Autor Wątek: "Monster" (Naoki Urasawa)  (Przeczytany 105463 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adam and arluk

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 30, 2016, 07:52:55 am »
Jestem po drugim tomie, poziom niestety nie wzrasta.
Rozwiązania fabularne Urasawa zaczerpnął chyba z M jak miłość.
Spoiler: pokaż
Nasz bohater jest świetnym chirurgiem, więc by to udowodnić trepanacja czaszki musi być w każdym tomie, była w szpitalu, na wsi, to w następnym tomie proponuję w metrze. Była narzeczona, taka niedobra że na złość wszystkim odmroziła sobie uszy (czyt. spaliła własną chałupkę). No i gwóźdź programu - super tajna nacjonalistyczna  grupa twardzieli chce z gimbusa "zrobić" drugiego Hitlera BOOOOOŻE co za pomysł. Wspomnę jeszcze, że nieomylny detektyw, o czym wspominał, podejrzewa Naszego bohatera o zamordowanie skonfliktowanego z nim kierownictwa szpitala, czyli rozpatruje najgłupsze z możliwych rozwiązań, itp

Dziś będę wałczył z tomem trzecim.

Offline rzem

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:42:04 am »
@adam and arluk:
Poprawiają mi humor Twoje bezlitosne oceny tej serii.
Ja odstawiłem ją po pierwszym tomie. I stąd pytanie: skoro taka kicha, to po co w to brniesz? Nieudany prezent na Gwiazdkę?

Offline adam and arluk

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 30, 2016, 01:57:46 pm »
Zachęcony huraoptymistycznymi opiniami/recenzjami kupowałem głupi systematycznie od początku, a ponieważ wolę czytać całość lub przynajmniej dłuższy wycinek serii czekałem.
Czytam dalej bo liczę że choć jedne "o kur...a" padnie z ust Naszego nieskazitelnego bohatera.


Offline adam and arluk

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 03, 2017, 05:38:46 pm »
Dość, nie będę się już pastwił nad Monsterem, bo szkoda czasu, nabawiłem się jedynie bólu głowy. Spodziewałem się krwistego kryminału, a zastałem popłuczyny.

Offline Dembol_

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 19, 2018, 10:36:03 pm »
Tylko przypomnę, że Hanami właśnie zapowiedziało konkretny termin wydania pierwszego tomu 20th Century Boys (sierpień), kolejnej mangi Naokiego Urasawy (Monster/Pluto). ~3 tomy rocznie. 65 zł okładkowo. W sumie 11 tomów (+1 tom 21st Century Boys?). W największym możliwym skrócie opowiada o trzech pokoleniach bohaterów przed, po i w trakcie przełomowych wydarzeń na świecie, które prowadzą do ogólnoświatowej katastrofy. Naprawdę fajna rzecz. Okładka pod linkiem:

https://www.facebook.com/HanamiPL/photos/a.216824841681229.60018.123444544352593/1966877086675987/?type=3&theater

 

anything