Autor Wątek: Komiksy Roku  (Przeczytany 70261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 23, 2013, 10:42:52 am »
Krzychu Rychu bardzo często narzeka też w internecie na brak środków za które mógłby nabywać komiksy. To uzasadniałoby dlaczego na jego liście znalazł się darmowy magazyn Cheap East oraz darmowy komiks internetowy (na którego druk, jak sam się przyznał w jednej z fejsbukowych dyskusji, nie mógł się złożyć, bo hajsu brak).

Offline lucek

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 23, 2013, 10:51:45 am »
W świetle powyższego, jeszcze jedno spostrzeżenie: Organizator plebiscytu nie ma wierzyć w to, że ma do czynienia z ekspertem-jurorem. Ma to wiedzieć. W związku z czym powinien zadbać o egzemplarze recenzenckie wszystkich wydawnictw z roku 2013 dla każdego z członków jury.

W tym roku wchodziła jeszcze w grę opcja zorganizowania tygodniowej sesji w bibliotece w Poznaniu, na której wszyscy mogliby się ze wszystkim zapoznać.

Offline wilk

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 23, 2013, 11:04:58 am »
Być może najlepszym rozwiązaniem byłoby wyeliminowanie ekspertów i możliwość głosowania na wszystko, jak zaproponował wcześniej Motyl?

To było postulowane z różnych stron już od pierwszej edycji tego plebiscytu. Jak widać, bez żadnego efektu.

Offline Nawimar

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 23, 2013, 11:16:00 am »
Wilk: " Jak widać, bez żadnego efektu."
 
 Niestety wówczas przepadłaby okazja do lansu.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 23, 2013, 11:19:24 am »
Krzychu Rychu bardzo często narzeka też w internecie na brak środków za które mógłby nabywać komiksy. To uzasadniałoby dlaczego na jego liście znalazł się darmowy magazyn Cheap East oraz darmowy komiks internetowy (na którego druk, jak sam się przyznał w jednej z fejsbukowych dyskusji, nie mógł się złożyć, bo hajsu brak).

Krzysio Rysio to też człowiek, który zarzuca środowisku kumoterstwo (skądś się to u niego musi brać - według mnie to wynika u niego z mierzenia wszystkich ludzi swoja miarą). Jakbym myślał tak jak on, to zastanawiałbym się czy to, że dostał w tym roku Subiektywny Radar Ligatury i Centrali (zarówno on jak i ArtPapier którego reprezentuje) nie wpłynęło na jego głosy (aczkolwiek uważam "Na własny koszt" za jeden z komiksów 2013)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline lucek

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 23, 2013, 11:22:57 am »
Niestety wówczas przepadłaby okazja do lansu.

Sądzę, że jurorom nie chodziło o lans, a o różnorodność. Uważam też, że chcieli dobrze, choć - moim zdaniem - nie do końca im wyszło. Gdybyś choć na chwilę słowo "sitwa" zastąpił w swoim słowniku zwrotem "grupa kolegów/koleżanek, którzy/które dzięki komiksom się poznały i dzielą te same zainteresowania, lubiąc się niezależnie od poglądów politycznych" to mógłbyś pomóc udoskonalić plebiscyt, na temat którego toczy się dyskusja, a nie pleść farmazony o spiskach.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 23, 2013, 11:34:54 am »
Krzychu Rychu bardzo często narzeka też w internecie na brak środków za które mógłby nabywać komiksy. To uzasadniałoby dlaczego na jego liście znalazł się darmowy magazyn Cheap East oraz darmowy komiks internetowy (na którego druk, jak sam się przyznał w jednej z fejsbukowych dyskusji, nie mógł się złożyć, bo hajsu brak).

No to szałowo. To może zanim te pięć osób typowało swoje 10 propozycji do komiksu roku, powinien być jakiś warunek, że wpierw powinny zapoznać się przynajmniej z jakaś sensowną ilością komiksów wydanych w danym roku.

