trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 358963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #375 dnia: Sierpień 29, 2016, 10:36:09 pm »
Taaa - teraz widzę, że to co wydało AS Media Ltd rysowali tylko Miller i Janson. No ale widzę te przykładowe strony Assasin i wiem że się przemęczę. Ja w swoim życiu czytałem już sporo komiksów ze złymi rysunkami. To i ten przerobię.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #376 dnia: Sierpień 29, 2016, 11:42:10 pm »
Na razie wolałbym nie. Po zakończeniu definitywnym WKKM bym brał   
Definitywny to pewnie będzie wraz z 150, chyba że dodadzą jakieś 10 tomów (potem jeszcze 5, a następnie przejdą w wydawanie każdego tomu na bieżąco), ale już teraz widać, iż nie opłaca się kupować od 121, bo pewnie Egmont to wyda, albo chociaż zapowie nim pojawi się w kolekcji. Opłaca się jedynie zakup tomów łączonych (patrz "Captain America: Castaway in Dimension Z"), bo to zysk ok. dychy (plus dodatki), ale ja będę zacierał rączki na MMH już od lipca następnego roku.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #377 dnia: Sierpień 30, 2016, 07:33:34 am »
Bym się tak nie nastawiał na przedłużenie WKKM i start MMH. WKKM cały czas zalicza spadki sprzedaży i pewnie jeszcze zaliczy (Egmont Marvel Classic) czy Hachette będzie się opłacało to dalej ciągnąć? cholera wie  :smile:
Myślę że jest jakaś mała szansa na Star Wars (jak Drewnowscy się wyrobią z tłumaczeniami  :smile: ) na święta wraz z premierą filmu (reklama w kinie itp  :smile: ).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2016, 07:39:23 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #378 dnia: Sierpień 30, 2016, 08:12:49 am »
WKKM cały czas zalicza spadki sprzedaży i pewnie jeszcze zaliczy (Egmont Marvel Classic) czy Hachette będzie się opłacało to dalej ciągnąć? cholera wie  :smile:
Nie mamy potwierdzenia nigdzie że sprzedaż WKKM spada, tak jest mniej dostępna w kioskach, ale pewnie jest na stałym poziomi w przypadku prenumeratorów.
Inna spraw że Hachette nie startuje z MMH co raczej świadczy o tym że dwie kolekcje to jednak za dużo na nasz rynek. Był Thorgal, który nie wiadomo jak się sprzedał i kolejne próby z Lucku Lukiem i Asteriksem i nie udało się. MMH jeśli będzie to pewnie po WKKM. Na start tej kolekcji będzie też miało znaczenie czy WKKDC nie odbierze Hachette klientów (tamta kolekcja jest bardziej przemyślana pod względem doborów historii, nie ma tak żeby któraś się urwała po jednym tomie). WKKDC wbiła zasadniczo szpile w WKKM bo wychodzi w ten sam dzień i wiele osób może boleć te 160 zł co 2 tygodnie miesiąc.
Druga sprawa to czy MMH czy utrzyma taki standard jak WKKM czy pójdzie w budżetówkę jak WKKDC i czy będzie taka sama cena czy wyższa (tak jak Hachette podwyższyło cenę w Czechach).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2016, 08:44:35 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Gazza

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #379 dnia: Sierpień 30, 2016, 08:29:53 am »
wiele osób może boleć te 160 zł co 2 tygodnie.
160zł co miesiąc.
Druga sprawa to czy MMH czy utrzyma taki standard jak WKKM czy pójdzie w budżetówkę jak WKKDC i czy będzie taka sama cena czy wyższa (tak jak Hachette podwyższyło cenę w Czechach).
Standard zachowają, ale jeśli cena podskoczy to strzelą sobie w stopę tylko moim zdaniem.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #380 dnia: Sierpień 30, 2016, 08:32:04 am »
Nie mamy potwierdzenia nigdzie że sprzedaż WKKM spada
Skąd takie dane panie Janku? Jakieś linki, dowody poproszę. Bo równie dobrze, ja mogę mówić, że zalicza zwyżki i weź tu zweryfikuj to wszystko. Kolekcja trwa i trwa mać.
Wiadomo że to jest "wydaje mi się" opieram to na tym co ludzi pisali przy: przedłużeniu do setki, nietrawieniu klasyków, start Marvel NOW, start WKKDC a przed nami jeszcze zwiększenie częstotliwości Marvel NOW i start Marvel Classic.

