Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 409097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Sideca
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 13, 2014, 02:02:11 pm »
Na facebooku sideca podaje że kwiecień :biggrin:

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 13, 2014, 02:04:09 pm »
To w czerwcu powinien być...

Offline bosssu

Odp: Sideca
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 26, 2014, 06:44:50 am »
RORK 2- Przedsprzedaż 10 MAJ!!! na gildii już za 105zł
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/243382-rork-wydanie-zbiorcze-tom-2
i jeszcze okładeczka oryginalna
Intégrale Rork Tome 2
 
A DLA SPRAGNIONYCH link w którym można sobie oglądnąć środek
http://www.amazon.co.uk/Rork-lint%C3%A9grale-Tome-2-Andreas/dp/2803632055#reader_2803632055
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2014, 06:49:41 am wysłana przez bosssu »

Offline peta18

Odp: Sideca
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 19, 2014, 08:14:11 pm »
Sideca na FB dala wyjasnienie odnosnie podzialu Koziorozca nr 9:

Cytuj
Zgodnie z obietnicą zamieszczamy wyjaśnienie dotyczące podziału dziewiątego, oryginalnie podwójnego albumu Koziorożca na tomy 9 i 10, odpowiednio "Przejście" i "Fragment".
 Pod koniec zeszłego roku negocjowaliśmy sprzedaż Koziorożców w dziale prasy sieci Empik. Tryb wydawniczy serii miał wpływ na wybór działu prasowego ponad książkowym.
 Koziorożec miał być sprzedawany w ok. 60 wyselekcjonowanych salonach na zasadach obowiązujących każdy tytuł prasowy. Specyfikacja określała ilość albumów, cykl wydawniczy, stałą cenę, objętość. Powyższe założenia komplikowało trochę "Przejście", ale zgoda autora na podział tomu rozwiązała ten problem, wydłużając jednocześnie "kolekcję" o jedną część.
 Dystrybucję w Empikach mieliśmy rozpocząć od "Przejścia". Niestety kiedy wszystko było przygotowane, Empik wycofał się i ostatecznie nie doszło do podpisania umowy. Fiasko dystrybucji w salonach umożliwiało publikację zgodnie z zamysłem autora. Jednak z powodu intensywnych prac nad Rorkiem, nie przygotowaliśmy "Fragmentu". Ponadto mieliśmy kilka obaw ekonomicznych przed wydaniem "Przejścia" o podwójnej objętości. Począwszy od wyceny po wpływ na sprzedaż tego właśnie albumu, kolejnych po nim oraz wcześniejszych, kończąc na trwałości i estetyce wydania. Postanowiliśmy działać zachowawczo i wydać "Przejście" tak jak zostało przygotowane, czyli podzielone.
 Osobne wydanie "Przejścia" i "Fragmentu" zmieniło oryginalną numerację albumów, a oznakowanie ich narastająco było jedyną możliwością uniknięcia ewentualnych komplikacji współpracy z odbiorcami rynku księgarskiego (która i tak nie jest łatwa), gdzie komiksy stanowią promil obrotu i nikt nie zastanawiałby się nad inną numeracją niż standardowe 1, 2, 3... itp.
 Nie dysponowaliśmy wtedy dalszymi częściami serii i nie zdawaliśmy sobie sprawy z błędnej decyzji, którą podjęliśmy.
 Mamy nadzieję, że wystarczająco wyjaśniliśmy powody naszego, takiego, a nie innego działania. Tekst był kilkakrotnie skracany i modyfikowany, ale zawiera wszystkie informacje, które chcieliśmy Wam przekazać.

Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline mr.castor

Odp: Sideca
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:01:11 pm »
Dla mnie bez różnicy czy ten tom podzielili czy nie, grunt że wydają tą serię. Fajnie że zamieścili taką informację chociaż przecież nie musieli ( pewnie kilka wydawnictw z takiego ruchu by się nie tłumaczyło ) Ogólnie jeżeli chodzi o Sidece to mam tylko pozytywne odczucia, oby tak dalej  :eek:

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Sideca
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:12:53 pm »
Dla mnie bez różnicy czy ten tom podzielili czy nie, grunt że wydają tą serię. Fajnie że zamieścili taką informację chociaż przecież nie musieli ( pewnie kilka wydawnictw z takiego ruchu by się nie tłumaczyło ) Ogólnie jeżeli chodzi o Sidece to mam tylko pozytywne odczucia, oby tak dalej  :eek:
"oby tak dalej" --- wyrażasz nadzieję, żeby nadal dzielili następne tomy? w sumie dobry pomysł, będą miały standardową amerykańską objętość.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:17:31 pm »
"oby tak dalej" --- wyrażasz nadzieję, żeby nadal dzielili następne tomy? w sumie dobry pomysł, będą miały standardową amerykańską objętość.

