Autor Wątek: Scenariusz: Ed Brubaker  (Przeczytany 21652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koro

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 29, 2018, 10:40:04 am »
Pytanie do znawców Kapitana Ameryki i fanów Eda Brubakera:


Czy istnieje obecnie możliwość sensownego (w tym samym formacie) zebrania runu Brubakera w Kapitanie? Omnibusy zakładam że wyprzedane i brak planów dodruków?

Offline Archie

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 29, 2018, 12:57:24 pm »
Jeżeli w Polsce miałby ktoś (pewnie Mucha) to tak wydać jak The Fade Out to spokojnie da się to tak zebrać. Po prostu wystarczy wydawać po dwa TPB w jednym HC. Wyszłoby 8 wydań liczac dwie mini serie (Steve Rogers: The Super Soldier oraz Captain America: Reborn). Seri Vol. 6 nie ma co wydawać bo to mega przeciętniak i Bru pisał to jakby już go zmuszali, tam sa nowe watki więc spokojnie można zakończyć na Captain America: Prisoner of War.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline arczi_ancymon

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 29, 2018, 12:57:56 pm »
Też mnie to ciekawi, ale Brubaker (no, może poza Catwoman) chyba nieźle Egmontowi schodzi, więc może zapowiedzą na przyszły rok? Wstrzymałbym się do września...
Mucha to chyba będzie szła w X-Men jeśli chodzi o Marvela, ale kto ich tam wie (Ultimate, New)...

Offline mappy

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 29, 2018, 01:33:22 pm »
Kiedyś wzięło mnie za przeczytanie Zimowego Żołnierza w dwóch tomach z WKKM i czułem niedosyt, że tyle wątków i bohaterów zostało do poznania w pozycjach u nas niewydanych.
Anionrodnik chyba kiedyś mi nawet odpowiadał na post i jak zobaczyłem listę ile tego jest...
Ja bym z chęcią kupił. Najlepiej w cegłach.

Offline Koro

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 29, 2018, 03:43:24 pm »
Sorry, nie chodziło mi o wydanie w Polsce (w co nie wierzę) ale wydania oryginalne.

Offline Archie

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 29, 2018, 05:07:43 pm »
Watpię czy to wznowia jak jeszcze 2 ostatnie omnibusy się nie wyprzedały i ogólnie wszystkie nigdy nie schodziły jakoś mega szybko. Może kiedyś jako Complete Collection (miękka) to puszcza.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Antari

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 30, 2018, 07:55:21 am »
Sorry, nie chodziło mi o wydanie w Polsce (w co nie wierzę) ale wydania oryginalne.
Prędzej czy później wznowią omnibusy. To nie są niszowe runy i zapotrzebowanie jest.

Offline Nawimar

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 31, 2018, 10:15:22 pm »
Dziś skończyłem lekturę "Zaćmienia" i tym akurat tytułem zespołu odpowiedzialnego za m.in. "Zabij albo zgiń" jestem zdegustowany. Z jednej strony formalnie realizacja znakomita. Z drugiej - bezceremonialne powielanie starych, przebrzmiałych kłamstw na temat tzw. "polowania na czarownice" w Hollywood przełomu lat 40. i 50. XX w. Takie ujęcie tematu, w dobie gdy naprawdę sporo już wiemy, kto i jakimi metodami "doprawiał gębę" m.in. McCarty'emu ociera się wręcz o ignorancje i zamiar manipulacji potencjalnym czytelnikiem. Szkoda, bo naświetlenie niuansów faktycznego biegu spraw, które w owym czasie miały miejsce uczyniłyby ten komiks znacznie bardziej wartościowym.

JanT

  • Gość

 

anything