trawa

Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 113385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 08, 2017, 12:13:50 pm »
Dokładnie. Egmont też już to wszystko popsuł szatkując swoje JLA. Z kolejną dziurą niestety trzeba się pogodzić.  :doubt:
Nie popsuł tylko bazował na wydaniu oryginalnym HC jakie wydało DC, poza ostatnim tomem, kiedy wyciął JLA Ziemia 2.

Pisałem o coś takiego w pytaniach do Egmontu na alei:
Cytuj
Mam takie pytanie czy seria JLA po zakończeniu historii pisanych przez Morriosna będzie kontynuowana? Czy istnieje szansa na padającą wiele razy w pytaniach historię Tower of Babel (Wieża Babel) Marka Waida z JLA w piątym tomie tej serii?. Czy jest możliwe wydanie tej historii z pominiętymi zeszytami, czyli JLA 18-21 + JLA 27 + JLA 32-33 + JLA 35 + właśnie Wieżę Babel JLA 42–46 (i chyba JLA Secret Files 2-3) i wtedy wyjdzie objętościowo tom zbliżony do tego co jest teraz wydawane w pozostałych. Pokazaliście że macie możliwość ingerowania w wydania oryginalne (JLA z Nowego DC), prosiłbym o rozważenie tej opcji.
I myślę, że jakby chciał to zrobić to nie było by problemu (pokazali to na bazie JLA z Nowego DC), ale nic z tego nie wyszło, a powodów raczej nie poznamy.

Zapamiętaj sobie, że to nie Egmont poszatkował te wydania, tylko DC. Czemu naginasz fakty, kolejny raz.


Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 08, 2017, 12:31:02 pm »
Na pewno jest gdzieś też kompletne wydanie tego runu i to na nim mógł by bazować Egmont. A wycięcie Ziemi 2 pokazuje tylko, że mogą sobie robić z nimi co chcą. Tak jak wycinanie zeszytów z S&B a jednoczesne wstawienie nam jednego z zeszytów eventu One Milion, w którym więcej było przypisów niż treści, bo to było wszystko oderwane.

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 08, 2017, 12:45:55 pm »
Na pewno jest gdzieś też kompletne wydanie tego runu i to na nim mógł by bazować Egmont. A wycięcie Ziemi 2 pokazuje tylko, że mogą sobie robić z nimi co chcą.

Wydanie HC (na którym bazował Egmont):
Vol. 1 (JLA #1–9 and JLA Secret Files #1)
Vol. 2 (JLA #10–17, New Year's Evil: Prometheus, JLA/WildCATS)
Vol. 3 (JLA #22–26, #28-31, JLA 1.000.000)
Vol. 4 (JLA #34, 36–41, JLA: Classified #1–3, JLA: Earth 2)

Wydanie SC
Vol. 1 (JLA #1–9 and JLA Secret Files #1)
Vol. 2 (JLA #10–17, New Year's Evil: Prometheus, JLA Secret Files #2)
Vol. 3 (JLA #18–31)
Vol. 4 (JLA #32–46)
Vol. 5 (JLA #47–60)
Vol. 7
(JLA #77–93)
Vol. 8 (JLA #94-106)
Vol. 9 (JLA #107-125)

Nie ma takiego wydania aby był komplet wszystkiego. Czegoś zawsze zabraknie.

Tak jak wycinanie zeszytów z S&B a jednoczesne wstawienie nam jednego z zeszytów eventu One Milion, w którym więcej było przypisów niż treści, bo to było wszystko oderwane.
Jakie wycięcie zeszytów  S&B? Nie wiem o co ci chodzi.
Zeszyt JLA 1,000,000 to nie jest zeszyt eventu DC One Milion, tylko tie-in do niego. Było to tyle razy pisane, że powinieneś zapamiętać, a nie znowu mieszasz. DC One Milion to jest oddzielna historia.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 08:20:58 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 08, 2017, 12:50:39 pm »
No tak - to był tie-in do one Milion. Jeśli to było niezrozumiałe to przepraszam.

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 08, 2017, 12:55:16 pm »
To co proponowałem w pytaniu do Egmontu załatwiało by całość. Zbierałoby brakujące zeszyty, a były to historie, które spokojnie można by opublikować po zbiorczych Morriosna, tym bardziej że większość pisał Wiad, przez co pasowałoby do zbiorczego jako 5 tomu (u nas)
I do oryginalnego 5 tomu SC moglibyśmy lecieć już bez zmian, aż do końca. Tylko że los tej serii został już przypieczętowany i nie będzie kontynuacji.

Offline Itachi

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 08, 2017, 08:34:46 pm »
Darksaid War

Pierwsza część jest niesamowita, od razu po tej lekturze zabrałem się za całość od samego początku, aby przeczytać cały run z eventami od początku. Czekam na kolejną część i oczekuję wybuchowego zakończenia. Trudno napisać cokolwiek o fabule, ponieważ nie chcę w jakikolwiek sposób niczego zaspojlerować. Fabok wykonał ogrom pracy, ale kadry prezentują się niesamowicie. Szczerze polecam!

