Autor Wątek: Sine Qua Non  (Przeczytany 23447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 02, 2014, 12:35:03 pm »

Ja bym chciał "Miasteczko Twin Peaks" i " Królestwo".

do tych dwóch poprosiłbym jeszcze Breaking Bad i wtedy wszystkie moje ulubione seriale przybrałyby formę komiksu  :cool: chciałbym bardzo  :biggrin:

Offline Itachi

Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 14, 2015, 08:25:57 am »
Pojawiła się orientacyjna data wydania Z archiwum X: http://bonito.pl/k-1154558-z-archiwum-x-wyznawcy

JanT

  • Gość
Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 18, 2015, 12:15:08 pm »
Z Archiwum X już można zamawiać: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/263161-z-archiwum-x-sezon-10-vol-1-wyznawcy
świetna cena  :biggrin:

Offline Itachi

Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 18, 2015, 12:51:38 pm »
Wszystko cacy, jeśli chodzi o komiks Z archiwum X. Ja mam tylko nadzieję, że wyjdzie w 2015 drugi tom Synów Anarchii, pierwszy był nadspodziewanie dobry :wink:

Offline Holsten

Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 18, 2015, 01:54:41 pm »

Offline AvengerGT

Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 12, 2015, 12:27:01 pm »
Niby pierdółka, ale fajny patent z tymi lakierowanymi wstawkami na okładce w serii Noe. Oprawa trzeciego tomu szczególnie na tym zyskuje:



Offline pa3ck

Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 15, 2015, 11:02:23 am »
Czy NOE, można dać do poczytania, dziecku które ma 9 lat? Czytuje już Thorgala, pewnie z małymi wyjątkami.
Czy są tam jakieś sceny typowo dla dorosłych ? I jak z fabułą. Czy jest w miarę zrozumiała, linowa ?

Offline Tai

Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 15, 2015, 11:51:35 am »
Czy NOE, można dać do poczytania, dziecku które ma 9 lat? Czytuje już Thorgala, pewnie z małymi wyjątkami.
Czy są tam jakieś sceny typowo dla dorosłych ? I jak z fabułą. Czy jest w miarę zrozumiała, linowa ?
Ja bym nie dał tego komiksu dziewięciolatkowi. To nie jest ugrzeczniona wersja potopu dla dzieci. Komiks jest dość brutalny, a i są pewne kadry, które nie nadają się do pokazywania komuś w takim wieku.

Offline nayroth

Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 15, 2015, 12:31:38 pm »
Seria NOE wyśmienita, szczególnie graficznie robi wrażenie. Czy odpowiednia dla 9-latka to nie wiem, ale z komentarzem dorosłego myślę że nie powinien być problemu ze zrozumieniem. Historia ma pewne uniwersalne przesłanie, wiec walor edukacyjny jest, a Thorgale miały momenty znacznie bardziej nieodpowiednie dla dziecka. NOE pod tym względem jest raczej "niedzielnym" komiksem.

Offline Itachi

Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 15, 2015, 12:55:10 pm »
Pod wpływem powyższej wypowiedzi postawiłem postawić na szali 34 złocisze i zamówić, zobaczymy co z tego wyniknie.

Offline graves

Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 15, 2015, 07:00:34 pm »
NOE pod tym względem jest raczej "niedzielnym" komiksem.
Ta, szczególnie ludobójstwo ludzi, których nie chcieli zabrać na arkę, morderstwo już później na pokładzie, a szczególnie próba zamordowania dzieci po urodzeniu. Toż to nic innego jak "poczytaj mi mamo" :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Itachi

Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 15, 2015, 07:45:27 pm »
Byłem pewien, że format Z archiwum X jest identyczny jak Synów Anarchii, a tutaj zonk. Mam nadzieję, że kolejne pozycje nie będą w jeszcze mniejszym :smile:

Offline cro_no

Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 15, 2015, 08:07:21 pm »
A właśnie... ten format Z archiwum X to tylko u nas taki czy w oryginale też?

Offline nayroth

Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 16, 2015, 08:12:51 pm »
Ta, szczególnie ludobójstwo ludzi, których nie chcieli zabrać na arkę, morderstwo już później na pokładzie, a szczególnie próba zamordowania dzieci po urodzeniu. Toż to nic innego jak "poczytaj mi mamo" :smile:

W porównaniu z patologiami serwowanymi w Thorgalu, NOE to wciąż Disney łamany przez teleranek :smile:
Coby nie być gołosłownym, kilka smaczków z naszej ulubionej serii o gwiezdnym dziecku (które z własną pociechą można przedyskutować): niewolnictwo, dzieciak tnący Aaricię batem po twarzy, to co maruderzy wyprawiali z Kriss w Łucznikach, ofiary z ludzi w QA, tortury w ustach słońca, Vor odrabujący rekę garbusowi po uprzednim zarżnięciu jego ojca, przypalanie twarzy wygnańców żelazem, pseudo-lesbijskie sceny w kąpieli. Itd itp... "Ludobójca NOE" się nie umywa ;D

Offline westwood

Odp: Sine Qua Non
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 27, 2015, 03:22:39 pm »
Czy wydawnictwo planuje rozszerzyć ofertę komiksów kontynuujących seriale? Jeśli tak, to czy istnieje szansa na wydanie komiksów osadzonych w światach seriali Jossa Whedona (Buffy, Angel, Firefly)?