Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 112191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #330 dnia: Październik 13, 2017, 10:25:34 pm »
Może pamiętają co Hitch zrobił z JLA z New52 jak opóźniał kolejne zeszyty i annuala, aż w końcu się nie ukazało nic - annual, 11, 12. Musiałbym sprawdzić ile mam zeszytów, ale chyba 10 i pamiętam, że ta seria miała całkiem ciekawy początek.

Offline Maragast

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #331 dnia: Październik 13, 2017, 10:31:29 pm »
O to ciekawe co piszecie. Na podcaście Comics Weekly autorzy mieszają te serie z błotem (JL) praktycznie w każdym odcinku w którym o niej wspominają

Tak, zgadza się.
Ja bardzo lubię słuchać tego podcastu jak i kanałów Ichaboda, Mroowy i Komiksomaniaka ale niejednokrotnie zdarzało się, że ich ocena była całkowicie inna niż moja.
Przykładowo oni skrytykowali "Kryzys Tożsamości", który bardzo mi się podobał. Więc postanowiłem, że kupię każdy pierwszy tom z Odrodzenia i sam sprawdzę czy mi dana seria odpowiada.
I cieszę się, że kupiłem Ligę Sprawiedliwości.

Offline sum41

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #332 dnia: Październik 13, 2017, 10:45:57 pm »
Comic weekly to trochę się oderwali od rzeczywistości  I mało  co im się  podoba  :doubt: 
Koneserzy...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Doctus

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #333 dnia: Październik 13, 2017, 11:21:23 pm »
Nie no to nic złego że coś im się nie podoba. Im więcej konsumujesz tym Twoje wymagania rosną, a Komiksomaniak i Mroowa wiele skonsumowali. O Ichabodzie tego nie można powiedzieć ale najwyraźniej przy kolegach musiał horyzonty poszerzyć.


Mi tam nie przeszkadza że im sie "nic nie podoba" bo to nieprawda, mase rzeczy chwalą. Bardziej mnie zawsze męczy że w 90% przypadków mają taką samą albo podobną opinie, i trochę mało tam ścierania się argumentów a po prostu podsumowują pewne kwestie. Raz tylko się mocno różnili - przy ocenie Ghost in the Shell kinowego i Wonder Woman, Mroowa miał od nich zupełnie inne zdanie i fajnie było tego posłuchać. Niestety zbyt często cała trójka mówi to samo tylko innymi słowami.

Offline sum41

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #334 dnia: Październik 14, 2017, 08:58:13 am »
OK zgadzam się tylko oni (Ichabod i Komiksomaniak) tym żyją na codzień  - a my zjadacze chleba to tacy (bez obrazy żeby nie było hejtu) niedzielni trochę czytelnicy gdyż najpierw praca potem przyjemności ;/

Mroowa ostatnio przyznał iż Marvela czyta jedynie tylko do podcastu ;/ Ogólnie kiedyś mu się bardziej coś chciało dziś filmik od niego na kanale to coś niezwykłego;/

Co do Hitcha to ładnie jego arty wyglądają jeśli nakład mu ktoś tusz jak np w serii Semsational She-Hulk z lat 90tych :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline LucasCorso

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #335 dnia: Październik 14, 2017, 09:22:26 am »
Swoją drogą ale Ci ludzie na polskim You tubie, podcastach i wszelkiego rodzaju oficjalnych fanklubach i stronach tematycznych muszą kasy wydawać co miesiąc na nowości, żeby to wszystko na bieżąco komentować...


Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #336 dnia: Październik 14, 2017, 09:29:10 am »
Prawda. Choć podejrzewam, że trochę też dostają. Od sklepów, albo od wydawców, którym doradzają, co warto wydać. Ktoś musi robić rekonesans. A oni wygrywają byciem na bieżąco (i czytaniem Marvela, na którego nie mają ochoty).
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #337 dnia: Październik 14, 2017, 09:37:51 am »
Comic weekly to trochę się oderwali od rzeczywistości  I mało  co im się  podoba  :doubt: 
Koneserzy...
Cytuj
Mi tam nie przeszkadza że im sie "nic nie podoba" bo to nieprawda, mase rzeczy chwalą. Bardziej mnie zawsze męczy że w 90% przypadków mają taką samą albo podobną opinie, i trochę mało tam ścierania się argumentów
Właśnie dlatego nie oglądam tych kanałów. Wszyscy gadają praktycznie to samo, jakby każdy z nich opierał swoją opinię o recki z BleegingCool, CBR czy innych stronek nie cieszących się obecnie renomą najbardziej obiektywnych.

Offline Doctus

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #338 dnia: Październik 14, 2017, 12:26:06 pm »
Z tego co oni mówili to na Marvel Unlimited wszystko czytają.

Offline LucasCorso

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #339 dnia: Październik 14, 2017, 12:52:29 pm »
Z tego co oni mówili to na Marvel Unlimited wszystko czytają.


No to kiepsko...
Ciężko tak być 6 miesięcy w plecy z premierami... To jak coś omawiasz to inni to już mogli kupić pół roku wcześniej... Więc jak ktoś ma na blogu albo fanklubie dział "Aktualności" to chyba tylko z drugiej ręki albo za ciężką kasę...


No ale OK. Niech będzie że MU. Ale to i tak współczuję kasy wydanej na nowości stronom fanowskim i blogom o DC (bo nie ma czegoś takiego jak DC Unlimited)


{No chyba że polscy recenzenci tez dostają darmowe egzemplarze oryginalnych komiksów DC i Marvela. W takim razie chapeau bas!!}
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2017, 12:55:30 pm wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #340 dnia: Październik 14, 2017, 01:01:30 pm »
Chyba nie jest tak do końca. Z tego co kojarzę to oni Marvel Unlimited polecają jako usługę gdzie najtaniej można czytać komiksy i nadrobić kawał historii Marvela, ale tam nie ma nic z DC. Aby być na bieżąco to oni korzystają raczej z comixology, o którym też wspominali kilka razy.

Offline amsterdream

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #341 dnia: Październik 14, 2017, 01:41:01 pm »
Uncle Mroowa ma ogromną wiedzę o DC i tutaj czapki z głów, za to Ichabood niejeden raz udowadniał, że pojęcie o komiksach to on ma marne. Komiksomaniak jest strasznie irytującym typem i ma dziwny gust, ostatnio to najbardziej podoba mu się to, co jest najmocniej przez fandom gnojone. O polskim rynku mało co się wypowiadają i ich wiedza jest raczej uboga, szczególnie jak coś nie jest z USA. O komiksach frankofońskich nie mają żadnego pojęcia. Dziwię się, że tyle ludzi traktuje ich jak jakieś wyrocznie.

Żeby nie było totalnego off-topu -  Ligę Sprawiedliwości z Rebirth uważam za bardzo słaby komiks, nie przebrnąłem przez pierwszego trejda. Ten komiks to jedna wielka superbohaterska klisza.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2017, 01:45:56 pm wysłana przez amsterdream »

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #342 dnia: Październik 14, 2017, 07:45:12 pm »
Dwie rzeczy mnie zaintrygowały w tym dość dziwnym tomie. Pierwsze: jak bardzo (i to jedyny taki przypadek w "Odrodzeniu" z tych mi znanych) zeszyt "JL: Rebirth" #1 streszcza całą następującą w regularnych zeszytach serii, rozpisaną juz na pięć odcinków, historię. Jasne, to nieco inne zagrożenie, szybsza nieco też reakcja, ale obie historie w podobny dość sposób sprowadzają się do kwestii "zaproszenia" i "wybadania" Supermana i przy okazji (spoiler?) żazegnania zagrożenia.
Drugie: historia Hitcha stanowi otwarcie nie tyle dla tego rozdziału losów drużyny, ale też dla poszczególnych postaci (w oczywisty sposób dla Supermana, ale też dla Wonder Woman, co pokazują dyskusje z "głosów" z nią, trochę dla Jessiki chyba też). W ogóle sposób ułożenia tego starcia, gdzie poszczególni członkowie dzialają w istocie solo, bedąc jedynie koordynowani przez Batmana, dawal szczególne pole do popisu, ale nie czuję, by udało się to w tym przypadku wykorzystać. Gdyby poszczególne wątki nie były takie nędzne ("śmiali się z moich kryształów..." - - No jasne, ze się śmiali!! I ci przy zdrowych zmysłach, ciągle się śmieją!!), a cliffahngery nieco mocniejsze ("musisz wyruszyć do wnętrza ziemi" - "kurczę, tam jest dość ciepło, nie?"), może udałoby sie posiać jakąs emocję. A tak jest, niestety, mizernie.   
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Doctus

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #343 dnia: Październik 14, 2017, 08:31:08 pm »
Amsterdam oni prowadzą podcast o aktualnościach z Marvela i DC więc nie potrzebują wiedzy z dziedzin komiksu europejskiego. Jak chcesz posłuchać trochę bardziej zróżnicowanego tematycznie podcastu to włącz Kadr Ci w Oko.

Offline sum41

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #344 dnia: Październik 15, 2017, 10:07:56 am »
Comics Weekly ma spora oglądalność bo jest dużo młodych czytelników - szkoda tylko iż sporo tam odradzania - a dla mnie najlepiej wziąć komiks i samemu ocenić czytając.

Co do JLA to przynajmniej później rysunki Toniego Daniela ratują komiks :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?