Offline Nawimar

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 23, 2013, 11:36:02 am »
Dziękuję za pouczenia, ale pozwól Lucku, że nie skorzystam. Zwłaszcza, że nie przypominam sobie abym użył w tym temacie wzmiankowanego przez Ciebie terminu. Jeżeli masz w tym kontekście kompleks to już Twój z problem z którym sobie poradzisz bądź też nie. Nie moje zmartwienie. Nie widzę też powodu aby udoskonalać  inicjatywę, która w moim przekonaniu z definicji jest bez sensu. O tym akurat wspominałem na poprzedniej stronie, ale najwidoczniej to przegapiłeś zafrasowany problemem - jak to ująłeś - "sitwy".

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 23, 2013, 11:44:41 am »
Tak myślę, że sama nazwa tego konkursu jest błędna - to powinno być 10 najważniejszych komiksowych wydarzeń w Polsce. wtedy można wrzucić i Trusta, i ten CzipEst, ale również i WKKM jako całość.

Dobra, a takie pytanie do Was, drodzy forumowicze - gdybyście mieli wybrać takie swoje top10 w polskim komiksie mijającego roku - co by się tam znalazło?

Offline lucek

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 23, 2013, 11:55:45 am »
Dziękuję za pouczenia, ale pozwól Lucku, że nie skorzystam. Zwłaszcza, że nie przypominam sobie abym użył w tym temacie wzmiankowanego przez Ciebie terminu. Jeżeli masz w tym kontekście kompleks to już Twój z problem z którym sobie poradzisz bądź też nie. Nie moje zmartwienie. Nie widzę też powodu aby udoskonalać  inicjatywę, która w moim przekonaniu z definicji jest bez sensu. O tym akurat wspominałem na poprzedniej stronie, ale najwidoczniej to przegapiłeś zafrasowany problemem - jak to ująłeś - "sitwy".

Zafrasowany nie jestem, bo wychodzę z założenia, że "to tylko komiks". Powinieneś to wiedzieć, przecież kilka razy przy piwie o tym rozmawialiśmy. Faktycznie słowo "sitwa" nie padło, ale jesteś przecież orędownikiem tej idei (bardzo upierdliwej, dodam), w związku z czym poczułem pełne prawo do wykorzystania tegoż słówka.

A sensu przecież możemy wspólnie poszukać (chyba, że pojawiłeś się tu tylko po to, by skrytykować. Wtedy luz, nie naciskam). Organizatorzy być może wezmą te poszukiwania pod uwagę w kolejnych edycjach. Może problemem plebiscytu jest zbyt duży rozrzut? Może w kontekście świetnej roboty Hachette jurorzy powinni rzucić więcej propozycji z WKKM? Albo skupić się tylko na zinowych lub zinopodobnych komiksach? Albo zrobić plebiscyt, w którym uwzględnione byłyby tylko komiksy polskie? Albo, jak pisze Emeryt, zmienić nazwę plebiscytu?  Albo albo?

Offline Tkachoz

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 23, 2013, 04:59:04 pm »
Wybaczcie drobny offtop ale naprawdę muszę to napisać

Również "Przygody Nikogo" w zestawieniu najlepszych komiksów dziwią, zwłaszcza, że sam autor przyznał, iż jego komiks jest radosnym przejawem trollerki.

Nie wiem czy PN powinny lub nie powinny być w tej konkurencji, ale Lucek, nigdy nie powiedziałem i nie napisałem, że PN są trollowaniem, zupełnie temu zaprzeczam. To, że moim zdaniem PN zawierają w sobie dowcip, nie oznacza, że są według mnie trollingiem. Nie wiem skąd to wytrzasnąłeś '~' :P pozdrawiam

edit: Okej, Dominik mi wyjaśnił że wziął słowa z artykułu o PN za moje, stąd nieporozumienie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2013, 05:24:18 pm wysłana przez Tkachoz »

