trawa

Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 113432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #360 dnia: Maj 30, 2018, 10:32:17 pm »
Hej
Mam takie pytanie odnośnie ostatnich zeszytów Ligi z New52.
Tom drugi Wojny Darksaida kończy się na zeszycie 50, a seria ma 52 zeszyty.
W drugim tomie Supermana Action Comics jest zeszyt 52 w którym Lex Luthor wraca na Ziemię z Apokalips.
A co jest w zeszycie 51?
Jest może tam wyjaśnione dlaczego Lex tak nagle wrócił na Ziemię? Bo w 50 zeszycie Lex zasiada na tronie Apokalips, a w pierwszym tomie Supermana Action Comics jest już na ziemi (co prawda z drugiego tomu dowiadujemy się, że wrócił ale dzieje się to tak nagle - zupełnie jakby Johns miał jakiś plan z Lexem zasiadającym na tronie Darksaida, a autorzy Action Comics zrezygnowali z tego i od razu wysłali Lexa na Ziemię). Niby w trzecim tomie Action Comics jest jakieś nawiązanie do Lexa zajmującego miejsce Darksaida ale tam chodzi o wizję przyszłości (a w lidze Lex Już zajął miejsce Darksaida) więc jest to trochę inaczej.No chyba, że to wszystko ma się wyjaśnić w dalszej części Action Comics.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2018, 10:44:10 pm wysłana przez Maragast »

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #361 dnia: Maj 31, 2018, 07:31:03 am »
A co jest w zeszycie 51?
Nic z tych rzeczy o których napisałeś. Historia skupia się na Robinie (Dicku Graysonie) i jego pierwszym spotkaniu z Ligą Sprawiedliwości i o tym jak im pomógł. Sam zeszyt jest zawarty w niewydanym Titans Hunt. Scenarzystą tego zeszytu jest Dan Abnett nie Johns.

Offline Burizleif

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #362 dnia: Czerwiec 18, 2018, 02:56:20 pm »
Przeczytałem ostatnio corssover Ligi z SS, a potem tom 3. Może trochę inaczej to odbieram, ale ten run podoba mi się bardziej od Ligi z New 52. I czekam na JLA w ramach nowych serii.

Offline Eragon

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #363 dnia: Sierpień 06, 2018, 11:26:10 am »
Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad, LS tom 3

Event muszę powiedzieć całkiem udany, po trzech okropnych tomach LS Hitcha miło było przeczytać coś z Ligą hmmm może i dość przeciętnego, wtórnego, ale chociaż dobrze napisanego(na tle Hitcha to scenariusz jest wręcz wybitny  :lol: ). No po prostu dobrze i szybko się czytało, a i rysunki przez cały event trzymają równy, dobry poziom.


Natomiast 3 tom LS to ech.. ile razy można w ciągu 3 tomów robić inwazję  potężnych obcych co oczywiście chcą zniszczyć, zniewolić Ziemię. W tym tomie dostajemy nawet 2x najazdy obcych. Najpierw w pierwszym zeszycie atakują Ziemię jacyś potężni galaktyczni hmm górnicy, co prawda ich atak jest tylko wymówką by członkowie LS sobie trochę pogadali(wypada to sztywno, bez przekonania), ale serio trzeba było tworzyć tak potężnego przeciwnika z kosmosu jako wymówkę do rozmowy między członkami Ligi? Nie można było to jakoś wpleść w walkę z jakimś ziemskim przeciwnikiem Ligi, który ich chwilowo gdzieś uwięził i mają chwilę na rozmowę, zanim nie wymyślą jak uciec...

Daniem głównym tomu jest walka a jakże z...kosmitami. Jak dla mnie jeden wielki chaos
Spoiler: pokaż
(kosmici, podróże w czasie, bomby temporalne, jacyś dziwni podróżnicy w czasie gadający z jakimiś kryształami, w skład których wchodzi przyszła/przeszła córka Luthora(?)...)
. Jeden wielki misz masz, akcja niby szybka, niby nie ma miejsca na nudę, ale...czyta się to kiepsko...
Ech...
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Nawimar