Radef pisał że WKKM może sobie pozwolić na taką cenę bo bardzo prawdopodobne że drukują wraz z Czechami
u nich teraz ruszyła MMH a u nas nie. Chyba że zbierają na kupę i ruszą po końcu WKKM  :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2016, 08:39:15 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #381 dnia: Sierpień 30, 2016, 08:35:50 am »
WKKM cały czas zalicza spadki sprzedaży i pewnie jeszcze zaliczy (Egmont Marvel Classic) czy Hachette będzie się opłacało to dalej ciągnąć? cholera wie  :smile:

Skąd takie dane panie Janku? Jakieś linki, dowody poproszę. Bo równie dobrze, ja mogę mówić, że zalicza zwyżki i weź tu zweryfikuj to wszystko. Kolekcja trwa i trwa mać.

Inna spraw że Hachette nie startuje z MMH co raczej świadczy o tym że dwie kolekcje to jednak za dużo na nasz rynek. Był Thorgal, który nie wiadomo jak się sprzedał i kolejne próby z Lucku Lukiem i Asteriksem i nie udało się. MMH jeśli będzie to pewnie po WKKM. Na start tej kolekcji będzie też miało znaczenie czy WKKDC nie odbierze Hachette klientów (tamta kolekcja jest bardziej przemyślana pod względem doborów historii, nie ma tak żeby któraś się urwała po jednym tomie). WKKDC wbiła zasadniczo szpile w WKKM bo wychodzi w ten sam dzień i wiele osób może boleć te 160 zł co 2 tygodnie.
Druga sprawa to czy MMH czy utrzyma taki standard jak WKKM czy pójdzie w budżetówkę jak WKKDC i czy będzie taka sama cena czy wyższa (tak jak Hachette podwyższyło cenę w Czechach).

Albo 80 zł co 2 tygodnie, albo 160 zł co miesiąc. Nie eskaluj problemu. Na 3 zachodnich, wypełnionych komiksami po brzegi rynkach, obie kolekcje istnieją obok siebie i mają się dobrze. Wynika to pewnie z tego, że część komiksiarzy lubi tylko DC (hi kelen) a część tylko Marvela (hi bogi1). Osobiście nie rozumiem tego podziału, bo dla mnie oba światy są dość podobne i oba lubię po równo. Nie wiem czemu zakładasz, że w Polsce nie może być podobnie. Mimo wszystko jesteśmy 6 pod względem wielkości i ludności krajem w UE. Chyba potrafimy sobie poradzić z 30-40 tysiącami nakładu nawet 3 kolekcji.

Hachette znowu spokojnie sobie poradzi z dwoma kolekcjami. Przecież Thorgala też przedłużał tyle ile mógł, więc był popyt, mimo konkurencji Egmontu. To samo będzie z MMH. A ta kolekcja moim zdaniem, jest lepiej pomyślana niż WKKM. Bo tak jak w WKKDC jest tam jedna współczesna i jedna klasyczna historia. I to nie kilkukartkowa a nawet kilkuzeszytowa. I dzięki temu te tomy często są grubsze - więcej niż 6 zeszytów po 20 stron, w jednym. Niestety nie można czekać na koniec wydawania WKKM w Polsce, bo to potrwa jeszcze minimum 2 lata (a potem pewnie znowu przedłużą :smile: ). Dlatego jeśli nasza edycja wystartuje w grudniu, to jakoś się zagryzie zęby i będzie kupować. Zawsze można zostawić całkiem Egmont. :smile:

