trawa

Autor Wątek: Postapo  (Przeczytany 59306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tibiarz90

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 07, 2014, 11:22:14 am »
Świetny komiks, świetne grafiki :)
@up: co tam z tym autorem się dzieje? Wiadomo coś już? Dobrze byłoby znać szczegóły. Również zdrowia!
Pecunia non olet :)

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 08, 2014, 09:31:57 pm »
ręka się zagoiła :)

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 23, 2014, 12:54:35 pm »
słuchajcie, słuchajcie! Krzysiek ogłasza akcję - można kupić jego oryginalne rysunki (w cenach naprawdę okazyjnych!!), być może da się też załatwić jakiś Postapowy rysunek? Cel - nowy komputer, niezbędny do bezproblemowej pracy nad "Postapo" i innymi komiksami. Obywatele pomożecie?
 wszystkie informacje na blogu Krzyśka --> http://littleicek.blogspot.com/2014/04/post-mortem.html?spref=fb

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 18, 2014, 06:55:24 pm »
odświeżam temat, bo zbliża się premiera 2 tomu "Postapo", który tym razem będzie nosić tytuł "Najpierw słychać grzmoty". Album będzie miał podobną objętość jak "Nienormalna normalność". Premiera podczas MFKiG w Łodzi razem z dodrukiem pierwszej części.
Po więcej informacji zapraszam na fanpage serii na facebooku
https://www.facebook.com/postapoalbum?ref=hl

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 09, 2014, 07:22:13 pm »
Postapo: Nienormalna normalność oraz Postapo: Najpierw słychać grzmoty są dostępne w sklepie wydawcy (http://sklep.timof.pl/) oraz w sklepach komiksowych.
Ktoś już czytał może?

Offline graves

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 12, 2014, 09:50:21 pm »
Przeczytałem dzisiaj drugi tom "Postapo". Przedtem musiałem sobie przypomnieć część pierwszą, także mam na świeżo porównanie obydwu.
Muszę przyznać, że druga cześć trzyma poziom pierwszej.


Generalnie, jeśli ktoś nie wie o czym to jest, to można powiedzieć, że to takie polskie "Żywe trupy", tylko bez żywych trupów.
Najbardziej to kojarzy mi się to z księgą ocalenia ("The book of Eli"). W tym filmie też było zdegenerowane społeczeństwo zamienione w ludożerców po jakimś konflikcie zbrojnym. Generalnie świat apokaliptyczny. "Post-apokaliptyczny" :)


A najfajniejsze, że to wszystko dzieje się w Polsce. Świetny scenariusz i bardzo fajnie narysowane. Po tych dwóch tomach (a w zasadzie to już po pierwszym - "Postapo" ma we mnie wiernego czytelnika). Zobaczymy co tam jeszcze Daniel wykombinuje.


Grzbiety okładek układają się w jeden rysunek - coś dla kolekcjonerów ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline brudnygarry

Odp: Postapo
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 17, 2014, 05:14:53 pm »
Hej. Przyznam szczerze, że nieco dziwią mnie takie "hurapozytywne" komentarze na temat serii. Komiks, owszem, nie jest zły, jednak wg mnie nie jest aż tak cudowny jak o nim piszą. Być może w pierwszej wersji, gdy był pomysł na wydanie kolorowe, to by miało więcej prawdy. Polecam recenzję drugiej serii na www.strefaapokalipsy.pl


Ja osobiście jestem nieco rozczarowany jakością wydania i monotonnością zawartości.

« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 09:47:52 am wysłana przez brudnygarry »
"Nie, nie wiem o czym myśli ktokolwiek." - Alois Trancy

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Postapo
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 17, 2014, 05:25:25 pm »
A mnie te oceny wcale nie dziwią. Według mnie to jest naprawdę wyborna seria. Zastanawia mnie, w którym momencie dostrzegasz w nim monotonnie? Przecież tam non stop coś się dzieje, trwa ciągła walka o przetrwanie, a nie jest probleme wcielenie się w rolę bohaterów.


Dziwi mnie też zarzut, że na drugą część przyszło czekać rok. Niestety takie są realia polskiego rynku komiksowego, że albumy nie wychodzą jak w Marvelu co miesiąc i trzeba się z tym liczyć. Jeżeli dla Ciebie to powód do zaprzestania lektury to hmm...dziwne?


Piszesz w recenzji, że bohater jest mdły. Przecież to postać taka jak Ty czy ja, każdy może być w tej roli nie można więc wymagać, że będzie to ktoś pokroju Spider-mana czy innego superbohatera. Dzięki temu jest o wiele bardziej realny.


Ps. Kolorów nie ma ze względów finansowych. Z jednej strony szkoda, natomiast z drugiej dzięki temu mamy komiks za 25zl, czyli na praktycznie każdą kieszeń.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Postapo
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 17, 2014, 06:06:06 pm »
Pierwszy tom ponownie jest niedostępny w sklepie gildii, mocno się wkurzyłem bo miałem wczoraj praktycznie gotowe zamówienie, ale wyczytałem że w niedzielę z powodu Targów Książki mają być większe promocje...

