Autor Wątek: Postapo  (Przeczytany 59232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brudnygarry

Odp: Postapo
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 17, 2014, 10:48:40 pm »
Panie Danielu, rozumiem, że polskie realia, że u nas nie nie takiego rynku, by komiksy mogły się sprzedawać jak gry na PC, chodzi jedynie o to, że Postapo zbiera same pozytywne opinie, a nie jest aż tak genialnym komiksem, jak mogłoby się wydawać. Mam wrażenie, że każda opinia jest powielana przez kolejne serwisy (sponsorowane czy nie) bez ukazania odczuć, jakie towarzyszyły lekturze. Wiem, że tak się robi marketing, by podnieść sprzedaż, ale nie o to chodzi.


I nie chodzi o ujmowanie zasług, bo wykonujecie dobrze swoją pracę i chwała Wam (wydawnictwo + autorzy) za to. Jednak to nie zmienia faktu, że komiks może rozczarowywać, ja tak miałem. A inspiracja książką "Droga" - jak najbardziej, jednak klimat i immersja Postapo znacząco odbiega od tej klasyki postapokalipsy. A częstotliwość ... hmm, może właśnie to są te polskie realia?
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2014, 10:53:26 pm wysłana przez brudnygarry »
"Nie, nie wiem o czym myśli ktokolwiek." - Alois Trancy

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 17, 2014, 10:54:45 pm »
Cytuj
chodzi jedynie o to, że Postapo zbiera same pozytywne opinie, a nie jest aż tak genialnym komiksem jak mogłoby się wydawać. Mam wrażenie, że każda opinia jest powielana przez kolejne serwisy (sponsorowane czy nie) bez ukazania odczuć, jakie towarzyszyły lekturze. Wiem, że tak się robi marketing, by podnieść sprzedaż, ale nie o to chodzi.

co takiego?

Offline brudnygarry

Odp: Postapo
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 17, 2014, 11:08:03 pm »
Prosiłbym o rozwinięcie pytania, ponieważ nie wiem, która część jest niejasna lub mylna. Jeśli chodzi o opinie, to pierwsze z brzegu trzy recenzje z google:

http://paradoks.net.pl/read/22345
http://ziniol.blogspot.com/2013/10/postapo-nienormalna-normalnosc-gizicki.html
http://kzet.pl/2014/09/recenzja-postapo-2-najpierw-slychac-grzmoty.html

Te trzy recenzje są pozytywne, momentami lekko neutralne (paradoks.net.pl). Każdy z tych portali współpracuje z wydawnictwem. Moje pytanie zatem, czy nie są one naciągnięte, by nie nadepnąć na odcisk wydawcy?
"Nie, nie wiem o czym myśli ktokolwiek." - Alois Trancy

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 17, 2014, 11:10:51 pm »
sorry ale ręce mi właśnie opadły. Dziękuję, nie mam więcej pytań.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Postapo
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 18, 2014, 06:17:45 am »
Kolego, myślę że Cię trochę rozczaruje, bo recenzja drugiej części, którą przygotowałem dla Paradoksu już również nie jest neutralna, a bardzo pozytywna...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 18, 2014, 08:11:57 am »
Jarek od razu się przyznaj ile Ci z wydawcą za nią zapłaciliśmy. Bo ten Pan tu węszy jakiś szwindel

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Postapo
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 18, 2014, 08:23:29 am »
Jarek od razu się przyznaj ile Ci z wydawcą za nią zapłaciliśmy. Bo ten Pan tu węszy jakiś szwindel


Ok, przyznaję się. Dostałem od wydawcy wejściówkę na MFKiG dzięki czemu mogłem przejść dolnym wejściem Atlas Areny, gdy reszta jeszcze stała w kolejce po
numerki do rysowników :)
A tak swoją drogą to już druga sytuacja, w której ktoś piszę, że dostaje za swoje teksty pieniądze :) ehh żeby to była prawda heh
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

ramirez82

  • Gość
Odp: Postapo
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 18, 2014, 08:46:16 am »
Bo ten Pan tu węszy jakiś szwindel

A najciekawsze jest to, że specjalnie z tej okazji zarejestrował się na forum. Daniel, jak będziesz w publicznych miejscach wręczał recenzentom "Postapo" jakieś tajemnicze koperty, to lepiej uważaj, bo możesz się zdziwić jak następnego dnia zdjęcie z tego spotkania znajdzie się w "Fakcie".


Offline Wyszu

Odp: Postapo
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 18, 2014, 09:49:40 am »
Ok, w takim razie sprostuję. Miałem na myśli że autor żywymi się nie inspiruje, inne pozycje za to służą. Wygląda na to że lekturę zakończył na pierwszych tomach.
Nieważne, niezależnie od inspiracji czyta się to bardzo dobrze.
Nawiązując do polskich akcentów w komiksie to mam wrażenie że ostatnie wpisy w tym wątku aż nadto uzupełniły poziom "polskości"...