Cena od 4 lat trzyma się na 40 zł, WKKDC też startuje z 40 zł. Ja uważam, że się dalej utrzyma. Podwyżka, rzeczywiście byłaby zabójcza i obniżyła sprzedaż. MMH nie ma na razie u nas triala, ale po co? Może wystartować bez niego, tylko po teście w Czechach. Ludzie kupią i tak.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2016, 08:38:52 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline laf

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #382 dnia: Sierpień 30, 2016, 08:49:31 am »
Nie wiemy ani tego
WKKM cały czas zalicza spadki sprzedaży i pewnie jeszcze zaliczy
ani tego
sprzedaż WKKM (...) pewnie jest na stałym poziomie w przypadku prenumeratorów.
i nigdy się nie dowiemy.
Ja mogę tylko mówić o swojej sytuacji: po 61 tomie zrezygnowałem z prenumeraty i obecnie kupuję wybiórczo. Z drugiej 60-tki do tej pory odpuściłem sobie 8 tomów, a do końca odpuszczam sobie kolejnych 6. Czy mój przypadek można brać za przykład i ogólną sytuację? Z pewnością nie, tak więc nie ma co dywagować na temat sprzedaży kolekcji. Wydawnictwo ma takie dane i z pewnością przekalkulują sobie czy w ogólnym zarysie można sprzedaż WKKM rozpatrywać w kategoriach sukcesu. Chociaż trzeba pamiętać, że przez start WKKDC część osób na pewno będzie rezygnowała z zakupu dalszej części (a może nawet całości) kolekcji.

Fakt jest taki, że WKKDC namieszała na naszym rynku komiksowym i (mam nadzieję) jeszcze bardziej go ożywi, co zresztą widać na naszym forum po ilości nowych użytkowników (tak, ma świadomość, że forum Gildii nie jest wyznacznikiem, ale na czymś się trzeba oprzeć). Jednak czy w tym momencie jest miejsce dla nowej KOLEKCJI komiksowej (kolekcji, a nie kilkuczęściowej serii). Z mojego punktu widzenia mówię "nie", za czym przemawia oczywiście brak funduszy. Na szczęście na finansowanie WKKDC znalazłem jeszcze środki nie rezygnując ze swoich innych planów zakupowych, ale to wszystko na co mnie stać. Natomiast ucieszę się jak głupi jeśli ta kolekcja zawita u nas po zakończeniu WKKM (jeśli to w ogóle nastąpi  :lol: ).

Offline Mawer

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #383 dnia: Sierpień 30, 2016, 08:54:08 am »
Co do spadku sprzedaży mogę się oprzeć na przykładzie mojej miejscowości. Początkowo kolekcja była w trzech punktach obecnie jest tylko w Empiku (wcześniej regularnie mieli 4 numery, trzeba było się spieszyć z zakupem, gdyż dość szybko znikały. Obecnie są tylko dwa numery). W Empiku z tego co widzę od długiego czasu tylko ja je kupuje. Skąd ta pewność? Otóż już od dawna nie kupuje w dniu premiery tylko z opóźnieniem nawet prawie dwutygodniowym i prawie zawsze są dostępne jedyne dwa numery.



Offline 8azyliszek

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #384 dnia: Sierpień 30, 2016, 09:04:17 am »
WKKM wszędzie została zredukowana głównie do Empików. Choć w Lublinie i w Zamościu widziałem ją normalnie, w zwykłych kioskach, nawet tam gdzie nie prosiłem o zamawianie dla mnie. ;) Tak się chyba dzieje z większością kolekcji - znikają z półek i są w ograniczonej dystrybucji, w wybranych punktach czy też docierają głównie do prenumeratorów. Np ja już nie widuję na półkach kolejnych numerów Kolekcji Verne'a czy Szekspira, Drukarki 3D czy też czołgu T-34. Ale to nie znaczy, że przestały się ukazywać. Ograniczono tylko liczbę zbędnych egzemplarzy.

