trawa

Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze  (Przeczytany 71016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:37:34 pm »
Zgadzam się. Ale jeśli ktoś byłby skłonny założyć temat już teraz, nadzorować go i podjąć się zliczania głosów na zakończenie, to czemu nie? Lepsza inicjatywa przedwczesna niż w ogóle jej brak. :smile:

dobra, chociaż nie jestem za tym by się spieszyć, wolę, żeby to ktoś odpowiedzialny zrobił, więc jak nie masz nic przeciwko mnie to się podejmuję

tylko bezczelnie skopiuję punktację i opis z poprzednich lat

jak mam zielone światło to na wieczór będzie...

ale sam zagłosuję najwcześniej w ferie 2014...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2013, 12:42:55 pm wysłana przez fragsel »

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:37:59 pm »
Gdy już taki temat zostanie założony (tj. Polski Komiks Roku 2013) to pewnie również zagłosuję. Mimo wszystko mam wrażenie, że i tak nie ma sensu leczyć kompleksów wydzielaniem komiksu polskiego z ogólnej listy.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:39:52 pm »
Gdy już taki temat zostanie założony (tj. Polski Komiks Roku 2013) to pewnie również zagłosuję. Mimo wszystko mam wrażenie, że i tak nie ma sensu leczyć kompleksów wydzielaniem komiksu polskiego z ogólnej listy.
Przychylam.

imho jedna lista z komiksami wydanymi w Polsce w 2013r.

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:40:32 pm »
Czyli wszystkie nagrody książkowe, filmowe, muzyczne, w których brane są pod uwagę jedynie rodzime produkcje, to według Ciebie leczenie kompleksów, tak?

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:42:29 pm »
Przychylam.

imho jedna lista z komiksami wydanymi w Polsce w 2013r.

Absolutnie nie. W taki sposób to można żadnego polskiego tytułu nie uświadczyć. Myślę, że warto docenić także rodzime produkcje.

Fragsel, jak Możesz to Zrób 2 plebiscyty, tak jak w tamtym roku.

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:45:17 pm »
Jaszcząb: Trochę tak. Pewnie, że można bawić się w rozdrabnianie zestawień typu najlepsza manga, komiks superbohaterski, polski, frankofoński etc. Pewnie też z czymś tego typu będziemy mieli do czynienia. Ale jak już wspomniałem osobiście nie widzę takiej potrzeby.

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:46:28 pm »
Jest tak potrzeba i w każdej branży jest to praktykowane.Założę się, że jeśli będzie jedna lista to nie uświadczymy tam żadnego komiksu polskiego, co moim zdaniem będzie zwykłym nadużyciem. Dlatego 2 plebiscyty, nikt nie pozostanie stratny.

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:47:21 pm »
dobra, chociaż nie jestem za tym by się spieszyć, wolę, żeby to ktoś odpowiedzialny zrobił, więc jak nie masz nic przeciwko mnie to się podejmuję

tylko bezczelnie skopiuję punktację i opis z poprzednich lat

jak mam zielone światło to na wieczór będzie...

ale sam zagłosuję najwcześniej w ferie 2014...
Robimy trochę offtop ale absolutnie nie mam nic przeciwko Tobie. Zresztą ja teraz, tak na dobrą sprawę, jestem zwykłym userem, więc to raczej nie do mnie pytanie...

W każdym razie, napisałbym jeszcze w tej sprawie do gravesa.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:49:09 pm »
Zresztą ja teraz, tak na dobrą sprawę, jestem zwykłym userem

ooo, szkoda...
a zresztą kolory mówią co innego...

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:49:34 pm »
Cytuj
Jaszcząb: Trochę tak. Pewnie, że można bawić się w rozdrabnianie zestawień typu najlepsza manga, komiks superbohaterski, polski, frankofoński etc. Pewnie też z czymś tego typu będziemy mieli do czynienia. Ale jak już wspomniałem osobiście nie widzę takiej potrzeby

Rozumiem. Dziękuję za odpowiedź.

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:49:55 pm »
Nie ma za co. Według mnie przynajmniej trzy polskie tytuły z powodzeniem odnalazłby się w ogólnym zestawieniu co tylko dodatkowo świadczyłoby o ich jakości i o tym, że radzą sobie w szerszym kontekście. Zwolennicy podziału nie mają się jednak co martwić, bo wygląda na to, że taki podział będzie miał miejsce.

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:56:05 pm »
Powiem trochę egoistycznie. Dla mnie taki plebiscyt to okazja do zaznajomienia się z tytułami, z jakimi nie miałem do czynienia. A wybranie 10ciu komiksów nie daje zbyt dużej wiedzy. Dlatego podobają mi się roczne podsumowania Dariusza, który wymienia wszystkie przeczytanie przez siebie komiksy pochodzące z danego roku (oczywiście punktowane jest pierwsze 10 miejsc). Uważam, że każdy powinien oddawać głosy w ten sposób. Przekonamy się wtedy, co zyskało uznanie a co spotkało się z negatywną reakcją.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:58:22 pm »
Nie ma za co. Według mnie przynajmniej trzy polskie tytuły z powodzeniem odnalazłby się w ogólnym zestawieniu co tylko dodatkowo świadczyłoby o ich jakości i o tym, że radzą sobie w szerszym kontekście. Zwolennicy podziału nie mają się jednak co martwić, bo wygląda na to, że taki podział będzie miał miejsce.
Mnie tam w sumie wszystko jedno, niemniej Nawimar ma dużo racji - spokojnie mamy czym konkurować z komiksem zagranicznym.

btw. jak rozwiązana zostanie kwestia serii - czy głosujemy na konkretny album/zeszyt, czy na całą serię?

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 23, 2013, 01:00:02 pm »


btw. jak rozwiązana zostanie kwestia serii - czy głosujemy na konkretny album/zeszyt, czy na całą serię?

To pytanie i mnie zawsze nurtowało. Tak samo jak kwestia wznowień. Co np. z takimi "Strażnikami"? też mogą brać udział?

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 23, 2013, 01:12:48 pm »
Z tego co pamiętam w ubiegłych latach głosowało się na konkretne albumy/tomy/zeszyty, nie na serie. Chodzi o konkretne, odrębne, polskie wydanie. Można było głosować na wznowienia, byle ukazały się w roku, którego dotyczy głosowanie.