Autor Wątek: Sejf i Obraz Kontrolny Tomasza Sekielskiego.  (Przeczytany 2808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Sejf i Obraz Kontrolny Tomasza Sekielskiego.
« dnia: Grudzień 10, 2013, 10:09:47 pm »
Witam.
Skończyłem wczoraj czytać drugą książkę znanego dziennikarza i jest zachwycony! Pisanie książki z takim pomysłem i lekkością, a zarazem tak złożonej i intrygującej to niezły wyczyn. Sejf był mistrzowski, Obraz Kontrolny także trzyma poziom, zaś na wiosnę zapowiadana jest trzecia część - być może ostatnia. Jutro napiszę więcej spostrzeżeń i atutów książki. Teraz tylko zadam pytanie, czy może czytaliście już wymienione pozycje? Pozdrawiam.

Offline Itachi

Odp: Sejf i Obraz Kontrolny Tomasza Sekielskiego.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2013, 04:21:58 pm »
Obiecane kilka słów ode mnie. Czytając Sejf i Obraz Kontrolny można odnieść wrażenie, że ogląda się dobry serial, w którym w każdym odcinku zmienia się pogląd na główny wątek. Po każdym rozdziale, chcemy poznać dalszy etap fabuły, każda z postaci ma swoje ciemne i jasne strony, Sekielski dużą uwagę zwraca na psychikę bohaterów, ich przeżycia i niepowodzenia. Żadna postać nie jest krystaliczna, każda ma rysy i skazy.
Główny wątek opiera się na zamachu polskiego ambasadora w Bagdadzie, a także całej otoczce tej spawy. Ważnych aktach, świadkach, dokumentach...jednak jest to tylko wstęp do dalszej historii, w której poznajemy od środka jak działają agencje wywiadowcze, panowie w czarnych garniturach, szpiedzy i najważniejsze osoby w państwie. Przy tej lekturze nie można się nudzić, dużym plusem jest komponowanie wydarzeń tak, aby rozdziały, się ze sobą komponowały, mimo tego, że pojawiają się w nich inne postacie. Często otrzymujemy odpowiedź na dane pytanie w innym rozdziale, gdzie ważną rolę przejmuje inna postać. Jest to wspaniały element złożoności, który świetnie wpływa na czytelnika. Pomimo sporej ilości bohaterów, nie miałem problemu ze zrozumieniem podejmowanych przez nich decyzji, wszystko układa się w całość, ze strony na stronę, z rozdziału na rozdział...
Jeśli debiut Tomasza Sekielskiego wypadł tak dobrze, to kolejne książki powinny być jeszcze dojrzalsze i lepsze. Widać, że sprawy polityczne, gospodarcze i społeczne są dobrze znane dziennikarzowi, co zdecydowanie można wyczuć czytając Sejf i Obraz Kontrolny. Z premedytacją w swojej wypowiedzi unikałem spojlerów, więc gorąco polecam z zapoznaniem się z tymi tytułami, naprawdę warto. Moja ocena 9/10. Pozdrawiam.