Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 405861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawlis

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1500 dnia: Lipiec 21, 2018, 10:11:49 pm »

Kim jest ten Bob to jakis taki agen Bond?


Coś w tym guście. Bob Morane to awanturnik, który czasami działa dla służb i wdaje się w różne sprawy - a to przestępcy, a to paranormalne zjawisko, a to rzeczy z SF.


Stworzony pierwotnie jako postać literacka, a wiele komiksów to adaptacje książęk. Morane zdobył niezłą popularność. Do tego stopnia, że powstały gry komputerowe, a nawet serial animowany:

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1501 dnia: Lipiec 21, 2018, 10:16:25 pm »
Pawlis, świetny smaczek. Dzięki. Hmmm będę musiał jednak wziąć ten komiks na celownik. Czytał może ktoś inna wersję tego komiksu? To coś w stylu marvelowskich ramotek, tz łopatologicznego przedstawiania wydarzeń czy pozycja na poziomie z zagwozdkami i intrygującą fabułą?

Offline sum41

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1502 dnia: Lipiec 22, 2018, 09:24:30 am »

Coś w tym guście. Bob Morane to awanturnik, który czasami działa dla służb i wdaje się w różne sprawy - a to przestępcy, a to paranormalne zjawisko, a to rzeczy z SF.


Stworzony pierwotnie jako postać literacka, a wiele komiksów to adaptacje książęk. Morane zdobył niezłą popularność. Do tego stopnia, że powstały gry komputerowe, a nawet serial animowany:
Dzięki za info :) to taki troche Doc Savage z czasów pulp magazines :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline keram

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1503 dnia: Lipiec 24, 2018, 04:26:48 pm »
Serial animowany leciał dawno temu na Canal+, niestety w "paśmie zakodowanym" więc nie oglądałem.
W sieci można znaleźć info o serialu fabularnym z lat 60-tych.


JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1504 dnia: Sierpień 01, 2018, 10:23:06 am »
Bob dotarł nawet wcześniej  :smile:


Offline -gościu-

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1505 dnia: Sierpień 01, 2018, 10:37:03 am »
Wiadomo jaka dystrybucja? O ile dobrze kojarzę, Wielki Martwy w mestro.pl był do kupienia z ok 40%, tu chyba będzie podobnie?

Offline radef

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1506 dnia: Sierpień 01, 2018, 10:51:14 am »
Bonito ma już "Boba Morane" na stanie, więc już tam można komiks zamówić ze zniżką ok. 40% (z rabatami dodatkowymi)
https://bonito.pl/k-1370116-bob-morane-wydanie-zbiorcze-tom-1
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1507 dnia: Sierpień 01, 2018, 11:21:25 am »
Na Gildii też standardowe 30% https://www.gildia.pl/komiksy/354554-bob-morane-wyd-zbiorcze-tom-1

To Sideca zaczęła jedną z najdłuższych serii europejskich  :smile: Tych integrali będzie kilkanaście albo i więcej.
Zobaczymy co to będzie.

Offline -gościu-

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1508 dnia: Sierpień 01, 2018, 11:41:53 am »
Długiego Koziorożca o dziwo wydali całego. Pytanie jak długo wydawnictwo działając w taki sposób, może radzić sobie na rynku.

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1509 dnia: Sierpień 01, 2018, 11:51:15 am »
Wydali 21 Koziorożców to i ze 20 Bobów dadzą radę  :biggrin:

Z Wielkim Martwym szli ładnie jak już ruszyli  :smile: Może dlatego że nakład nie był duży i się dobrze sprzedało.
Możliwe że teraz będzie podobnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2018, 11:55:48 am wysłana przez JanT »

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1510 dnia: Sierpień 01, 2018, 12:19:48 pm »
miejmy nadzieję, że sprzedaż będzie na tyle zadowalająca, że doczekamy albumów z lat '70-'80. Szczerze, wolałbym edycję integrali Dargauda z połowy lat '90; tam od samego początku dostajemy to, co najlepsze, a w tej nowej mamy niby zachowaną kolejność, ale chyba też nie tak do końca... nie za bardzo się wyznaję w mnogości edycji różnych wydawnictw z Moranem (może ktoś jest ultrafanem i mógłby coś więcej skrobnąć na temat...?).
Wielka szkoda, że swego czasu Korona nie wydała zapowiadanych Gigantów z Mu, bo to dosyć dobry album, z pewnością przysporzyłby teraz nostalgicznych czytelników wydaniu Sideki.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline amsterdream

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1511 dnia: Sierpień 01, 2018, 05:59:58 pm »
Z Wielkim Martwym szli ładnie jak już ruszyli  :smile: Może dlatego że nakład nie był duży i się dobrze sprzedało.

Pytanie jak im się ten Bob sprzeda. Takie stare komiksy schodzą dobrze tylko wtedy, gdy żerują na sentymencie a Bob nigdy u nas się nie pojawił. Mnie przykładowe plansze zniechęciły.

Offline mappy

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1512 dnia: Sierpień 01, 2018, 06:05:59 pm »
Ja też odpadam. Raz, że to brzydkie, a dwa spora ilość tomów.Wolałbym tego Andreasa jednak.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1513 dnia: Sierpień 01, 2018, 06:07:38 pm »
A ja kupiłem przed chwilą Boba w Bonito za 60 zł.
W piątek odbiorę, może przeczytam w weekend to się wypowiem.
Ale ja lubię starocie komiksowe...
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline LucasCorso

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1514 dnia: Sierpień 01, 2018, 06:19:36 pm »
Ja również Boba wrzuciłem do zamówienia z podręcznikami dla dzieciaków...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

 

anything