Offline Mawer

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #385 dnia: Sierpień 30, 2016, 09:12:37 am »
Nie zrozumiałeś tego co napisałem. Początkowo musiałem się spieszyć z zakupem bo numery szybko schodziły, a teraz te dwa numery które co dwa tygodnie przychodzą czekają praktycznie tylko na mnie. Więc śmiem twierdzić, że w mojej miejscowości nie ma już takiego zainteresowania WKKM jak początkowo. Prawdopodobnie Ci co kupowali wcześniej zrezygnowali, albo w co raczej wątpię sięgnęli po prenumeratę bądź kupują przez internet.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #386 dnia: Sierpień 30, 2016, 09:19:58 am »
Nie eskaluj problemu. Na 3 zachodnich, wypełnionych komiksami po brzegi rynkach, obie kolekcje istnieją obok siebie i mają się dobrze.
Mimo wszystko jesteśmy 6 pod względem wielkości i ludności krajem w UE. Chyba potrafimy sobie poradzić z 30-40 tysiącami nakładu nawet 3 kolekcji.
Dlatego jeśli nasza edycja wystartuje w grudniu, to jakoś się zagryzie zęby i będzie kupować. Zawsze można zostawić całkiem Egmont.
Nie porównuje naszego rynku do rynku zachodniego. Stwierdzenie odnośnie wielkości jest też trochę błędne. Większość osób która mogła by kupować komiksy (dla siebie lub swoich dzieci) wyemigrowała z kraju z różnych powodów (głównie zarobkowych). Sorry ale emeryci którzy zostali nie kupują komiksów, a grupa kupujących nadal będzie się zmniejszać. My zarabiamy mniej niż na zachodzie, Czesi też skoro nie mogą sobie pozwolić na kupno kolekcji i innych wydań. Więc pod tym względem jest u nas jeszcze dobrze. Sam piszesz też nieraz że brak ci funduszy, a jest wiele osób dla których kolekcje to dodatek, bo wolą kupować normalnie wydawane serie.
Wynika to pewnie z tego, że część komiksiarzy lubi tylko DC (hi kelen) a część tylko Marvela (hi bogi1). Osobiście nie rozumiem tego podziału, bo dla mnie oba światy są dość podobne i oba lubię po równo. Nie wiem czemu zakładasz, że w Polsce nie może być podobnie.
Nie wcale tak nie zakładam na moich półkach można znaleźć zarówno Marvel, DC, Image, serie europejskie, polskie a swojego czasu nawet mangę (teraz już nie). Bardziej patrze pod kątem finansowym o którym pisałem wyżej i WKKDC jest lepiej przemyślana niż WKKM. Akurat MMH bardziej zbliżone jest do WKKDC ale też ma kilka naleciałości z WKKM (kłania się Saga Elektra), a to już nie jest takie fajne.

Hachette znowu spokojnie sobie poradzi z dwoma kolekcjami. Przecież Thorgala też przedłużał tyle ile mógł, więc był popyt, mimo konkurencji Egmontu.
Nie twierdze że sobie nie poradzi, dlatego start MMH jest jak najbardziej realny. Tylko ty zapominasz że kolekcje z Luke Lukiem (Egmont startuje z nim w tym roku) i Asteriksem (Egmontowe wydania cały czas są dostępne jak Thorgale) nie wystartowały. Dlaczego?? I nie mów że dlatego że nie kupiłeś wszystkich numerów, bo nie o to chodzi.
Chodzi mi o to co sygnalizują inni wydawcy, rynek jest już lekko przepełniony komiksami. Ludzie przy obecnej ilości tytułów kalkulują co kupić a z czego z zrezygnować. Trzecia kolekcja na rynku czemu nie, ale ktoś na pewno odczuje spadek sprzedaży tytułów. Problem z kolekcjami jest taki że dostępność ich w czasie jest ograniczona. Jeśli ktoś chce kupić jakiś numer to musi dobrze kalkulować z funduszami aby mu nie brakło (później zostaje tylko pisanie do wydawcy i mieć nadzieje że dany tom będzie jeszcze dostępny, przypomina sobie ktoś sytuację z drugim tomem Ultimate Spider-man z WKKM?)

