trawa

Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 410957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Malibu

Odp: Sideca
« Odpowiedź #900 dnia: Maj 15, 2016, 12:51:04 pm »
Jeżeli się skończyli na dobre to powinni odsprzedać lub odstąpić licencje na Dardevila, a nie że zrobili u masy ludzi hajp i takiego wała.


Ale to jest chyba wydawnictwo, które nie jednokrotnie odstawiało takie rzeczy, zgadza się?

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #901 dnia: Maj 15, 2016, 12:57:02 pm »
Niby tak, ale to trwa już w sumie od sierpnia - w międzyczasie rzucili jakieśtam plany i wydali 1 zeszyt, upadli może nie, ale temu, że są kompletnie nieaktywni jako wydawnictwo, to chyba nikt nie zaprzeczy.

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #902 dnia: Maj 15, 2016, 12:59:25 pm »
Jeśli w ogóle kupili tą licencje  :smile: mogli tylko "zaklepać"

Offline radef

Odp: Sideca
« Odpowiedź #903 dnia: Maj 15, 2016, 01:32:13 pm »
Ja sądzę, że jeżeli kupili licencję, to na pierwszy tom, reszta po prostu była "zaklepana". Chyba nie wyobrażacie sobie, że taką Sidecę było stać na zapłacenie Marvelowi za kilkanaście grubych tomów?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline donTomaszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #904 dnia: Maj 15, 2016, 01:35:48 pm »
Ech, najbardziej szkoda Kozioroca, tym bardziej, ze tak blisko finalu. I chociaz nie ma co definitywnie przesadzac o losach wydawnictwa, to niestety, fakty sa jakie sa - nie napawajace optymizmem.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Sideca
« Odpowiedź #905 dnia: Maj 15, 2016, 02:02:19 pm »
Nie mogę zrozumieć sposobu funkcjonowania tego wydawnictwa.
Wcześniejsze wcielenie Sideci to Manzoku. Zasada działania była identyczna: ciekawe zapowiedzi, długie okresy ciszy.
Ciekawostka odnośnie Koziorożca wydawanego przez Manzoku (obecnie Sideca). W 2008 roku pojawił się tom 4. Przez kolejne lata wydawnictwo nie dawało znaku życia aby nagle w 2012 wydać tom 5 z logo Manzoku.
Bym się nie zdziwił gdyby nagle w 2020 roku pojawił się kolejny Kozio lub czwarta część Konkwistadora.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Kokosz

Odp: Sideca
« Odpowiedź #906 dnia: Maj 15, 2016, 06:05:51 pm »
ktoś napisał na fejsie sideki:

dzwoniąc pod numer wydawnictwa odebrała Pani, która poinformowała, że wydawnictwo nie jest już ich klientem. Nie chcę złorzeczyć ale czy aby nie nastał koniec wydawnictwa? Przed przedostatnim numerem "Koziorożca"?

To wydawnictwo ma tak wszystko w dupie, że nawet nie wiadomo czy upadło czy nie i trzeba teraz snuć teorie. Na moje to Sideki już nie ma, tylko milczą z wyrachowania, żeby jeszcze opylić trochę przestrzelonych nakładów. Szkoda tylko, że mają licencję na fajne komiksy, których przez to się nie doczekamy - skończy się tak, że w 2018 będziemy mieli Alias, Punishery i być może Iron Fista, a Daredevili zero.


Jeśli ma w dupie frustratów, którzy wydzwaniają wyłącznie po to żeby zaspokoić ciekawość, to jakoś nad tym nie boleję.

Do tej pory komunikacja wychodziła im kiepsko, wydawanie komiksów całkiem nieźle. Jeśli tak dalej zostanie, wcale się nie obrażę.

Offline Ryba2111

Odp: Sideca
« Odpowiedź #907 dnia: Maj 31, 2016, 08:14:14 pm »
Informacja z grupy Kult Kultury Komiksu głosi, że Sideca ma w czerwcu wydać dwa komiksy. Informacja, podobno, wprost od wydawcy. Nie wiem czy to prawda, ale informuję o tym fakcie.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #908 dnia: Maj 31, 2016, 08:21:58 pm »
Pewnie coś z tego: Kozio 20 / Raffington Event / Konkwistador 4. Tylko jeśli to prawda, to czemu nie wrzucą na fejsa? To wydawnictwo jest nie do ogarnięcia.

Offline radef

Odp: Sideca
« Odpowiedź #909 dnia: Maj 31, 2016, 08:44:34 pm »
Uwierzę gdy zobaczę, że któraś z księgarni ma komiks na stanie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #910 dnia: Maj 31, 2016, 08:56:21 pm »
Stęskniłem się za Koziorożcem!

Offline Corto Maltese

Odp: Sideca
« Odpowiedź #911 dnia: Maj 31, 2016, 09:01:53 pm »
Informacja z grupy Kult Kultury Komiksu głosi, że Sideca ma w czerwcu wydać dwa komiksy. Informacja, podobno, wprost od wydawcy. Nie wiem czy to prawda, ale informuję o tym fakcie.
Nawet takie informacje w przypadku takiego wydawnictwa jak Sideca są cenne.
Jeżeli okaże się to prawdą, spadłby kamień z serca kolekcjonera: najprawdopodobniej jeden z tych komiksów będzie (?) Konkwistador 4 i wreszcie byłby komplet oraz przeczytałbym pierwsze trzy tomy, które leżą i czekają na ten 4. Wciąż się bowiem obawiam, że jak niektóre serie zostały przeze mnie wreszcie skompletowane (W poszukiwaniu Ptaka Czasu, Blacksad na 99% będzie w przyszłym roku) tak liczba tych bez kompletu "musi" się zgadzać (Konkwistador).

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #912 dnia: Maj 31, 2016, 09:08:47 pm »
Ten Blacksad został gdzieś potwierdzony? Ja tylko kojarzę, że Egmont chciałby wznowić, ale ma jakieś problemy z tym tytułem.

Offline Death

Odp: Sideca
« Odpowiedź #913 dnia: Maj 31, 2016, 09:43:30 pm »
Ale na Bedetheque jest napisane, że seria Konkwistador nadal wychodzi. Te 4 albumy to jakiś zamknięty cykl?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Sideca
« Odpowiedź #914 dnia: Maj 31, 2016, 09:51:20 pm »
Ale na Bedetheque jest napisane, że seria Konkwistador nadal wychodzi. Te 4 albumy to jakiś zamknięty cykl?


To dyptyki. Tom I i II stanowi pierwszy cykl. Natomiast III i IV to kolejny cykl.
Tak jak Largo, Okko lub Silas Corey.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."