Autor Wątek: Komiksy Roku  (Przeczytany 71014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 07, 2014, 08:02:22 pm »
kazde podsumowanie, ktore chociaz nie odnotuje obecnosci wkkm na naszym ryneczku komiksowym jest IMO g.... warte
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 07, 2014, 09:30:47 pm »
Mnie zastanawia post Mikołaja. 25 albumów i tylko 3 warte uwagi? Więc przeczytał i kupił 22 komiksy, które mu się nie podobały?  :shock:
Ja bym nawet nie doszedł do tomu nr 4 (Wolverine`a), gdybym kupił tomy 1-3 i uważał, że są słabe. Potem dobry Wolverine i 8 kolejnych tomów, które mu się nie podobały i dopiero Marvels. Mocny zawodnik z niego.

Offline skil

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 07, 2014, 10:14:06 pm »
Mnie zastanawia post Mikołaja. 25 albumów i tylko 3 warte uwagi? Więc przeczytał i kupił 22 komiksy, które mu się nie podobały?  :shock:
Ja bym nawet nie doszedł do tomu nr 4 (Wolverine`a), gdybym kupił tomy 1-3 i uważał, że są słabe. Potem dobry Wolverine i 8 kolejnych tomów, które mu się nie podobały i dopiero Marvels. Mocny zawodnik z niego.
Nie napisałem, że mi się nie podobały. Napisałem, że były trzy warte   uwagi tzn. warte zatrzymania na półce. Wśród tych 25 tomów było parę   niezłych czytadeł tzn. fajnej rozrywki do poczytania na kibelku.   Większość tych komiksów to jednak marne historyjki dla gimbazy, ale można  przeczytać i zapomnieć. Na pewno nie są to tytuły do podsumowań roku, a   ja kupowałem, czytałem i sprzedawałem, bo zwyczajnie szkoda mi miejsca   na półkach na komiksy, do których już potem nie zaglądnę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2014, 10:17:17 pm wysłana przez skil »
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 08, 2014, 10:56:45 pm »
Czy ktoś zaznajomiony z facebookiem mógłby mnie oświecić?

Wszedłem sobie na fejsbuczka na "Komiks Roku" i jako osoba nieposiadająca konta na fb pytam: czy muszę się zalogować (a nie mogę przecież) aby widzieć kolejne opinie głosujących, czy też wpis z 1.01 "Jutro solidna porcja nowych opinii" to tylko taka ściemeczka mała?

Z góry dziękuję za pomoc, bo chociaż nie jest to może jakoś niezbędna mi do życia, ale zżera mnie ciekawość....

Offline Koalar

Odp: Odp: Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 08, 2014, 11:35:52 pm »
Nie ma żadnych nowych opinii (jest tylko ten post z 4 stycznia). Nie musisz się w tym wypadku logować, ja jako zalogowany i niezalogowany widziałem tam to samo.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 09, 2014, 05:53:25 am »
O, OK. dzięki
w sumie tak podejrzewałem, ale chciałem się upewnić

Offline Julek_

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 13, 2014, 08:10:42 pm »
Komiksy Roku powoli wracają do życia. Mieliśmy różnej maści problemy ze Świętami/zdrowiem/platformą/niepotrzebne skreślić, ale przynajmniej kilka z nich udało nam się zażegnać.

Dosłownie na dniach pojawi się lista komiksów, które można będzie wygrać. Dziś - pierwszy wywiad. Padło na Pstrąga. Jutro - mam nadzieję, bo nie wszystko zależy od mnie/od nas - kolejna porcja obiecanych opinii. Jeszcze w tym tygodniu - rozmowa z Rafałem Wójcikiem.

http://www.komiksyroku.pl/main/article/259-nie_rzucę_kamieniem_w_żadnego_polaka_-_wywiad_z_tomaszem_pstrągowskim
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2014, 11:00:55 pm wysłana przez fragsel »

Offline Julek_

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 15, 2014, 08:07:40 pm »
... i kolejny wywiad, tym razem z Rafałem Wójcikiem.

http://www.komiksyroku.pl/main/article/275-lepiej_się_skupić_na_tym,_co_było_dobre_i_ciekawe_-_rozmowa_z_rafałem_wójcikiem

Offline Julek_

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 11, 2014, 05:24:19 pm »
Na Komiksach Roku pojawiły się dwa ostatnie wywiady z jurorami-selekcjonerami plebiscytu - Krzysztofem Ryszardem Wojciechowskim i Dominiką Węcławek:

Korzystając z okazji jaką daje mi ta rozmowa i wiedząc, że przeczyta mnie znacznie więcej osób niż zazwyczaj, chciałbym zaapelować do wszystkich nowych czytelników komiksów. Znajdźcie sobie publicystę, recenzenta, lub bardziej doświadczonego kolegę, który ma gust zbliżony do Waszego (broń boże mnie, ja mam specyficzny gust i zapewne cenię co innego niż Wy jeśli chodzi o mainstream - lubię horrory Marvela, Żółwie Ninja, zombie i takie tam) czytajcie go, pytajcie co poleca, a co odradza. Nie kupujcie w ciemno. Świadomie budujcie swoją kolekcję. Rozwijajcie swoje gusta, sięgajcie po inne gatunki niż superhero. Komiks nie kończy się na trykotach, tak jak film nie kończy się na blockbusterach i innych kinowych przebojach.

http://www.komiksyroku.pl/main/article/299-takie_mam_marzenie..._-_rozmowa_z_krzysztofem_r._wojciechowskim

Kobiece premiery komiksowe z 2012 roku zdecydowanie wysoko ustawiły poprzeczkę, na tym tle nieco inne, stonowane premiery 2013 roku mogły rozczarowywać. Ja jestem trochę zmęczona międleniem tematu kobiecości komiksowej, powiem tak - cieszę się, że co roku wychodzą kolejne kobiece komiksy, i z tego, że w ubiegłym roku dołożyłam do tego swoją cegiełkę. Chcąc nie chcąc, bo nie wybierałam sobie płci, ani też nie dążyłam ku temu, by mój komiks rysowała kobieta - po prostu miałam jakąś życiową i dość osobistą historię do opowiedzenia, a z Karoliną pracowało mi się dobrze, pewne rzeczy łapała w mig i nie musiałam słuchać wykrętów o zapaleniu spojówek, czy o tym, że to wszystko nie ma sensu. Nie walczyłyśmy o marchewkę, ani o czyjeś wyzwolenie, snułyśmy jakąś tam opowieść. Do czego zmierzam? Zdrowym objawem jest takie wyciszenie, ileś publikacji zwyczajnych, przeciętnych, nierewolucyjnych, nieszokujących - to buduje po prostu solidniejsze fundamenty dla całego zjawiska.

http://www.komiksyroku.pl/main/article/307-komiks_jest_czymś_normalny_i_naturalnym_-_rozmowa_z_dominiką_węcławek