Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 355795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andy13

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1395 dnia: Luty 17, 2017, 05:22:23 pm »
Ale 6 tom nie jest jeszcze z niczym powiązany a nie ma.
To tym bardziej pokazuje, że kolekcje mają wpływ na wydawanie. 5. tom był łagodnym domknięciem bez urywania wątku.

Seria chyba się słabo sprzedawała bo nawet po starcie WKKM tomy 2-5 cały czas były dostępne w przeciwieństwie do Astonishing X-Men 3-4 i Wolverine - Wróg Publiczny które rozeszły się bardzo szybko po starcie WKKM.
Astonishing X-Men został urwany przez wkkm. To w przeciwieństwie do New Avengers zamknięta historia w jednym runie. Wolverine nie zszedł tak szybko z tego co pamiętam. Ale on nie był powiązany z żadnym tomem kolekcji. Poza tym Mucha w ogóle bardzo ograniczyła Marvela i przeszła na DC. Dopiero po zapewnieniu sobie wyłączności przez Egmont zaczęła ponownie nieśmiało wydawać komiksy z Domu Pomysłu.

Bo te New Avengers Muchy byly bardzo drogie i cienkie. Dlatego do dzis zalegają nanieprzeczytane. 5 lat po premierze. Potem juz pomyśleli i kolorowa seria wyszla blizej 40 zł.
Co Ty znowu bredzisz?! Pierwszy tom kosztował 69 zł. Ja go kupiłem za około 42 złotych. Drugi 59/36, trzeci 65/40, czwarty 79/49, piąty 69/42. Realna średnia cena każdego z tomów wyniosła mnie około 42 zł. Więc to w okolicach kolekcji. Teraz komiksy Muchy są jeszcze tańsze (średnio). Gdzie Ty widzisz te bardzo drogie komiksy?

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1396 dnia: Luty 17, 2017, 07:32:22 pm »
Ja jakoś zerkałem tylko na np.pl i tam było drogo. Jeśli Kolektyw i Kłamstwa i Tajemnice można kupic gdzies za 40 zl totrzeba sie bedzie zainteresowac. W kazdym razie te komiksy dlugo zalegaly w magazynach. A o tym ze po premierze wkkm Mucha i Egmont przerzucily sie na dc zamiast obnizyc swoje ceny juz pisalem na swoim blogu

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1397 dnia: Luty 17, 2017, 07:55:01 pm »
A z Red Hulkiem jak jest? Thunderbolt Ross - pierwsze pojawienie się 1962 a Red Hulk 2008
Więc moje propozycje też by mogły być bez problemu  :smile:
No dobra, przekonałeś mnie. Można założyć, że chodzi o poszczególne postacie, które są alter-ego danej osoby. To wydaje mi się, że Haszet miałoby spore pole do popisu nawet biorąc pod uwagę, że byłyby to postacie, które pojawiły się po 2010 roku. Kurczę, w takim razie równie dobrze mógłby być nawet Octavius jako Superior Spider-Man.
Ale i tak nadal twierdzę, że to nie będzie dobre rozwiązanie i będziemy coraz bardziej znużeni całą kolekcją, tak więc przedłużanie jej wydawania będzie strzałem w stopę dla Haszet. Tym bardziej, że będą to w większości historie z Marvel NOW bądź All New-All Different, a sam wiesz jaka jest reakcja większości forumowiczów na tego typu zabieg w przypadku WKKM.

Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1398 dnia: Luty 17, 2017, 09:35:58 pm »
No i lektura Capa za mną. Dobrze wydane pieniądze, bo i lektura zacna. Aż się wzruszyłem losem Machinesmitha :)
 Parę rzeczy w tłumaczeniu mnie irytuje- "Batroc Leaper" warto chyba było przetłumaczyć na "Batroc skoczek" , bo teraz wygląda na to, że to jego nazwisko [po raz kolejny dobrze się bawiłem czytając komiks z tym żabojadem  :wink:   ].
Co do lubianych przez p.t.forumowiczów kwiatków tłumacza  M.Jankowskiego -  tak dla przykładu - mamy bardzo niezręcznie przetłumaczony monolog pod koniec przedostatniego zeszytu. Oto Baron Blood mówi m.in. "[...] Jeden z jego śmiertelnych sługów[...]" , a potem coś co zgrzyta mi w uszach- "Jako doktor Cromwell łatwo było mi się odżywiać kosztem kilku anemicznych pacjentów"... Trochę razi też kapitan mówiący  "Kurczaki, tego się bałem" i "Łoł! " , a przez cały komiks podkreślana jest przecież staroświeckość Richardsa :D
Kiepsko jest też rozwiązana sprawa nowego lokatora- Kapitan jest przecież zaskoczony, że Rosenthal jest kobietą... można było trochę pokombinować z tymi trzema kadrami.
Największą bolączką komiksu jest brak ładnie rysowanych niuń [ najlepiej prezentuje się głowa zmarłej Carter :) ] i ultrapatriotyczny zeszyt o wyborach prezydenckich...no ale taka specyfika hamerykańskiego ujęcia tematu - no i samego bohatera, więc trza to mężnie znieść i czytać dalej  :cool:

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1399 dnia: Luty 17, 2017, 09:51:24 pm »
Ja za to jestem dopiero świeżo po Iron Manie, gdzie tłumacz bardzo ładnie używa słowa "Avenger", a z "Avengers" ma już taki kłopot, że mam ochotę kogoś (najlepiej jego) zabić, aby tylko w tym przypadku z komiksu wyleciały "s", albo następujące po nich "-ami", "-ów", "-ach" i "-om".

