Autor Wątek: Prophecy - Tetsuya Tsutsui  (Przeczytany 17860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« dnia: Sierpień 15, 2013, 10:35:15 am »
Na rynku ukazała się właśnie nowa manga autora Duds Hunt. Zaplanowana na trzy części. Czytał ktoś? Ja właśnie zakończyłem lekturę i muszę przyznać, ze dobra. Dużo akcji, poruszana trudna tematyka, przy tym sporo brutalności, ale czytało się miło.
Niestety nie znalazłem tylko informacji, kiedy kolejne dwa tomy.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2013, 10:49:13 am »
Na rynku ukazała się właśnie nowa manga autora Duds Hunt. Zaplanowana na trzy części. Czytał ktoś? Ja właśnie zakończyłem lekturę i muszę przyznać, ze dobra. Dużo akcji, poruszana trudna tematyka, przy tym sporo brutalności, ale czytało się miło.
Niestety nie znalazłem tylko informacji, kiedy kolejne dwa tomy.
Przegladalem tylko wersje japonska :) Czekam na przesylke z wersja polska :)

ps. troche nie w temacie, ale mam info, ze Hanami planuje wydac "Monster" (ten sam autor co "Pluto") :) fajnie co? (wydawca nic nie zapowiedzial, ale mam swoje zrodla ;)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2013, 10:53:52 am »
Bardzo fajnie :)

A co do przesyłki to manga dostępna w Empiku, jakby ktoś szukał.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Wukau

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2013, 07:55:42 pm »
Przegladalem tylko wersje japonska :smile: Czekam na przesylke z wersja polska :smile:

ps. troche nie w temacie, ale mam info, ze Hanami planuje wydac "Monster" (ten sam autor co "Pluto") :smile: fajnie co? (wydawca nic nie zapowiedzial, ale mam swoje zrodla :wink:
Skad to zrodlo ;o?

Offline peta18

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2013, 07:57:42 pm »
Skad to zrodlo ;o?
Tytul jest przyblokowany, a Hanami ma pierwszenstwo ze wzgledu na Pluto. Wniosek jest jasny :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2013, 08:05:57 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2013, 08:10:56 pm »
Miałem w planach zakupienie tej mangi, czytając jej zapowiedź pomyślałem sobie, że całkiem fajny pomysł na komiks - jednak jej nie kupiłem z dwóch powodów. Po pierwsze zbyt dużo wychodzi ostatnio dobrych czytadeł, nie żebym narzekał, ale trzeba odpowiednio planować zakupy :smile: Po drugie przeglądając tom w Empiku, kreska niczym mnie nie zachwyciła, trochę zbyt prosta jak dla mnie. Jedynie postać mordercy w kolorze przypadła mi do gustu, inne postaci oceniam negatywnie.
W przyszłości jeśli manga będzie miała dobre recenzje, może skuszę się na zakup wszystkich tomów, czas pokaże.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2013, 08:42:42 pm »
Miałem w planach zakupienie tej mangi, czytając jej zapowiedź pomyślałem sobie, że całkiem fajny pomysł na komiks - jednak jej nie kupiłem z dwóch powodów. Po pierwsze zbyt dużo wychodzi ostatnio dobrych czytadeł, nie żebym narzekał, ale trzeba odpowiednio planować zakupy :smile: Po drugie przeglądając tom w Empiku, kreska niczym mnie nie zachwyciła, trochę zbyt prosta jak dla mnie. Jedynie postać mordercy w kolorze przypadła mi do gustu, inne postaci oceniam negatywnie.
W przyszłości jeśli manga będzie miała dobre recenzje, może skuszę się na zakup wszystkich tomów, czas pokaże.

