Autor Wątek: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig  (Przeczytany 26502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 30, 2014, 11:41:23 am »
Lektura 3 tomu nieźle mnie zaskoczyła. Sporo dowiadujemy się na temat funkcjonowania świata i miasta rozrywki. Zdecydowanie akcja poprowadzona jest na większą skalę niż w poprzednich tomach. Kilka płaszczyzn akcji, sporo wątków. Pojawiają się za to nowe pytania odnośnie niektórych postaci, ich roli w opowieści, czym się kierują w swym postępowaniu. Zaskakują sceny brutalne. Sporo antypatycznych postaci, niemoralnych i podłych. Odnośnie ciapowatego bohatera, mam wrażenie jakby autor specjalnie go wybrał aby podkreślić taki "pesymistyczny" wydźwięk opowieści. Bo to jest smutna historia.

Podsumowując jednym zdaniem...rzecz świetna :)

Też już jestem jakiś czas po lekturze trzeciego tomu i również zaskakuje mnie on z każdą kolejną odsłoną. Z jednej strony rąbek tajemnicy zostanie odsłonięty, a z drugiej natychmiast pojawiają się nowe pytania. Finał zapowiada się imponująco. Słusznie zauważyłeś, że akcja dzieje się już nie tylko w Monplaiser, ale i np. w rodzinnymi mieście Zaccha.

No i bezustannie zachwyca mnie kreska w tym komiksie. Jest naprawdę GENIALNA i chcę jej dużo, dużo więcej. Mi osobiście ta seria podpasowała wyjątkowo.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Tomasz 66

Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 30, 2014, 02:47:39 pm »
Po pierwszym tomie, dość przewidywalnej historii sf, już w drugim jest spore zaskoczenie no i to jego niespodziewane zakończenie, trzeci tom to już pełne zerwanie ze schematami, zmian o 180st. całej historii - w pełni przekonałem się do tej niebanalnej serii, z niecierpliwością będę teraz czekał na kolejny tom, tym bardziej, że ponownie scenarzysta ostro zaskakuje na ostatniej stronie.
Graficznie oczywiście jak najbardziej OK.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 07, 2015, 01:52:07 pm »
@vision2001 - w temacie o Ekho napisałeś, że seria ta jest z każdym odcinkiem słabsza. Jeśli to przeczytasz to napisz czemu tak uważasz.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline kenji

Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 11, 2015, 08:13:21 pm »
Właśnie przeczytałem całość po raz drugi i nie boje się użyć tego słowa - REWELACJA!!!!
Jestem MEGA zadowolony z tego komiksu. Genialny, zaskakujący i trzymający w napięciu scenariusz plus niebanalne rysunki.
Może nie jestem znawcą tematu - ale dla mnie najlepsze SF jakie czytałem w życiu.
Z wielką niecierpliwością czekam kolejnych części.


Offline wilk

Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 12, 2015, 12:11:00 pm »
Właśnie przeczytałem całość po raz drugi i nie boje się użyć tego słowa - REWELACJA!!!!
Jestem MEGA zadowolony z tego komiksu. Genialny, zaskakujący i trzymający w napięciu scenariusz plus niebanalne rysunki.
Może nie jestem znawcą tematu - ale dla mnie najlepsze SF jakie czytałem w życiu.
Z wielką niecierpliwością czekam kolejnych części.


"Urban" jest całkiem fajny ale najlepszym (komiksowym) SF to bym go na pewno nie nazwał. Dość szablonowe  rozwiązanie cliffhangera z końcówki drugiego tomu było dla mnie pewnym rozczarowaniem. Liczyłem na jakiś niecodzienny motyw, a okazało się, że to
Spoiler: pokaż
zwykły atak terrorystyczny
. Tym niemniej końcówka trzeciego tomu znowu daje nadzieję na jakieś nietypowe rozwiązanie fabularne (chodzi o
Spoiler: pokaż
okoliczności śmierci chłopca
).

Co do komiksowego hard SF to zachęcam do sięgnięcia po "Kwestię czasu" Gimeneza z Komiksu Fantastyki (zabawy z czasem to jeden z moich ulubionych tematów), "Wieczną wojnę" Haldemana i Marvano i nieco mniej po "Universal War One" Bajrama. W mojej ocenie ta trójka to najlepsze komiksowe twarde SF jakie ukazało się w Polsce. Nie liczę tutaj space oper w stylu "Incala", "Kasty Metabaronów" itp czy eksperymentów Moebiusa bo dla mnie to trochę inna para kaloszy.