 
Cena od 4 lat trzyma się na 40 zł, WKKDC też startuje z 40 zł. Ja uważam, że się dalej utrzyma. Podwyżka, rzeczywiście byłaby zabójcza i obniżyła sprzedaż.
Ale w Czechach skoczyła do góry, więc ja bym nie przyjmował tego za pewniak że zostanie to 40 zł. Po za tym to było 4 lata temu, ceny druku nie stoją w miejscu, a po za tym jeśli te budżetowe wydania WKKDC odniosą sukces to czemu MMH miała by nie wglądać podobnie, dla wydawcy będzie większy koszt przy mniejszych nakładach finansowych i wtedy mogą utrzymać cenę.

I nie jestem przeciwny tej kolekcji, niech startuje, ale ja jej nie zakupię, tak samo jak nie kupiłem WKKDC i zrezygnowałem z WKKM, po prostu wiem że ona nie jest dla mnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2016, 09:29:45 am wysłana przez mkolek81 »

Offline radef

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #387 dnia: Sierpień 30, 2016, 09:33:58 am »
Każdej kolekcji pierwsze numery sprzedają się najlepiej, ale potem, z upływem czasu, sprzedaż spada, spada i spada [ogólny trend, bo pojedyncze numery mogą się sprzedać lepiej] - to jest normalne. Kolekcja Hachette przed wydaniem WKKM policzyła przy jakiej sprzedaży nadal im się opłacać wydawać kolekcję. Poza tym, co zawsze podkreślam, inaczej przekładają się na zyski egzemplarze sprzedawane w prenumeracie, a inaczej te, które schodzą w kioskach. Jeżeli wydawnictwo dojdzie do wniosku, że im się WKKM nie opłaca, to za kilka numerów zakończą kolekcję, nie koniecznie na jakimś okrągłym numerze.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #388 dnia: Sierpień 30, 2016, 09:50:36 am »
I to ci się mkolek81 chwali. Hush 1 złamał chyba wszystkich mówiących, że kolekcja się w Polsce nie ukaże, i oni pokupowali swoje egzemplarze. Naprawdę podziwiam twoją postawę. Uważam ją za niezrozumiałą i nierozsądną (zwłaszcza, że kupujesz DC) ale podziwiam. ;)

I tak - nie kupiłem wszystkich LL i Asterixów i dlatego te kolekcje nie wystartowały. Zabrakło tych 3 dodatkowych numerów. :) Teraz oczywiście żałuję, że nie kupiłem, skoro sprzedałem je z taką przebitką. :)
No i jeszcze LL od Hachette nie przekreślałbym tak do końca. Egmont przecież nie bez powodu wznawia swoje wydanie. Może coś się kroi i na tym froncie, tylko znowu nic nie wiemy jak w przypadku Husha.

Jasne - jeśli MMH wyjdzie teraz będzie bardzo wymagające finansowo kupowanie 3 kolekcji na raz. Ale to wszystko dlatego, że ludzie wydają pieniądze na tak zbędne rzeczy jak wakacje, inne używki, jedzenie, żona, dzieci... :)

Offline SirBlackheart

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #389 dnia: Sierpień 30, 2016, 10:00:36 am »
WKKM wszędzie została zredukowana głównie do Empików.
W Katowicach WKKM można dostać w każdym niemal kiosku i saloniku prasowym (no, przynajmniej we wszystkich pięciu, które mam po drodze do pracy :wink: ).

 

anything