Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 112146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marian381

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #345 dnia: Październik 17, 2017, 01:32:05 pm »
Liga Sprawiedliwości tom 1: Maszyny zagłady - prezentacja komiksu

W dodatkach mamy nawet dosyć obszerną galerię (13 okładek). W drugim zeszycie mój egzemplarz ma kilka dymków, które nie są w pełni wypełnione białym kolorem i prześwituje tło. Dodatkowo czarne obramowanie dymków przechodzi w kolor fioletowy.  :lol:

Fotki:

http://filmozercy.com/uploads/images/original/pa171788.JPG
http://filmozercy.com/uploads/images/original/pa171784.JPG
http://filmozercy.com/uploads/images/original/pa171783.JPG
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

JanT

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #346 dnia: Październik 17, 2017, 02:01:47 pm »
To wszystkie kolory są przesunięte nie tylko w dymkach. Może nie w takim stopniu ale to ostatnio standard u Egmont.

W redakcji już się turlają po podłodze  :biggrin:

PS.Normalne okładki to nie dodatki gdzie oryginalnie są pomiędzy zeszytami.
 
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2017, 02:07:11 pm wysłana przez JanT »

Offline isteklistek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #347 dnia: Październik 17, 2017, 03:11:16 pm »
Wczoraj The Hardcover Comic na swoim kanale wrzucił dwa wydania deluxe
1.  od 1:10
2. od 1:25

Kosmos!

Offline sum41

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #348 dnia: Październik 17, 2017, 06:47:45 pm »
Pomysł ze zbiorem okładek  na końcu  to zawsze był  poraniony pomysły  :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

JanT

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #349 dnia: Październik 17, 2017, 07:56:03 pm »
Sporo stron na tym oszczędzają zwłaszcza gdy "szycie" po 12 stron  :smile:

Offline Eragon

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #350 dnia: Listopad 24, 2017, 07:22:16 am »
Liga Sprawiedliwości tom 1

<spoilery w tekście>






To było....eee...strasznie słabe. Wszystko w tym tomie leży: dialogi, fabuła, a nawet rysunki Daniela wyglądają często jakby rysował od niechcenia. Czego w tym tomie nie było heh: wielki robal na początku, dziwne kule w jądrze ziemi powodujące trzęsienia, jacyś obcy, którzy chcieli zrobić z ludzi nieludzi(jak dobrze zrozumiałem), magiczne kryształy z Atlantydy a na deser jacyś olbrzymi, którzy wchłaniali ludzi i mieli ochotę zaśpiewać sobie jakąś pieśń.  :cool: Żartując to Hitch musiał mieć niezły towar jak tworzył scenariusz do tego czegoś. ;)

Przeczytałem prawie wszystkie wydane do tej pory tomy z Odrodzenia(poza All- Starem i Suicide Squad- te sobie odpuściłem) i to jedyny tom z tej serii do tej pory, który był tak zły, że prawie żadnej frajdy z lektury nie miałem. Wszystkie pozostałe były lepsze lub gorsze, ale czytało się je szybko i z większą lub mniejszą przyjemnością. Czasami jak fabuła leży to komiks ratują fajne interakcje miedzy bohaterami, a tutaj to nawet tego nie było. Nie był to też komiks z cyklu tak złe, że aż dobre na swój sposób.

To był po prostu totalny odlot(negatywny oczywiście heh) Hitcha, już się boję co mu przyjdzie do głowy w kolejnych tomach.  :badgrin:
 
