Autor Wątek: Postapo  (Przeczytany 59236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 24, 2013, 11:21:26 am »
napisałeś w komentarzu pod tekstem,  że od początku planowane było wydanie serii. Przyznaje uczciwie, że umknęła mi ta wiadomość (nie wiem jakim cudem), ale powiedz czy nadal jest plan aktualny? Kiedy możemy spodziewać się kolejnych odsłon?
Powiedz, nie planowaliście może wydanie edycji kolekcjonerskiej z kolorami? Wiem, że rynek mały, ale może jako przedsprzedaż i wydrukowanie takiej liczby ile zamówień, udałoby się? Tak tylko głośno myślę;)
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2013, 03:40:37 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 24, 2013, 01:29:29 pm »
No nie wiem czemu Ci to umknęło. To jest seria - następny odcinek jak się uda na FKW w maju 2014.
Wydanie edycji kolekcjonerskiej z kolorami jest aktualnie niemożliwe. Takie wydanie byłoby strasznie drogie zarówno dla wydawcy jak i potem dla czytelników (nawet przy przedsprzedaży). Może za 10 lat. Ale istnieje szansa, że wersja w kolorze będzie dostępna elektronicznie.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2013, 09:12:25 am »
tak się cały czas zastanawiam nad tą kontynuacją Postapo i naszło mnie takie pytanie, może nieco infantylne heh.
Dlaczego na okładce nie ma żadnej informacji, ze to część pierwsza np. "Postapo #1" itp itd? To celowe działanie czy ktoś po prostu...zapomniał?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline lucek

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2013, 09:38:00 am »
tak się cały czas zastanawiam nad tą kontynuacją Postapo i naszło mnie takie pytanie, może nieco infantylne heh.
Dlaczego na okładce nie ma żadnej informacji, ze to część pierwsza np. "Postapo #1" itp itd? To celowe działanie czy ktoś po prostu...zapomniał?

Otwarte zakończenie sugeruje kontynuację. Chociaż faktycznie, numeracja byłaby przydatna. Może - po sprzedażowym sukcesie jedynki - kolejne tomy będą numerowane.
A informacje o tym, jak doszło do nawiązania współpracy Daniela Gizickiego z Krzysztofem Małeckim, jak ta współpraca przebiegała i czym autorzy "się wspomagali", znajdziecie w ziniolowym "Kibicowaniu", gromadzącym informacje z lat 2010-2013:

http://ziniol.blogspot.com/search/label/Kibicujemy%20-%20Postapo

Podaję również link do ziniolowej recenzji:

http://ziniol.blogspot.com/2013/10/postapo-nienormalna-normalnosc-gizicki.html

A autorom kibicuję dalej, bo bardzo fajny komiks zrobili.

Offline horror

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 27, 2013, 09:40:02 am »
bdb. brak nachalnych wytlumaczen posapo i czysty survival to zdecydowane atuty komiksu. uklony za polskie realia. czekam na wiecej. (w tym wiecej plansz na cala lub na dwie strony).

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 27, 2013, 09:45:37 am »
uklony za polskie realia.

Jeśli mam być szczery to właśnie nie do końca da się odczuć te "polskie realia" chyba. Na tyle na ile teraz pamiętam to akcja Postapo mogła dziać się w każdym praktycznie miejscu w Europie tudzież Stanach i mogłaby być tak samo zobrazowana.

Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline lucek

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 27, 2013, 10:23:15 am »

Jeśli mam być szczery to właśnie nie do końca da się odczuć te "polskie realia" chyba. Na tyle na ile teraz pamiętam to akcja Postapo mogła dziać się w każdym praktycznie miejscu w Europie tudzież Stanach i mogłaby być tak samo zobrazowana.

Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu  :wink:

Nie mylisz się. Podczas lektury miałem podobne odczucia. Zupełnie jakbym czytał spin-off Żywych trupów, a główny bohater jako samotny wędrowiec, a później przywódca stada był takim odpowiednikiem Ricka Grimesa w sceneriach ni to polskich, ni amerykańskich. Wierzę jednak, że Daniel poleci w klimaty naszej wsi i naszych miast w kolejnych częściach.

