Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze  (Przeczytany 71038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« dnia: Grudzień 23, 2013, 11:59:29 am »
Emeryt: "(...) gdybyście mieli wybrać takie swoje top10 w polskim komiksie mijającego roku - co by się tam znalazło?"
 
 Podejrzewam, że pewnie po Nowym Roku wystartuje plebiscyt na tym forum więc pewnie będzie okazja do podzielania się swoimi zestawieniami. Póki co mam jeszcze kilka tegorocznych premier do nadrobienia i dlatego poczekam.
 
Lucku, wrzuć na luz i nie przejmuj się zatem. Tak, całe życie czekałem by móc to wyrazić: pojawiłem się po to by skrytykować kiepską moim zdaniem inicjatywę tj. narzucanie czytelnikom ograniczonej i tendencyjnej puli tytułów :wink: Doceniam Twoją wiarę w ludzi/organizatorów plebiscytu, ale niestety jej nie podzielam. Krytyka towarzyszy temu zestawieniu od jego zarania, ale jakoś do pomysłodawców to nie dociera. Stąd wątpię, by wysnuli stosownie wnioski także po tegorocznej edycji. I ok. Niech się dalej bawią skoro ich to kręci. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2013, 09:42:20 pm wysłana przez graves »

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:01:37 pm »

 
 Podejrzewam, że pewnie po Nowym Roku wystartuje plebiscyt na tym forum więc pewnie będzie okazja do podzielania się swoimi zestawieniami. Póki co mam jeszcze kilka tegorocznych premier do nadrobienia i dlatego poczekam.

Emerytowi chodzi jednak o polski komiks roku, a forumowy plebiscyt obejmuje wszystkie tytuły. Zgadzam się co do tego, że na takie pytanie za wcześnie. Sam planuję uzupełnić parę pozycji pod koniec stycznia.

EDIT Chociaż muszę przyznać, że z ostatnio przeczytanych spodobał mi się "Bartnik Ignat i skarb puszczy".

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:08:36 pm »
Nie dam głowy, ale zdaje się, że w zeszłym roku podzielono plebiscyt Gildii na część rodzimą i przedruki.
 
P.S. W zeszłym tj. za 2012 oczywiście.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2013, 12:12:34 pm wysłana przez Nawimar »

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:10:42 pm »
Emerytowi chodzi jednak o polski komiks roku, a forumowy plebiscyt obejmuje wszystkie tytuły.

Mnie się wydaje, że to skrót myślowy, i nie chodziło mu tylko o "polski" jako zrobiony w Polsce, ale "polski" jako wydany w Polsce (czyli tłumaczenia też)
ale sam by się musiał wypowiedzieć co miał na myśli...

ja też poczekam, bo zaraz po świętach chcę trochę Taurusa kupić, co pewnie namiesza w moim rankingu...

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:11:50 pm »
Nie dam głowy, ale zdaje się, że w zeszłym roku podzielono plebiscyt Gildii na część rodzimą i przedruki.

Chyba jednak nie http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34845.0.html

Chociaż nie wiem. Może był założony równolegle także drugi temat.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:12:36 pm »
Emerytowi chodzi jednak o polski komiks roku
doprecyzowując - chodzi mi o komiks wydany w Polsce, niekoniecznie polski.

 ale ok, jakoś mi umknęło, że tego typu plebiscyt ma już miejsce na Gildii :smile:

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:14:37 pm »
Chyba jednak nie http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34845.0.html

Chociaż nie wiem. Może był założony równolegle także drugi temat.

jakiś oszołom coś takiego zrobił, ale były protesty:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34891.0.html

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:18:08 pm »
Czyli jednak dobrze pamiętałem :) Chociaż przyznam, że nie jestem zwolennikiem tego typu rozróżnienia, bo dobre komiksy i tak sobie poradzą. Niezależnie od nacji ich twórców. Choć jako ciekawostka to w sumie czemu nie.

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:25:05 pm »
jakiś oszołom coś takiego zrobił, ale były protesty:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34891.0.html

Protesty nieważne. Jestem jak najbardziej za takim rozróżnieniem w tym roku. Ludzie głosujący w ogólnym plebiscycie pomijają sporo polskich komiksów, bo nie mieszczą się w ich dziesiątce. A moim zdaniem warto poznać taki ranking rodzimych produkcji. Tylko głosowanie mogłoby być dłuższe (załóżmy tak do 15go lutego).

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:25:48 pm »
nadal uważam, że trochę na to za wcześnie. bliżej sylwestra? albo nawet 1 stycznia...

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:27:57 pm »
 
Cytuj
   Czyli jednak dobrze pamiętałem :) Chociaż przyznam, że nie jestem zwolennikiem tego typu rozróżnienia, bo dobre komiksy i tak sobie poradzą. Niezależnie od nacji ich twórców. Choć jako ciekawostka to w sumie czemu nie.
     Dlaczego polskie książki, filmy, albumy muzyczne mogą mieć swoje nagrody i festiwale, a akurat w przypadku komiksu to ma być tylko ciekawostka?

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:30:43 pm »
Dlatego, że przynajmniej kilka polskich tytułów (oczywiście moim zdaniem) opublikowanych w tym roku reprezentuje światowy poziom jakości i nie widzę powodów by nie odnalazły się w zestawieniu ogólnym.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:32:36 pm »
Dlatego, że przynajmniej kilka polskich tytułów (oczywiście moim zdaniem) opublikowanych w tym roku reprezentuje światowy poziom jakości i nie widzę powodów by nie odnalazły się w zestawieniu ogólnym.

to nie był podział zagraniczne/ polskie

to był podział cały świat (polska też jest na świecie)/tylko rodzime polskie

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:35:02 pm »
nadal uważam, że trochę na to za wcześnie. bliżej sylwestra? albo nawet 1 stycznia...
Zgadzam się. Ale jeśli ktoś byłby skłonny założyć temat już teraz, nadzorować go i podjąć się zliczania głosów na zakończenie, to czemu nie? Lepsza inicjatywa przedwczesna niż w ogóle jej brak. :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:35:35 pm »
nadal uważam, że trochę na to za wcześnie. bliżej sylwestra? albo nawet 1 stycznia...

Jak najbardziej. Sam jestem zdania, że wszystkie plebiscyty dotyczące ubiegłego roku powinny rozpoczynać się właśnie dopiero w nowym. A przedłużenie czasu głosowania moim zdaniem sprawi większą ilość głosów. Duża ilość osób (w tym ja) korzysta z wyprzedaży, a nie zawsze komiksy polskie są na czele listy.