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline sum41

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #351 dnia: Listopad 24, 2017, 08:13:53 am »
Rysunki Daniela ratują tą serię  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline isteklistek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #352 dnia: Styczeń 19, 2018, 08:41:19 pm »
Miałem napisać po przeczytaniu całości, ale skoro są dni otwarte w MVM i jest dostępny bardzo tanio egzemplarz JLI Omnibus, to kilka słów wstępu.  JLI to nowa drużyna mało popularnym składem – najbardziej znany jest Batman, który jest liderem tej drużyny. Liderem z prawdziwego zdarzenia, który dowodzi, wydaje rozkazy i nie znosu sprzeciwu od innych członków grupy, których uważa za niewytrenowanych do pracy zespołowej i stara się zwalczać indywidualizm podczas akcji. Najbardziej gryzie się z Gardnerem, który też ma zapędy przywódcze, ale reszta grupy go nie popiera. W zasadzie Liga stara się częściej myśleć i rozwiązywać konflikty zamiast używać siły –oprócz Gardnera- przeciw swoim oponentom, raczej traktują to jako ostateczność. W swoich działaniach są ostrożni i przede wszystkim liczy się wywiad, przygotowanie. Sporo jest dialogów bardzo dobrze napisanych i interakcji między członkami grupy, którzy ścierają się ze sobą jako osobowości, czasem wynikają humorystyczne sytuacje, ale nie są one w żaden sposób wymuszone. Bardzo mocną stroną jest to, że charaktery są świetnie poprowadzone i szybko można ich polubić. Jest trochę mniej akcji, choć jej nie brakuje, ale nie jest tak spektakularna, że jest światowe zagrożenie zagrażające planecie, raczej przyziemne sprawy:
- terroryści opanowują budynek Narodów Zjednoczonych
- problem rozbrojeń nuklearnych przez herosów z innego świata (w ich rzeczywistości ludzie odpalili broń masowego rażenia).
- jest też trochę magii.

W tle jest bardzo ciekawa intryga prowadzona przez Maxa Lorda - knuje, albo prowadzi Ligę do jakiegoś celu, ale jest to tak zrobione, że ciężko powiedzieć dokąd to początkowo zmierza. Jest też medialna otoczka, która towarzyszy Lidze, pojawia się Jack Ryder z propagandowymi reportażami. To tyle po jakiś 150 stronach - miałem czytać powoli, ale szybko idzie się wciągnąć.

 

Offline mack3

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #353 dnia: Styczeń 19, 2018, 11:02:52 pm »
1 z komiksow dla którego mam nadzieję że wkkDC będzie kontynuowana

Offline Murazor

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 25, 2018, 11:42:10 am »
Liga Sprawiedliwości 2 z Odrodzenia
Poziom podobny do pierwszego tomu, może troszkę ciekawsza historia. Wydaję mi się, że trochę mniej chaosu fabularnego. Rysunki poprawne. Nic wybitnego, nic szczególnego. Zobaczymy, czy JL vs SS będzie chociaż trochę lepsze.

JanT

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 25, 2018, 12:27:37 pm »
Zobaczymy, czy JL vs SS będzie chociaż trochę lepsze.
Jest lepsze bo pisze Joshua Williamson  :smile:

Ten drugi tom ligi i tak przewyższa sporo rzeczy które wyszły ostatnio w Marvel NOW.

Offline Murazor

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 25, 2018, 02:47:32 pm »
Flash od Williamsona mi nie podszedł, więc słabe polecenie :) Czytałem za to Birthright i było okej. Domyślam się, że jednak szału nie będzie w tym crossoverze.

Offline Maragast

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 25, 2018, 08:09:13 pm »
I tak oba tomy Ligi z Rebirth wypadają o niebo lepiej niż film (to dopiero była tragedia).

Offline Eragon

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #358 dnia: Marzec 08, 2018, 02:49:00 pm »
Liga Sprawiedliwości 2 z Odrodzenia
Poziom podobny do pierwszego tomu, może troszkę ciekawsza historia. Wydaję mi się, że trochę mniej chaosu fabularnego. Rysunki poprawne. Nic wybitnego, nic szczególnego. Zobaczymy, czy JL vs SS będzie chociaż trochę lepsze.

Zgadzam się. Drugi tom jest nieco lepszy od pierwszego, ale dalej jest to poziom który trudno nazwać nawet poprawnym. Trochę lepsze interakcje miedzy członkami Ligi...no ale mówiąc wprost pierwszy tom był tak okropny, ze dosyć łatwo było stworzyć coś choć minimalnie lepszego niż historia o ,,śpiewających kosmitach''.  :lol:
No nic też czekam na ten event LS, nie będzie go pisał Hitch, więc może w końcu będzie mi dane przeczytać jakąś ciekawą historię z Ligą . :wink:
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline miragepl89

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #359 dnia: Marzec 08, 2018, 03:09:34 pm »
Dajcie przy okazji znać, czy warto brać w maju ten crossover, gdy nie czytało się Justice League, ale jest się na bieżąco z Suicide Squad? Z "dwojga złego" wybrałem SS, bo jednak opinie o Lidze są druzgocące i pewnie ruszę tę serię dopiero, jak pojawią się historie Priesta (chyba 6 tom?).

 

anything