A widziałeś Panią policjant? Ta jest dopiero "pozytywna" heh. Kreska uproszczona, ale taki styl autora. Przy tym jednak realistyczna. W moim przekonaniu naprawdę warto. Przyjemna rozrywka.
Popełniłem krótką recenzję, wrzuce na dniach dla zainteresowanych. Mi podpasowała.
Swoją drogą wiadomo kiedy drugi i trzeci tom?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Wukau

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2013, 08:49:24 pm »
Tytul jest przyblokowany, a Hanami ma pierwszenstwo ze wzgledu na Pluto. Wniosek jest jasny :smile:
Zostaje jeszcze JPF

Offline peta18

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2013, 08:53:17 pm »
Zostaje jeszcze JPF
JPF ani inne wydawnictwo nie moze wydac tego tytulu, ze wzgledu na to co napisalem wczesniej. Hanami musialoby odstapic od wydania, a tak nie jest na 100% (potwierdzone przez agencje).
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Wukau

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2013, 01:40:55 am »
JPF ani inne wydawnictwo nie moze wydac tego tytulu, ze wzgledu na to co napisalem wczesniej. Hanami musialoby odstapic od wydania, a tak nie jest na 100% (potwierdzone przez agencje).
hmm to dzieki za info :)

Offline amsterdream

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2013, 03:06:46 pm »
Po pierwsze zbyt dużo wychodzi ostatnio dobrych czytadeł

Prophecy to nie jest żadne "czytadło". Według mnie to najlepsza tegoroczna premiera na rynku mangowym. Czyta się świetnie, porusza wiele aktualnych problemów i tematów (piractwo, mobbing, umowy śmieciowe, niesprawiedliwość społeczna, wątpliwa moralność w działaniach policji) a warsztat autora znanego polskim czytelnikom z Duds Hunt (wyd. Hanami) niesamowicie się poprawił. Ze swojej strony ogromnie polecam i mam nadzieję, że manga nie zniknie w gąszczu shojo-shonenowej tandety z JPF i Waneko i sprzeda się dobrze. Dodam, że manga ma aż 220 stron, wydana została w formacie B6+ (183x130) a w takiej gildi można ją obecnie za 15zł dostać.

Pierwsze 15 stron:
http://studiojg.pl/Prophecy,15532.htm?nr=1

Offline Itachi

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2013, 05:09:06 pm »
Oj kusi mnie, żeby zamówić Prophecy przy wrześniowym zamówieniu. Napiszcie jeszcze coś pozytywnego, wtedy chęć wyrażenia swojej opinii i sama ciekawość spowodują, że tytuł wyląduje na mojej półce :lol:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2013, 05:29:09 pm »
Oj kusi mnie, żeby zamówić Prophecy przy wrześniowym zamówieniu. Napiszcie jeszcze coś pozytywnego, wtedy chęć wyrażenia swojej opinii i sama ciekawość spowodują, że tytuł wyląduje na mojej półce :lol:

Na japonia-online.pl jest kilka słów ;)

http://japonia-online.pl/article/113

A na Półce jest kilka komentarzy innych czytelników i kadry (z wersji francuskiej)

http://jaroslawd.blogspot.com/2013/08/japonia-onlinepl-recenzja-prophecy-1.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2013, 05:34:49 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2013, 05:32:56 pm »
Dzięki, właśnie się przekonałem :wink:

 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2013, 05:37:04 pm wysłana przez Itachi »

Offline mr.castor

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2013, 05:36:45 pm »
Zakupiłem w empiku w drodze do jednego z trójmiejskich urzędów ( wiadomo kolejki, a ja potrzebowałem czegoś dla zabicia czasu ) Jest to moja pierwsza styczność z jakąkolwiek mangą więc nie wiedziałem kompletnie czego się spodziewać i czy cokolwiek z takich klimatów może mi podejść. Kurcze muszę przyznać że jestem pod wrażeniem komiksu. Tak jak amsterdam napisał porusza wiele poważnych tematów,a  po kolei odsłanianie motywów gościa z gazetą na głowie ( nie chcę spojlerować dalszej części ) tworzą fajny klimacik i  układają się w sensowną logiczną całość wyjaśniając wiele na końcu. Jest to tylko moje zdanie i nie mam żadnego punktu odniesienia do innych mang ale ja jestem bardzo usatysfakcjonowany Prophecy i fajnie że akurat od tego tomiku zaczęła się moja przygoda z mangą. Serię na pewno pociągnę, oby do końca :lol: . Wiadomo może ile tomów ma ? i pytanie do obeznanych coś polecicie w podobnym klimacie najlepiej dostępne jeszcze na rynku i niezbyt długie ( w sensie do 6 tomów max ) ?