Autor Wątek: Wiedźmin - gra planszowa  (Przeczytany 5722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Wiedźmin - gra planszowa
« dnia: Wrzesień 01, 2013, 12:18:52 pm »
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2013, 12:32:50 pm wysłana przez Ribald »
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Odp: Wiedźmin - gra planszowa
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2013, 12:45:26 pm »
Gildiowa aktualizacja - http://ggk.gildia.pl/news/kolejne-wiadomosci-o-planszowym-wiedzminie/


Cytuj
1. Jaka jest planowana data premiery gry?
W roku 2014 jednocześnie dla wersji fizycznej jak i wersji na iPady.
2. Czy przed premierą udostępnicie w Internecie instrukcję?
Oczywiście ale na to jeszcze za wcześnie. Gra jest w tej chwili skończona w 90% (pracujemy nad nią razem z Ignacym ok. 12 miesięcy). Chcemy mieć pewność że balans oraz oprawa będzie na najwyższym poziomie. Dlatego też im bliżej premiery tym będziemy ujawniać więcej informacji.
3. Na ilu graczy jest przewidziana gra?
2-4 graczy
4. Z tytułu na okładce wynika, że będzie to gra przygodowa, ale czy będzie to gra kooperacyjna, czy wręcz przeciwnie?
Gra nie będzie kooperacyjna choć znajdują się w niej elementy kooperacji – postaci są przyjaciółmi więc bezpośrednia negatywna interakcja nie miała by sensu.
5. Czy gra będzie opierać się o wydarzenia z gier komputerowych, książek, czy będzie zupełnie od nich oderwana.
Przygody w grze będą opisywać unikalne zadania napisane specjalnie na potrzeby tej gry – jednak fani książek i gier znajdą mnóstwo smaczków.
6. Czy w grze gracze wcielą się w postacie z książek, czy zupełnie nieznanych bohaterów?
W grze będzie można grać jako: Geralt z Rivii, Jaskier, Triss Merigold lub Yarpen Zigrin. Każda z tych postaci ma unikalną mechanikę i specjalności oraz ścieżki rozwoju.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline doti

Odp: Wiedźmin - gra planszowa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2014, 12:59:25 pm »
czy wiadomo kiedy Wiedźmin będzie w sprzedaży? planowane było na sierpień/wrzesień prawda?

już nie mogę się doczekać ^^ :D

Offline Ribald

Odp: Wiedźmin - gra planszowa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2014, 03:26:21 pm »
Z racji na to, że przesunęli premierę trzeciej części wersji komputerowej, to opóźniają również planszówkę, tak żeby była elementem składowym promocji tej pierwszej... ale mam nadzieję, że jesienią będzie :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline SztukaPrawa

Odp: Wiedźmin - gra planszowa
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2014, 08:26:10 am »
Dopiero luty 2015. Podobno twórcy wiedźmina kończą z tak ambitnymi projektami i przenoszą się na gry na telefon/tablet.

Offline Ribald

Odp: Wiedźmin - gra planszowa
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2014, 06:56:31 pm »
I jeeeeeest :)


Na razie tylko po dwóch (a raczej 1,5) partiach, więc trudno o miarodajną ocenę. Ale parę impresji:


  • Kapitalne wykonanie - plansza to cud, miód pierogi
  • Średnio 1,5 godziny gry zapowiadane przez producenta to chyba jednak zbyt optymistyczny szacunek. Nawet biorąc pod uwagę, że w czasie pierwszych gier trzeba było różne rzeczy sprawdzać w zasadach.
  • Gra się przyjemnie, klimat jest naprawdę zacny. Zacny jest zwłaszcza Jaskier ze swoją irytującą naturą, świetnie wyrażaną w zdolnościach. Cztery różne postacie z różną charakterystyką i wymuszające odmienny styl gry. Na samym początku najłatwiej ma wiedźmin, ale dość szybko można doprowadzić do potęgi również pozostałych bohaterów. W sumie w pewnym momencie robi się nawet trochę zbyt prosto (wyjąwszy złote, najmocniejsze potworki), ale też trzeba pamiętać o dobrym gospodarowaniu czarami/zdolnościami/itp.
  • Ciekawe czy po premierze trójki pojawi się dodatek Nilfgaardzki (nie ma też zresztą wysp Skelige)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Odp: Wiedźmin - gra planszowa
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2015, 08:12:43 am »
Po rozegraniu kilkunastu partii wprowadziliśmy dwie zasady domowe, żeby uprzyjemnić te elementy rozgrywki, które wydawały nam się trochę kuleć. Sprawdzają się, także mogę z czystym sumieniem polecić :)
- wraz z rozwojem postaci większość walk z potworami staje się zbyt prosta; żeby temu zaradzić wprowadziliśmy mechanizm zróżnicowania walk zgodnie z wypełnieniem kolejnych głównych misji. I tak, po wypełnieniu pierwszej misji potwory, z którymi się walczy dostają +1 mieczów, po drugiej +2 miecze i +1 tarcza, itd.
- wprowadziliśmy dodatkowy element kooperacji o charakterze negatywnym - kiedy gracze znajdą się w tej samej lokacji mogą spróbować zrobić psikusa adwersarzowi poprzez rzut sukcesu na kości postaci (w przypadku Geralta, na tej kości, która ma najwięcej znaków sukcesu). I tak, Jaskier kradnie jedno złoto, Yarpen lupkę, Triss znacznik uniwersalny, a Geralt może przekazać innemu graczowi czachę ze swojej postaci, bo "śmierć podąża za nim krok w krok, a on nigdy nie ogląda się za siebie" :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Groza1410

Odp: Wiedźmin - gra planszowa
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2015, 12:16:17 pm »
Zamotałem się już Cy Wiedźmin planszówka już ruszyła czy dopiero ruszy jest już w sprzedaży czy tylko w faze produkcji?
Klucznik wielki pęk kluczów nosił za pasem przewiązany...

Offline Huble

Odp: Wiedźmin - gra planszowa
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 23, 2015, 04:52:41 pm »
Zamotałem się już Cy Wiedźmin planszówka już ruszyła czy dopiero ruszy jest już w sprzedaży czy tylko w faze produkcji?
Od dłuższego już czasu w sprzedaży. :)

Offline pvtMike

Odp: Wiedźmin - gra planszowa
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2016, 11:01:44 pm »
Jeśli chodzi o zasady domowe to polecam projekt fanowskiego rozszerzenia do gry planszowej Wiedźmin o nazwie Dziki Gon.

Więcej informacji pod tym adresem :


http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=42248
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2016, 09:13:32 pm wysłana przez pvtMike »

Offline poprostumarek

Odp: Wiedźmin - gra planszowa
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2016, 08:20:03 pm »
Kupiłem komuś w prezencie tę grę. Oczekiwania miałem ogromne, ale niestety - rozczarowała mnie.
Nie gardzę szpiegami. Gardzę szpiegowaniem. I gardzę pogardą.