Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 113661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 06, 2016, 04:39:36 pm »
widać że Egmont cały czas utrzymuje dostępność komiksów z Nowego DC i Marvel Now, szkoda że nie robi tak z innymi seriami. Brakujący tom Sin City to jest jakaś masakra.

Offline Wojtpil

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 28, 2016, 09:36:21 am »
Już jestem po lekturze tomu 3-ego JLA. Ale to zakręcone :smile:
Masakra.



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2016, 09:40:26 am wysłana przez Wojtpil »
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Doctus

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 28, 2016, 04:11:23 pm »
Czytałeś komiks Morrisona, nie oczekuj niczego stonowanego :wink:

Offline Inuki

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 28, 2016, 04:33:37 pm »
JLA jest bardziej zakręcone niż eS z "Nowego DC"? Jakiś czas temu czytałem "Ziemię 2" i tak źle nie było. No, ale tego eSa z NDC to do dzisiaj skończyć nie mogę :-P Do "All Star Superman" podchodziłem też kilka razy, ale to udało mi się skończyć :-D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2016, 04:36:41 pm wysłana przez Inuki »

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 28, 2016, 05:37:23 pm »
Miałem napisać, że w tym tomie najbardziej podobała mi się przemiana Generała Ealinga, bo podobny motyw wykorzystano potem w serialu Justice League Unlimited. Najpierw sam generał napadł na Ligę właśnie w postaci potwora, a potem Cadmus wysłał Ultramenów. To było tylko kilka lat różnicy.


No i ten zeszyt 1 000 000 wrzucili ni przypiął, ni przyłatał. Więcej było didaskaliów niż zrozumiałej akcji. Przydałoby się, żeby Egmont wydał ten event w osobnym wydaniu.

Offline Wojtpil

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #230 dnia: Październik 03, 2016, 11:21:44 am »
Coś JLA mówili na MFKiG?
Tom 4 i koniec?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Nawimar

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #231 dnia: Październik 03, 2016, 12:25:06 pm »
Wojtpil - no niestety podobno koniec. Żałuję szalenie.

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #232 dnia: Październik 03, 2016, 01:30:03 pm »
No ale jako epilog będzie jeszcze Wieża Babel.

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 03, 2016, 01:56:49 pm »
No ale jako epilog będzie jeszcze Wieża Babel.
Wieża Babel nie jest żadnym epilogiem runu Morriosna. To pisze Mark Waid.

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #234 dnia: Październik 03, 2016, 03:00:52 pm »
Jeju mkolek81 - pisaliśmy o JLA a nie o runie Morrisona, który wiadomo, że się kończy. Jego autorstwo kończy się na JLA #41 a Wieża Babel to #43-46 i Secret Files. A niedługo po niej dzieje się akcja Kołczanu. Czyli jest ciągłość o którą mi chodzi. Inną sprawą jest namówienie Egmontu by to ciągnął PO Wieży Babel. Ja bym nie miał nic przeciwko wydawaniu tego aż do JLA #125. Brałbym. Ale pewnie wyniki sprzedaży nie są rewelacyjne i stąd na razie cisza o kontynuacji. Może w maju powiedzą coś więcej?

Ja na razie się cieszę z tego co będziemy mieć o Lidze Sprawiedliwości - JLA 4, Darkseid War w 2 tomach (gdzieś w 2017) i jeszcze Wieżę Babel oraz JLA Rok Pierwszy. Całkiem nieźle jak na najbliższy czas.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2016, 03:08:18 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Inuki

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 03, 2016, 04:25:32 pm »
Ja się ciągle łudziłem, że Egmont pociągnie całe JLA, nie tylko run Morrisona. No, ale skoro zdecydowali się na stare wydanie, to raczej logiczne było, że na tych 4 tomach się zakończy. Postawili na najsławniejszy run. Mówi się trudno. Mam nadzieję, że w zamian dostaniemy "52" :-)

