Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 355829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1440 dnia: Luty 19, 2017, 04:52:00 pm »
Mam jeszcze pytanie dotyczące Wolverine'a - #63, strona 6. Wleczony przez zbrojnych Logan wymienia rodzaje broni - i pojawia się "howitzer". Poprawili to w wydaniu prenumeratorskim, czy tak zostało?
Zresztą nie wiem, czy ten "karabin cercano" także nie jest błędem. Jest karabin Carcano z przełomu XIX i XXw , także chyba literówka się przytrafiła.


Tak zostało, jedna i druga nazwa.

Offline AndO3131

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1441 dnia: Luty 19, 2017, 05:39:28 pm »
2 strona sinister six żółty - pasek nad pierwszym kadrem: zespo-lone z jego ciałem

23 strona sinister six - szósty kadr: pokonałby każdego nnego!

6 strona wszystkiego najlepszego - trzeci kadr: niebardziej niż po ugryzieniu lwa

8 strona sinister six: drugi kadr: wszyscy mamy napieńku z tym nieuchwytnym pająkiem

17 strona 58 zeszyt ASM: piąty kadr: mamy wpływ na to co stanie.

Przykłady z filmu Ichaboda, jak takie byki nie zostały poprawione, to raczej nie ma co sprawdzać dalej.
Dołączam do tej listy pytanie:

3 strona tytułowa: czy 'Złowieszcza szóstka' jest opisana jako druga historia ze scenarzystą Stanem Lee, a 'Wszystkiego najlepszego' jako trzecia, ze scenarzystą J. Michaelem Straczynskim?

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1442 dnia: Luty 19, 2017, 06:08:50 pm »
Dołączam do tej listy pytanie:

3 strona tytułowa: czy 'Złowieszcza szóstka' jest opisana jako druga historia ze scenarzystą Stanem Lee, a 'Wszystkiego najlepszego' jako trzecia, ze scenarzystą J. Michaelem Straczynskim?


Nie, tu pozostało zamienione.

Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1443 dnia: Luty 19, 2017, 06:19:00 pm »
Dzięki, Jaxx.
Najbardziej zirytowała mnie ta haubica właśnie...

Offline Zakrza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1444 dnia: Luty 19, 2017, 08:08:48 pm »
Iron Man to zdecydowanie najsłabszy tom z pierwszej trójki. W pierwszym pojawieniu się Iron Mana strasznie irytował wysyp sformułowań "czerwony" i "komuch" co drugie zdanie. A głupota drugiej historii aż wybija oczy. Zbroja zaczyna żyć bez wyraźnego powodu i walczy ze Starkiem... też bez wyraźnego powodu. W międzyczasie mamy sen Starka jako zapychacz, a na koniec Tony pokonuje zbroje gołymi rękoma. Zauważyłem, że wiele motywów z tego komiksu zaczerpnieto w trzecim filmowym Iron Manie. Nic dziwnego, że film był również bezdennie głupi.


I teraz nie wiem co dalej. Avengers i Hawkeye chętnie przeczytam, więc pewnie dam jeszcze szansę kolekcji. Ale później raczej rezygnuję.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Itachi

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1445 dnia: Luty 19, 2017, 08:26:01 pm »
Iron Man to zdecydowanie najsłabszy tom z pierwszej trójki. W pierwszym pojawieniu się Iron Mana strasznie irytował wysyp sformułowań "czerwony" i "komuch" co drugie zdanie. A głupota drugiej historii aż wybija oczy. Zbroja zaczyna żyć bez wyraźnego powodu i walczy ze Starkiem... też bez wyraźnego powodu. W międzyczasie mamy sen Starka jako zapychacz, a na koniec Tony pokonuje zbroje gołymi rękoma. Zauważyłem, że wiele motywów z tego komiksu zaczerpnieto w trzecim filmowym Iron Manie. Nic dziwnego, że film był również bezdennie głupi.

Rzadko się zdarza, abym w 100% mógł się zgodzić z przedmówcą :smile: Miałem identyczne odczucia, tom do zapomnienia.

Offline Jutrzen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1446 dnia: Luty 19, 2017, 08:36:50 pm »
To dla odmiany: najlepszy póki co Iron Man na polskim rynku.

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1447 dnia: Luty 19, 2017, 08:53:42 pm »
Jutrzen +1

Zbroja zaczyna żyć bez wyraźnego powodu i walczy ze Starkiem... też bez wyraźnego powodu. W międzyczasie mamy sen Starka jako zapychacz, a na koniec Tony pokonuje zbroje gołymi rękoma.

Tylko, że zbroja ani nie ożyła bez wyraźnego powodu (Stark przeniósł do niej zmodyfikowaną świadomość Jocasty) ani nie walczyła ze Starkiem bez powodu (zrobiła to w momencie gdy próbował ją zbyt bardzo kontrolować). Tony nie pokonuje też zbroi gołymi rękami, tylko unicestwia się ona sama.

Offline Gazza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1448 dnia: Luty 20, 2017, 10:37:21 am »
amsterdream +1

Czytanie ze zrozumieniem się kłania lub przynajmniej obiektywizm w nastawieniu... Nie żebym bronił tego tytułu. Tak ogólnie mam na myśli. :)

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1449 dnia: Luty 20, 2017, 11:47:13 am »
Zapytałem o reklamację dwóch pierwszych tomów z powodu złego tłumaczenia i dostałem odpowiedź:

"Witam,
Bardzo przepraszamy za błędy, które znalazły się w tekście dwóch pierwszych tomów kolekcji Superbohaterowie Marvela. Wszystkie uwagi zostały przekazane do licencjodawcy i z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby jakość tłumaczenia i korekty była jak najwyższa i aby taka sytuacja nie powtórzyła się w kolejnych tomach kolekcji. Zapewniamy, że zostały już w tym celu podjęte wszelkie niezbędne kroki." :biggrin:

Dzwonił ktoś w tej sprawie?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1450 dnia: Luty 20, 2017, 12:08:16 pm »
Co to, automat? :D

Offline Zakrza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1451 dnia: Luty 20, 2017, 01:58:46 pm »
Jutrzen +1

Tylko, że zbroja ani nie ożyła bez wyraźnego powodu (Stark przeniósł do niej zmodyfikowaną świadomość Jocasty) ani nie walczyła ze Starkiem bez powodu (zrobiła to w momencie gdy próbował ją zbyt bardzo kontrolować). Tony nie pokonuje też zbroi gołymi rękami, tylko unicestwia się ona sama.
Ożyła bez powodu. Mieć świadomość, a żyć to dwie zupełnie inne sprawy. To nadal kawałek metalu z systemem operacyjnym. A metal i systemy nie żyją. Świadomość mogą zyskać. Przynajmniej w teorii i w komiksach.


Zbroja zabiła Whiplasha, bo Tony próbował ją kontrolować? Przecież właśnie od tego rozpoczął się konflikt.


Dobra, źle napisałem. Walczy z nią gołymi rękoma. To wciąż głupie.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1452 dnia: Luty 20, 2017, 03:01:33 pm »
Przyjęli reklamację  :smile:

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1453 dnia: Luty 20, 2017, 03:06:54 pm »
Masz odesłać wadliwy egzemplarz?

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1454 dnia: Luty 20, 2017, 03:32:35 pm »
Tak.

 

anything