Autor Wątek: "Monster" (Naoki Urasawa)  (Przeczytany 105497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 11, 2015, 09:08:07 pm »
ktoś się orientuje jaka jest szansa że seria zostanie zwieńczona pozycją "another monster" ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2015, 09:11:28 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Dembol_

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 12, 2015, 08:56:44 pm »
Raczej nie. Bo i po co. To tylko ponowne opowiedzenie tej samej historii w formie reportażu.

mgnesium

  • Gość
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 17, 2015, 04:32:07 pm »
Raczej nie. Bo i po co. To tylko ponowne opowiedzenie tej samej historii w formie reportażu.
nie do końca. są również biografie niektórych istotnych postaci, w komiksie pojawiających się się na chwilę,
a także epilogi dla innych.


pozwolę sobie zacytować odpowiedź od wydawnictwa w tej sprawie:

"[...] MONSTER zostanie zakończony w przyszły roku. Czy będzie "Another MONSTER"? Nie wiemy. Zależy to od kilku czynników:
 - czy sprzedaż tytułu się utrzyma;
 - czy są materiały do tego tytułu;
 - jakie będą koszty;
 - czy strona japońska zgodzi się na wydanie.
 
 Może się okazać, że sam autor nie jest zainteresowany wydaniem tego dodatku, gdyż nie został on w Japonii wznowiony przy okazji aktualnej (czyli tej, którą my wydajemy) edycji.

Pozdrawiamy
 Wydawnictwo Hanami"

Offline Meliona

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 17, 2015, 06:43:58 pm »
A co to jest ten Another Monster? Manga, książka? Tomik, seria, czy tylko pojedynczy/e rozdział/y?

mgnesium

  • Gość
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 18, 2015, 02:07:31 pm »
A co to jest ten Another Monster? Manga, książka? Tomik, seria, czy tylko pojedynczy/e rozdział/y?

ilustrowana książka, przynajmniej z tego co czytałem o tej pozycji:
Cytuj
"In 2008, Naoki Urasawa released a light novel entitled Another Monster. It tells of all the events in Monster from the view of an investigative reporter trying to collect details on the grand Johan mystery.

The novel includes quite a bit of information that wasn’t revealed in the series. For example, we all know that Johan convinced the students and teachers of Kinderheim 511 to massacre each other, but in Another Monster, it’s explained how he did so. We also get to learn more about some of the characters’ pasts, including Tenma, Bonaparta, and Reichwein.

In addition to providing more depth and background to Monster’s storyline, the book also introduces another plot revolving around Herman Führ, a mysterious author who was associated with Bonaparta and the book readings as a child. Could there perhaps be Another Monster on the loose?

These are just a few examples"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2015, 08:19:05 am wysłana przez mgnesium »

mgnesium

  • Gość
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 23, 2015, 08:21:28 am »
pytanie do osób które czytały 5 tom monster - wasze egzemplarze również wydawały się sprane i słabo odbite?

przykłady i jednocześnie spoilery (ilustracje ze stron 1-112 lub analogicznie do części 74)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2015, 08:24:31 am wysłana przez mgnesium »

Offline amsterdream

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #111 dnia: Sierpień 23, 2015, 10:37:21 am »
To jest niestety problem wszystkich mang Hanami wydawanych na papierze off-setowym - bardzo kiepskie nasycenie czerni.

mgnesium

  • Gość
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #112 dnia: Sierpień 23, 2015, 11:10:23 pm »
ten ostatni tom wypadł wyjątkowo mizernie - w poprzednich przynajmniej kontury i linie na wszystkich planszach były wyraźne. na wrzuconych powyżej przykładowych stronach widać że miejscami linia się rozmywa, a czerni (takiej prawdziwej, nie grafitowej) jest bardzo niewiele.
stąd moje pytanie jak te same ilustracje wyglądają u kogoś innego - być może trafił mi się felerny egzemplarz.
nawet biorąc pod uwagę to co napisałeś powyżej piątka wypada bardzo źle w stosunku do pozostałych części.

ramirez82

  • Gość
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 01, 2015, 08:43:24 pm »
Taka ciekawostka co do tych brakujących tekstów w dymkach w Monster 5, info z FB Hanami: prawdopodobnie do Monster 6 w postaci wkładki, będą dołączone naklejki z tymi tekstami, które będzie można wkleić sobie w miejsce tych pustych dymków. Duży plus dla Hanami za naprawienie tamtego błędu.

Offline pioma10

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 02, 2015, 07:51:15 am »
Taka ciekawostka co do tych brakujących tekstów w dymkach w Monster 5, info z FB Hanami: prawdopodobnie do Monster 6 w postaci wkładki, będą dołączone naklejki z tymi tekstami, które będzie można wkleić sobie w miejsce tych pustych dymków. Duży plus dla Hanami za naprawienie tamtego błędu.

A ja już sobie wydrukowałem, wyciąłem i wkleiłem brakujące teksty na stronę (strona z tekstem pobrana z plików udostępnionych przez Hanami). Także podziękuję, ale nie skorzystam :(.

ramirez82

  • Gość
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 02, 2015, 08:41:55 am »
A ja chętnie skorzystam, bo nawet jeszcze 5 tomu nie przeczytałem.

Offline Itachi

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 17, 2015, 07:43:44 pm »
A ja chętnie skorzystam, bo nawet jeszcze 5 tomu nie przeczytałem.

Ja kilka dni temu nadrobiłem zaległości. Tom 5 obok premierowego jest najlepszy z dotychczasowych wydanych. W końcu normalna akcja, zapoczątkowana od tomu czwartego - bez zbędnych pierdół, nowych bohaterów o których się zapomina po kilku stronach. Jesteśmy w punkcie kiedy w końcu możemy rzec, że scenariusz dokądś zmierza. Niestety jakość tłumaczenia trochę psuje radość z lektury, dialogi są sztywne. I ta brakująca strona, korekta śpi, albo jej w ogóle nie ma. Hanami dawajcie szósty tom! Gildio dawaj promocję -45%! :biggrin:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 10, 2015, 04:46:11 pm »
nowy Monster cały czas pozostaje ciekawą lekturą, ale tym razem mnie nie zaskoczył i nie wywołał takich emocji jak poprzednie tomy. chciałbym, aby takie serie ukazywały się co dwa miesiące, ale przy obecniej sytuacji na rynku to raczej niemożliwe.
fabuła, z właściwym Urasawie wdziękiem, posuwa się bardzo powoli do przodu. otrzymujemy kolejne, bardzo malutkie kawałki układanki, których poukładanie na końcu napewno nas zaskoczy. podobała mi się postać Super Steinera, która pojawiła się już w poprzednim tomie. wydaje się najbardziej przerysowana, ale przez to niezwykle sympatyczna.
chciałbym już poznać zakończenie tej opowieści, ale na to przyjdzie poczekać do przyszłego roku.   

mgnesium

  • Gość
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 09, 2016, 09:48:17 pm »
nowy monster zapowiedziany na początek maja:

http://www.sklep.gildia.pl/manga/301178-monster-7

Offline adam and arluk

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 28, 2016, 11:54:38 pm »
Jestem po 1 tomie mangi i jest słabo, nawet bardzo. Postacie są tak przerysowane, że aż karykaturalne. Są ci dobrzy/idealni że aż zbiera na wymioty, a źli to oczywiście zepsuci niemal do szpiku kości. Moralizatorstwo i naiwności na co drugiej stronie jak gdyby docelowym odbiorą miał być nastolatek. Chyba, że jest i coś przegapiłem.
Pierwsza połowa tragiczna, miałem zamiar już porzucić, druga tylko nieco lepsza, wymęczyłem się. Na dziś starczy, jutro powalczę z tomem drugim.