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #364 dnia: Sierpień 06, 2018, 12:38:14 pm »
Mam nieco inne odczucia. "Liga vs. SS" to w moim przekonaniu zmarnowana okazja na autentycznie dobrą historie. Niestety zabrakło scenariusza, a miast tego zafundowano czytelnikom rąbaninę po całości. W zestawieniu z tym tytułem fabuły Johna Ostrandera z drugiej poł. lat 80. to kunszt komiksowej epiki. Nie podzielam natomiast jednostajnego obsztorcowywania "Ligi" według Hitcha. Owszem, mistrzostwo to nie jest ale im dalej tym jednak chociaż trochę lepiej. Koncept Ponadczasowych jak dla mnie udany. Chwilami miałem odczucia jakbym czytał cross-over w stylu "Nieskończonego Kryzysu", tyle że na mniejszą skalę. Na pewno za sprawą otwartego zakończenia bardzo jestem ciekaw kolejnego tomu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2018, 12:56:53 pm wysłana przez Nawimar »

Offline sum41

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #365 dnia: Wrzesień 23, 2018, 09:31:25 am »
W najnowszym tomie okładek ZERO mimo iż 3 pierwsze strony stracone na jakieś pierdoły zwłaszcza druga strona gdzie zamiast dać okładkę to wpieprzyli plansze ze środka tomu no bo lepiej ją 2x zobaczyć niż jakąś tam okładkę - żałuję ale JLA ma super okładki w stylu lat 90tych a ich brak ;/
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

JanT

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #366 dnia: Wrzesień 23, 2018, 10:00:55 am »
W najnowszym tomie okładek ZERO
No i tak będzie jeszcze nie raz w Rebirth i nie ma potrzeby co chwilę o tym pisać.

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #367 dnia: Wrzesień 23, 2018, 10:06:31 am »
No i tak będzie jeszcze nie raz w Rebirth i nie ma potrzeby co chwilę o tym pisać.
Mówi ten który najwięcej o tym krzyczał od początku. Kupowanie polskich wydań od Egmontu to jednak loteria ostatnio, raz czegoś brakuje, raz nieskończona historia.

Offline xanar

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #368 dnia: Wrzesień 23, 2018, 10:59:12 am »
No to kupcie sobie po angielsku, rozwiąże to wszystkie wasza problemy  :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #369 dnia: Wrzesień 23, 2018, 11:20:27 am »
Mówi ten który najwięcej o tym krzyczał od początku.
Przyczepia się ten który zawsze się przyczepia  :smile: Jak pierwszy raz zaczęli wycinać to narzekałem a teraz już jest wiadome że tak będzie ciągle i nie ma sensu o tym pisać co chwilę.

Offline xanar

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #370 dnia: Wrzesień 23, 2018, 11:25:36 am »
Wiadomo było, że będą wycinać nawet przed tym jak pojawiło się "Odrodzenie" w sklepach, więc nie wiem czemu ciągle ktoś jest tym faktem wielce zaskoczony.

JanT

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #371 dnia: Wrzesień 23, 2018, 11:32:49 am »
O okładkach nie było mowy (albo zacytuj  :smile: ) Na początku okładki były i np porównaj Nightwing tom 2 i Superman tom 2 z Flash tom 3 który jakby wyszedł wcześniej to też miałby 156 stron i 11 okładek  :smile: Teraz tomy po 7 "standardowych" zeszytów nie będą mieć żadnych okładek.

Offline xanar

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #372 dnia: Wrzesień 23, 2018, 11:50:31 am »
TK mówił, ze będą wycinać dodatki żeby cenę utrzymać, to wycinają  :biggrin: . Czas płynie wszytko drożeje to żeby cenę utrzymać wycinają więcej  :biggrin:  ciekawe co teraz będą wycinać, jak się dodatki skończyły  :cool:

Offline sum41

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #373 dnia: Wrzesień 23, 2018, 12:09:18 pm »
Będę o tym ciągle pieprzył  :badgrin: bo tak sie nie robi no i po ostatnich zapowiedziach mam wrażenie że czytają to forum bo np mówiliśmy że nie maja jaj na starszego Spidera a tu prosze Spider McFarlane :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline xanar

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #374 dnia: Wrzesień 23, 2018, 12:14:41 pm »
No jak się nie robi jak zrobili, zresztą to nie była żadna tajemnica, możesz zakrzywiać rzeczywistość dalej  :cool:
Z tego co wiem nie ma obowiązku czy też przymusu kupowania wydań Egmontu, oczywiście możesz dalej kupować i wylewać tu swoje żale, ale to świadczy tylko o tym, że jesteś sadomasochista.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2018, 12:18:55 pm wysłana przez xanar »