Offline Doctus

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #236 dnia: Październik 05, 2016, 04:04:25 pm »
Również mnie to smuci, zwłaszcza że to komiksy o wiele lepsze niż to co serwuje Egmont w Lidze od New52 (jestem naprawdę zdziwiony, że Johns po swoich dokonaniach w ramach serii Green Lantern napisał tak mocno przeciętną i "popcornową" historię. Nie uważam, żeby inne serie z New52 były jakoś szczególnie świetne, ale kompletnie nie odpowiada mi styl pisania JL w nowym DC. Nie jestem także osobą która wymagała komiksu na miarę Kingdom Come, ale czytając cały czas nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że Johns chciał napisać coś stylistyce starej szkoły kina akcji, ale nie potrafił. Niemniej jako film kinowy taka koncepcja mogłaby się sprawdzić. Zresztą przypuszczam że właśnie w tym kierunku pójdzie Snyder w swoim filmie). Jeśli chodzi o tytuły z Ligą Sprawiedliwości które chciałbym zobaczyć na rynku, to zdecydowanie lepszą serią o Lidze jest Justice League: Generation Lost. Choć na pierwszy plan w niej wysunięci są mniej znani bohaterowie (przynajmniej dla polskiego czytelnika) to prezentuje o wiele ciekawsze historie, a z bohaterami łatwiej się zżyć. Wracając jednak do JLA - czy Wasze wydania również mają niekompatybilną z innymi tomami panoramę?

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 05, 2016, 04:46:51 pm »
Liga z N52 jeest nierówna. Podróży Złoczyńcy nie czytałem, ale tomy 1 i 3 to originy n-ty raz opisujące znane wszystkim wydarzenia i dlatego mi się nie podobają. Tom 4 jest spoko - wstęp do Wiecznego Zła zrobiony poprawnie. Tom 5 to niepotrzebne przedłużanie Wiecznego Zła o mało istotne tie-iny. Ale tom 6 wymiótł - o czym już pisałem wcześniej.

Zgadzam się z powyższym. Ledwo zaczynam Ligę 6 i już jest spoko. Ach ten Luthor.
Naprawdę można kupić ten tom, tym bardziej, że Egmont wreszcie zaczął obniżać ceny.

"Proszę powiedzieć panie Luthor, jak się pan czuł ratując życie Supermanowi?"
Ach ten "Lepszy Świat". :smile:



Onelinery w tym tomie wymiatają. Nie było ich tylu w LS 4 i 5 ani w Wiecznym Źle. A tutaj śmieję się od ucha do ucha od 1 strony. To chyba najlepszy komiks z N52 wydany w Polsce.
Spoiler: pokaż
Shazam przypadkiem stwarzający stół pingpongowy
- mistrzostwo.
Żaba i Skorpion - hahahahahahaha
Spoiler: pokaż
I Mirror Master
- świetne
Spoiler: pokaż
I Owlman - uwielbiam go.

Spoiler: pokaż
O i Wonder woman wspomina o Gorgonie - ten tom kiedyś będziemy mieć w WKKDC

Luthor zawsze budzi we mnie mieszane uczucia. Zachwyca swoją niegodziwością, jest źródłem uśmiechu, gdy realizuje swoje niecne plany i zawsze przegrywa. I wkurza strasznie, bo niby jest geniuszem, a często doprowadza do wielkich katastrof, które zagrażają wielu, wielu ludziom. I to zazwyczaj w strasznie idiotyczny sposób do tego dochodzi, zwykle przez jego niesamowitą arogancję. I nie wiem, czy to jego immanentna cecha, że niby jest bardzo mądry, a jednocześnie bardzo głupi. Czy też może scenarzyści se ułatwiają pracę i wymyślają zdarzenia w ogóle niezgodne z charakterem danej postaci. Śmiertelny wirus stojący sobie ot tak na postumencie za szkłem? No dajcie spokój.


Okładka z Lego? Zajefajna. Chciałoby się od razu przeczytać kolejny tom. Ale oczywiście Egmont w tym roku już żadnego nie wypuści. :/

Jeśli ostatnie 2 tomy pisane są w takim samym stylu jak szóstka, to jak najbardziej warto je będzie kupić.

Offline Cringer

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #238 dnia: Październik 05, 2016, 06:17:22 pm »
Podróży Złoczyńcy nie czytałem, ale tomy 1 i 3 to originy n-ty raz opisujące znane wszystkim wydarzenia i dlatego mi się nie podobają.
W takiej jedynce mamy origin Ligi Sprawiedliwości, w jakim komiksie wydanym w Polsce można o tym było jeszcze przeczytać? Na pewno ich musi być dużo skoro tak na nie psioczysz.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #239 dnia: Październik 05, 2016, 06:40:39 pm »
W takiej jedynce mamy origin Ligi Sprawiedliwości, w jakim komiksie wydanym w Polsce można o tym było jeszcze przeczytać? Na pewno ich musi być dużo skoro tak na nie psioczysz.
Oglądał animację. Bazyl, jako miłośnik fabuł superbohaterskich (bo miłośnikiem komiksów nie jest i nigdy nie był) kompletnie nie czuje różnicy między komiksami i animacjami. Coś było w animacji, a teraz jest w komiksie? To oczywista powtórka.

 

anything