Offline Motyl

Odp: Postapo
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 18, 2014, 11:04:07 am »
Te trzy recenzje są pozytywne, momentami lekko neutralne (paradoks.net.pl). Każdy z tych portali współpracuje z wydawnictwem. Moje pytanie zatem, czy nie są one naciągnięte, by nie nadepnąć na odcisk wydawcy?
Zmień leki, te które bierzesz negatywnie wpływają na twój odbiór rzeczywistości. Recenzja jest to indywidualna ocena recenzenta - jeden napisze, że filmy Uwe Bolla to arcydzieło, bo mu się akurat podobają, a drugi że to gnój, którego nie da się oglądać. Komuś może się Postapo podobać, a komuś nie i jest to normalna kolej rzeczy. Współpracuję z wieloma rożnymi wydawcami i nigdy żaden z nich nie napisał do mnie maila, że pojawiła się negatywna czy neutralna recenzja (to w sprawie tego odcisku). Co najwyżej nie linkował jej u siebie (ma do tego pełne prawo) lub właśnie linkował, aby wywołać dyskusję na temat danego utworu. Za każdym razem jak zwraca się do mnie recenzent z pytaniem - a co będzie jak recenzja będzie niepochlebna (no przecież dostaliśmy egzemplarz do opisania), odpisuje - to jest twoja opinia, odczucia na temat danego utworu i na tym masz się koncentrować, a nie na tym co powie wydawca. Co do Postapo to przeczytałem oba zakupione przeze mnie tomy i zakupu nie żałuję. Mało tego, uważam że to całkiem niezły komiks, może nawet bardzo dobry, bo jeżeli siadam do jego czytania, a po chwili jestem już na ostatniej stronie, to dla mnie oznacza, że był zajmujący zarówno pod względem rozwoju akcji, jak i postaw poszczególnych postaci. Styl rysunków mnie nie przeszkadza, uważam że grafiki Krzysztofa Małeckiego są udanym nośnikiem tej historii. Gdzieś na fb przeczytałem, że ktoś się zastanawia nad kupnem Sagi, bo tam są brzydkie rysunki (najwyraźniej nie widział brzydkich rysunków). Zarówno Sagę jak i Postapo połknąłem od razu - w obu przypadkach grafiki nie przeszkadzają w odbiorze komiksu, a wręcz przeciwnie budują odpowiedni klimat, space opery i świata po apokalipsie. Nie każdy komiks musi mieć rysunki Jima Lee, bo wtedy wszystkie byłyby takie same, a to byłoby bardzo nudne.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 18, 2014, 09:43:52 pm »
dzięki za wszystkie opinie panowie.

Offline Itachi

Odp: Postapo
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 19, 2014, 07:51:04 pm »
Jest jeszcze możliwość zamówienia pierwszego tomu, czy nakład ponownie się wyczerpał?

Offline Nawimar

Odp: Postapo
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 19, 2014, 11:24:14 pm »
Co prawda nie miałem okazji czytać "Postapo", ale czas jakiś temu w końcu podczytałem "Gillesa McCaby". Szczerze przyznam, że pochwały z którymi spotykałem się w recenzjach tego komiksu były stanowczo na wyrost. Stąd nie zdziwiłbym się gdyby podobnie rzecz się miała w przypadku "Postapo". Być może pewnego dnia będę miał okazję się o tym przekonać. A póki co urażanemu autorowi proponowałbym raczej merytorycznie odnieść się do opinii autora recenzji. Histeria oraz teksty typu "Jezu..." czy "Nie mam więcej uwag" to chyba jednak ździebko za mało. Rozumiem, że fajnie jest wsłuchiwać się w pochlebne arie i podbudowywać swoje ego. Niemniej BrudnyGarry poświęcił swój czas na rozpisanie recenzji (a być może także pieniądze na zakup komiksu). I chociażby z tego względu należy mu się rzetelne odniesienie się do jego uwag. Nie ma potrzeby tak się zapieklać.

fragsel

  • Gość
Odp: Postapo
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 20, 2014, 05:11:41 am »
Nawimarze, co innego napisać recenzję (i do takiej autor rzeczywiście odnieść się może) a co innego rzucać oskarżeniami o "naciąganie" {a w domyśle może i wymuszanie lub opłacanie} pozytywnych recenzji.
W tej sytuacji w zupełności rozumiem i popieram działania autora.

Czas i pieniądze poświęcone przez BrudnyGarry w żadnym wypadku nie są usprawiedliwieniem dla inwektyw które rozsiewa. To już nie opinia czytelnika. To jawne pomówienie!

{I mówię z pozycji osoby spoza tzw komiksowa, zwykłego użytkownika acz zaznajomionego z zasadami kultury osobistej. Wspominam o tym by nie zostać oskarżonym o złe intencje czy też jakiś związek z mityczną 'Sitwą"}

{O Boże, znów to słowo}
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2014, 05:15:38 am wysłana przez fragsel »

Offline Nawimar

Odp: Postapo
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 20, 2014, 07:17:31 am »
Fragsel - być może coś przegapiłem, ale zarówno w postach BrudnegoGarry'ego jak i jego recenzji nie dopatrzyłem się inwektyw. Wątek domniemanego opłacania recenzentów pojawił się wtórnie i być może w ogóle by go nie było gdyby nie spinanie się pana scenarzysty. Zarówno tu jak i w innych miejscach. Nawet część jego kolegów sugerowała, że tego typu rzucanie się jest nie na miejscu. Mnie to trochę śmieszy, bo jeśli recenzent w pewnych kwestiach się myli to przecież bardzo łatwo to wypunktować. A to, że komiks nie przypadł mu do gustu i daje wyraz zdziwieniu wobec entuzjazmu innych czytelników to już zupełnie inna sprawa. Na pewno ma do tego pełne prawo. W ten sposób rodzą się często rzeczowe polemiki.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2014, 07:20:34 am wysłana przez Nawimar »

 

anything