trawa

Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 112153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 14, 2014, 12:16:34 am »
Hm, z tego co wyczytałem na necie zbiorcze JL #4 to część Trinity War. Czy wobec tego byłby w ogóle sens wydania go bez wydania pozostałych komiksów wchodzących w wydarzenia Trinity War (np. JL Dark)?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 14, 2014, 12:19:46 am »
Czy 2 Ligi kończy się rzeczywiście małym cliffhangerem jak ktoś na tym forum wspominał czy tworzy raczej zwartą fabułę (jak 1 tom)?



Fabuła drugiego tomu jest w dużej mierze pretekstem do wprowadzenia nowej drużyny i to w trakcie czytania wyraźnie czuć. Stąd moje lekkie rozczarowanie, bo wszystkie wydarzenia są podporzadkowane pod ten konkretny wątek. Ale żeby nie było, cała historia trzyma się kupy, jest bardzo dobra i wyciągająca, rysunki też niczego sobie. Najbardziej mi się podobało przedstawienie relacji członków Ligi, kto kogo lubi, a kto kogo nie, kto z kim trzyma itp. Ogólnie jeśli podobał ci się pierwszy tom to wał jak w dym, nie zawiedziesz się.

Offline maximumcarnage

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 14, 2014, 12:39:56 am »
Hm, z tego co wyczytałem na necie zbiorcze JL #4 to część Trinity War. Czy wobec tego byłby w ogóle sens wydania go bez wydania pozostałych komiksów wchodzących w wydarzenia Trinity War (np. JL Dark)?

Z tego co widzę to czwarte wydanie zbiorcze zawiera 2 zeszyty należące do Trinity War, czyli JL #22 i 23. Nie ma przeszkód żeby powtórzyć je w zbiorczym wydaniu "Trinity War", tak jak to zrobiono zresztą w oryginale.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 14, 2014, 12:52:29 am »
No ja to naprawdę jestem ciekaw czy E rzuci się na te Trinity War i Forever Evil, bo jak wiadomo z nimi to nigdy nie wiadomo:). Choć po cichu jestem dobrej myśli. Jakby wydali to to, by było wydarzenie, po raz pierwszy w pl mielibyśmy pełnoprawny event rodem z DC.

Offline maximumcarnage

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 14, 2014, 12:58:24 am »
Kłopot jest taki, że "Trinity War" już jest, a za miesiąc będzie czwarty tom Ligi. A Egmont nie wspominał chyba nic o nowym tomie, stąd też obawa że wszystko może się zakończyć na dwóch wydanych.

Offline mack3

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 14, 2014, 12:59:51 am »
Z tego co widzę to czwarte wydanie zbiorcze zawiera 2 zeszyty należące do Trinity War, czyli JL #22 i 23. Nie ma przeszkód żeby powtórzyć je w zbiorczym wydaniu "Trinity War", tak jak to zrobiono zresztą w oryginale.


Nie pytałem czy jest sens wydać JL# 23 i 24 (część JL#4) i powtarzać to potem w ewentualnym zbiorczym "Trinity War", ale na odwrót - czy jest sens wydać JL#4 (The Grid) nie wydając całego "Trinity War" :wink:

Offline maximumcarnage

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 14, 2014, 01:02:52 am »

 ale na odwrót - czy jest sens wydać JL#4 (The Grid) nie wydając całego "Trinity War" :wink:

Nie ma sensu. Jeśli chcemy mieć wprowadzenie do "Forever Evil" to trzeba wydać całe "Trinity War". Chociaż kwestia tie inów jest dyskusyjna.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 14, 2014, 01:06:49 am »
Kłopot jest taki, że "Trinity War" już jest, a za miesiąc będzie czwarty tom Ligi. A Egmont nie wspominał chyba nic o nowym tomie, stąd też obawa że wszystko może się zakończyć na dwóch wydanych.

To tak kijowo by zrobili, delikatnie mówiąc, bo przecież nie tylko Liga brała udział w tych wydarzeniach, ale również tytuły z solowymi występami bohaterów. Czyli, że Gacka Snaydera i Capollo też przerwą jakoś na 3 - 4 tomie?!