A co do braku wyjaśnienia jak doszło do zaistniałej sytuacji, co to za wirus i dlaczego ludzie (ludzie?) zżerają się nawzajem - tak, to zdecydowanie atut "Postapo". O tym, że bardziej zależy twórcom na ukazaniu tego, w jaki sposób człowiek odnajduje się w tego rodzaju kryzysach, niż na jakimkolwiek wyjaśnianiu, wspominał zresztą sam scenarzysta na spotkaniu podczas MFKiG.

Offline peta18

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 27, 2013, 10:31:09 am »
A co do braku wyjaśnienia jak doszło do zaistniałej sytuacji, co to za wirus i dlaczego ludzie (ludzie?) zżerają się nawzajem - tak, to zdecydowanie atut "Postapo".
Przypomnijcie mi prosze czy w Postapo jest mowa o jakims wirusie, bo nie mam teraz komiksu pod reka, a juz nie pamietam? Chyba nie bylo zadnej wzmianki nt. przyczyny zaglady.
Ludzie zrzeraja sie ze wzgledu na braki zywnosci, to wydawalo mi sie oczywiste, ale moze jestem w bledzie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline lucek

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 27, 2013, 10:32:03 am »
Też nie mam komiksu pod ręką i być może pamięć mnie zawiodła.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 27, 2013, 10:49:00 am »
nie ma żadnego wirusa :) oprócz wirusów normalnych chorób.

Offline horror

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 27, 2013, 11:10:02 am »
polskie realia - mozna bylo dac bohaterom imiona john czy margaret a tak mamy swojsko brzmiace.
polskie budownictwo wiejskie jest dokladnie taka jaka pamietam z dziecinstwa, ale nie bylem nigdy na zagranicznej wsi (wiec moge sie mylic) ponadto w porowaniu z ŻT wyglada inaczej i jest mi blizsze i jest też zorganizowane/zorientowane inaczej. W warszawie majaczacy w oddali pekińczyk czy tez samochod marki STAR w czasie ataku na gospodarstwo. niby niewiele, a jednak bliższe mojej okolicy niż to co przedstawione jest w ŻT.

pewnie takich rzeczy jest więcej - piszę tylko to co mnie w oczy się rzuciło.

Offline Willard82

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 04, 2013, 03:06:06 pm »
Również jestem po lekturze "Postapo" i muszę powiedzieć, że to komiks bardzo sprawnie poprowadzony. Chce się go czytać, mimo pewnej wtórności tematu. Z drugiej strony, jak napisał horror wyżej, bardzo fajnie przenosi znane z innych opowieści o apokalipsie wątki na nasz rodzimy grunt.


Szkoda tylko, że ta przygoda trwa tak krótko i pozostawia czytelnika w oczekiwaniu na kolejną część, a nasz rynek komiksowy jest bezwzględny i pewnie przyjdzie nam jeszcze długo na to poczekać.


Oczywiście, tak jak wszyscy, żałuję, że nie było nam dane oglądać tego w kolorze, ale w pełni rozumiem problemy związane z kosztami wydania.


Tak czy inaczej, ja osobiście polecam, jako dobrą mainstreamową produkcję, która ma szansę trafić do kogoś więcej, niż fanów komiksów samych w sobie. A tego nam trzeba.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 04, 2013, 03:59:05 pm »
raportuję, że scenariusz pierwszego rozdziału (22 strony) 2 tomu "Postapo" jest gotowy i zaczyna być rysowany. Piszę następne części.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 23, 2013, 02:14:03 pm »
Wydawca poinformował, że wyczerpał się nakład "Postapo" zostało tylko to co mają sklepy.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Postapo: Nienormalna normalność
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 05, 2014, 10:13:04 am »
Pewnie już wszyscy wiecie, ale dwójka pojawi się w Łodzi na MFKiG
 
ps cóż to za kontuzja autora, któa opóźnia prace? Zdrowia życzę w takim razie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything