Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 112196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archie

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #315 dnia: Lipiec 22, 2017, 08:19:21 am »
"Justice League: Darkseid War - Power of the Gods" jest słabe i szkoda na to kasy, wątek Lexa od razu został zamieciony pod dywan w "Rebirth" i akurat dobrze, bo "Aciton Comics" dobrze go poprowadzono.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #316 dnia: Lipiec 22, 2017, 02:35:58 pm »
Crossover Doom Patrol/Justice League:
https://www.bleedingcool.com/2017/07/21/doom-patrol-justice-league-young-animal-crossover/

ciekawe czy doczekamy się wydania u nas

JanT

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #317 dnia: Lipiec 22, 2017, 02:46:59 pm »
Jeszcze nas Egmont zaskoczy i zapowie dwa Doom Patrol (z Rebirth i z Vertigo)

Ten z Rebirth podobno całkiem OK? Potwierdzi ktoś?

Offline LordDisneyland

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #318 dnia: Lipiec 22, 2017, 08:37:07 pm »
Jeszcze nas Egmont zaskoczy i zapowie dwa Doom Patrol (z Rebirth i z Vertigo)
Nic tylko jutro dać na mszę :) Te osiemdziesiąt parę zeszytów DPatrolu powinno stać na mojej półce.

I też jestem ciekaw, jak wypada DP Rebirth...

Offline SawiK

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #319 dnia: Lipiec 25, 2017, 08:45:59 am »
Moje dwa zdania o ostatnich tomach LS. Wojna Darksaida jako całość wypadła bardzo dobrze, zarówno graficznie jak i scenariuszowo. Te dwa tomy uważam za najlepsze z całej serii. Szkoda ze w Odrodzeniu jakość poleci łeb na szyje :doubt:

Offline Murazor

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #320 dnia: Wrzesień 27, 2017, 04:04:36 pm »
JLA - Gwóźdź
Bardzo fajny pomysł na historię. Jak wiele może zmienić gwóźdź wbity w koło w odpowiednim momencie. Założenie było naprawdę dobre, ale historia jest tak źle napisana, a postacie po prostu mówią do siebie i wyjaśniają, co się dzieje bez powodu :neutral: Kolejnym mankamentem jest użycie zbyt wielu bohaterów (mistyczna część DC ze Spectrem na czele, pojawienie się Doom Patrolu) i wątków, które zostają napoczęte i zostawione (wojna Nowych Bogów). Główny zły trochę mnie nie przekonał co do swoich i racji powodów, ale jakoś tam ujdzie.

Kreska też mi mocno nie podeszła, bardzo słabe i ubogie w szczegóły tła, czy dziwnie i nienaturalnie rysowane postacie (nogi Jokera :lol:). Ogólnie słabo.

Ciekawy pomysł z masą możliwości, które nie zostały w pełni lub w ogóle wykorzystane - ja się zawiodłem. A i strasznie ciasno zszyty ten tom, kupuję wybiórczo, ale żaden wcześniejszy nie był aż taki "spięty" ;-)

Offline SawiK

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #321 dnia: Wrzesień 27, 2017, 09:08:56 pm »
Up
Co do artysty:
 Znam ten tytul z wydan oryginalnych i moim zdaniem szata graficzna jest mocnym atutem, zwlaszcza dla czytelnikow Tm-semic.  :cool:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 10:42:36 am wysłana przez SawiK »

Offline Murazor

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #322 dnia: Wrzesień 27, 2017, 09:19:13 pm »
Lubię kreskę z takich starszych lat, ale w tej widzę niedoskonałości, co rzadko mi się zdarza. Jeżeli dobrze wyczytałem ze stopki to oryginał wyszedł w 1998, tak jak JLA: Rok Pierwszy, a tamte rysunki, choć podobny styl, dużo bardziej mi się podobają. Bardziej dokładne, szczegółowe i hmm... ostrzejsze (może to dobre słowo).

Offline laf

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #323 dnia: Wrzesień 28, 2017, 07:08:12 am »
@Murazor, dzięki za opinię. Odpuściłem sobie ten tom ze względu na fakt, że to Elseworld, a Twoje zdanie dodatkowo utwierdza mnie w tej decyzji.

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #324 dnia: Październik 13, 2017, 11:07:26 am »
Ja właśnie skończyłem pierwszy tom Ligi Sprawiedliwości.
Może jestem dziwny ale dobrze mi się go czytało.
W każdym razie z pewnością nie jest to komiks z gatunku "nie da się tego czytać".
Dużo akcji, nieźle narysowany i fajny wątek wprowadzenia nowego Supermana.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #325 dnia: Październik 13, 2017, 11:13:43 am »
Czytając "Maszyny Zagłady" również nastawiony byłem sceptycznie ze względu na negatywne opinie jakie krążyły na forum. Pozytywnie się rozczarowałem. Nie jest to zły komiks.

Offline Murazor

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #326 dnia: Październik 13, 2017, 11:17:26 am »
Ja właśnie skończyłem pierwszy tom Ligi Sprawiedliwości.Może jestem dziwny ale dobrze mi się go czytało.W każdym razie z pewnością nie jest to komiks z gatunku "nie da się tego czytać".Dużo akcji, nieźle narysowany i fajny wątek wprowadzenia nowego Supermana.
Ja też jestem po pierwszym tomie. Narysowany bardzo ładnie, czyta się okej. Jest parę drobnych zgrzytów, trochę drętwych dialogów i głupawych zachowań, ale nie jest to komiks z gatunku "nie da się tego czytać". Widać, że jest to pierwsza taka robota dla Hitcha, który jest lepszym rysownikiem niż scenarzystą.

Głównymi minusami jest dość spory chaos, jakby chcieli na siłę zrobić super-widowiskowy-akcyjniak z pierwszego tomu i brak chemii między bohaterami. Skoro jest to kontynuacja Ligi z Nowego DC to powinni się już w miarę znać, a zachowują się jak obcy. Pasuje to tylko do Supermana, czy Green Lanternów, jako tych "nowych". Na plus nowe Zielone Latarnie, nie znam ich prawie w ogóle, ale mnie zaciekawili.

Ogólnie czytało mi się lepiej niż Gwóźdź, czy Suicide Squad z nowego DC. Na razie jest to najsłabszy tomik z Odrodzenia, co nie znaczy, że jest tragiczny. Ot, trochę gorszy :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #327 dnia: Październik 13, 2017, 11:36:40 am »
Widać, że jest to pierwsza taka robota dla Hitcha, który jest lepszym rysownikiem niż scenarzystą.
Nie do końca. Wcześniej pisał (i rysował też) serię w New52/DCYou z Justice League of America (10 zeszytów). Seria zaliczała duże obsuwy, ostatni zeszyt wyszedł w styczniu 2017 (a startowała w 2015), czyli wtedy kiedy już pisał JL z Rebirth.

Offline sum41

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #328 dnia: Październik 13, 2017, 09:49:24 pm »
Hitch to ładnie  rysowal  W latach 90tych teraz to chyba zapomniał i strasznie kanciasto rysuje i grubość  kreski co chwila się  zmienia  :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Doctus

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #329 dnia: Październik 13, 2017, 10:05:13 pm »
O to ciekawe co piszecie. Na podcaście Comics Weekly autorzy mieszają te serie z błotem (JL) praktycznie w każdym odcinku w którym o niej wspominają

 

anything