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1400 dnia: Luty 17, 2017, 09:55:49 pm »
@UP
Pogadaj z Anionem może ci wkręci na korektora  :smile: albo chociaż na końcowkatora  :biggrin:

Komuś tu przeszkadzało "Kap" to niech lepiej nie sięga po najnowszy tom bo padło chyba z 50 razy albo i lepiej  :smile:

EDIT: Jeszcze był Thing (nie jak wcześniej "Stwór") który mówi "Czas na łubudu"  :smile: Wygląda na to że Jankowsy Brothers nie czytali/czytają polskich Marveli.

Teraz Anion im będzie robił łubudu  :lol:
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 10:29:58 pm wysłana przez JanT »

Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1401 dnia: Luty 17, 2017, 10:14:29 pm »
Najmarniej :) Ale i tak dobrze, ze nie mieliśmy np " razem z Capem"  :biggrin: - zresztą jak przeczytałem początek poprzedniego swojego postu, to też się śmiać chciało...

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1402 dnia: Luty 17, 2017, 10:21:56 pm »
@UP
Pogadaj z Anionem może ci wkręci na korektora  :smile: albo chociaż na końcowkatora  :biggrin:
Jestem pewien, że Anion sam z siebie będzie usuwał te błędy, bo, jeśli mnie pamięć nie myli, sam ma z tym problem (jak ja, a nie Jankowscy).

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1403 dnia: Luty 18, 2017, 06:25:52 am »
Eeeee. Gadkę Thinga to ja jednak będę bronił. "Czas na łubudu" pojawił się właśnie w takiej formie w FANTASTIC FOUR TAS w wersji z polskim dubbingiem. Tam też tytuł jednego odcinka brzmiał "Nadciąga Łódź Podwodna" (chodziło o Submarinera :) ). Także tego - Jankowscy mają swoje korzenie. :)

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1404 dnia: Luty 18, 2017, 08:25:16 am »
A Johnny mówi tam "włączam ogień" zamiast "zapłon". Jeśli miałoby nie być "ogniu, płoń", to chcę widzieć tę drugą wersję.

Offline Zakrza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1405 dnia: Luty 18, 2017, 03:23:52 pm »
Przeczytałem tę historię Wolverine'a na końcu tomu. Jezu Chryste! To nie ma ładu ani składu. I nie chodzi o to, że jego historia jest długo i skomplikowana, ale o tekst. Przykładowo w jednym miejscu piszą, że Jean Grey i Silver Fox zginęły, a kilka akapitów dalej znowu się pojawiają. Wiem, że to komiksy, gdzie śmierć jest tylko czasowym stanem, ale mogliby chociaż napisać "zmartwychwstała Jean Grey" albo dopisać, że Sabretooth PRAWDOPODOBNIE zabił Silver Fox, żeby była w tym jakaś logika, a nie samo-zaprzeczenie. Zresztą jest tego więcej. Piszą, że Wolverine gdzieś wstąpił albo należał do jakiegoś programu, by w dalszej części tekstu pisać znowu to samo, jakby Logan wstępował do tego samego programu dwukrotnie po raz pierwszy. A już istnym majstersztykiem jest tekst typu: "Okazało się, że to jego nieślubne dzieci. Wolverine je zabił, ale okazało się, że to jego nieślubne dzieci". Powtórzenia się zdarzają każdemu i jestem w stanie zrozumieć powtórzenie słówek, ale całe zdanie? Autor tekstu cierpi na zanik pamięci krótkotrwałej i nie pamięta, że przed chwilą już to pisał? Zresztą wystarczyłoby, żeby przeczytał ten tekst po napisaniu. On albo korekta. Do tego cała masa kolokwializmu i slangu gimnazjalnego. Ile Jankowscy (czy ktokolwiek ten tekst popełnił) mają lat? Z 15?
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Jutrzen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1406 dnia: Luty 18, 2017, 10:58:46 pm »
1. Mam tomy z prenumeraty i nie ma tam niektórych zwrotów, na które narzekali czytelnicy, jak choćby tej nieszczęsnej "gościnki". Albo jestem ślepy i tego nie widzę. Czy ktoś może powiedzieć, gdzie w komiksie pojawia się to określenie?
2. Iron Man- na 1. stronie gazety, która informuje, że Tony Stark to iron Man cała reszta tekstu to jakieś przypadkowe zbitki znaków - tak było w oryginale, czy tu coś zmieniono?

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1407 dnia: Luty 18, 2017, 11:08:25 pm »
1. Mam tomy z prenumeraty i nie ma tam niektórych zwrotów, na które narzekali czytelnicy, jak choćby tej nieszczęsnej "gościnki". Albo jestem ślepy i tego nie widzę. Czy ktoś może powiedzieć, gdzie w komiksie pojawia się to określenie?
Wolverine vol.3 62, strona 19, pierwszy kadr na samym dole "Gościnka jest zdolna, to muszę jej oddać."
Daj znać czy jest tak samo.
2. Iron Man- na 1. stronie gazety, która informuje, że Tony Stark to iron Man cała reszta tekstu to jakieś przypadkowe zbitki znaków - tak było w oryginale, czy tu coś zmieniono?
Jest tak samo w oryginale.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2017, 11:17:43 pm wysłana przez JanT »

Offline pshemko79

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1408 dnia: Luty 18, 2017, 11:28:25 pm »
"Gościnka jest zdolna, to muszę jej oddać."
W moim egzemplarzu jest: "Laska jest zdolna, to muszę jej oddać."
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1409 dnia: Luty 18, 2017, 11:34:55 pm »
Poprawili  :shock: Ciekawe czy tylko gimboslang czy coś więcej. Może można zareklamować?  :smile:

A Eaglemoss dalej dokłada gratis chłodnice dla prenumeratorów  :lol:

Hachette > Eaglemoss/Egmont  :biggrin: 
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2017, 11:55:38 pm wysłana przez JanT »

 

anything