej serii.

Serio? Hmm, to najwyraźniej coś mi się pokręciło wszystko...

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 24, 2013, 10:07:59 am »
Po drugie primo: Jeśli w roku doskonałych premier wygrałby np dodruk Szninkla to to też jest jakaś informacja na temat kondycji polskiego komiksu, zapotrzebowań czytelników, obrazu czytelników i czytelnictwa w Polsce. Jak dla mnie mnóstwo materiału do późniejszej analizy w domku przy piwku...

O ile jestem w stanie zrozumieć głosowanie na reedycje (sam na nie głosowałem w latach ubiegłych), to nie potrafię pogodzić się z możliwością głosowania na dodruki.
Moim zdaniem zupełnie wypacza to ideę wyboru komiksu danego roku.
To tak jakby w plebiscycie na film roku głosować na coś co było rok temu, ale ciągle leci w kinach, albo jak w plebiscycie na samochód roku zagłosować na Opla Astrę IV, bo przecież w 2013 roku z taśmy schodzą kolejne egzemplarze (a model z 2009).
Wiem, że zawsze były różne niejasności i wątpliwości w tych głosowaniach, ale nie pamiętam, żeby wcześniej ktoś na dodruki głosował.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 24, 2013, 10:36:00 am »
czy ktoś mógłby mi podrzucić w takim razie listę "dodruków"? o jakie tytuły w ogóle chodzi?
wiem o szninklu. i co jeszcze? czy poza szninklem ktoś już oddał głos na coś takiego? warto kruszyć o to kopie?


i czy w tych dodrukach jest zmiana stopki? jest to kolejne wydanie czy ma ten sam numer co poprzednie? jak duża w ogóle jest skala problemu?

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 24, 2013, 10:46:20 am »

wiem o szninklu. i co jeszcze?


Z pozycji dodrukowanych w tym roku są jeszcze "Żywe trupy". Więcej nie przypominam sobie.

No i oczywiście Kick Ass czy Trybunał Sów, ale jako że wydanie komiksu i jego dodruk miały miejsce w tym samym roku, to nie ma problemu.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 24, 2013, 10:53:08 am »
Lucyfera pierwszy tom na pewno miał dodruk, acz nie wiem, czy to nie było jeszcze w 2012.

czy Niezwykła Historia Marvel Comics i ta książka o TM-Semic kwalifikują się do konkursu?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2013, 11:01:18 am wysłana przez Emeryt »

Offline melee

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 24, 2013, 11:10:39 am »
Takie dzielenie spowoduje tylko więcej problemów. Jeśli przy "dodruku" zostanie dodana 1 strona, powiedzmy jakiś szkic, to będzie to "reedycja"? I będzie można na nią głosować?

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 24, 2013, 11:56:31 am »
no to naprawdę jest potrzeba robić zamieszanie przez 2 (słownie DWA) tytuły?

wydaje mi się również, że

Takie dzielenie spowoduje tylko więcej problemów.

czy Niezwykła Historia Marvel Comics i ta książka o TM-Semic kwalifikują się do konkursu?

Niezwykła historia i TM semic to tylko dwie z kilku książek o komiksach wydanych w tym roku.
Moim zdaniem nie kwalifikują się

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 24, 2013, 12:04:51 pm »
UWAGA!
jak słusznie zauważył ramirez82 mamy głos na komiks z 2012 roku

Bądźcie uważni. Będę sprawdzał daty wydania przy podliczaniu i wtedy będzie już za późno na zmianę - potraktuję daną listę według punktacji dla listy z mniejszą ilością komiksów pomijając nie pasujący tytuł

Deg

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 24, 2013, 12:08:37 pm »
no to naprawdę jest potrzeba robić zamieszanie przez 2 (słownie DWA) tytuły?
Myślę, że ktoś, kto przeczytał np. Sznikla po raz pierwszy przy okazji tegorocznego wydania, ma prawo uznać go za komiks roku. Osobiście zamierzam głosować na to co mi się podobało bez żadnych ograniczeń, przynajmniej dopóki ktoś nie przedstawi kompletnej listy wykluczeń, wraz z uzasadnieniem :smile:
Widzę tu jeszcze jeden ewentualny pozytyw - z pewnością końcowe wyniki przejrzą niektórzy z wydawców, gdyby wysoką pozycję zajął jakiś dodruk lub nowe wydanie, może dałoby im to do myślenia :D

 

anything