Chyba nadinterpretacja poszła nie w tę stronę, bo :

Ogólnie jeżeli chodzi o Sidece to mam tylko pozytywne odczucia, oby tak dalej  :eek:
to chyba radość z tego, że Sideca jest u nas na rynku i wydaje ciekawe pozycje. :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mr.castor

Odp: Sideca
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:23:42 pm »
Czepiasz się i tyle. Zupełnie nie o to mi chodziło, ale spoko mogę powtórzyć: Ogólnie jeżeli chodzi o Sidece to mam tylko pozytywne odczucia - oby tak dalej tyczyło się właśnie tych odczuć. Nie przypominam sobie czy Koziorożec w kolejnych tomach ma grubszą objętość niż reszta, więc chyba takiego problemu już nie będzie ale tu mogę się mylić ponieważ nie śledzę na bieżąco oryginalnego wydania serii.

edit: vision mnie ubiegł, właśnie o to chodziło  :wink:

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:26:55 pm »
Nie przypominam sobie czy Koziorożec w kolejnych tomach ma grubszą objętość niż reszta, więc chyba takiego problemu już nie będzie ale tu mogę się mylić ponieważ nie śledzę na bieżąco oryginalnego wydania serii.
Tylko ten jeden album w oryginale wyszedł z ilością stron większą niż 56.
Więcej info znajdziesz tutaj: http://www.bedetheque.com/serie-1700-BD-Capricorne.html 
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline TePe

Odp: Sideca
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:28:38 pm »
Skoro sam Andreas zgodził się na ten podział znaczy, że wszystko jest ok.

Offline mr.castor

Odp: Sideca
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:34:08 pm »
Dzięki za link vision, pierwszy raz widzę pozostałe niewydane okładki ( ostatnia 17 miażdży ). Seria jest chyba jeszcze kontynuowana prawda?

Offline TePe

Odp: Sideca
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:39:10 pm »
Dzięki za link vision, pierwszy raz widzę pozostałe niewydane okładki ( ostatnia 17 miażdży ). Seria jest chyba jeszcze kontynuowana prawda?
Tak.
Ma być około 19-20 albumów.

Offline mr.castor

Odp: Sideca
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:41:41 pm »
Dzięki, w tym tempie wydawania przez Sidecę na ostatni tom poczekamy pewnie tyle co Francuzi

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:49:43 pm »
Za info z profilu WYDAWNICTWO SIDECA na FB:



Chcielibyśmy Was poinformować, że w maju nie zostanie wydany "Koziorożec tom 14 Sen w klatce" tylko w czerwcu. Ma to związek z majową premierą "Rork tom 2", kanibalizacją "Koziorożca 9 Przejścia" i "Rork tom 1" wydanych w grudniu zeszłego roku oraz naszym wiecznym brakiem czasu i chęcią zapoznania się i rozważenia kilku dodatkowych tytułów, a także przygotowaniem planu wydawniczego na przyszły rok.
Wracając do grudnia. Wydanie Rorka negatywnie wpłynęło na sprzedaż "Przejścia" w porównaniu do wcześniejszych tomów, ale musimy się pochwalić i podziękować, ponieważ był konieczny cichy i szybki dodruk Rorka, który jest w sprzedaży od stycznia br.
Chcielibyśmy Was prosić o wpisanie w komentarzach kilku tytułów, którymi Waszym zdaniem powinniśmy się zainteresować/ wydać. Zapoznamy się z każdą propozycją. Można wpisywać przerwane serie. Być może są wśród nich jakieś perełki, które wymagały większego zaangażowania wydawcy do zaistnienia w świadomości wystarczającej liczby czytelników.
Na koniec składamy życzenia spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych. Przepraszamy za brak grafiki, ale niestety nie mieliśmy czasu jej przygotować i nie chcemy wykorzystywać zewnętrznych zdjęć.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 19, 2014, 10:27:11 pm »
Dla mnie bez różnicy czy ten tom podzielili czy nie, grunt że wydają tą serię. Fajnie że zamieścili taką informację chociaż przecież nie musieli ( pewnie kilka wydawnictw z takiego ruchu by się nie tłumaczyło ) Ogólnie jeżeli chodzi o Sidece to mam tylko pozytywne odczucia, oby tak dalej  :eek:

Mogę się pod tym podpisać. Odwalają kawał porządnej roboty. Andreas to strzał w dziesiątkę, ale liczę, że następne ich komiksy też będę z najwyższej półki.

 

anything