trawa

Autor Wątek: Cywilizacja majów.  (Przeczytany 7518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Cywilizacja majów.
« dnia: Wrzesień 25, 2009, 06:49:24 pm »
Nie zauważyłem tu takowego tematu wiec...
Interesuję mnie wszystko na ten temat ale głównie ich czas bycia, poziom cywilizacji, rodzaj technologi, skąd ją posiedli?

Jedyne mi co wiadomo z zlepku informacji to:
1] Majowie żyli przed nami(nawet małpami nie byliśmy) zlodowaceniami itd zostali obdarzeni i nauczeni przez cywilizację z innego świata/wszech świata itd?
a] przed majami była inna cywilizacja która była podobna od naszej i ostatecznie doszło do samo zniszczenia następnie majom jako następna cywilizacja pomogli z żalu inna bardziej rozwinięta cywilizacja by nie doszło do tego co spotkało poprzednio cywilizację naszej planety. "obcy" widząc że nawet z ich technologio doszło do wymarcia cywilizacji majów dali sobie spokój z nami i pozostawili nam los w naszych racach bo wiedzą że i tak to nic nie zmieni.
2] Sami jakimś cudem doszli do tego.

Jeśli ktoś ma coś ciekawego lub inne pomysły (sensowne) to zapraszam do dyskusji  8)

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Cywilizacja majów.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2009, 08:23:26 pm »
Echm...

Cytuj
1] Majowie żyli przed nami(nawet małpami nie byliśmy) zlodowaceniami itd zostali obdarzeni i nauczeni przez cywilizację z innego świata/wszech świata itd?
Dowody proszę! Oficjalnie historia cywilizacji Majów rozpoczęła się około 400 lat przed naszą erą i chyba nic nie wskazuje na to że ta cywilizacja istniała już wcześniej... A co do tego że ich wiedza pochodziła od innych istot - kto wie...
Cytuj
a] przed majami była inna cywilizacja która była podobna od naszej i ostatecznie doszło do samo zniszczenia następnie majom jako następna cywilizacja pomogli z żalu inna bardziej rozwinięta cywilizacja by nie doszło do tego co spotkało poprzednio cywilizację naszej planety. "obcy" widząc że nawet z ich technologio doszło do wymarcia cywilizacji majów dali sobie spokój z nami i pozostawili nam los w naszych racach bo wiedzą że i tak to nic nie zmieni.
Hmmmmm hipoteza że cywilizacja Majów powstała na gruzach jakieś tam cywilizacji która istniała przed nią jest bardzo ciekawa, nie zmienia to jednak faktu że jest mało prawdopodobna, szybciej już uwierzę w to że to w Egipcie powstała jakaś super cywilizacja która uległa zagładzie... Oczywiście zawsze możemy przyjąć że wszystkie cywilizacje ziemskie wywodzą się z Atlantydy/Thule/Hyperboli   ;)

P.S. Majów piszemy z dużej litery!
RIP Gildio...

Offline Radan

Odp: Cywilizacja majów.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2009, 09:09:35 pm »
(...)

Cytat: Nehan
marne prowo 2/5

Spoiler: pokaż
A jeśli to nie prowokacja... To poważnie błądzisz. Nie należy mylić pseudonauki z informacjami.

Offline Jackal

Odp: Cywilizacja majów.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2009, 09:38:09 pm »

 A co do tego że ich wiedza pochodziła od innych istot - kto wie..
Masz może jakieś szersze informacje na temat ich wiedzy czy technologi?




Spoiler: pokaż
A jeśli to nie prowokacja... To poważnie błądzisz. Nie należy mylić pseudonauki z informacjami.

hmmmmmmm po pierwsze znajdź mi  osobę która nie błądzi?  :idea:
Pseudo nauka to wymyślanie własnych teorii używając przy tym fachowych/naukowych określeń/terminów by "brzmiało mądrze" i bardziej wiarygodnie.
Informacje to dane prawdziwe czy też nie zebrane z wszelakich źródeł.
Więc nie mylę tych dwóch pojęć, ponieważ te informacje które posiadam daje im 99% że są fałszywe, gdyż nie posiadam dowodów na ich potwierdzenie. 
I świetnie sobie z tego zdaje sprawę, dlatego twoje założenie że to robię(nie świadomie?) jest błędne.

Offline Sonial13

Odp: Cywilizacja majów.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2009, 08:30:03 pm »
Jackal, jeżeli chcesz poczytać o Majach, ale nie od strony oficjalnej - mainstreamowej, to polecam Ci książkę "Prorocza Wiedza Majów" (Adrian G. Gilbert, Maurice M. Cotterell). Mnie się podobała...
Pzdr.
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

Offline Jackal

Odp: Cywilizacja majów.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2009, 02:53:25 pm »
Dzięki  na pewno zajrzę.

Offline KonradeR

Odp: Cywilizacja majów.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2013, 05:27:13 pm »
Z zakresu wszystko o Majach. Mogę powiedzieć, że mieli oni swoje własne gry planszowe. Jedną z nich była podobna do azteckiej Patolli a ta z kolei do naszego Chińczyka. Na tej podstawie XIX-wieczny antropolog Edward .B. Tylor dowodził, że Ameryka została zaludniona przez Azję.  Ludy mezoamerykańskie wierzyły, że w gry grali bogowie i, że są oni obecni podczas gry. Po dziś dzień są grane pewne gry Majów przez ich potomków. Przykładowo Indianie Kekchi i Mopan grają w Puluca w wigilię zasiewów kukurydzy, aby otoczyć ją ciepłem, aby dała lepsze plony po wrzuceniu jej do zimnej ciemnej ziemi.  Przed rozpoczęciem gry wznoszą oni modły do bóstw i ponoć modląc się o dobre plony póżniej wspominają uroczyste rozgrywki w Puluc.

Offline KonradeR

Odp: Cywilizacja majów.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2013, 05:40:17 pm »

Coś zjadło, mój wcześniejszy post.
Z zakresu wszystko o Majach. Mogę powiedzieć, że mieli oni swoje własne gry planszowe. Jedną z nich była podobna do azteckiej Patolli
a ta z kolei do naszego Chińczyka. Na tej podstawie XIX-wieczny antropolog Edward B. Tylor dowodził, że Ameryka została zasiedlona z Azji przez cieśnine Beringa. Gry Majów przetrwały do dzisiaj, mimo że były zwalczane przez konkwistadorów. Jedną z takich gier jest grana dziś przez Indian Kekchi i Mopan gra Puluc. Grają oni w nią w wigilię zasiewów kukurydzy, aby otoczyć ją ciepłem, przed wrzuceniem do zimnej i ciemnej ziemi. Ma to spowodować, że da ona lepszę plony. Przed rozpoczęciem gry wznosi się modły a podczas póżniejszych modlitw o dobre zbiory ponoć wspomina się uroczyste rozgrywki w Puluca.  Polecam osobiścię te grę naprawdę daje ona wiele frajdy z gry.

Offline zaciekawiony

Odp: Cywilizacja majów.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2013, 01:20:46 pm »
Ciekawe. Cywilizacje wymyśliły tyle ciekawych gier a dziś nawet w młynka nie ma z kim pograć bo ludzie nie słyszeli.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/