Offline Wyszu

Odp: Postapo
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 17, 2014, 08:17:19 pm »
Ja jestem po lekturze dwóch tomów i muszę przyznać że to jedna z nielicznych serii polskich, na której kontynuację czekam z niecierpliwością.
Naprawdę wciąga!
W zeszłym roku po pierwszym tomie, moje skojarzenia też powędrowały w kierunku "Walking Dead" , rozmawiałem nawet z autorem na ten temat, okazało się że scenarzysta nie znał serii o żywych trupach, a jego inspiracją do napisania "Postapo" była "Droga" Cormaca McCarthy.
Niezależnie od inspiracji, seria ma bardzo mocny klimat, dobrze zarysowane postacie, "klej" pomiędzy kadrami i czyta się ją z dużym zainteresowaniem i emocjami.
Według mnie tom drugi mocniejszy niż pierwszy. W drugim tomie jest też więcej akcentów polskich.
Oby tak dalej, ja mam nadzieję że jeszcze sporo mocnych tomów przed nami.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Postapo
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 17, 2014, 08:42:31 pm »
W zeszłym roku po pierwszym tomie, moje skojarzenia też powędrowały w kierunku "Walking Dead" , rozmawiałem nawet z autorem na ten temat, okazało się że scenarzysta nie znał serii o żywych trupach, a jego inspiracją do napisania "Postapo" była "Droga" Cormaca McCarthy.
"Postapo" to rzeczywiście fajna rzecz jest. Niemniej zawsze z pewnym rozbawieniem czytam wypowiedzi, w których twórcy komiksowi twierdzą, iż podczas tworzenia swojego dzieła nie znali jakiegoś powszechnie znanego tytułu. Moją ulubioną twórczynią pod tym względem jest pani Sowa ze swoją "Marzi" (czytaj: Mażi), która, zapytana o inspiracje, stwierdziła, że nie słyszała o autobiograficznym "Persepolis" Marjane Satrapi. W zw. z tym warto zauważyc, iż pomijając zagadnienie, w jakim stopniu i czy w ogóle "Persepolis" mogło miec wpływ na "Marzi", w "Persepolis" przyjaciele zwracają się do głównej bohaterki per Marji (czytaj: Marżi).

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Postapo
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 17, 2014, 08:49:59 pm »
Daniel Gizicki nie twierdzi, że nie zna Żywych Trupów. Jedynie wspomina o tym, że w pewnym momencie - dawno temu - przestał czytać komiks Kirkmana.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Postapo
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 17, 2014, 09:00:22 pm »
Daniel Gizicki nie twierdzi, że nie zna Żywych Trupów. Jedynie wspomina o tym, że w pewnym momencie - dawno temu - przestał czytać komiks Kirkmana.
No to jak to jest naprawdę? Ty, Jaroslawie, twierdzisz, iż Daniel Gizicki nie twierdzi, że nie zna "Żywych Trupów", oraz jednocześnie Wyszu twierdzi, że Daniel Gizicki powiedział mu, że nie zna. Założenie prawdziwości obydwu powyższych twierdzeń prowadzi do sprzeczności, a zatem - przynajmniej na gruncie logiki dwuwartościowej - jedno z nich musi być nieprawdziwe, czyli fałszywe. Pytanie: które?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Postapo
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 17, 2014, 09:09:02 pm »
Hmm... wydaję mi się, że koledze coś się pomyliło :) a poważnie to opieram się na tym co Daniel mówił w Łodzi. Kwity są hehe


http://polkazkultura.wrzuta.pl/audio/4hFRsnziRwS/daniel_gizicki


Zresztą scenarzysta jest na tym forum więc pewnie rozwieje wątpliwości. Nie wydaje mi się, że twórca takiego komiksu nie zna Walking Dead. Prawdą jest natomiast, że mówi on o innych inspiracjach i to już nic dziwnego.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 17, 2014, 10:01:24 pm »
odpuściłem czytanie Żywych trupów jakoś po tym jak dotarli do tego więzienia. I typ młotkiem wszystkie zombie w sali gimnastycznej pozabijał.


przy okazji odniosę się do tej dość w gruncie rzeczy zabawnej recenzji:
po pierwsze: tytuł 2 tomu brzmi "Najpierw słychać grzmoty"
po drugie: z zażenowaniem czytam o wytykaniu jako wady cyklu wydawniczego naszej serii zwłaszcza w kontekście porównania częstotliwości ukazywania się "Postapo" do amerykańskich zeszytówek (i jakieś kosmiczne niezrozumienie czym jest zeszyt a czym album). Serio. dajemy co roku prawie sto stron komiksu. Uważam że to całkiem sporo.