Edit: Teraz to mi się jeszcze przypomniało czemu E może nie chcieć wydać 3 tomu Ligi, bo tam mają przecież crossa z solówką Aquamana i to może im nie pasić!
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2014, 01:14:20 am wysłana przez Kamil Matusiak »

ramirez82

  • Gość
Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 14, 2014, 01:11:59 am »
A Egmont nie wspominał chyba nic o nowym tomie, stąd też obawa że wszystko może się zakończyć na dwóch wydanych.
Też mam takie obawy, a skoro późniejsze tomy Ligi powiązane są z innymi tytułami, to już w ogóle słaba nadzieja. No i nie oszukujmy się, jeśli na ten rok planowane są trzecie tomy Batmana,  Supermana i Detective Comics, oraz czwarty Batman, a o Lidze cisza, to mówi to samo za siebie. Pozostaje poczekać na oficjalną informację.

Offline maximumcarnage

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 14, 2014, 01:17:12 am »
Myślę, że będzie tak jak napisałem w tamtym roku. Te serie, które będą się najlepiej sprzedawać zostaną pewnie na rynku. Reszta zapewne zostanie porzucona w połowie. Sądząc po liczbie dodruków i pewniaków jakie Egmont zamierza wydać w tym roku, to zamiarem jest chyba eliminowanie ewentualnych strat spowodowanych przez niektóre serie New52.
Ja bym akurat bardzo chciał doprowadzenia Ligi przynajmniej do "Trinity War".

ramirez82

  • Gość
Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 14, 2014, 01:22:29 am »
Mimo narzekania na scenariusz Ligi, to i tak jest to najlepsza wydawana u nas seria z Nowego DC Comics, zaraz po Batmanie Snydera. Do tego uwielbiany  Jim Lee. Byłbym zdziwiony gdyby to się słabo sprzedawało.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 14, 2014, 01:23:45 am »
Też mam takie obawy, a skoro późniejsze tomy Ligi powiązane są z innymi tytułami, to już w ogóle słaba nadzieja. No i nie oszukujmy się, jeśli na ten rok planowane są trzecie tomy Batmana,  Supermana i Detective Comics, oraz czwarty Batman, a o Lidze cisza, to mówi to samo za siebie. Pozostaje poczekać na oficjalną informację.

Wystarczy też popatrzeć na większość tytułów jakie E wydaje z New 52, w zasadzie prócz Batka i Wonder Woman to reszta tytułów to zwykłe spin-offy/odpryski głównych serii (a w zasadzie to samego Gacka), bez których na dobrą sprawę można się obejść. Z drugiej strony terminarz mają zapchany praktycznie do końca tego roku, jeśli chodzi o Nowe DC, a my jesteśmy dopiero na jego początku, więc jeszcze wszystko przed nami.

Offline mack3

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 14, 2014, 01:27:00 am »

Edit: Teraz to mi się jeszcze przypomniało czemu E może nie chcieć wydać 3 tomu Ligi, bo tam mają przecież crossa z solówką Aquamana i to może im nie pasić!
Z tego co mi wiadomo amerykańskie wydanie zbiorcze JL#3 zawiera też zeszytowe "Aquamany" (nie ma tylko Aquamana 17 - czyli epilogu historii) więc chyba nie byłoby problemu z wydaniem JL#3

Offline maximumcarnage

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 14, 2014, 01:28:24 am »
Do tego uwielbiany  Jim Lee. Byłbym zdziwiony gdyby to się słabo sprzedawało.

Zależy jak na to spojrzeć. Komiks wydany w sierpniu, a wszędzie jest dostępny. W porównaniu z Batkami (nawet słabym Detective Comics) nie wygląda to różowo. Chociaż z drugiej strony Supermana też można wszędzie dostać, wydany został wcześniej, a Egmont wydaje zaraz trzeci tom.
Jeśli kolejny tom "Ligi" nie zostanie wydany w tym roku, to ja nie wierzę w kontynuację.

ramirez82

  • Gość
Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 14, 2014, 01:33:27 am »
prócz Batka i Wonder Woman to reszta tytułów to zwykłe spin-offy/odpryski głównych serii (a w zasadzie to samego Gacka), bez których na dobrą sprawę można się obejść.
Fakt. Ale w tym wypadku niestety,  Batman to siła napędowa dla Egmontu. Szkoda, że Nowego DC Comics  Egmont nie buduje wokół Ligi i solowych tytułów jej członków. Byłoby ciekawiej.

 

anything