Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 112173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zielone_biurko

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 13, 2013, 11:57:23 pm »
Kiedyś w DC było wiele alternatywnych światów i różnych wersji bohaterów. W latach 80 postanowiono to ujednolicić i zrobić jedno wielkie uniwersum zamiast wielu małych światów. Wrzucili więc bohaterów i złoczyńców z różnych rzeczywistości i zrobili wielka wojnę. Część przeżyła, część zginęła, a jeszcze inna część zaczęła istnieć we wcześniejszych latach świata DC. Ale to nie jest istotne w New 52 :smile:

Tzn. na polu bitwy było kilku Supermanów, paru Batmanów, etc, czy każdy bohater miał swój świat (komiks) i zrobili rozpierduchę na zasadzie Marvelowskiego Secret Wars ?


Ilekroć chciałem znaleźć ciekawy tytuł dot. Ligi Sprawiedliwych tylekroć nie mogłem nic znaleźć. ;)

Offline Piotruposz

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 14, 2013, 12:26:43 am »
Tzn. na polu bitwy było kilku Supermanów, paru Batmanów, etc, czy każdy bohater miał swój świat (komiks) i zrobili rozpierduchę na zasadzie Marvelowskiego Secret Wars ?

Ilekroć chciałem znaleźć ciekawy tytuł dot. Ligi Sprawiedliwych tylekroć nie mogłem nic znaleźć. :wink:

Z tego, co wiem, to w Crisis on Infinite Earths pojawiały się rózne wersje bohaterów, np. młody Superman razem ze starym. Sam od niedawna waham się, czy sięgnąć po tę miniserię, ponieważ podobno źle się zestarzała i jej znajomość nie jest konieczna, ale teraz zastanawiam się, czy nie warto jednak kupić tego tomiszcza... :smile:

Jeśli zainteresowało Cię scalanie światów DC, to tu jest cały artykuł:
http://esensja.stopklatka.pl/magazyn/2003/06/iso/10_06.html

Co do Justice League, to czytałem tylko to, co wyszło w ramach New 52 oraz JLA Year One. Oba ciekawe, ale na kolana nie powalają (JL z N52 wg mnie najbardziej rozwija skrzydła od 15. zeszytu, podczas crossoveru z Aquamanem, gdy rysownikiem zostaje Ivan Reis).  W tym drugim tytule skład grupy był podyktowany właśnie budowaniem świata niejako na nowo, po kryzysie. We wstępie do komiksu Kurt Busiek pisał, że Justice League potrzebowała nowego originu w obliczu wydarzeń, które miały miejsce podczas kryzysu. Batmana w składzie nie było, bo był postacią owianą tajemnicą, która w owym czasie się nie wychylała, Superman natomiast był cholernie zajęty, więc grupa założona została właściwie przez Flasha, do którego dołączyli Black Canary, Martian Manhunter, Green Lantern i Aquaman. Skład dziwny, owszem, ale rzuca dużo światła na postacie nieco mniej znane (Marsjanin, Kanarek).

Wśród komiksów z grupą JL, bardzo dobrą pozycja jest Kingdom Come (którego wydarzenia odbywają się jednak poza kanonem, w przyszłości). Wiele osób poleca tez run Morrisona w JLA, ale czy warto? Nie wiem, mam nadzieję, że nie jest przereklamowany :smile:
Ja osobiście chciałem przeczytać również JLA: Tower of Babel, ale komiks ten widnieje jako niedostępny (przynajmniej tam, gdzie ja się zaopatruję). Zachęcam jednak do obejrzenia animowanej adaptacji Justice League Doom. Co do animacji, to ostatnio premierę miała Justice League Flashpoint Paradox, czyli adaptacja komiksowego eventu tuz sprzed New 52. Obie bardzo dobre.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 12:30:13 am wysłana przez Piotruposz »

Offline kelen

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 14, 2013, 08:44:28 am »
"Justice League" w tytule "Justice League: Flashpoint Paradox" to raczej tylko chwyt na przyciągnięcie klientów (bo kto by kupił animację o tajemniczo brzmiącym tytule "Flashpoint"?). Ta historia (a najbardziej oryginalny komiks) skupia się na Flashu i Batmanie.

Proponowałbym moderatorom wyciąć dyskusję na nowy temat JL ogólnie.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Piotruposz

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2013, 10:06:09 am »
"Justice League" w tytule "Justice League: Flashpoint Paradox" to raczej tylko chwyt na przyciągnięcie klientów (bo kto by kupił animację o tajemniczo brzmiącym tytule "Flashpoint"?). Ta historia (a najbardziej oryginalny komiks) skupia się na Flashu i Batmanie.

Proponowałbym moderatorom wyciąć dyskusję na nowy temat JL ogólnie.

Trafne spostrzeżenie. Tytułowanie animacji DC jest jakieś pokrętne. Komiksowa Justice League: Tower of Babel to animowana Justice League Doom, Flashpoint to Justice League: Flashpoint Paradox, a zapowiedziana adaptacja Originu/Początku (6 pierwszych zeszytów z New 52) to Justice League: War. W niektórych przypadkach ciężko się w ogóle domyślić z którym komiksem związana jest produkcja.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 14, 2013, 10:51:32 am »
a propos Justice League Doom - szkoda, że główny twist fabuły pokazali w trailerze...