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #291 dnia: Kwiecień 20, 2017, 12:28:15 pm »
Przeczytałem wczoraj JLA - Rok pierwszy. Komiks powstał jako 12 zeszytowa mini-seria, która miała uporządkować i opowiedzieć trochę od nowa historię powstania JLA po Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach. Według mnie misja się powiodła :smile:  Pierwszy tom z kolekcji, czyli zeszyty 1-6 są bardzo powolnym wprowadzeniem. Opisują pierwsze spotkanie bohaterów - bazujące na klasycznym zeszycie JLA #9 z 1962. Ukazane też są moce poszczególnych członków drużyny oraz ich życie prywatne. Dla mnie była to taka nudnawa powtórka, która gdzieś tam w tle zaczynała wątki wpływające na główną historię. Tom drugi, czyli zeszyty 7-12, jest już dużo ciekawszy. Akcja przyspiesza, pojawiają się problemy, a poszczególne wydarzenia zaczynają się zazębiać. Ten tom bardzo mocno przypominał mi JLA pisaną przez Morrisona i to mi się mocno podobało :smile:  Duża zaletą jest fakt, że w tej JLA nie ma Wielkiej Trójki, a główną rolę gra Flash, czy Canary. Ciekawie przedstawiono tez Aquamana, którego rozumie tylko inny samotnik J'onn. Obu ciężko się odnaleźć wśród obcych dla nich ludzi. Początkowa nieufność do siebie, która pomału przeradza się przyjaźń jest przedstawiona prosto i schematycznie, ale i tak dobrze mi się to czytało. Waid przynajmniej starał się pogłębić relację w drużynie i nadać im namiastkę prawdziwości, czego brakuje w np: JL z New52 i ich Originie.Całość oceniam pozytywnie, jeden z ciekawszych tomów w kolekcji. Mógłbym go porównać do Avengers - Na zawsze Busiek'a (Buśka? :smile: ), nie jest to ten sam poziom, ale podobieństwa są spore. Bazowanie na klasycznych historiach, nawiązania do dawnych wydarzeń, czy masa bohaterów pojawiająca się w finałowej potyczce.



Ja też wynudziłem się przy pierwszym tomie, choć ślamazarność ekspozycji może miec dla wielu swój urok. Dla mnie ciekawe było odkrycie pierwszej wersji innej przedstawionej w ramach WKKDC historii o Lidze (dalej spoilery, warto odwrócic wzrok, jeśli ktoś nie czytał a wiedzieć za wiele nie chce) i identyfikacja frapujących szczególnie Waida motywów, zwłaszcza powtórzonego w "Wieży Babel" motywu zdrady zaufania. Choć Marsjański Łowca Ludzi to nie Batman, to ich zawodowe specjalizacje pozwalają się zastanawiać nad wspólnym mianownikiem i tym, co zachęciło Waida, by historię nieco zmienioną na innym detektywie przećwiczyć dwa lata później.

Teraz korci, by JLA przeczytać nie tylko w wydaniu Morrisona (wpływ wyobraźni którego, zgoda pełna jest w "Roku pierwszym" wyraźnie widoczny, ale też tym Waida w przeplatających ogłoszone ostatnio w Polsce historie zeszytach. A potem zeszyty po "Wiezy Babel" (te Waida i te innych) aż po "Infinie Crisis" i rekomendowane ostatnio przez Blaskowitza "52". Dobry plan na resztę 2017 roku.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #292 dnia: Czerwiec 02, 2017, 03:58:52 pm »
jeśli ktoś jeszcze nie wie w jakiej kolejności czytać Ligę Sprawiedliwości z Nowego DC załączam wizualizację:


(serię z około batmanwe umieszczone są tu http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,313.4410.html)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2017, 10:06:01 am wysłana przez mkolek81 »

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #293 dnia: Lipiec 04, 2017, 11:00:32 am »
Jak w ogóle oceniasz (...) Ligę Sprawiedliwości (8 tom wyszedł) jako czytadła i jako element budowania continuity, bo chciałbym się w nim rozeznać lepiej. Mam tom 1 Ligi i takiej sieczki dawno nie czytałem, ale może trzeba zacisnąć zęby, żeby się przekonać?
Jeśli chcesz czytać Ligę sprawiedliwości to tylko w ten sposób (z resztą spójrz też wyżej):
Liga Sprawiedliwości #01: Początek
Liga Sprawiedliwości #02: Podróż złoczyńcy
Shazam!
Liga Sprawiedliwości #03: Tron Atlantydy
Amerykańska Liga Sprawiedliwości #01: Najbardziej niebezpieczni
Liga Sprawiedliwości #04: Trójka
Wieczne zło
Liga Sprawiedliwości #05: Wieczni bohaterowie (tie-in do Wiecznego Zła)
Liga Sprawiedliwości #06: Liga Niesprawiedliwości
Liga Sprawiedliwości #07: Wojna Darkseida, część 1
Liga Sprawiedliwości #08: Wojna Darkseida, część 2
(Zdecydowanie brakuje drugiego tomu Amerykańskie Ligi Sprawiedliwości, który jest tie-in do Wiecznego Zła)

