Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze  (Przeczytany 71050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 16, 2014, 06:56:06 pm »
Jestem ciekaw wyników komiksów zagranicznych, wybór był tak wielki, że pewnie będzie totalny ścisk na czubie. Ale swojego faworyta mam...

Też jestem ciekaw i nawet sobie sprawdziłem mniej więcej jak te głosy się rozłożyły. Całkiem sporo forumowiczów głosowało. Czekam na oficjalne podliczenie, ale najczęściej na 1 miejscu podawano Rorka (aż 15 razy!), a najczęściej głosowano na Długie Halloween (prawie 40 głosów!).

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 16, 2014, 07:51:38 pm »
Cytuj
Fajnie byłoby, gdyby w przyszłym roku można byłoby głosować na poszczególne komiksy z magazynów takich jak Profanum czy Awantura. Są to zamknięte historie więc szczerze mówiąc nie wiem czemu nie można było oddawać swoich głosów na wyróżniające się tytuły.
Jakby ktoś w przyszłym roku pamiętał o mojej prośbie to będę wdzięczny:)
Cytuj
czyli nie można było zagłosować np. na Samuraja, ukazującego się w Fantasy Komiks?

Można było zagłosować na cały magazyn.




fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 16, 2014, 07:54:39 pm »

10.   MROCZNA WIEŻA 4: UPADEK GILEAD
   
   
11.   VINCENT I VAN GOGH


sorry, graves, ale według gildii i innych źródeł mroczna  to jest 2012. na szczęście dałeś więcej niż 10 pozycji. usuwam więc mroczną, liczę Vincenta

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 16, 2014, 09:00:08 pm »

UWAGA UWAGA>>>>

Wrzuciłem WYNIKI!!!!

Szukajcie ich w pierwszym poście wątku Komiksowa Top Lista - Rok 2013

Miażdżące zwycięstwo komiksu pod tytułem...

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 16, 2014, 09:14:47 pm »
Ciekawostka - NOIR, który wygrał w kategorii Komiks Polski, jest trochę niżej niż np. Maczuźnik.

4 Komiksy superhero w czołówce, z czego 2 na podium. Widać, że to był dobry rok dla takich komiksów.

Offline marceli

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 16, 2014, 09:47:36 pm »
Według mnie pierwsza trójka jak najbardziej zasłużyła na miano komiksów roku.
Podziękowania dla fragsela za organizację i super szybkie wyniki.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

N.N.

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 16, 2014, 09:50:48 pm »
Według mnie pierwsza trójka jak najbardziej zasłużyła na miano komiksów roku.
Podziękowania dla fragsela za organizację i super szybkie wyniki.

Mam nadzieję, że masz na myśli obie Top listy.

Offline adro

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 16, 2014, 10:09:05 pm »
fajna lista, fajny konkurs, bardzo dobra robota Fragsel, dzieki
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 17, 2014, 11:07:04 am »
Długie Halloween wygrało całkowicie zasłużenie, widać że na czubie plasowały się komiksy grubo objętościowo;)
Wieże Bois-Maury licząc głosy na tytuł, a nie na poszczególne tomy również włączyłyby się do walki o podium, trochę dziwi mnie pozycja w 10 Kick-Assa, sporo innych znacznie ciekawszych tytułów, nie znalazło się w niej.

Ogólnie bardzo fajna Top Lista, będą musiał nadrobić zaległości i kupić...integral Rorka :wink:

PS. Świetna robota Fragsel, dzięki!

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 17, 2014, 11:08:30 am »
Przede wszystkim, dobra robota fragsel! Dzięki za podsumowanie.

Po drugie, na co Emeryt zwrócił uwagę, zastanawiające są różnice w głosach oddanych na polskie komiksy w obu głosowaniach. W międzynarodowym głosowaniu Noir dopiero 56 (!), podczas gdy w polskiej top liście był pierwszy, a Rewolucje dopiero 34, gdy w polskiej były drugie. Najlepszym polskim komiksem okazał się w głosowaniu międzynarodowym "W imieniu Polski Walczącej - Zamach na Kutscherę" - na 27 miejscu, a w polskiej liście dopiero 8. Trudno mi zrozumieć, nie tyle to że polskie komiksy znalazły się nisko, a to że są w innej kolejności niż w głosowaniu na polski top. Być może część osób głosowało albo tylko w międzynarodowym głosowaniu a część tylko w polskim?

Fajnie, że głosowano aż na 132 komiksy. Jest z czego wybierać. :smile:

Offline amsterdream

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 17, 2014, 12:00:11 pm »
trochę dziwi mnie pozycja w 10 Kick-Assa, sporo innych znacznie ciekawszych tytułów, nie znalazło się w niej.
Nie zgadam się z tym zupełnie, 10 miejsce jak najbardziej zasłużone. Osobiście spodziewałem się, że będzie jeszcze wyżej.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 17, 2014, 12:11:48 pm »
Nie zgadam się z tym zupełnie, 10 miejsce jak najbardziej zasłużone. Osobiście spodziewałem się, że będzie jeszcze wyżej.

Pewnie. W top 10 nie znalazły się tak znakomite komiksy jak Zaduszki, czy Na własny koszt, ale nie dziwi mnie, że Kick-Ass załapał się do top 10 - to bardzo dobry komiks rozrywkowy, bardzo dobrze się sprzedawał, bardzo się czytelnikom podobał, to i głosowali na niego.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 17, 2014, 01:59:19 pm »
, czy Na własny koszt,

Pomijając wszystko inne ten komiks jest według mnie nudny. Naprawdę zastanawia mnie co takiego krytycy i czytelnicy w nim widzą?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 17, 2014, 02:00:49 pm »
Nie zgadam się z tym zupełnie, 10 miejsce jak najbardziej zasłużone. Osobiście spodziewałem się, że będzie jeszcze wyżej.

Bez przesady, może jeszcze na podium co? Kick-Ass jest komiksem dobrym, jednak nic ponad to. Porównując go do pozostałych tytułów z 10 to niestety odstaje.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2013 - komentarze
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 17, 2014, 02:10:08 pm »
(Na własny koszt)
Pomijając wszystko inne ten komiks jest według mnie nudny. Naprawdę zastanawia mnie co takiego krytycy i czytelnicy w nim widzą?

tak tak, wszyscy na forum pamiętają, że Ci się nie podobał i uważałeś, ze na komiksie o nic nie mówiącym tytule "Na własny koszt - Komiksowy pamiętnik bywalca burdeli" powinno być napisane info, że to pozycja nie dla dzieci.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....