Offline AvengerGT

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 14, 2013, 08:26:51 pm »
Trochę mnie uspokoiliście co do Ligi Sprawiedliwości - Początek. Mimo iż od jakiegoś czasu zdecydowany jestem na zakup to nie byłem przekonany co do wartości warstwy fabularnej. Łapię się na tym że przeczytam parę nieprzychylnych zdań i już powoli skreślam dany aspekt jako pozytywny a przecież są inni czytelnicy ze swoimi (nierzadko pozytywnymi) poglądami. Samemu też warto się przekonać o ile dana pozycja nie jest uznawana jako powszechny krap.

ramirez82

  • Gość
Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 13, 2014, 07:33:56 pm »
Drugi tom Ligi Sprawiedliwości, to podobnie jak pierwszy, niby nic specjalnego, ale dla mnie bardzo przyjemna rozrywka. Może tak mi podchodzi, bo właściwie nie czytałem innych przygód drużyny gwiazd DC. Do tego jeszcze kreska Jima Lee - nie tak perfekcyjna jak w Hush, ale wciąż robi wrażenie. Fajny występ Green Arrowa.

W planach Nowego DC Comics na 2014 rok, mimo że są kolejne tomy Batmana, Detective Comics i Supermana, jakoś nie ma kolejnego tomu Ligi Sprawiedliwości, dlatego obawiam się, czy czasami Egmont nie ograniczy się tylko do dwóch tomów rysowanych przez Jima Lee. Byłoby szkoda, bo rysunki Lee wcale nie są jedyną zaletą tej serii.

Offline mack3

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 13, 2014, 09:13:52 pm »
Czy 2 Ligi kończy się rzeczywiście małym cliffhangerem jak ktoś na tym forum wspominał czy tworzy raczej zwartą fabułę (jak 1 tom)?


EDIT: Szkoda też, że mimo deklaracji Egmontu odnośnie New 52 na stronie ŚK ("Dokładny plan wydawniczy kolekcji podamy na przełomie lutego i marca.") nic z tego nie wyszło - ciagle nie mamy oficjalnej rozpiski na ten rok

ramirez82

  • Gość
Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 13, 2014, 09:53:07 pm »
Drugi tom Ligi jest zamkniętą historią. Jest na końcu mała zapowiedź tego co będzie w następnym tomie, plus ten fragment z Pandorą, który też zapowiada późniejsze wydarzenia, ale to wszystko. I to są właściwie takie dodatki po głównej historii. A nieoficjalne zapowiedzi rozszerzenia Nowego DC Comics o Dark Knight, Wonder Woman, Talona i All Star Western, potraktuj jako oficjalne - te tytuły na pewno wyjdą.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2014, 09:57:07 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline mack3

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 13, 2014, 11:41:10 pm »
Też mam nadzieję, że Egmont wyda też 3 część JL - wg wszystkich amerykańskich recenzji, które czytałem jest to zdecydowanie najlepsza część z dotychczasowych, a rysunki - mimo braku Jima Lee też ponoć świetne (vol 4 JL zresztą też podobno całkiem dobra)

Offline maximumcarnage

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 13, 2014, 11:44:22 pm »
Ja bym wolał "Trinity War" a w dalszej kolejności "Forever Evil".

Offline kelen

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 13, 2014, 11:48:16 pm »
Nie jestem pewien, czy do wydania tych eventów nie trzeba by było wydać "Shazama" (już wiemy, że jest w puli zainteresowania E), czy serii spod szyldu Trinity of Sin, co w szczególności te drugie mogą mieć wątpliwe zainteresowanie na rynku.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline maximumcarnage

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 13, 2014, 11:52:09 pm »
Nie jestem pewien, czy do wydania tych eventów nie trzeba by było wydać "Shazama" (już wiemy, że jest w puli zainteresowania E), czy serii spod szyldu Trinity of Sin, co w szczególności te drugie mogą mieć wątpliwe zainteresowanie na rynku.

Trinity of Sin to tie iny wchodzące w skład zbiorczego wydania "Trinity War" (Trinity of Sin: Pandora # 1-3; Trinity of Sin: The Phantom Stranger #11). Nie trzeba ich wydawać oddzielnie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2014, 11:55:58 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline kelen

Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 13, 2014, 11:57:45 pm »
Faktycznie, wszystko, co potrzebne jest w jednym tomie. W takim razie droga do Trinity War i Forever Evil nie powinna być aż tak trudna.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

ramirez82

  • Gość
Odp: Justice League (wydzielone z Supermana)
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 14, 2014, 12:12:38 am »
A ja wciąż łudzę się, że może rozbudują  Nowe DC Comics jeszcze o Flasha, Aquamana i Green Lanterna. Lektura Ligi Sprawiedliwości tylko zwięksyła mój apetyt na ich solowe przygody.

 

anything