Jak oceniam? Pierwsze dwa tomy są zdecydowanie najsłabsze, pomimo że rysuje je Jim Lee. Ale te dwa pierwsze tom to tylko przystawka do tego co się dzieje później, podbudowa do późniejszych wydarzeń. Ja Wieczne Zło lubię, pomimo narzekań wielu osób, a Wojna Darkseida to epickość i majstersztyk w jednym. Jako całość Liga broni się bardzo dobrze. I jeśli ktoś liczy że ten poziom zostanie utrzymany w Rebirth to będzie mieć zderzenie ze ścianą, takiego to będzie słabe. Jeśli ktoś chce przeczytać coś dobre z Ligą to zdecydowanie polecam Ligę Sprawiedliwości z Nowego DC Comisc, bo to zdecydowanie najlepsze co jest do wyboru (i raczej tak zostanie) z tą drużyną na rynku polskim.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2017, 11:42:02 am wysłana przez mkolek81 »

Offline pa3ck

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #294 dnia: Lipiec 04, 2017, 01:07:07 pm »
A czy będzie Tom 9 Ligii ?
A potem czy Rebirth będzie bezpośrednio kontynuacją tego co było w NEW52 ?

Offline Murazor

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #295 dnia: Lipiec 04, 2017, 01:32:54 pm »
Po raz kolejny polecę goodreads: https://www.goodreads.com/series/84427-justice-league-volume-ii jako spis komiksów (nie koniecznie ocena). Zwłaszcza tych nowszych serii, bo ładnie wychodzą jako tomy z numerami 1 i można je posegregować. Jak widać wyszło 8 tomów i tom dodatkowy, który pewnie u nas nie wyjdzie.

Po naciśnięciu "more" w opisie serii na goodreadsie pojawiają się powiązane z nią serię i jest: Justice League, Volume III (Rebirth).

JL z Rebirth to nowe przygody. Dochodzą nowi członkowie, jest inny Superman. Spokojnie można czytać bez Ligi z nowego DC. Chociaż jest to pewnego rodzaju kontynuacja, bo nowi Green Lanterni wynikają z wcześniejszych wydarzeń, nowy-stary Supek też.

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #296 dnia: Lipiec 04, 2017, 01:34:12 pm »
A czy będzie Tom 9 Ligii ?
Nie, ostatnim tomem serii w New 52 jest Liga Sprawiedliwości #08, przy czym zeszyt #51 jest zawarty w zbiorczym Road to Rebirth: Titans Hunt (na obecną chwilę nie wydany i nie zapowiedziany u nas) a zeszyt #52 jest zawarty w pierwszym tomie Superman Action Comics Rebirth 1 2(seria jest zapowiedziana, miejmy nadzieje że Egmont nie zdecyduje się na wycięcie tego zeszytu). Umieszczenie tych zeszytów w poszczególnych tomach, które przytoczyłem ma naprawdę sens.
A potem czy Rebirth będzie bezpośrednio kontynuacją tego co było w NEW52 ?
Można czytać bez znajomości serii z New52, co nie znaczy że jakieś odniesienia nie będą. Zasadniczo to nowy start dla Ligii.

edit: Murazor znowu mnie ubiegł. Dodam tylko że Justice League: Darkseid War - Power of the Gods (ten dodatkowy tom) to tie-in do Wojny Darkseida (historię skupiają się na poszczególnych członkach Ligii).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2017, 10:47:22 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #297 dnia: Lipiec 04, 2017, 02:07:25 pm »

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #298 dnia: Lipiec 04, 2017, 08:02:33 pm »
Jeśli ktoś chce przeczytać coś dobre z Ligą to zdecydowanie polecam Ligę Sprawiedliwości z Nowego DC Comisc, bo to zdecydowanie najlepsze co jest do wyboru (i raczej tak zostanie) z tą drużyną na rynku polskim.

Huh - pomijasz JLA sprzed Flashpointu wydane przez Egmont a kontynuowane w WKKDC. Rok Pierwszy, Ziemia 2, Wieża Babel to równie dobre, jeśli nie lepsze (bo pisane prze Waida) komiksy o Lidze Sprawiedliwości. Równie dobrzy są Władcy losu, gdzie członkowie Ligi są obecni.

Offline Garf

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #299 dnia: Lipiec 07, 2017, 04:52:40 pm »
Rok Pierwszy, Ziemia 2, Wieża Babel to równie dobre, jeśli nie lepsze (bo pisane prze Waida) komiksy o Lidze Sprawiedliwości.


"Ziemię 2" pisał Morrison (a moim skromnym zdaniem "Wieża Babel" to jednak cienka jest  :wink:  ).
Aczkolwiek JLA Morrisona od Egmontu istotnie co najmniej przyzwoita (chyba że ktoś nie trawi Granta, bo to jednak specyficzny autor jest).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!