Offline Gre

Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 18, 2015, 01:29:44 pm »
"Urban" jest całkiem fajny ale najlepszym (komiksowym) SF to bym go na pewno nie nazwał. Dość szablonowe  rozwiązanie cliffhangera z końcówki drugiego tomu było dla mnie pewnym rozczarowaniem. Liczyłem na jakiś niecodzienny motyw, a okazało się, że to
Spoiler: pokaż
zwykły atak terrorystyczny
. Tym niemniej końcówka trzeciego tomu znowu daje nadzieję na jakieś nietypowe rozwiązanie fabularne (chodzi o
Spoiler: pokaż
okoliczności śmierci chłopca
).


"Urban" jest całkiem fajny ale najlepszym (komiksowym) SF to bym go na pewno nie nazwał. Dość szablonowe  rozwiązanie cliffhangera z końcówki drugiego tomu było dla mnie pewnym rozczarowaniem. Liczyłem na jakiś niecodzienny motyw, a okazało się, że to
Spoiler: pokaż
zwykły atak terrorystyczny
. Tym niemniej końcówka trzeciego tomu znowu daje nadzieję na jakieś nietypowe rozwiązanie fabularne (chodzi o
Spoiler: pokaż
okoliczności śmierci chłopca
).






Spoiler: pokaż
no własnie to nie był atak terrorystyczny --nie wiadomo kto to zaatakował
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 01:49:26 pm wysłana przez Gre »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 08, 2015, 11:56:54 am »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 24, 2016, 09:39:16 pm »
Ładna plansza z Urbana 4:

W tym wątku można pooglądać inne ilustracje i szkice:
http://www.bdgest.com/forum/urban-4-de-luc-brunschwig-et-roberto-ricci-t39064-2120.html


Kolejny tom dopiero w lutym 2017.
Roberto Ricci napisał, ze nie chce obniżać jakości plansz, woli pracować wolniej aby dać dobry produkt.


Bardzo ciekawe wizualnie są inne komiksy tworzone przez Roberto (inna stylistyka).
Przykładowe plansz:


http://www.bdgest.com/preview-411-BD-moksha-frank.html?_ga=1.237250432.1047103542.1468320858


lub


http://www.bdgest.com/preview-1934-BD-coeur-de-l-ombre-le-le-coeur-de-l-ombre.html?_ga=1.214510487.1047103542.1468320858

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 25, 2016, 09:04:16 pm »
Podobnie jak Jarosław_D uważam, że Roberto Ricci ma niesamowity talent.
Ciągle zaskakuje zróżnicowaniem tworzonych prac.
Praca nad planszą z Urban 4:



Inne prace:















"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline bluebeery

Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 04, 2016, 06:28:16 pm »
Kolejny tom dopiero w lutym 2017.
Roberto Ricci napisał, ze nie chce obniżać jakości plansz, woli pracować wolniej aby dać dobry produkt.
Profesjonalna i godna pochwały postawa twórcy. A swoją drogą, skoro premiera we Francji w lutym to ciekawe kiedy u nas?

Offline LordDisneyland

Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 05, 2016, 03:31:49 pm »
Kurczę, zachęciliście mnie do tej serii [na spółkę z rysownikiem]...znowu portfel zapiszczy  :smile:

Offline kenji

Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 05, 2016, 04:49:01 pm »
Kurczę, zachęciliście mnie do tej serii [na spółkę z rysownikiem]...znowu portfel zapiszczy  :smile:

Nie no , czy ktos jeszcze zastanawia sie nad tą serią ?  Jest GENIALNA pod kazdym względem. Rysunek , scenariusz ,pomysł ... KUPUJCIE !!!

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 14, 2017, 01:10:37 pm »
Tom 4 miał być na początku roku.
Teraz podano datę 22 czerwca.
Pojawiła się okłada. Istnieje prawdopodobieństwo, że data czerwcowa jest realna.



"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Murazor

Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 14, 2017, 03:23:13 pm »
Super! Dosłownie wczoraj zastanawiałem się czy wyszedł czwarty Urban, bo kojarzyłem, że powinien być :)

Offline Murazor

Odp: Urban - Roberto Ricci, Luc Brunschwig
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 21, 2017, 07:21:38 pm »
Jak się okazało komiks nie wyszedł w czerwcu, ale... Taurus podał styczeń jako datę wydania. Dołączył też polską okładkę:

 

anything