trawa

Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze  (Przeczytany 71042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 23, 2013, 03:18:44 pm »
Z tego co pamiętam w ubiegłych latach głosowało się na konkretne albumy/tomy/zeszyty, nie na serie.

Według mnie kryterium powinno być takie, że jeśli dany tom ma podtytuł to powinno się głosować na konkretne albumy, jeśli nie (np. większość mang) to powinno się głosować na serie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2013, 03:26:21 pm wysłana przez amsterdream »

Offline mr.castor

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 23, 2013, 03:28:57 pm »
Według mnie jeśli dany tom ma podtytuł to powinno się głosować na konkretne albumy, jeśli nie (np. większość mang) to powinno się głosować na serie.
A jak rozwiązać sprawę serii niedokończonych?
np: takie Prophecy, dwa tomy które przeczytałem sprawiają że z chęcią bym zagłosował na serię, ale co jeżeli ostatni tom ( który już w tym roku się chyba nie ukaże ) zaniży ocenę i już tak fajny nie będzie?

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 23, 2013, 05:16:05 pm »
mam zgodę od gravesa, więc dzisiaj wieczorem (no, najpóźniej jutro rano) postaram się to (czyli plebiscyt, a nawet dwa) sensownie zbudować...

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 23, 2013, 05:16:58 pm »
Ostry offtop tu uprawiamy, ale mam nadzieję ze graves to przeniesie potem. :razz:
Według mnie kryterium powinno być takie, że jeśli dany tom ma podtytuł to powinno się głosować na konkretne albumy, jeśli nie (np. większość mang) to powinno się głosować na serie.
O ile dobrze rozumiem większość mang nie ma tytułów poszczególnych tomów ale ma numery? Np tom 1, tom 2 itd? Jeśli tak to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zagłosować na konkretny tom oznaczony numerem. Nie do końca rozumiem w takim przypadku sens głosowania na serię zamiast na konkretny numer tomu.

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 23, 2013, 05:23:39 pm »
Głosowanie na serię nie ma chyba większego sensu, tym bardziej jeśli seria jest w trakcie wydawania.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 23, 2013, 06:02:19 pm »
  Bez KRW nie uświadczylibyśmy w top 50 Panny młodej
Bez tych dziwnych (lub kontrowersyjnych) nominacji nikt nie musiałby nic wprowadzać na listę, bo sam byś zagłosował na to co chcesz. Cieszy mnie, że Pan Krytyk dobrze się bawił przy Marvel Zombies. Szkoda, że mi forma plebiscytu nie pozwala głosować na Born Again. Taki Smuteczek.

Offline adro

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 23, 2013, 06:18:56 pm »
czekam na gildiowe podsumowanie roku. 
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 23, 2013, 07:03:52 pm »
Adro - trafnie ujęte :)

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 23, 2013, 07:53:08 pm »
O ile dobrze rozumiem większość mang nie ma tytułów poszczególnych tomów ale ma numery? Np tom 1, tom 2 itd? Jeśli tak to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zagłosować na konkretny tom oznaczony numerem. Nie do końca rozumiem w takim przypadku sens głosowania na serię zamiast na konkretny numer tomu.

A ja uważam właśnie całkiem odwrotnie. Jeśli albumy nie stanowią mniej (np. Sandman) lub bardziej (np. Blacksad) zamkniętych całości to nie potrafię wybrać z serii tego albumu, na który miałbym zagłosować. Na przykład w grudniu czytałem pierwsze 4 tomy Battle Royale. Czytałem je w jeden dzień, jeden za drugim. Zabij mnie, a za cholerę nie powiem, gdzie który się kończył, gdzie który zaczynał i który z nich był najlepszy. Równie dobrze mogłyby zostać podzielone w całkiem innych miejscach i nic by to nie zmieniło.
Dla mnie seria to seria i jeśli tworzy zamkniętą całość, to wolę jej nie rozdzielać. Przyznaję jednak, że są sytuacje, gdzie bardzo łatwo wskazać lepszy komiks w serii (np. Batman 1 z New 52 o wiele lepszy niż Batman 2). Zmuszony do głosowania na tylko jeden będę musiał po prostu zaznaczyć w nawiasie, żeby doliczyć głos do tego albumu z serii, który zbierze najwięcej głosów.

Offline adro

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:02:40 pm »
Dzieki Nawimarze, a wiadomo kiedy takie podsumowanie pojawi sie na gildii?
pzdr
EDIT juz nieaktualne, dzieki Fragsel  :razz:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2013, 08:11:26 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:12:36 pm »
Nie ma za co :smile: Podejrzewam, że podobnie jak w poprzednich latach tuż po Nowym Roku. Chyba że coś się zmieni. Póki co wygląda na to, że ze względu na trefną organizację plebiscytu "Komiksy Roku" (kolejną z rzędu) ranking forum Gildii staje się najbardziej oczekiwanym zestawieniem za 2013 r :smile: Pewnie przesadzam, ale z nie ukrywam, że wolę gdy o doborze tytułów do zestawienia zdecydujemy my - fani/czytelnicy - niż ktoś miałby typować za nas. Mamy swoje głowy na karku i nikt nam ich nie odbierze (chyba że Kurgan :wink: ). Nic o nas bez nas (sori za egzaltację)!

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:14:21 pm »
Zmuszony do głosowania na tylko jeden będę musiał po prostu zaznaczyć w nawiasie, żeby doliczyć głos do tego albumu z serii, który zbierze najwięcej głosów.


Ale co w tym złego? Ja tak zawsze robię w głosowaniu na gildii i na pewno w tym roku też tak zrobię w przypadku Fistaszków, Wież Bois-Maury, czy Koziorożca. Możesz też głosować na kilka tomów swojej ulubionej serii.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:17:28 pm »

Dzieki Nawimarze, a wiadomo kiedy takie podsumowanie pojawi sie na gildii?
pzdr
EDIT juz nieaktualne, dzieki Fragsel  :razz:


gotowe

co do serii i nawiasów wybrałem opcję "Głosujemy na konkretne albumy/tomy/zeszyty, nie na serie. W przypadku   gdy odpowiedź jest w tym zakresie nie dość precyzyjna punkty przyznam   najwcześniej wydanemu w omawianym roku albumowi/tomowi/zeszytowi serii."
wydawało mi się to najbardziej mierzalne (bo nie lubię przyznawać punktów w stylu "kocham cię polsko" albo "śpiewających fortepianów" - jestem matematykiem, muszę mieć dokładne reguły). może być?

Offline adro

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:26:54 pm »
IMO super  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:31:57 pm »
co do serii i nawiasów wybrałem opcję "Głosujemy na konkretne albumy/tomy/zeszyty, nie na serie. W przypadku   gdy odpowiedź jest w tym zakresie nie dość precyzyjna punkty przyznam   najwcześniej wydanemu w omawianym roku albumowi/tomowi/zeszytowi serii."
wydawało mi się to najbardziej mierzalne (bo nie lubię przyznawać punktów w stylu "kocham cię polsko" albo "śpiewających fortepianów" - jestem matematykiem, muszę mieć dokładne reguły). może być?

Czyli co? Nie mogę w tym roku oddać głosu np. na Fistaszki - tom najczęściej typowany w głosowaniu?

 

anything