Offline Death

Odp: Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 23, 2013, 05:51:22 pm »
Pojazd po Krzychu Rychu mnie śmieszy. Zapewniam że przeczytał w tym roku sporo komiksów i te jego wybory, które budzą kontrowersje nie są zapychaczami listy, tylko w 100% świadome. Pojazd powinien być raczej po samej formule konkursu, która (jak zwykle) nie przewidziała uzasadnień. Jeśli na liście są zombiaki z Marvela, to właśnie dlatego, że mu się komiks podobał (ja bym w życiu na ten typ nie wpadł, ale szanuję). Mnie bardziej zaskakuje lista Macieja Gierszewskiego, są na niej takie komiksy (?) jak Chrupek i Miętus, czy Mrożek w obrazkach. Może faktycznie fajne, nie wiem, nie czytałem. Giera i Krzychu Rychu są w porządku, tak samo jak Tomek, ponadto wszyscy czytają sporo komiksów, więc mają z czego wybierać. Nie wierzę, że któryś z nich by zagłosował z powodu znajomości z jakimś autorem. Pozostałą dwójkę kojarzę, ale nigdy z nimi nie rozmawiałem. W życiu bym nie pomyślał, żeby obrażać któregoś z nominujących, bo nie zgadzam się z jego listą.

Poza tym lista Krzycha Rycha jest (dla mnie) całkiem fajna. Gościu wprowadził do listy Opowieść panny młodej i Kota rabina, które będą zapewne w moim top 3. A może nikt inny nie zdążył jeszcze przeczytać Kota i gdyby nie KRW, w ogóle by go nie było na liście? To by dopiero było.  :smile:  Bez KRW nie uświadczylibyśmy w top 50 Panny młodej, co dla mnie byłoby śmiechem na sali. Rewolucji widać przeczytać nie zdążyli, bo przypuszczam, że top 50 należy się takiemu komiksowi (jeśli jest na poziomie poprzednich) jak psu miska. Ale wiecie...nie ma na niej też nic Alana Moore`a, czy Andreasa. A jeśli Aptekarz w getcie jest, a nie ma Czarnych akt, to wiecie...ta lista to cuda na patyku. Widać wyboru dokonywały osoby o mocno ciekawym guście.

Jak ktoś ma bóle z powodu takich a nie innych wyborów, polecam pewną maść. Ja też ją chyba zacznę używać, bo brak w top 50 znakomitej Wojny Sambre`ów o intrygach na austriackim dworze jest dla mnie nie do przyjęcia. :smile:

Offline giera

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 27, 2013, 10:09:38 pm »
---> Death
o komiksie "Chrupek i Miętus" pisałem tu:
http://dybuk.wordpress.com/2013/06/11/chrupek-i-mietus-dzikie-zwierzeta/
o Mrożku jeszcze nie pisałem, ale jak tylko napisze, to linka podstawię.

----
w kilku słowach jak powstają listy w plebiscycie
http://dybuk.wordpress.com/2013/12/27/komiksy-roku-2013/
----
nie chcę się wdawać w niepotrzebne, moim zdaniem, wymiany zdań typu "kumoterstwo", "sitwa" i t p, zapraszam po prostu do głosowania
http://www.komiksyroku.pl/main/glosowanie2013
---
tytułów powinno być więcej, tak z 70...
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

N.N.

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 27, 2013, 11:27:16 pm »

----
nie chcę się wdawać w niepotrzebne, moim zdaniem, wymiany zdań typu "kumoterstwo", "sitwa" i t p, zapraszam po prostu do głosowania
http://www.komiksyroku.pl/main/glosowanie2013
---
tytułów powinno być więcej, tak z 70...

A czy mógłbyś choć w kilku słowach wyjaśnić, czemu uważasz, że "Rewolucjom w kosmosie" nie należy się miejsce wśród 50  najlepszych komiksów wydanych w tym roku. Brak tego komiksu na liście uniemożliwia mi wzięcie udziału w głosowaniu, do ktorego zachęcasz.

Offline donTomaszek

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 28, 2013, 11:28:15 am »
Ja rowniez bardzo chetnie przeczytam uzasadnienie o braku nowych Rewolucji w tym zestawieniu.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything