trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 355970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #600 dnia: Grudzień 27, 2016, 09:32:35 pm »
@UP
To jest odpowiednia postawa. Im więcej osób będzie kupować tomy Kolekcji, tym dłużej będą one wychodzić w Polsce.

Jeszcze co do okładek - ta z tomu o Spider-Manie jest z AMS vol. 2 #50 (491), a więc z numeru nieco wcześniejszego, niż te które ten tom zawiera. Jednakże w tym 50-tym numerze jest fajny gościnny występ Dr Dooma.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2016, 09:36:29 pm wysłana przez 8azyliszek »

Kijanek

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #601 dnia: Grudzień 27, 2016, 09:55:08 pm »
@UP
To jest odpowiednia postawa. Im więcej osób będzie kupować tomy Kolekcji, tym dłużej będą one wychodzić w Polsce.

Więcej osób powinno kupować dobre komiksy wydawane przez POLSKIE wydawnictwa komiksowe, by więcej dobrych serii się pojawił w PL po polsku.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #602 dnia: Grudzień 27, 2016, 10:07:32 pm »
Jeszcze co do okładek - ta z tomu o Spider-Manie jest z AMS vol. 2 #50 (491), a więc z numeru nieco wcześniejszego, niż te które ten tom zawiera.
Co ciekawe, okładka, która znajduje się na samym końcu "Powrotu do domu", została stworzona na potrzeby zeszytu #503, czyli tuż po "Wszystkiego najlepszego". Zastanawiam się tylko, czemu tak zrobili, ale to raczej niewłaściwy temat do tego.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #603 dnia: Grudzień 27, 2016, 10:54:08 pm »
Zastanawiam się tylko, czemu tak zrobili, ale to raczej niewłaściwy temat do tego.
Moim zdaniem dlatego, że run Straczynskiego - przynajmniej w części rysowanej przez JR.Jr. - ma wyjątkowo marne okładki. Choć JR na kartach tej serii zalicza już poważny spadek formy, to te kilka, których jest autorem są i tak znacznie lepsze niż mało związane z treścią i mało wyraziste graficzki, straszące na większości zeszytów.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #604 dnia: Grudzień 27, 2016, 11:06:02 pm »
Moim zdaniem dlatego, że run Straczynskiego - przynajmniej w części rysowanej przez JR.Jr. - ma wyjątkowo marne okładki.
W sumie to nie musiała być okładka, przecież zwykle jest to jakiś kadr z wewnątrz, ale w SBM okładek z tyłu nie unikniemy, bo są wszystkie, co, w szczególności gdy ilość zeszytów jest nieparzysta, wygląda kiepsko moim zdaniem.
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2016, 11:13:45 pm wysłana przez ThePinkFin »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #605 dnia: Grudzień 27, 2016, 11:17:38 pm »
W kolekcji jest ta Black Widow https://www.amazon.com/Black-Widow-Vol-1-Homecoming/dp/0785114939 a już jakiś czas temu Egmont zapowiedział kontynuację https://www.amazon.com/Black-Widow-Vol-Things-Avengers/dp/0785117687/ w Marvel Classic.

Czyli bardzo prawdopodobne że to Egmont wziął się za drugą kolekcję i znowu będą robić pod siebie (jakby to nie brzmiało  :smile: ) bo już widać że kolejność zmieniona.

Fajne te okładki na okładce  :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2016, 11:24:34 pm wysłana przez JanT »

Offline mack3

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #606 dnia: Grudzień 28, 2016, 01:41:30 am »
Dobra w ogóle ta Czarna Wdowa? Ta postać zawsze była jakoś tak daleko od komiksów, które kupowałem... Sienkiewicz rysuje więc pewnie i tak wezmę, ale jestem ciekaw jak scenariuszowo...

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #607 dnia: Grudzień 28, 2016, 06:17:07 am »
Czyli bardzo prawdopodobne że to Egmont wziął się za drugą kolekcję i znowu będą robić pod siebie (jakby to nie brzmiało  :smile: ) bo już widać że kolejność zmieniona.

Jeśli to się okaże prawdą, że Egmont będzie tą kolekcję opracowywał i będą opuszczać tytuły w niej zawarte to można zacząć niepokoić się o Annihilation: Conquest, bo mini seria Star Lord (część pierwszego zbiorczego Annihilation: Conquest) oraz Strażnicy Galaktyki Tom 1 wchodzą w skład tego eventu. Egmont pokazał na przykładzie czwartego tomu JLA że można wyciąć to co wychodzi w kolekcji.

Nie wiem jaka będzie kolejność tomów w kolekcji, ale jeśli nie pojawi się to w 2017 roku, to w 2018 kiedy mogło by dojść do wydania Annihilation: Conquest, pewnie by się to zazębiło co nie jest dobrą wiadomością. Nie interesuje mnie zakup tej kolekcji i składanie historii Annihilation: Conquest z różnych wydań, to nie dla mnie. Zamierzałem wejść całkowicie w Anihilację od początku do końca, ale teraz mam wątpliwości.


« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 06:43:08 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #608 dnia: Grudzień 28, 2016, 07:18:50 am »
Ale Anihilację będziesz miał całą  :smile:

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #609 dnia: Grudzień 28, 2016, 07:21:18 am »
Informacja ze sklepu Gidii a propos pierwszego tomu: "Wyjątkowo z powodu inwentaryzacji komiks będziemy wysyłać do Państwa w poniedziałek 9 stycznia. Kolejne tomy będą się ukazywać co dwa tygodnie w środy". Czy to znaczy, że kolekcja ruszy już 4 stycznia?

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #610 dnia: Grudzień 28, 2016, 07:23:59 am »
Tak  :smile: było już o tym.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #611 dnia: Grudzień 28, 2016, 07:29:31 am »
Ale Anihilację będziesz miał całą  :smile:
do precyzuje: miałem zamiar wejść w całą sagę począwszy przez Anihilację aż po Imperatyw Thanosa

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #612 dnia: Grudzień 28, 2016, 07:36:55 am »
@UP
Myślisz, że Imperatyw Thanosa dostanie drugie wydanie od Egmontu? Ciekawa koncepcja. Mam nadzieję, że tym razem nie skopią rozkładówek.

A to w ogóle byłoby bardzo interesujące, gdyby Egmont przejął od Muchy drugą Kolekcję Hachette. Bardzo. Czyżby zaoferowali lepsze/tańsze stawki? Coraz bardziej nie mogę się doczekać 4 stycznia.

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #613 dnia: Grudzień 28, 2016, 07:40:25 am »
Nie wiem jaka będzie kolejność tomów w kolekcji, ale jeśli nie pojawi się to w 2017 roku, to w 2018 kiedy mogło by dojść do wydania Annihilation: Conquest, pewnie by się to zazębiło co nie jest dobrą wiadomością. Nie interesuje mnie zakup tej kolekcji i składanie historii Annihilation: Conquest z różnych wydań, to nie dla mnie. Zamierzałem wejść całkowicie w Anihilację od początku do końca, ale teraz mam wątpliwości.
Ja również mam nadzieję na wydanie całej kosmicznej sagi przez Egmont, a poszczególne wycinki z kolekcji zupełnie mnie nie interesują (z tego powodu będę pozbywał się świetnego Imperatywu Thanosa z WKKM). Trzeba będzie przyszpilić Kołodziejczaka pytaniami, co zamierzają dalej z kosmosem Marvela, ale pewnie jeszcze nie czas na to. Muszą poczekać na wyniki sprzedaży Anihilacji.

@UP Jak pociągną całą sagę, to wydaje mi się, że tak właśnie będzie. Coś na kształt zapowiedzianego S-M Niebieski od Muchy

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #614 dnia: Grudzień 28, 2016, 08:00:26 am »
A to w ogóle byłoby bardzo interesujące, gdyby Egmont przejął od Muchy drugą Kolekcję Hachette. Bardzo.
Jak przejął?

Egmont ostatnio często ma braki w swoich tłumaczeniach a tu sobie jeszcze prawdopodobnie wziął drugą kolekcje  :badgrin:

Ciekawe też co będzie z "The Pulse"
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 08:05:59 am wysłana przez JanT »

 

anything